HST K 1 igels en Peeters «Klavertje-Vier» hoop voor Snijbloementelers Dames vlegelen op Aalsterse Grote Markt FRANS JANSEGERS PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST tel. 053/77.51.34 M. n m. y slis*gsv. TC!'" 'M Korven oogst laden op het veld. Ook de machines kwamen ruim aan bod. de nok van de exposchuur tuurde een koninkje naar al dat moois. Raymond Van der Borght, verantwoorde lijke voor deze tentoonstelling, mocht het besluit van de jury vrijdagavond mededelen aan de vele nieuwsgierige aanwezigen. Laureaat werd Gentenaar Willy Laureys- sen, een man die zich niettegen staande zijn vele jaren akademie her en der een self-made-man blijft noe men. Voor zijn vierde deelname schoot hij de hoofdvogel af met zijn «Oogst met pikbinder» waarmede de V.V.V. die telkens het bekroonde werk als aanmoediging aankoopt (het hele patrimonium op dat stuk was trou wens op de hoeve te zien) een nieuwe dimensie toevoegy aan haar reeds merkwaardige kolloktie. Die van de landbouwarcheologie, inhakend daar bij op de aktuele trend. Eervolle vermeldingen gingen naar Georges Teugels, beroepsschilder uit Lebbeke die met zijn «Driespan» in triptiekvorm veel bekijks kreeg en dorpsgenoot, nu wel verhuisd naar Lochristie ere-schoolhoofd Frangois Peeters met een opgemerkte «ode aan de pikkeling, werken en feesten». Ook de ruim dertig andere exposanten brachten degelijk kunstvol werk waar bij én de oogst én de landelijkheid én dan inzonderheid met rustieke van de Faluintjes andermaal in de kijker kwa men. (Hm) Aan de Gudulakapel te Moorsel spreidden Raymond Uyttersprot, Paul Stock man, Alfons Callebaut en een schare medewerkers het elfde bloementapijt. Een «Klavertje-vier» dat wijst op de verbondenheid van de vier Faluintjesdorpen Baardegem, Herdersem, Meldert en Moorsel. Liefst een 45.000 snijbloemen werden erin verwerkt met middenin een spran kelend fonteintje en een bosje dorsvlegels. Dit alles met op de achtergrond de aloude Gudulakapel. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel verbonden in «Klavertje-vier» In aanwezigheid van schepen Van den Eede, Willy Alloo die volksvertegen woordiger Caudron verving, raadsle den Borms, Doorns, Redant en Carlé opende waarnemend burgemeester het bloementapijt nadat het jeugdig Faluintjesduo Nico en Staf De Vliegher de laatste witte anjers er hadden bij- geprikt. Lamibert Van de Sijpe, V.V.V. - voorzitter, las dan de tekst van Ray mond Uyttersoprot, door rouw wee rhouden, waarbij de toestand van de snijbloemtelers even werd geanali- seerd. Een kleinschalig bedrijf doorgaans met amper 1950 m2 per bedrijf, vaak verouderde bedrijfsstruktuur en vaak beperkte mogelijkheden tot moderni sering. Met daarbij de scherpe kon- kurrentie van onze noorderburen die met korte aanvoerlijnen, een gediver sifieerd assortiment, scherpe prijszet ting en een dinamisch exporbeleid het onze bedrijven vaak moeilijk maken Dit in een ekonomische krisisperiode waarin de koopkracht van de konsu- ment daalt. Remedies kunnen zijn het afremmen van de produktie, energiebesparing, nieuwe teelttechnieken, drukken van distributiekosten en inschakelen van snijbloemen in het verkooppakket van de moderne populaire distributiekana len. Zullen bedrijven met verouderde struktuur wellicht moeten afhaken, voor de snijbloemteelt in ons land in haar geheel blijft toch aanzienlijke afzetruimte wat wordt bewezen door de aanzienlijke import. Opdrijven van het konkurrentievermo- gen in familiale ondernemingen zon der al te hoge loonlasten gekoppeld aan gehechtheid aan het bedrijf, werk lust en doorzettingsvermogen kunnen bepalend zijn. (Hm) Als promotie voor de dertiende Pikke ling van de Faluintjesstreek waren Faluintjesdorsers andermaal op de Aalsterse Grote Markt, onder ruime belangstelling, doende. Begeleid door de Faluintjeskapel bracht de reeds van alle markten thuis zijnde Meldertse ploeg met Eugeen en Valéry Croens, Emiel Qe Ridder. Edward Van den Broeck en Frans Vrielynck er andermaal een demons tratie vlegeldorsen naar het oud sis- teem. Twee-, drie- en vierslag wissel den elkaar af emt als kroon op het werk de «op en af» waarbij zonder hia ten van de ene maatsoort naar de andere werd overgeschakeld Nieuwigheid was wel de Herdersemse ploeq, een jong team dat eventueel later voor de aflossing kan instaan Paul Stockmans en zijn maats klopten er duchtig op los en kwamen zelfs met een primeur: de vijfslag. leder muzikant zal er zich wel terdege van bewust zijn dat vlegelen in 5/4 maat geen sinekuur is. Toch bracht Herdersem het er keurig van af, welis waar zonder muzikale begeleidng doch ook dat komt nog. Klap op de vuurpijl was wel het optre den van een vrouwelijk trio dat het uiteraard bij het walstempo, de driek- wartmaat hield en, begeleid door een piepjonge akkordeoniste, een andere dimensie aan het vlegeldorsen bij bracht. Op de Pikkeling zelf zou uiteraard de hele gamma te zien zijn. (Hm) heldert rrijdag 30 juli '.V.V.- Zomerreis; van nu af aan inschrijven voor de reis op dinsdag 24 augus- us naar de Lotusfabriek te Lembeke waar geproefd wordt van gebakjes, wafels, koekjes, 's Namiddags naar het Provinciaal Domein van Wachtebeke net begeleide rondgang, 's Avonds dansgelegenheid. Prijs: 180 fr.drink geld inbegrepen. ïarochiecentrumOntvangen U dit weekend Pia en Roger Callebaut. l/laamse Kermisprijzen van de tombola van de Fanfare St.—Cecilia af te halen Dij Constant Van den Broeck tot 15 september e.k. N.C.M.V.de plaatselijke afdeling maakte zich zeer verdienstelijk met een tweede uitgave van een telefoonnummerrepertorium voor Meldertse abon nees dat gratis in iedere bus kwam en uiteraard vele faciliteiten impliceert. Wie een eventuele vergissing zou ontdekken wordt verzocht zulks te melden bij een bestuurslid of op het sekretariaat. Stevensveldstraat 4. vrijdag 6 augustus: Gepensioneerden worden verwacht op de voetbalfeesten te Baardegem in de grote feesttent aan de Kerkstraat-Hoogstraat-verbinding. Te 15 u koffietafel waarna het kabaret Holder de Kolder en Paul Severs en zijn danseressen. Deelname in de onkosten: 120 fr. voor toegangskaart, koffietafel en bus. Drinkgeld niet inkluis. Inschrijven bij Emilie Van Macke, Hoogstraat 15, Kammenstraat 13u.30 en verder Koestraat, Hoogstraat, Huizekens, Dorp, Doment en Nievel. zaterdag 7 augustus Papierophaling door de scoutsgroep «De Hopduveltjes» vanaf 9 u. Papier gebonden aan de straat deponeren a.u.b. Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen V Hete boerenworst, bruine nuk en een «sjat» koffie op de schafttijd. MP Enkele van de tentoongestelde traktoren op de -weide achter de hoeve.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9