Roger Leemans wil met The Tower toetreden tot Aalsterse entente, maar... Sport Aktueel CAR SERVICE Johan Boskamp publiekstrekker bij Hofstade Uk S.K. Aalst bouwt aan nieuwe ploeg Het jaar van de waarheid voor E. Nieuwerkerken Foto-Studio H. RORGHMANS Eendracht verliest zaak-Mertens dé specialist voor De Fotograaf die de sport steunt O Ik stem Derde provinciale Nieuwe Gazet van Aalst - 6 augustus 1982 - 13 De reeks artikels over BBC. Okapi schijnt bij de kleinere klubs in het verkeerde keelgat geschoten. Dit was ons besluit na een gesprek met Roger Leemans, nieuwbakken voorzitter van eerste provincialer BBC. The Tower. Alvorens tot de kern van de zaak te komen, overliepen wij eerst even het gaan en komen voor het nieuwe seizoen bij zijn eigen klub. «Onze bedoelingen zijn voor komend seizoen, veronderstel ik duidelijk. Op uitzondering van Lieven Van der Mae- len, die maar voor één jaar bij ons was, blijft iedereen. Onze kern wordt daarbij aangevuld met de lengte van Yves Van Langenhove. die het onder de ringen zal moeten runnen, en met de routine van Danny Dherdt. overgenomen bij Osiris. Met Georges Van Miegroet, op nieuw in de trainer-coach-zetel. schijnt onze ploeg voldoende «uitgebalan ceerd» om in eerste provinciale te top te spelen». Welke ploegen verwacht ge in die eerste provinciale «Met lieft vijf nieuwkomers, ik citeer Sint Niklase, St.-Lievens-Houtem, Wezen vrienden. Moerzeke en Lokeren wordt het zeker een open strijd tussen de ge vestigde waarden. Vovka Oudenaarde. Scheldejeugd en Akron Ronse. Gezien de transfertpolitiek zou ik daarbij nog Were Di en onszelf willen voegen. Valt het mee en kunnen wij de stap naar na tionale doen, dan zullen wij zeker niet aarzelen. Liefst zou ik daarmee nog een jaartje wachten, zodat wij financieel wat op adem kunnen komen». Waren de transfert-transacties dan zo duur Met opgezwollen kaken en een «blaas- lawaai» merkte Roger Leemans ons op «Prijzen worden liefst niet aan de pers doorgegeven doch wij hebben heel diep in de reserves moeten tasten. Door de gevoerde transacties kwam er op een ogenblik zelfs een afscheiding in het bestuur. Gelukkig heb ik de potten kunnen lijmen en zit The Tower weer Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur Voorzitter Daeleman was na Aalst - AA Gent een verbitterd man. Niet omwille van de nederlaag van zijn wit-zwarte armada op de groen mat maar door het verlies voor de groene tafel. Eendracht heeft inderdaad het onderspit moeten delven in het geding met Club Brugge - Raymond Mertens. «Het is zo» aldus de Aalsterse praeses «dat wij een som dienden te ontvan gen van 'de heer Mertens die gelijk staat aan drie maand van zijn wedde. Mijnheer Mertens heeft deze som reeds betaald maar ondanks dit gegeven konden wij toch niet meer in beroep gaan. Ik stel mij dan ook de vraag of con tracten nog enige zin hebben. Of is de kleine ploeg opnieuw het slachtoffer van de grote In het verleden hebben wij ook oefenmeesters ontslagen maar steeds zijn de contracten stipt nageleefd. Tot op de laatste frank Blijkbaar is het gemanipuleer nog niet uit de voetbalwereld verdwenen. tR.G.) UITLAATCENTER open van 8.15 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 13 uur Tel. 053-78 8893 BTW 421.202.902 UITLATEN REMMEN SCHOKDEMPERS TREKHAKEN BATTERIJEN GRATIS PLAATSEN TERWIJL U TOEKIJKT Niet voor Mc Pherson systemen SCHRIFTELIJKE WAARBORG Geen afspraak noodzakelijk Sint-Jozefstraat 28 -30 9300 Aalst stevig op zijn poten». Wat is het programma voor de maand augustus «Zoals het een goede Aalstenaar past. beginnen wij .op 15 augustus het sei zoen met een reuze barbe-cue in het domein van onze ondervoorzitter Remi Wauters te Hamme. Wie nog meewil. kan zich laten inschrijven in ons lokaal Stadion aan het H. Hart. De zaterdag daarop 21 augustus gaat in de zaal HRITO Cesar Haelterman- straat ons tornooi door. Eerst was ons idee met Aalsterse liefhebbersploegen uit te pakken, doch niet iedereen was hiermee akkoord, gezien de bondsreg- lementering. Wie nu komt, is pas vol gende week geweten Dan één week later op 28 augustus, op het tornooi van Vlierzele, zullen wij voor de eerste maal met onze volledige kern aantreden. Een paar zijn nog in verlof, doch tegen die datum moet iedereen paraat zijn». Om nu tot de kern van de zaak te komen, hoe denkt U over het voorstel van Paul Van Himbeeck om tot een Groot Aalsterse entente te komen «Meer dan waarschijnlijk, zal dat voor stel voldoende uitgedokterd zijn, dat Okapi er profijt zal uit halen». Bij mijn weten heeft Paul Van Himbeeck over dergelijk initiatief nooit gesproken met iemand van het Okapi-bestuur «Luister, ik ben nooit tegen vergaderen of voorstellen geweest. Doch ik vraag mij toch af wat er achter schuilt, als men ziet hoe Okapi heden ten dage ons provincialers behandelt. Wij halen bij hen Yves Van Langenhove weg voor één jaar. De som lag vrij hoog. En dit voor een speler, die bij het leger moet. die normaal toch niet kan trainen of spelen zoals het hoort. Wie draagt dan het risico. Wij of Okapi Daarbij komt, dat op één van die onderhandelingen, het huurkontrakt voor de zaal was al getekend tussen ons en Okapi, dat er plots tussengesmeten wordt, dat wij, The Tower mogen tevreden zijn ons kontrakt reeds getekend te hebben Et was namelijk een andere kandidaat niet-basketter die het dubbele wou ge ven als The Tower. Wat er dus op neer komt, dat wij eerstdaags de deur zullen gewezen krijgen op Okapi. Weet ge goed wat dat voor ons betekent Ver plicht zijn in zaal te spelen. Plannen hebben voor promotie en dan paf. de deur op je neus. Zulks geeft zeker geen ijver voor een klub, die alles moet doen om toe te komen. Hoe wil men dan spreken van een Aalsterse entente Uit de gesprekken met de Okapi-onder- voorzitter heb ik kunnen begrijpen dat het zeker niet in de bedoeling ligt van op deze weg verder te gaan. Integendeel streeft hij naar een nauwere samenwerking tus sen de Aalsterse klubs «Afwachten is de boodschap. Van mij mag je gerust verwachten dat ik naar een dergelijke vergadering zal gaan. Doch hoog zijn mijn verwachtingen niet gespannen Wat zij waarschijnlijk be ogen is hun macht uit te breiden tot de omliggende kleine klubs. zodat zij er profijt uit halen Okapi heeft van ons al genoeg. Wij betalen een tamelijke hoge huur voor de zaal. Wij leveren bij iedere thuiswedstrijd minimaal een 20 a 30 tal supporters. En bij het spelen van onze wedstrijden en trainingen trekt de bar beter dan bij de eerste ploeg van Okapi. Wanneer er onderhandeld wordt over een speler, dan gaat het niet over bees ten. Wij zijn ook geen beestenhande laars». Alhoewel voorzitter Roger Leemans moei lijk te sussen valt, probeer ik nog maar eens. Zou het niet interessant zijn voor uw klub op het einde van een seizoen een paar spelers te kunnen uitwisselen zonder financiële transacties «Ik geloof het niet. maar kom. laat ons afwachten Of wordt deze entente mis schien gesticht om het onheil van het verleden uit te wissen (Armand Van Hauwermeiren) NIEUWE GAZET VAN AALST Zij geven objektieve informatie en verlenen echte inspraak Het zal wel enige deining verwekt hebben toen op bet einde van vorig seizoen vierde provincialer Hofstade uitpakte met een naam als Joban Boskamp. Deze Nederlandse kracbtbonk is inderdaad de kersverse trainer van Wilskracht. Een oefenmeester die zeker en vast van aanpakken weet. Getuige daarvan bet ge sprek dat wij voerden met Hofstade's secretaris Erik van Gijseghem. Dat iedereen gemotiveerd is hoeft geen betoog. Wij zien nu zelfs spelers terugkeren die vorig seizoen nauwe- «Momenteel trainen wij driemaal per week met daar bovenop nog een oefenstonde op zondagvoormiddag. Boskamp en diens assistent, Stefan Smits (vorig jaar nog trainer van de uefa's van rwdm), zijn hier zeer ambi tieus van start gegaan. Wij viseren niet onmiddellijk de titel maar bovenin meedraaien is toch onze bedoeling. Op het vlak van de transfers hebben wij het zeker niet slecht gedaan. Paul Roels en Dirk De Man komen uit het liefhebbersverbond van Wetteren, Van Geert en Guns zijn aangeworven van Gijzegem en Bart Meuleman komt terug van Sk. Aalst. Ronny Hanssens en Dirk Daelemans vertrokken respec tievelijk naar Edixvelde en Baarle. Iemand die wij zeker niet mogen ver geten is Ronald Vergeylen. Deze jon gen heeft gedurende twee jaar de competitie onderbroken maar hij staat opnieuw paraat. Het is trouwens dankzij hem dat wij Johan Boskamp hebben aangetrokken. lijks op tra.inig verschenen. De sfeer en de onderlinge kameraadschap is gewoonweg fantastisch. Dit komt mede door de spelopvatting die Bos kamp huldigt. Liever met aanvallend voetbal de boot ingaan dan winnen met het kleinste verschil en niets laten zien. Op dergelijk niveau primeert voor Johan vooral nog de spelvreugde» aldus onze woordvoerder. Op het bestuurlijk niveau zijn er nau welijks wijzigingen naar voor geko men; wel is Kamiel De Smet erevoor zitter geworden en neemt Gaston De Pero nu het voorzitterschap waar. Wilkracht Hofstade gaat dus van start met ambities die eerder al voorzichtig mogen omschreven worden maar wie een gemotiveerde Johan Boskamp kent weet reeds meer dan voldoende. (R.G.) De recente kompetitie was een miskleum voor S.K. Aalst. Men opteerde bij bet begin ervan minstens voor de ereplaats, maar wekenlang werd tegen bet degradatiespook gestreden. Tevergeefs"Zand over dit rotseizoen we moeten voort" zegt Jet Vermoesen die als voorzitter Ward Muylaert in de loop van vorig seizoen opvolgde. Deze laatste zag het trouwens niet meer zitten en stapte op. Onnodig te zeggen dat de ontgoocheling ook groot was bij bepaalde spelers, die verkozen niet langer meer voor S.K. uit te komen. Hoebeek was al spoedig onder dak bij Latem zodat men de topscorer van de jongste kompetitie moest vervangen. De keuze viel op Spanoghe van K.A.V.D. Iemand die in de hoogste provinciale reeks bewezen heeft het te kunnen. Na een grote staat van ver diensten verdwijnt ook de vertrouwde figuur van Rufin van den Eynde. Hij was elf jaar aktief en was een van de regelmatigste spelers van S.K. Hij meende het echter ook voor bekeken en week uit naar het pas gepromo veerde S.K. Heldergem. Voeg daar bij dat van meerdere spelers die voor de duur van een seizoen werden aange trokken, de optie niet werd gelicht. En vandaar dat er enkele nieuwe gezich ten bij S.K. Aalst zullen lopen. Zo wer den D'Herde van O. Erpe, Staels (F.C. Hekelgem), en Van der Straeten en De Bruyn beiden van E. Aalst getransfereerd. Nieuw is ook de trai ner. De vroegere speler Wilfried Van Royen, volgt Staf Blanckaert op. Hem wacht beslist geen gemakkelijke opdracht. Want hij moet die spelers groep tot een gaaf geheel uitbouwen. S.K. Aalst trok uiteindelijk ook nog een doelman aan. De Coomanvan Herder- sem zal het moeten waarmaken. Voor zitter Jef Vermoesen maakt zich voor het komende seizoen geen begooche lingen wat de terugkeer naar de tweede provinciale betreft. "We stre ven naar een ereplaats en kunnen we dan toch de oppergaai mikken, dan is dat zo meegenomen. Het gaat er nu vooral om, om in dit overgangsjaar, want dat wordt het, vast te stellen welke plaatsen in de ploeg minder goed bezet zijn en daar voor volgende kompetitie trachten er een mouw aan te passen." (JVH) TrainerWilfried Van Royen, speler trainer. Aangeworven Spanoghe (K.A.V.D.) - De Cooman (S.K. Herdersem) - D'Herde (0. Erpe) - Staels (F.C. Hekel gem) - Van der Straeten en De Bruyne (beiden van E. Aalst), De Kinder (K.A.V.D.). Verlieten de klubHoebeeck (F.C. Latem) - Van den Eynde (S.K. Helder gem). Het is als vanzelfsprekend dat iedere ploeg bij de aanvang van een nieuw sei zoen met een zekere ambitie van start gaat. Voor E. Nieuwerkerken ligt deze hoop op een totaal ander vlak dan gewoonlijk. zoenaanhef zullen missen. Dat is het resultaat van de midweek-wedstrijden tijdens het slot van de vorige kompeti tie. Het bestuur eist van onze trainer, Sekretaris Johnny Schollaert: "Natuurlijk willen wij kampioen spe len, anders kun je er best mee ophou den. Maar wij zijn vooral benieuwd hoe onze eigen jeugd het gaat doen. Je moet namelijk weten dat het «gezicht» van Eendracht vertrokken is. Hiermee bedoel ik Pol Janssens die naar Erondegem gaat. Pol bepaalde lange tijd het spel en het waren de jon geren die steeds naar hem opkeken. Nu moeten ze het zelf bewijzen. Ik hoop dat ze daarin tenvolle slagen. Onze centrale figuur is trouwens zo n youngster, met name Peter Welle- kens. Ik hoop dat onze beide nieuwelingen, De Naeyer, die van Teralfene komt, en Lauwereys, van E. Aalst, hier gauw zullen ingeburgerd zijn. Een spijtige zaak voor ons zijn de twee geschorsten, die we tijdens de sei- Armand Spittael, zeker geen kam pioenstitel, maar indien mogelijk, ja dan... Hopelijk kennen wij daarom een betere start dan vorig jaar... E. Nieuwerkerken wijkt ook af van de traditie. Daarom geen deelname aan de beker van de Denderstreek, maar een vierhoekstornooi om de «Schaal Buxy (zie elders in dit blad). Tevens is er nog een oefenwedstrijd tegen de reserven van Ninove gepland; dit op donderdag 19 augus tus te 19.30 uur. Vermelden we tenslotte nog dat naast Pol Janssens enkel maar Vermoesen de club heeft verlaten. Dit voor Vijf hoek Liedekerke. (R.G.)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13