Dr. Matthieu«I onschuldig Hans Groenendijk Gazet uan £|abt k bei Betoging op het water Dekanale Ontmoetingsdag te Aalst ELFI Natuurlijk wil ik een abonnement op de 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 Tragelwerken Kinderschoenen Als de paus naar Aalst kwam, dan wist je dat met dit blad al lang. Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. Vervolg van blz 1 Zo wordt verwezen naar een vergelijkende studie Aalst-Roeselare- Brugge die hij in 1971 schreef, en naar rapporten in januari 81februari en mei '82 van zijn hand omtrent de reorganisatie van het Labo. «Ik kreeg daar nooit antwoord op», stelt Mat thieu. Ten derde is er het hoofdstuk «aan koop van noodzakelijke apparatuur». Om het O.C.M W. te helpen liet hij een persoonlijk aan gekochte densitome ter gratis gebruiken. Toen het toestel alsmede later een door de firma gele verd reservetoestel defekt geraakte, werd niet ingegaan op de vraag aan het O.C.M W voor een nieuwe aan koop. «Ik kocht dan maar op eigen kosten, voor zowat 400.000 fr. een nieuw toestel», aldus Matthieu, die eraan herinnert dat per dag afwezig heid van zo n toestel, een verlies geboekt werd van 6.060 fr. Ten vierde zijn er de «geruchten» omtrent zijn dienst. «Begin 82 vroeg ik telefonisch langs raadslid De Boeck aan de O.C.M.W.-raad de oprichting van een onafhankelijke onderzoeks- kommissie Ik heb daar nooit een reak- tie op gekregen», stelt Matthieu. «Waarom», vraagt hij zich aldoor af, «waarom wordt dat deficit op mij afge wenteld. terwijl bv de Dienst Anato- mopathologie 2,5 keer meer verlies boekt, en ook de Apotheek altijd en ook nu nog (ondanks boekhoudkun dige ingrepen) in de rode cijfers zit «Nu kan alles plots» Vooraleer dhr. De Bie aan het woord te laten, die nogal wat aanmerkingen heeft op deze visie, willen we eerst de antwoorden van dr. Matthieu weerge ven, op een aantal konkrete vragen. Is een deel van de boekhouding verdwenen Neen, helemaal niet De boekhouding lag trouwens steeds ter inzage voor ingewijden. (Voorzitter Van der Speet en, die na het onderzoek een uitgebreide perskonferen- tie aankondigt, was zuinig op zijn ant woorden. Hij stelde niet te weten of er boekhouding verdwenen is». Dhr. De Bie antwoordde op dezelfde vraag, dat in hel Labo niets verdwenen is, maar dat dit in het bureau van direkteur Barrez wel hel gevat kan zijn.) Was Uw medewerker, dhr. De Bie, weinig aan wezig op het O.C.M.W.-labo, doordat hij op Uw privé-labo moest zijn Hij was inderdaad weinig aanwezig, maar op mijn privé-labo was hij slechts af en toe Meestal was hij thuis op zijn boerderij.. (Gelach en dan krachtig protest bij dhr. De Bie. Mijn boerderij bestaat amper uit wat konijnen en kalkoenen, en die stonden beslist mijn werk op het O.C.M.- W. niet in de weg. Integendeel, ik heb ernstig werk geleverd. Juist is wel dal ik, door een overeenkomst met mijn dienst hoofd, ook op hel privé-labo werk moest leveren, ook al ben ik kontraktueel ver bonden aan het O.C.M. W. Dit is echter geen alleenstaande situatie; hier zit je met een struktureel probleem. Gebeurden de betalingen van O.C.M.W.-kliën- ten inderdaad op Uw privé-rekening Alle zaken, die mij nu verweten wor den, zijn met de vroegere C O.O. zo overeengekomen. In opdracht van de C.0.0 werd een postrekening geo pend Er is zeker en vast geen enkele sprake van fraude. Verantwoordelijke uitgever v z w Aaisterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Relnaertdreef 4. Aalst Redaktie Roel Van de Plas Géraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16.uur, Tel. 053/77 62 9.4 Publiciteit Armand Van Hauwermerren Witgérstraat.10 9390 Herdersem-Aalst Tel. 053/70 42-13 Abonneméntendienst deraardshergsestraat 44/3 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 fr 450 (r 250 Ir 20 fr 1000 fr (Volgens De Bie is er geen overeenkomst met de C. O. O. en is er we! degelijk van fraude sprake, ook al wist quasi nie mand, ook hij niet, al die jaren dat de vork niet zo recht in de steel zat. Meer details, bv. over de omvang van hel bedrag, wil hij echter nog niet kwijt. Dit is volgens mij trouwens niet de kern van de zaak», aldus De Bie, wie voorat de sterke kumulalie van zijn nu geschorst diensthoofd hoog zit). Waarom werd direkteur Barrez geschorst Ten einde de administratieve traag heid van het O.C.M.W te omzeilen, bij de aankoop van nieuw materieel, werd een bloedonderzoekmachine aange kocht via leasing. Geen betaling dus, maar de reaktieven, waarmee gewerkt werd, moesten aan die firma duurder betaald worden bij wijze van afbeta ling. Barrez's handtekening wordt gewraakt. Dr. Matthieu over de toestand nu «Ik vernam dat plots acht miljoen voor modernisering vrijkomt, wat ik altijd gevraagd en nooit gekregen heb». (voorzitter Van der Speeten«neen, dat is niet waar»; waarnemend diensthoofd De Bie: «ik heb inderdaad een, zelfs hoger want noodzakelijk bedrag gevraagd, langs de geëigende kanalen, wat voorheen niet hel geval was. Een definitief «ja» of «neen» is er echter uite raard' nog niet.) «Al jaren vraag ik naar een plaats voor bloedafname. Nu ik geschorst ben. is die er plots.» Van der Speeten: «inderdaad, dat is juist». De Bie voegt hieraan toe dat er vroeger geen plaats was omdat een grote ruimte verhuurd werd aan het Bloed transfusiecentrum, waarvan dr. Mat thieu hei hoofd is. Nu dit centrum mee vertrokken is, kwam er plaats vrij.) «Ik was verplicht mijn sekretaresse te ontslaan en zes maand vooropzeg te betalen. Plots zijn er ook drie perso neelsleden aangesteld.» (Van der Speeten: «niet waar». De Bie: «diesekretaresse in kwestie was interima- ris, en was net op het einde van haar ter mijn. Momenteel stempelt ze dus. Een heraanwerving is niet onmogelijk gewor den. Dat er drie personeelsleden aange steld zijn is ook at niet waar. We! heeft het O.C.M.W. reeds zes mensen gepro beerd,...) «Het O.C.M.W. geeft niet om de zie ken. Zij zijn het slachtoffer van deze maatregel Ikzelf stond in voor bepaalde hermatologische onderzoe kingen en de bloedtransfusieproble men. Ik vraag mij af wie deze onder zoekingen nu uitvoert en wie nu de specifieke bloedtransfusieproblemen gaat oplossen, en als zich op dit vlak verwikkelingen gaan voordoen (Waarnemend diensthoofd De Bie stelt dal zich geen problemen voordoen, zelfs integendeel. Verwezen wordt naar een brief van Matthieu zelf in 1976 waarbij De Bie als vervanger bij een vakantiere geling werd voorgesteld. Dat er tijdelijke problemen zijn, bv. doordat er nog geen sekretaresse aangeworven is en omwille van de vakantieregeling, wordt evenwel niet ontkend.) Dr. Matthieu haalt nog het voorbeeld aan van zijn Wachtdienst om aan te tonen, dat hij zeker niet op winst uit was. Toen zuster Gabriël (begin 72) op pensioen ging, stelde de C O O aldus Matthieu dat zij voor vervan ging met konden instaan. Hijzelf orga niseerde die wachtdienst dan maar; ter kompensatie mocht hij alle erelo nen tijdens deze wachtdiensten inte graal innen. Ook wordt aangestipt dat hij voor patiënten op eenpersoonska mers nooit een toeslag vroeg, hoewel dat mocht. (De Bie: t<lk organiseerde die wacht dienst. Ik diende zelfs mensen op te lei den en te betalen met het geld dat ik zeer onregelmatig van Matthieu ontving. Dat die wachtdienst verlieslatend was, is niet waar. Dr Matthieu hoopt dat het onderzoek zal uitwijzen dat hij onschuldig is. Hij blijft ook kandidaat op de CVP-ge- meenteraadslijst. «Reorganisatie hard nodig» Na enig aarzelen was dhr. De Bie toch bereid lot een vraaggesprek, ook al wil hij beslist geen al te simplistisch tweege vecht met dr. Matthieu. De keren dal Matthieu als diensthoofd reorganisatievoorstellen indiende, zou dit onder impuls van De Bie geweest zijn. Hij herinnert eraan dat hij in 1976 «noodgedwongen» zijn diensthoofd voorbij moest gaan, om zelf zijn beklag te doen over de toen reeds moeilijke toe stand, en financies te vragen voor ver vanging van hopeloos verouderd mate rieel. Ook recent, toen het Bestuur van de Medische Raad (na een brief van De Bie) eind april aan Matthieu en De Bie vroeg om gezamelijk een reorganisatienota op te stellen, was er verzet bij Matthieu, die zelf voorstellen deed. Volgens De Bie waren deze echter weinig werkbaar, wat ook door het Bestuur van de Medische Raad zou erkend zijn. Volgens De Bie moet om medische zowel als ekonomische redenen sterk geïinvesteerd worden in modernere appa ratuur en automatisatie. Tevens is er een degelijke leiding nodig in het Labo door de bioloog die diensthoofd is. Daartoe moet hij de nodige bevoegdheden krij gen, o.m. voor een toekomstgericht aan koopbeleid. Kumulalie moet tegenge gaan worden. In de dienst zelf zou een duidelijke taakomschrijving moeten komen, en de ganse O.C.M. W.-slruk- tuur zou op diverse terreinen doorzichti ger moeten worden, en met meer overIeg- mogelijkheden. Dr. Matthieu's voorstellen zouden nooit zo ingrijpend geweest zijn. De moeilijkheden van Matthieu bij het aankopen van allerlei materieel, zijn vol gens De Bie te wijten aan het feit dat niet de geëigende kanalen gebruikt werden. De Bie betreurt nog dat de voorbije maanden politiekers onder de arm geno men werden (zelfs met een etentje in een restauratiehuis), waar hij dit nooit willen doen heeft. (N.v.d.r. Dr. Matthieu ont kent dit). Ook hij hoopt op een objektief onderzoek, alsmede op doortastende ver beteringen in de labo-toestand. Topje Steeds meer wordt duidelijk, dat slechts het topje van een O.C.M.W. ijsberg zichtbaar is. We kijken uit naar de ontwikkeling van het onderzoek... Eén konklusie zou toch reeds kunnen zijn dat het tegelijk kunnen uitoefenen van een privé- en een praktijk in dienstverband in al zijn ondoorzichtig heid voor problemen kan zorgen, zowel in het laboratorium als in andere medische departementen. (R.V.D.P. - PD.) Vervolg blz 1 Op A.A. Gent klikte het direkt. Ik kwam positief over en gelet het feit dat ik van bij de jeugd diensten had bewezen aan Feyenoord waren de eisen voor mijn transfer nogal mild." Geen degradatie "Dat ik van een Nederlandse eersteklasser naar een Belgische klub van de tweede klasse overstap beschouw ik niet als een degradatie. Ik heb trouwens de indruk dat Eendracht een klub is met mogelijkheden. Een klub waar zeker toekomst in schuilt. En ik wil me absoluut waarmaken. Ik staar me zeker met blind op de eerste resultaten van wat men vriendchappelijke wedstrijden noemt. Want de kompetitie is nog helemaal iets anders. Het is trouwens ook niet met zoveel pijn in het hart dat ik Feyenoord verliet. Eendracht is immers en die indruk heb ik zeker geen onbenullig klubje. En ik maak me sterk dat we bij machte moeten zijn de eindbeurt te halen. En dit niet alleen met het potentieel waarover men beschikt, maar ook door de sfeer die er in de spelersgroep heerst. Het is zo dat de spelers bereid zijn voor mekaar te knokken. En dat is zeker een pluspunt." De joviale Hans Groenedijk die absoluut geen vedetteneigingen heeft is tevreden in zijn nieuwe omgeving. Het zou ons trouwens verwonderen moest hij te Aalst niet kunnen aarden. Zo te zien heeft de rad van de tongriem gesneden Nederlander het zeker naar zijn zin. En dat is mede een voorwaarde tot goede prestaties. Trainer Georges Heylens zegde ons trouwens na de partij tegen Beveren, waarin Hans Groenendijk nochtans niet de uitblinker was, en dat besefte de speler trouwens ook wel - ik kan veel beter zegde Hans - dat de supporters aan hem nog veel plezier zullen beleven. En de Aaisterse trainer staat niet alleen met die mening. (Jef Van Hove) Traiteur Provence Sint Jansstraai 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 Een betoging per schip van Aalst naar Geraardsbeigen op zaterdag II. was de bekroning van een 9 dagen durend milieukamp rond de Dendervervuiling. Aan de Sint Annabrug scheepten een vijftigtal aktievoerders, leden en sympathisanten van het Dender Aktie Komitee, in op de Ginette. Kort tevoren bezetten ze de brug om hun eisen duidelijk te maken aan de voorbijgangers en -rijders. De nogal talrijke aanwezige politiemensen konden moeilijk hun sympathie voor de aktie verbergen. De betogers trokken de aandacht op het feit dat ondanks mooie beloften nog steeds geen werk gemaakt werd van een afdoende wetgeving inzake waterervuiling. Ook de waterzuiveringsmaatschappij voor Vlaanderen, in '76 officiéél opgericht, is nog niet toe aan een effektieve werking. Bovendien zijn de bestaande plannen voor waterzuiveringsstations op de Dender te grootschalig en niet efficiënt, het lijkt erop dat er meer rekening gehouden werd met de belangen van de betonbarons dan met het ekologisch nut. "De vervuiler betaalt", zo zou het althans moeten zijn. Op dit ogenblik is het nog steeds zo dat de gemeenschap moet opdraaien voor de kosten van de waterzuivering, en niet de grote industrieën. Ook hiermee is het DAK niet gediend, wie wel eigenlijk Het zijn niet de symbolische boetes voor overtredingen van de milieuwetgeving die er iets zullen aan veranderen. Enigszins getroost door bier en muziek voeren de aktievoerders een vuile, stinkende, dode Dender af. Hoewel ze op sommige plaatsen tussen Aalst en Geraardsbergen nog mooie stukjes ongerepte natuur konden bewonderen zonder mikroskoop, kompleet met vissen, kikkers en reigers. We wachten met spanning op de eerste kikker die aan de Sint Annabrug aan land springt en een wandelingetje wil maken in de Molenstraat... (Bbb) A.s. zondag 1 oogst worden alle in verlof zijnde missionarissen andermaal ver wacht op een dekanale ontmoetingsdag met eucharistieviering en koncelebra tie in de St.- Martinuskerk, voorstelling van de aanwezige zendelingen, vrouwe lijke en mannelijke, receptie in het Parochieaal Centrum in de Zonnestraal en gezellig eetmaal. Aan de missionarissen zelf wordt dit uiteraard gratis aangeboden door «De Achterlinie». Reeds met vakantie waren de intus sen terug naar Zaïre vertrokken Zus ter Jeanne Bosteels, Zuster Van Ooteghem eveneens uit Zaïre en Br. Florent Uyttersprot uit Burundi. Nog verwacht worden Pater Carlos Baeyens uit Kameroen, Zuster Lucie- Anne Van der Taelen uit Zaïre en Pater Verhulst uit Canada. Nog deze maand vertrekt JW Elza Van der Taelen naar Ruanda. Ook deze twee maanden, juli en augustus, krijgen de missionarissen hun «raket», zijnde de niet onaardige som van 4000 fr. «Raketbrigadiers» worden dan ook gezocht in enkele vakante straten als de «volksverhef fingsstraat» waar Zuster Jacqueline nu aktief wordt en enkele straten uit de parochies H. Hart en St. Paulus. Traiteur Provence Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 Op 4 en 5 september volgt dan het «weekend van de Aaisterse missiona rissen» die er letterlijk en figuurlijk in de bloemen worden gezet. Natuurlijk gaat dit gepaard met de traditionele omhaling met omslagen waarbij «De Achterlinie» U vraagt de krisis niet op de missionarissen af te wentelen. (Hm) Pater Frans Meganck die met een hele koffer brillen en brilglazen vertrok toonde zich hierover zeer dankbaar. Ook tal van giften werden reeds ont vangen want de nood blijft dringen. Vanaf 2 augustus 1982 worden er werken uitgevoerd aan de Tragel. Gedurende die periode zal er geen verkeer toegelaten worden. Er is wegomlegging via de Denderstraat en de Dendermondsesteenweg. De werken zullen 20 maand duren. Vrijheidsstraat 44. 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34 r»ir». imn Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001 -1153969-36 van de vzw Aaisterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aaisterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam on voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2