Rekord-opkomst voor Faluintjeszoektocht Wandelen door natuur en historie met Jos Lambrecht Meldert krijgt Hondenschool EDDY Kunstschilders Laureyssen, Teug op het podium TAXI 053/21 08 88 Ovenkoeken mei smout of gezieden geregeld smaken naar nog. Oogst tafereel uit vroegere tijden. Hoe internaionale Geuzen zich al eens vermaken. Van de klassieke autorallyformule overgeschakeld na veertien edities van de Meldertse Lenterally op paasmaandag naar een meerdaagse zoektocht door de Faluintjesdorpen ook te doen met de fiets en zulks in een ontspannen sfeer, eventueel in familieverband en met het oog op het landelijk mooie en waarevolle van de streek werd de Faluintjeszoektocht een absoluut rekord. Waar een gewone rally amper nog een honderdtal rijders verenigen kan kwamen voor deze trip liefst 332 (driehonderd tweeëndertig) gegadigden opdagen. Dat de tocht gemakkelijk doenbaar was en zich afzijdig hield wat betreft al te uitgekiende situaties, al school hier en daar toch nog wel een addertje in het gras, werd woldoende bewezen door het feit dat liefst een zestigtal deelnemers foutloos reed. Zeer vele deelnemers verklaarden achteraf een zeer mooie dag te hebben beleefd en niemand trok met lege handen huiswaarts. Daarenboven genoten ze nog, gratis, van het Pikkelinggebeuren, een spektakel op zich zelf dat ruim een eventuele verplaatsing waard is. Laureate werd via de schifting echtgenote Remi De Cooman-Gaby Van den Brande die de trofee van de aanwezige minister Mare Galle mocht in ontvangst nemen naast uiteraard de hoofdprijs. Hierbij dan de lijst van de eerste tien. Er 332 opsommen gaat wel buiten de mogelijkheden van deze krant. 1Gaby Van den Branden, Ninove; 2. René Bellemans, Meise; 3. Frans De Wit, Buggenhout; 4. Julia Van Lent, Malderen; 5. Jeannine De Vos, St.-Katelijne- Waver; 6. Jean-Paul Coppin, Herdersem; 7. Gustaaf Vinck, Moorsel; 8. Marie-José Maes, St.-Amands; 9. Lea Bieseman, Dendermonde; 10. Fernand Holemans, Mechelen. Waren nog foutloos in de eigen regio Frans Nuelant en Greta Beeckman uit Meldert, Maria De Barndt, Frans en Marcel Callebaut uit Hekelgem, Dirk Vinck, Guido Vinck, Hugo en Goedele De Vis uit Moorsel. Freddy Du Bois, Albert en Daniël Duquet uit Dendermonde en uit Herdersem zelf Antoine Coppin en uit Baardegem Urbain De Ridder. (Hm) Met de wandeling waarvoor liefst een hondertal enthousiastelingen waren opgekomen maakte lid van de raad van beheer van de V.V.V. "De Faluintjesstreek" Jos Lambrecht een trip doorheen het Herdersemse Quasi ongeschonden "Denderland" en verwees daarbij naar de talrijke relikten uit Herdersems merkwaardige geschiedenis. Twee kernen karakterizeerden deze wandeltocht. Enerzijds werd inderdaad een gedeelte van het Alfons De Cockpad bewandeld en anderzijds leidde Jos zijn volgelingen "in de sporen van Gudula". Genoten werd van de stille, romantische rust in het Denderland waar toch reeds hier en daar wat te zien was dat in dit rustiek kader vloekt. In de verte zag men wat nog resteert van het "Monnikenhof", reeds in de geschiedenis geciteerd in 1221. Via hei Alfons De Cockpad werd de aandacht gevestigd op een van Herdersems merkwaardigste zonen, de stichter van de wetenschappelijke folklore in Vlaanderen Op een oud knooppunt van wegen werden de wandelaars dan gekonfronteerd met het oudste gaaf gebleven gebouw van Herdersem, de O.L.V.-Kapel "Ten Beeldeken", reeds vermeld in een schepenbrief van 1473 doch waarvan de typische nissen in de zijmuur, karakteristiek voor de bouwstijl van de 13e-14e eeuw laten vermoeden dat ze van vroegere datum is. In de voetsporen van de H. Gudula werd vervolgens gewandeld langs het "kasteel van Ham" waar ze in 644 werd geboren en verder in de richting van Moorsel waarheen ze dagelijks trok. Herinneringen eraan blijven trouwens de Moorselse Gudulakapel met de reeks schilderijen waarin haar leven wordt afgebeeld en. in de onmiddellijke omgeving van de Hoeve "Den Dierickx" de "Duvelsput" waar de duivel de kaars van Gudula zou hebben uitgeblazen en waar, in vroegere tijden, slechts op looppas werd voorbijgerend... (Hm) Meldert, reeds bekend wegens zijn hopteelt en kippenslachterijen, komt meer en meer aan bod als «hondendorp». De kynologische Vereniging «Nievel-Kapel» gooit er inderdaad reeds enkele jaren hoge ogen en de aktiviteiten gaan er crescendo. Staan zelfs reeds op inter nationaal niveau De jaarlijkse kynologische show nam reeds zulke dimensies aan dat Meldert te klein werd en de Aalsterse Kzeizershallen een hondenparadijs werden een paar maanden terug «Nievel-Kapel» gaat. onder impuls van de dinamische voorzitter Ernest Van den Broeck en op aanvraag van vele klubleden nu van start met een nieuw initiatief een hondenschool Bedoe'ing is van uw trouw huisdier een welopgevoede hond te maken, een must voor wie van honden houdt. En wil blijven houden Ue lessen worden gegeven door gediplomeerde instrukteurs elke zondag van 10 tot 12 en elke donderdag van 19 tot 21 u. en de terreinen bevinden zich aan de Meldertse Molenstraat, aan het hoge gebouw van de Federatie van Hoptelers De kl bmatch heeft dit jaar plaats op zondag 22 augustus in de omgeving van de 6ac huskapel op de weg Hekelgem-Meldert-Baardegem vóór verdere informatie kan U terecht via nrs 031/52 82 18, 052/35 77 70, 053/66 37 25 (Hm) Gevraagd Medewerkers om onderhoudsprodukten te verkopen op party's. Interessante bij verdienste. Voor inlichtingen telefoneer 70.42.13. Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Bij de achtste editie van de tentoonstelling door de V.V.V. «De Faluintjesstreek» gewijd aan oogst gebeuren en landelijkheid kwamen een 35-tal kunstschilders uit de eigen regio maar ook van erbuiten met hun werken. Vice-voorzitter Ray Van der Borght bij het bekroonde werk van Willy Laureyssen. Vermeerdering kwantitatief door ook verbetering kwalitatief en verhoging van de diversiteit kenmerkten deze expo gehouden in een ongeschonden oude schuur waar de organisatoren op kreatieve wijze met de ruimte had den gewoekerd. Er werd zelfs een hel lend vlak ingeschakeld en, liepen er op de hoeve nog kakelende hennen, in Herdersem zaterdag 31 juli K.S.A. - kamp: start naar het kamp te Zelem met als kampproost pater Van Looy. Terug op 7 augustus, zaterdag 7 augustus: Belotting te 20 u in het Parochiaal Centrum georganiseerd door de Cantrum- vrienden Baardegem Voetbalfeesten: volgende editie het gedétailleerd programma. Moorsel zaterdag 31 juli: Bergkermis: ovenkoeken en barbecue in t schuurken» georganiseerd door S.C. «De Stanzacherrs». 11e grote prijs voor internationale liefhebbers BWB 113 km. 17.000 fr. prijzen. Start te 15 u. Amusement in het Stanzachterslokaal met orkest zondag 1 augustus T.D.grote kermis-T.Dansant in zaal Breughel met DJ Emig vanaf 19 u. maandag 2 augustus: Eucharistieviering in de kerk voor de afgestorvenen van de wijk «den Berg», zaterdag 7 augustus Hobbytentoonstelling van 14 tot 20 u in het parochiehuis van werk van de 3e leef tijd. Melder vrijdag P.V.V, tus n wafel met t geld i Paroch Vlaam bij Cc N.C.M. tweec nees Wie e bij ee vrijdag Gepen grote waan Deelr Drink Inscl" verde zaterd Papier gebo kwintet Luc De Mot met Vlaamse oogstliederen. Terug van het korenveld met Vlaamse, Friese en Duitse «Geuzen». Machinaal dorsen.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8