Georges Heylens "Gelukkig met Glazer" SK Erembodegem wil naar derde Robert Glaser en Yagara twee spitsen voor E. Aalst WEMBLEY ashlar5031 Café Zaal VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR 12 Nieuwe Gazet van Aalst - 6 augustus 1982 Redaktie: Jef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. .'••5- Ondanks het feit dat de verloren wedstrijd tegen AA Gent zoveel als de uitscha keling betekent voor de finalewedstrijden om de Beker van Vlaanderen, troffen wij toch geen ontgeochelde George Heylens aan. Boven v.l.n.r.Hedwig Sergeant, Marc Steyaert, Rudy Vermeulen, Eddy De Bolle, Gerard De Sangere, Franjo Horvath, (beneden v.l.n.r.) Geert Van Roy, Hans Groenendijk, William Stallaert, Johan Dierickx en hoe is die Kigambo zijn voornaam weer (OJ) SK Erembodegem heeft uitgesproken ambities. Dit jaar wil men de sprong naar schouwers. Er zijn zelfs eerste provin derde provinciale, die vorig seizoen pas in de eindfase mislukte, zeker wagen. ciaiers die van dergelijke kwantiteit Men heeft daarvoor niet alleen geïnvesteerd in een nieuwe trainer, in casu Willy Belton, maar er zijn bovendien vier verse krachten aangetrokken. alleen maar dromen. Alles wettigt dus de hoog gespannen "Op het konditionele vlak was Gent ons vandaag de baas. Wat eigenlijk maar logisch is ook, daar het meren deel van de spelers toch full-profs zijn. Wij blijven langzaam opbouwen zodat tegen het begin van de competitie onze fysische mogelijkheden optimaal zijn. Daarom ben ik er ook van over tuigd dat die trainingsstage in brecht ons later de nodige vruchten zal ople veren." Wat ons, en ook de meeste toeschouwers, opviel tijdens het ver loop van de partij was het overwicht in lengte van de Gentse verdediging tegen over de Aalsterse aanvallers. Trainer Heylens was daarom tevreden met de komst van de Hongaar Glazer. Het is toch iemand die 20 tot 25 doel punten per seizoen maakt en die bovendien ons gebrek aan gestalte in de voorhoede enigszins kan opvan gen." Of het zo vlot zal verlopen als de wis selwerking Koudijzer - Schapendonk, getuige het eerste Gentse doelpunt, valt natuurlijk nog af te wachten. Het is onbetwistbaar dat de van Raba Eta Györ afkomstige speler een aanpas singsperiode behoeft Hopelijk geeft het Aalsterse publiek hem dan ook het nodige krediet. De Sanghere opnieuw vrije verdediger. Een probleem waar George Heylens zeker mee worstelt betreft de samens telling van het centrale verdedigings duo. "Laten we niet vergeten dat Mare Steyaert 5 maand geen trainings- of competitieritme heeft opgedaan. Hij behoeft dan ook het nodige vertrou wen. Ik heb met de jongens afgespro ken dat éénieder een kans krijgt om zijn mogelijkheden op een vertrouwde plaats te etaleren. Voor De Sanghere is dat de volgende wedstrijd op laatste man. Van Kemseke komt alzo op de voorstopper terecht en Steyaert wijkt uit naar de flank. Het is echter zo dat én De Sanghere en Van Kemseke in hetzelfde bedje ziek zijn. De laatste pass mislukte bij beiden te vaak." aldus Heylens. Waar de manager-trainer ook de nadruk op legde was op het feit dat doelman Horvath nog te wisselvallig acteert. "De twee doelpunten van Schapen donk treffen hem zeker geen verwijt. Op hoge ballen is Franjo echter nog niet zeker van zichzelf. De twee kops toten die de kleine Nederlandse aan valler mocht afvuren moeten normali ter boven diens hoofd worden wegge plukt. Zeker als hij dan nog in de kleine back-area staat. Het is met het spelen van wedstrijden dat de mentale weerbaarheid van Hor vath zal groeien". De partij tegen AA Gent heeft zeker en vast nuttig materiaal opgeleverd voor trainer Heylens. Een verdediging die nog zoekt naar de nodige cohesie, een zwoegend mid denveld en een (voorlopig) te lichte aanvalslinie. De resterende oefen wedstrijden bieden echter de ideale mogelijkheid om met experimenten uit te pakken. (RG) Op de laatste dag van de transferperiode voor de buiten landse spelers (tweede klasse is uiterlijk tot 31 juli) heeft Een dracht dan toch Robert Glaser aangeworven. Er was in de loop van vorige week nog een andere naam naar voor gescho ven, maar die onderhandelingen liepen spaak. Zodat Glaser, op toernee met zijn klub in Duitsland, werd benaderd. Glaser is topscorer van de Hongaarse kampioenenploeg Györ die toekomstige tegenstander van Standaard Luik voor de Euro pese beker. Deze centrumspits is zeker een aanwinst voor Witzwart. Waar nu ook Yagara voor Eendracht tekende heeft men toch wel een meer ruime keuze aan spelers voor het aan vallend ploegonderdeel. Het is dus beter gestoffeerd dan vorig seizoen het geval was. Jagara heeft net als Kingambo een arbeidskontrakt. Wat Robert Glaser betreft deze wordt binnen de veertien dagen te Aalst verwacht. Het hoeft nauwe lijks te worden betoogd dat de Witzwarte aanhang nu het komende voetbalseizoen met spanning verbeid. Op 5 septem ber wordt het pas «menens» voor onze stadsgenoten. (JVH) (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Albert Van der Weeën, Drik Stoop (vijf hoek Liedekerke), Erwin Rombaut (Walfergem) en Geert Van den Abeele (Schoonaarde) zijn de mannen waar op men dit jaar rekent. Er zijn ook drie spelers naar de oude stal teruggekeerd Rudy Daghuyt komt van Denderhoutem, Marc Mattens van Hekelgem en Patrick Casier van T.K. Meldert. De twee eerstgenoemden zijn bovendien nog junior. In Willy Bellon heeft men alvast een man met ervaring. Deze in het voetbal vergrijsde trainer hoeft men zeker niet meer de knepen van het vak te leren. Voor wat betreft de aspiraties, die vooral voorzitter Jozef Vijverman koestert. In verband met de overgang naar derde blijft Willy eerder langs de voorzichtige kant. «Laat ons alsjeblieft niet met het hoofd in de wolken lopen. We hebben een goede ploeg waarin ieder zal moeten knokken voor zijn plaats. Maar om zo maar onduidelijk te verklaren dat wij losweg de titel spelen, dat durf ik ook niet. Let op, ik ontvlucht mijn verantwoor delijkheid niet maar een beetje rea lisme is zeker op zijn plaats.» Dat de posities in het eerste elftal duur zullen zijn bewijst de ruime kern (18 spelers) waarover Bellon beschikt. Hij acht dit echter noodzakelijk om even tuele kwetsuren goed te kunnen opvangen. De A en B - ploeg van S. K. Erembodegem samen met trainer en bestuur. (OJ) Ook het publiek in Erembodegem is klaar om de promotie mee te beleven. Vorig jaar speelde men tijdens de top wedstrijden voor 300 tot 400 toe verwachtingen die de hele SK gemeenschap verwoordt. Hopelijk is men aan het einde van de rit niet gedesillusioneerd. (RG) Trainer Willy Bellon met de vijf nieuwe spelers van S.K. ErembodegemPatrick Cascier, Mare Mattens, Louis Van Der Weeën, Albert Van Der Weeën en Erwin Rombaut. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12