Na Mare Elias bleef men ter plaatse trappelen Foto-Studio H. BORGHMANS Derde keer, goede keer voor Osiris Duivenuitslagen BftgggTBflL De Fotograaf die de sport steunt Er gebeurt in Aalst 16 blz. méér dan wat je dacht SPORTKLUBS 053-21 76 29 Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 - 15 Als slot van een reeks artikels over BBC. Okapi Aalst, kwam het jeugdheleld aan de beurt. Onze gesprekspartner Paul Van Himbeeck was het met ons eens, dat BBC. Okapi na Marc Ellas ter plaatse Is blijven trappelen. Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur Osiris speelt wel al meer dan drie jaar in derde nationale, doch het is de hoop van alle Osiris-mensen, dat het derde maal mag zijn, dat hun klub zich zal mengen in het titeldebat. De voorbije twee seizoenen, werd tweemaal nipt de promotie gemist naar tweede nationale. Dit jaar moeten wij slagen, is het unaniem voornemen van het leidend trio Lootens-Le Compte-Cooman. Op de transfertmarkt heeft Osiris dan ook niet stilgezeten. «En toch kan men onmogelijk zeggen, dat de jeugd van Okapi er op achteruit gegaan is. Dit jaar nog behaalden wij een paar titels en kwamen met onze scholieren in de finale van de Belgi sche beker.», aldus Paul Van Him beeck. Doch de aflossing voor het seniorteam ge schiedt niet meer zoals vroeger Okapi, dat eens de faam 'genoot van met een volledige Aalsterse ploeg naar eerste afdeling te klim men, heeft afgedaan «Vooreerst wil ik zeggen hoe fier we zijn dat Okapi zo n groot aantal jeugdspelers gekweekt heeft. Dat de aflossing niet meer is zoals weleer, is te wijten aan heel wat faktoren. In de eerste plaats is er de speler zelf. De hedendaagse jeugd is veel minder geïnteresseerd. De jongens zijn vlug ger rijp en willen alzo ook vlugger hun gaven, doch soms ook gebreken naar voor brengen. De wetenschap dat basketbal een ploegsport is, wordt door hen dan ook eens vlug vergeten. Op een blad mogen slechts tien spe lers ingeschreven worden. Met de massa, die Okapi bezit, vormt dit weieens een groot probleem. Daarbij komt dat de gestalte een zeer grote rol gaan spelen is. De tijd van «grote» jon gens van een 1.85 m is lang achter de rug. Wil men meedraaien aan de top dan is men verplicht een paar Belgi sche dubbele meters te hebben en nu op het hoogste niveau nog een ameri- kaan, die niet alleen baas in onder de ringen, doch daarbij ook nog precies afwerkt. En dan nog een vierde punt, die mij reeds menigmaal in het oor gefluisterd werd door onze trainers. Land van Aalst VluchtMarseille 1. De Vuyst - De Corte Schellebelle De goudkoning Raoul De Jonckhere klokte zijn eerste duif van deze inter nationale vlucht om 9u.14 zondag voormiddag, de eerste eengemelde duif in Lokaal Dendermonde en meteen een zeer vroege nationale en internationale prestatie. Lokaal: Land van Aalst Vlucht uit: Orleans Los te 9u.30 Oudetotaal 91 1Aloïs Colman, Moerzeke; 2. Frans Pauwels, Bornem, 3. Louis Van Vos- sele, Moerzeke; 4. Bosteels - De Buck, Aalst; 5. D'Haese - Van der Eecken, Lede; 6. Van den Bossche, Wichelen, 7. Michiels gebr., Dender monde; 8. Paul De Meerleer, Burst; 9. Michiels gebr., Dendermonde; 10. Frans Moens, Lebbeke. Jaarlingen: Totaal 87 1Emile Cobbaut, Erpe; 2. Paul De Meerleer, Burst; 3. 4. Michiels gebr., Dendermonde; 5. 6. Jean Van Bug- genhout, Wanzele; 7. Jozef Bruylandt, Lede; 8. Herman Rutsaert, Lede; 9. Octaaf De Bruyn, Aalst; 10. Herman Rubaert, Lede. Jongen: Totaal 1038 1. Vermeiren, Ruysbroeck; 2. Van Herreweghe, Lebbeke, 3. Franpois Callebaut, Aalst; 4. Louis De Bondt, Baasrode; 5. Gust Merckx, Bornem; 6. Michiels gebr., Dendermonde; 7. Jean Van Buggenhout, Wanzele; 8. Paul De Graeve, Smetlede; 9. Petrus Van Steen, Dendermonde; 10. Gerom Kerre, Berlare. Lokaal: Land van Aalst Vlucht uit: Totaal: 534 Los te 8 u. Oude en tweejaarse duiven 1. Walter Van Durme. Borsbeke; 2. Jean Van den Bossche, Wichelen; 3. Alfons Bauwens, Lede; 4. Hok Slots, Lede; 5. Herman Van der Sijpe. Lede; 6. Hok Slots, Lede; 7. Paul De Vulder, Oordegem; 8. De Vuyst, De Corte, Schellebelle; 9. Jos beekman, Bave- gem; 10. Marcel De Winter, Bavegem. Lokaal: Eendracht Aalst Vlucht uit: Fossus sur Withers Totaal: 450 Los te7 u. Oude 1.2.3.4. Van Langenhove P Zn, Lede; 5. Goevaerts Herman. Jaarlingen De jeugd wil met meer leren. Zij willen slimmer zijn dan de trainers en zo gaat de ballon natuurlijk niet op.» Nemen de trainers Jet Troch en Frans Vanden- driessche niet teveel hooi op hun vork, door alle ploegen te willen leiden «Zij moeten natuurlijk zelf hierover oordelen, of zij het aan kunnen. In klubverband gezien, is zulks trainers duo een zeer groot pluspunt. Vanaf hun prille jeugd worden zij opgeleid door mensen, die hen gedurende ver schillende jaren onder hun hoede zul len hebben. Zij kunnen een speler «kweken». Het spelpatroon van de eerste ploeg, wordt stelselmatig aan gebracht vanaf de laagste kategorie. Zij, die dan, en de kwaliteit, en de fysiek, en de grootte, en de precies heid krijgen, worden onvermijdelijk kandiaat-eerste ploegspelers.» Toch is het opvallend dat zo weinig jeugdige Okapi-spelers hun weg vinden in nationale afdelingen. Buiten het eigen potentieel moeten wij terug gaan naar Celle Van de Keer en Hubert Troch Het is een onweerlegbaar feit, dat het merendeel van onze spelers, die niet doorbreken, naar provinciale klubs verhuizen. Wij zijn dan ook fier dat veel van deze spelers het ontstaan van één of andere omliggende ploeg in de hand gewerkt hebben. Hoe het komt dat nationale klubs zo weinig inte resse betonen voor ons eigen poten tieel, is voor mij evenzeer een raadsel. Doch wij zitten waarschijnlijk op de goede weg, als men ziet dat Ronny Hendrickx (Cabrita Zele) en Curd Van de Spiegel (Osiris) bij nationalers zul len spelen volgend seizoen. En laten 1.2. Van Langenhove P Zn, Lede; 3.4.5. Petrus Rasschaert, Schoon- aarde. Jongen: Totaal 320 1Gustaaf Van Impe, Erpe; 2. Van Langenhove P Zn, Lede; 3. Raoul De Jonckhere, Aalst; 4. Adolf Van Impe, Erpe; 5.6. Remi De Mol, Erpe; 7.8. Van Langenhove P Zn, Lede; 9. Hugo De Wolf, Aalst; 10. Van Langen hove P Zn, Lede. Opmerkelijke prestatie: waarborg: Petrus Rasschaert. Lokaal: De Toekomst - Land van Aalst Vlucht uit: Noyon Totaal: 559 Oude: Totaal 35 1Valkenborg, Aalst; 2.3.4. Camiel Cardon; 5. Herman Nijs, Lede. Jaarlingen: Totaal 27 1. Camiel Cardon, Aalst; 2. Willy Rogiers, Hofstade; 3. Bruylandt Zn. Lede; 4. Camiel Cardon, Aalst; 5. Maurice Luyck, Schoonaarde. Jongen: Totaal 497 1. Achiel Bruggeman, Lede. 2. Goes- sens, Vijverman, Lede; 3. Volkenberg Aalst; 4. Merckx, Schoonaarde; 5. Van Hauwermeiren, Lede; 6. Jean Pauwels, Moorsel; 7. Gabriel Cop- pens, Aalst; 8. Remi De Wilde, Aalst; 9. Remi Govaert, Lede; 1Q. Van Hau wermeiren, Lede. Lokaal: De kleine Melker, Erembodeqem Vlucht uit: Quievrain Totaal: 316 Los te: 9u.10 Oude 1Marcel De Ro, Aalst; 2. Fr. Van den Broeck, Haaltert; 3. Jozef Eemans, Terjoden; 4. J Mare De Vadder, Haaltert; 5. Van den Broeck Frans, Haaltert. Jaarlingen 1Marcel De Ro, 2. Robert Van den Broeck; 3. Jozef Eeman, Terjoden; 4.5. Gustaaf Tienpont, Aalst. Jongen 1. Herman Scheirlinck, Haaltert; 2. Kamiel Smetrijns, Terjoden; 3. Leo pold Van Snick, Terjoden; 4. Gaston Schutijzer, Nieuwerkerken; 5. Henri Van de Walle, Aalst; 6. Alf. Boddaert, Haaltert; 7. Hermen Scheirlinck, Haal tert; 8. Marcel De Vijlder, Aalst; 9. Richard De Bock, Térjoden; 10 Etienne Cardon, Nieuwerkerken. Opmerkelijke PrestatieScheirlinck 10 prijzen. Lokaal: De Snelle Duif, Erembodeoem Vlucht uit: Quievrain Los te 8u.30, 8u.50 Jonge we daarbij niet vergeten, dat een paar van onze basisspelers volgend sei zoen met heel wat meer ervaring aan d.e start zullen komen in eerste natio nale. Een paar jaar terug gold het voor hen een onbekende «hel» waarin zij belandden.. Nu hebben zij het vertrou wen Komt ook het financiële aspekt niet kijken in de jeugdpolitiek «Onvermijdelijk, de drang naar geld is op sportvlak zeer hoog. Het amateu risme is er uit, zelfs bij de jeugd. Voor een klub is het prakiisch niet haal baar, om ook de jeugd te betalen. De kosten voor opleiding, accomodatie liggen reeds zeer hoog, zodat onze jeugd niet kan betaald worden. Aan gezien wij aan hun drang niet kunnen voldoen, vloeit daaruit weieens een spoedige stopzetting voort, of een af vloeiing naar provinciale en/ of liefheb- bersverbond.» Wij danken de heer Paul van Him beeck. voor zijn reeks interviews, die hij ons toestond. Ook voor de zinvolle en zonder-blad-voor-de-mond-nemen- de kijk in de achterkeuken van de grootste Aalsterse basketploeg, die nu opnieuw kan bewijzen dat het eerste klasse waard is. Voor de omliggende klubs, die soms met enige wrevel deze reeks gevolgd hebben, wil ik onmiddellijk melden dat zij kans op antwoord krijgen. Eerst daags zullen zij door mij gekontak- teerd worden, en kunnen dan ant woorden of andere voorstellen formu leren. Armand Van Hauwermeiren Oude: Totaal 44 1Hubert Eyvaert, Aalst; 2. Rudy De Smet, Erembodegem'; 3. Ottoy Zn, Erembodegem; 4. René Roelandt, Aalst; 5. Erwin De Grom, Erembode gem. Jaarlingen: Totaal 46 1Uyttersprot Gebr., Aalst; 2. Ottoy Zn, Erembodegem; 3. Rudy De Smet, Erembodegem; 4. Jan Uytersprot, Aalst; 5. Frans Arijs, Erembodegem. Jongen: Totaal 295 1Louis Cornelis, Aalst; 2. Jozef Mar- nac, Aalst; 3. Alfons Van der Burcht, Erembodegem; 4, Louis Cornelis, Aalst; 5.6. Florent Meert, Erembode gem; 7. Pierre Heireman, Aalst; 8. Roger Callebaut, Erembodegem; 9. Marcel Van den Bossche, Erembode gem; 10. Willy Stijleman. Aalst. Opmerkelijke prestatie: 2 x 1e prijs Cornelis. Lokaal: Eerlijk en Vrij en Door Eendracht Groot Aalst. Erembodeoem Vlucht uitMoyon Los te9 u. Oude en Jaarlingen: Totaal 15 1. Jan D Haese, Aalst; 2.3.4.5. Gui- liome De Maeseneer, Moorsel. Jongen: Totaal 464 1. P. Van Cauter, Aalst; 2. Henri De Kerpel, Moorsel; 3. Camiel Cardon, Aalst; 4. P. Van Cauter, Aalst; 5. Jozef Van Royen, Aalst; 6. Van den Eede, Moorsel; 7. Alfons Van der Steen; 8. Camiel Cardon; 9. P. Van Plas; 10. Camiel Cardon. Opmerkelijke prestatieVan Cauter, De Kerpel Lokaal: Eerlijk en Vrij, Aalst Vlucht uit: Quiverain Los te 9u.10 Oude en Jaarlingen: Totaal 24 1Albert Van Neck, Aalst; 2. Gaston Moens; 3. Jozef Van Roy; 4. Gust Van der Steen; 5. Alfons Van de Perre JongenTotaal 264 1Leop. Verhulst, Aalst; 2. Frans Van Biezen; 3. Louis Bequé; 4. Willy Vel- deman; 5. Willy Jansens; 6. Gaston Moens; 7. Armand Van Biezen; 8. Henri Daeleman; 9. Louis Bequé. René Vinck. Opmerkelijke prestatieLouis Bequé 13 prijzen. LokaalDe Snelle Reizigers, Hofstade Vlucht uit: Quievrain Totaal297 Los te 9 u. Oude 1Alfons Dobbels, Hofstade; 2. Gerard Brondeel, Hofstade; 3. Robert De Winne, Gijzegem; 4. Freddy De Smet, Hofstade; 5. Paul Eeckhout, Hofstade. Bekende gezichten als Danny D.Herdt, Chris Vercruysse en Danny De Brouwer verdwenen. Miel Ceuppens hangt zijn pantoffels definitief aan de haak en minderde goden als Citters, Van de Velde, Heyvaert en Verheyen, gaan in provinciale hun kans wagen. Doch daartegenover stelde Osiris heel wat aanwinsten. Dirk Temmerman en Paul De Geest werden definitief aangeworven. Eric Matthijssens, die vorig seizoen de kleuren verdedigde van Juventus Zottegem, werd voor één jaar overgenomen van Schelde Gent. Johan Van Hulle werd met optie voor Heb je speciale wensen, neem kontakt op met de redaktie Jaarlingen 1. Frans Roels, Hofstade; 2. Freddy De Smet, Hofstade; 3. Paul Eeckhout, Hofstade, 4. Alfons Dobbels, Hof stade; 5. Paul Eeckhout, Hofstade. Jongen 1. Constant Caudron, Hofstade; 2. Robert De Winne, Gijzegem; 3. Frans Schoof, Hofstade; 4. Robert De Winne, Gijzegem; 5. Freddy De Smet, Gijzegem; 6. Ronny Van Gucht, Gijze gem; 7. Emiel De Croock, Hofstade; 8. Louis Roelandt, Hofstade; 9. S. Gee- vaert, Hofstade; 10. Troch William. Opmerkelijke prestatie: De Winne Robert, 9 prijzen. Lokaal: De Toekomst Aalst Vlucht uit: Quievrain Totaal: 573 Los te 9 u. Oude: Totaal 85 1Willy Rogiers, Hofstade; 2. Achiel Dierickx, Aalst; 3. Frans Bastiaans, Aalst; 4 Petrus Schouppe, Aalst; 5. Kam. Hoffman, Aalst. Jaarlingen: Totaal 92 1 Gust Sterck, Aalst; 2. Paul De Croock, Hofstade; 3. Gust. De Bruc- ker, Aalst; 4. Aug. Van Driessche, Hofstade; 5.6. Gustaaf Sterck, Aalst. JongenTotaal 396 1. Gustaaf Tessin, Aalst; 2. Leop. Robijn, Aalst; 3. Pierre Van Hercke, Hofstade; 4. Frans Kiekens, Aalst; 5. Van den Brempt, Erpe. Lokaal: De Nieuwe Band, Gijzegem Vlucht uit: Quievrain Totaal: 175 Los te 9 u. Oude 1Emiel Van der Jeught; 2. Eddy Govaert, Gijzegem; 3. Edm. Verspeet, Gijzegem; 4. Albert De Schrijver, Gij zegem; 5. M. Janssens, Gijzegem. Jaarlingen 1. Em. Van Eetvelde, Oudegem; 2. Eddy Govaert, Gijzegem; 3. Edm. Verspeet, Gijzegem; 4. Alfons Van Landuyt, Gijzegem. Jongen 1Van Vossolle - De Feyter; 2. Emile Van Eetvelde, Oudegem; 3. Gustaaf Plips, Denderbelle^ 4. Alf. Van Lan duyt, Gijzegem; 5. Albert De Troch, Gijzegem; 6. Karei Van den Abeel, Denderbelle; 7. Jan Monnaert, Den derbelle; 8. Emeil Van Eetvelde, Oudegem; 9. Emiel Van der Jeught, Lebbeke; 10. Van Vosolle - De Feyter. Lokaal: De Vriendenkring Moorsel, Samenspel met Quievrainbond. Vlucht uit: Quievrain Totaal: 192 Los te 9u. 10 Oude 1. Remi Van den Steen, Moorsel; 2 één jaar overgenomen van Laarne en Bart Rijckebosch werd in dezelfde omstandigheden bij Haantjes weggehaald. Spelmaker Curd Van den Spiegel van BBC Okapi is voor één jaar overgenomen, alsook Jan Van den Bulcke van Hemaco Dendermonde. Als men daarbij de resterende kern voegt met Guy Lagring, Peter Van der Weeën, Dirk Ongenaet en Peter Praet, komt men tot de vaststelling dat Osiris het volgend seizoen gaat doen met een kern van gemiddeld 22-23 jaar en met De Geest-Ongenaet-Rijckebosch over drie dubbele meters beschikt. Jeugd aan snelheid paren is leuze van Roger De Koster, die opnieuw het vertrouwen kreeg van de Osiris-bestuurslui als coach. Als speler zal hij waarschijnlijk niet meer aan bod komen, alhoewel hij zichzelf als tiende man in geval van nood op het blad zet, maar als coach zit het er in dat hij Osiris naar die lang verhoopte tweede klasse brengt. (A.V.H) Edgard Elskens; 3. Frans De Brandt Jaarlingen 1Edgard Elskéns - Frans Jongen 1Willy De Schutter, Moorsel; 2. Frans De Wolf, Moorsel; 3. Eduard Schoof, Herdersem; 4. Willy de Schut ter, Moorsel; 5. Kamiel Fieremans, Moorsel, 6. Remi De Wolf, Moorsel; 7. Roger Rijsenbergh, Moorsel, 8. Kamiel Fieremans, 9. Gerard Beulens; 10. Jozef Lowies. Lokaal: Ons huis Baardeqem Vlucht uit: Quievrain Totaal: 531 Los te 9 u. Oudetotaal 59 1Gebr. Cooreman, Moorsel; 2.3. Johan Dierickx, Buggenhout; 4. Frans Aelbrecht, 5. Gebr. Cooreman, Moor sel. Jaarlingen: Totaal 59 1Leon Van den Broeck, Buggenhout; 2. Leo Zeegers, Buggenhout; 3. Frans De Cooker, Baardegem; 4. Johan Dierickx, Buggenhout; 5. Mau rice Beeckman, Meldert. Jongen: 413 1Patrick Cooreman, Lebbeke; 2. Frans Van der Straeten, Moorsel; 3. Geert De Vos, Buggenhout; 4. Hen- drick De Cuyper, Meldert; 5. Plas Jea- nine, Baardegem; 6. Leon Van den- Broeck, Buggenhout; 7. Geert De Vos, Buggenhout; 8. Paul Schelle- mans, Opwijk; 9. Jozef Ebraert, Moor sel; 10. Louis De Wever, Meldert. Opmerkelijke prestatie: Patrick Coo reman LokaalDe Jonge Liefhebber, Herdersem Vlucht uit: Quievrain Totaal: 271 Los te 9 u. Oude: Totaal 31 1Kamiel Bosman, Lebbeke; 2. Karei De Smet, Herdersem; 3. Paul Bos teels, Herdersem; 4. Arth. Van der Straeten, Moorsel; 5. Kam. Bosman, Lebbeke. Jaarlingen: Totaal 42 1. Maurice Meereman, Moorsel; 2. Arthur Van der Straeten, Moorsel; 3. Maurice Meereman, Moorsel; 4. Erwin De Landsheere, Moorsel; 5. Luc Roe landt, Wieze. Jongen: Totaal 198 1Philemon Van den Bossche, Her dersem, 2. Pierre Vermeir, Wieze; 3. Pierre Raes, Herdersem; 4. Heireman Ernest, Merdersem; 5. Frans Van Mol, Herdersem; 6. G. Van den Eede, Moorsel; 7. Diseré Verbeek, Herder sem; 8. Pierre Van Royen, Moorsel; 9. Antoine Bruylandt, Herdersem; 10. André Perreman, Herdersem. Opmerkelijke prestatie Van den Eede 8 jaar, wint serie 6.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15