Roger Van Den Bossche smaakmaker, Ronny Mettepenningen winnaar Jean De Bondt schitterend overwinnaar Ludwig Van Tittelboom brengt soloren tot goed einde in Ronde Van Vlaanderen Hedwig Bloem Kampioen van België Cyclosportieven Amateurs te Moorsel Hoe presteerden onze jonge streekrenners SCHOONMAAKBEDRIJF 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 6 augustus 1982 De man uit Meldert Jean De Bondt trad de afgelopen week terug op het voor plan. Deze maal behaalde hij een eerste plaats te Vloesberg en een derde plaats te Hekelgem. Te Vloesberg was hij betrokken in een ontsnapping met Mare Ver- cammen en Erik Richter. Deze renners bouwden hun voor sprong op tot meer dan een minuut. In de spurt stond er geen maat op sterke Jean, en Vercammen en Richter waren er aan voor hun moeite. J.M. De Nil was ook bijzonder bedrijvig. Hij werd achtereenvolgens zesde en derde te Hekelgem en te Bambrugge. Roger Van den Bossche finishte derde in zijn Moorsel en twaalfde te Maarkedal. René De Brucker reed ook verdienstelijk. Te Moorsel werd het maar een achttiende plaats, te Bam brugge deed hij het heel wat beter en eindigde vierde. Geert De Boitselier doet het lang met slecht voor een cyclo-crosser op de weg, hij werd twaalfde te Moorsel en elfde te Buggenhout. Gino Verhasselt eindigde vijfde te Moorsel, waar Rudy Baeyens vijftiende werd. Bij de juniores stemden de renners alles af op de Ronde Van Vlaanderen. Als voorbereiding op deze wedstrijd behaalden Ronny Pauwels een derde en Luc De Neef een vijfde plaats te Roosdaal en te Kerksken. In de Ronde Van Vlaanderen verging met hen min der goed. Ronny Pauwels was betrok ken in een valpartij en diende de wedstrijd te staken. Luc De Neef ein digde vierendergtigste en Kurt De Croock achtenveertigste, dit op éen honderdvijenveertig deelnemers. Mare Verhasselt behaalde een veer tiende plaats te Opwijk. Bij de nieuwelingen werd Geert Ebraert achtste te Bornem en tiende te Herzele in de wedstrijd waar een gedeelte van de omloop van de Ronde Van Vlaanderen voor juniores werd aangedaan. Rudy Saeys eindigde er in het peleton. Drik Matthijs tenslotte behaalde een zevende plaats te Opwijk. (JVL) De winnaar van de ronde Van Vlaanderen voor Juniores te Herzele Ludwig Van Tittelboom gaf zondag een glansprestatie weg die vriend en tegenstander deed opkijken. Pierre Gillis de voorzitter van K.S.C. Denderstreek moet wel bijzonder gelukkig zijn. Een winnaar van de Ronde Van Vlaanderen in uw ploeg hebben is niet niets. En alsof dit alles nog niet genoeg was zorgde Herman lemants voor een compleet succes. Hij behaalde er een derde plaats. Dit betekende meteen dat onze Aalsterse club twee van de drie podiumplaatsen innam. De te Erpe wonende Ludwig Van Tit- telboom is een veelbelovend wielren ner die dit seizoen volledig tot ont plooiing komt. Het eerste jaar bij de nieuwelingen werd een aanpassings jaar. Het tweede jaar haalde hij reeds zes overwinningen binnen. Toen hij vorig jaar de stap naar de juniores zette won hij in korte tijd bij deze kate- gorie ook een wedstijd. Dit seizoen leek aanvankelijk een pechseizoen te worden. Ludwig sukkelde met de knie en diende herhaalde malen op te geven. Nadat hij in slechte weersomstandig heden te St. Martens-Lierde een sterrit betwist had, voelde hij hevige pijnen in de knie. Na raadpleging van een spe cialist kon hij onmogelijk verder rijden in de ster der Juniores. Het Kam pioenschap van O. Vlaanderen en het Kampioenschap van België werden tegenvallers door de knie die niet wilde genezen. Gelukkig geraakte Ludwig net op tijd van deze kwaal ver lost. Hij begon terug uitstekend te rijden en reed van de ene overwinning naar de andere. In twee weken tijd behaalde hij vijf overwinningen. Hij is geen spurter en is bijgevolg ver plicht alleen aan de haal te gaan. Hoe lastiger hoe beter voor hem. Men mag hem gerust beschouwen als een uit stekend fondrijder. Tijdens de beklim mingen in de Ronde Van Vlaanderen had hij niet de minste moeite. Hij reed er vlot over met een 52 x 20 versnel ling. Tijdens de plaatselijke ronden demarreerde hij dan krachtig op de helling in Woubrechtegem toe. Op een bepaald moment telde hij een voor sprong van 50 sekonden. Tijdens de laatste ronde begonnen de kasseien te St. Lievens-Esse zwaar door te wegen. Zegekonirig van de Nieuwelin gen vorig jaar Guido Giesberts naderde tot op enkele honderden meters. Ludwig dacht in zichzelf door bijten en doorgaan. Hij haalde het tenslotte verdiend. De vreugde kon niet op bij zijn suppor ters. Bij dit alles bleef hij zeer kalm, het was net of hij had net een gewone kermiskoers gewonnen. (JVL) Ludwig van Tittelboom, overwinnaar van de Ronde van Vlaanderen te Herzele. (OJ) De sympatieke Hedwig Bloem uit Hofstade is zondag kampioen van België bij de cyclosportieven geworden. Vele mensen denken dat cyclosportieven een groepje wielertoeristen zijn die voor hun plezier wat koersen. Niets is minder waar. Cyclosportieven is een kategorie zoals juniores en amateurs. Ze bestaan enerzijds uit jonge ren ners die denken dat ze iets te kort komen bij de amateurs en anderzijds uit oud-wietrenners die nog niet den ken aan stoppen. De 39-jarige Hedwig Bloem behoort tot laatstgenoemden. Deze wielrenner heeft eigenlijk een heel eigenaardige loopbaan achter de rug. Hij begon pas op 24-jarige leeftijd te koersen. Zijn ouders verboden hem indertijd deel te nemen aan wieler wedstrijden omdat dit te gevaarlijk was. Hedwig pikte dit niet. Wanneer hij getrouwd was en zijn huis afgewerkt was begon hij uiteindelijk nog als ama teur. De eerste jaren werden aanpas singsjaren. Rond zijn dergtigste reed hij geweldig. Hij behaalde tal van mooie ereplaatsen en enkele prach tige overwinningen. Daar hij een goed werk heeft bij de douane dacht hij er nooit aan om beroepsrenner te wor den. Toen hij 35 werd bereikte hij de leeftijdsgrens bij de amateurs en was hij verplicht over te stappen bij de cyclosportieven. Dit seizoen is ongetwijfeld zijn succes volste. Hij had de forme blijkbaar vroeg te pakken. In het klubkam- pioenschap vanv de Lambiekensvrien- den klopte hij zelfs beroepsrenners Etienne Van Der Helst en Johny De Nul. Hij reed dit jaar zo goed dat hij zich in het achterhoofd bij de kans hebbers voor het belgisch kampioen schap te Houthulst rekende. Hij trainde hard, wat hem helemaal geen moeite kost. Hedwig traint niet omdat het moet, maar gewoon omdat hij graag met de fiets rijdt. Hij rijdt elke dag op en af naar en van zijn werk te Brussel. Enkel in de winterperiode neemt hij de trein. De wedstrijd van zondag werd verreden op een vlakke omloop. Dit had tot gevolg dat het tempo zeer hoog lag. Er gebeurden tal van schermutselingen, maar Bloem hield zich afzijdig tot op een drietal ronden van het einde. Koersen moet je niet alleen doen met de benen maar ook met het hoofd. Een ontsnapping waarin Deprez, Ceunens en Hedwig zelf in betrokken waren leidde tot niets. Toen er tenslotte een achttiental renners weggeraakten was het gebeurd. Hedwig Bloem vond dit groepje wat te omvangrijk en ging alleen op avontuur. Een sterk jagend groepje zat hem op de hielen. J.P. Leuckemans kwam zelfs tot op enkele meters. Onze Hofstadenaar hield ech ter stand en werd glansrijk overwin naar. Een overgelukkige Hedwig Bloem werd bij zijn thuiskomst in de bloemen gezet door gans zijn buurt. Hij werd tot in de vroege uurtjes gevierd. Wat hij werkelijk verdiende. (JVL) BEL NU VOOR HET TE LAAT IS!!! Leopoldlaan 164 - 9300 AALST Hedwin Bloem werd te Houthulst Belgisch kampioen selijke renner Roger Van Den Bos sche haalde het onderste uit de kan om alleen voorop te geraken. Spijtig genoeg voor hem lieten de andere koplopers niet begaan, en was het vergeefse moeite. Toen in de laatste ronde Ronny Mettepenningen dema- Uw vertegenwoordiger: ARMAND VAN HAUWERMEIREN tel 053/70.42.13 De liefhebberswedstrijd te Moorsel kende een massale belangstelling. Ondanks de konkurentie van wielerwedstrijden te Buggenhout en te Hekelgem kwamen er toch 51 deelnemers opdagen. Onder hen telde men een zestal Nederlanders en een Amerikaan. De voornaamste favorieten waren ongetwijfeld de plaatselijke renner Roger Van Den Bossche, Ronny Met tepenningen, Dirk De Wolf en Johny De Dobbelaer Aanvankelijk werd er niet hard gekoerst. De drukkende warmte en de tamelijk zware omloop schrikten de renners blijkbaar af. Tijdens de derde van de tien af te leggen ronden onts napten er toch een veertiental ren ners. Onder deze renners bevonden zich volgende streekrenners René De Brucker, Geert De Boitselier. Rudy Baeyens, Gino Verhasselt en Roger Van Den Bossche Onze streekren ners waren blijkbaar bij de pinken. Het groepje was echter te omvangrijk en de samenwerking vlotte niet. Dit leidde uiteindelijk naar een volle dige hergroepering. Even na halfkoers gebeurde het dan Men kreeg een achttal renners aan de leiding en het was meteen de goede ontsnapping. Marc Van Gijseghem, Johny De Dob belaer, Gino Verhasselt, Roger Van Den Bossche. Jan De Roo, Ronny Mettepenningen, Cor Boskam en Wal ter Ongena misten de goede trein niet. In dit groepje werd er ongelooflijk hard gekoerst. Het werd werkelijk een steekspel van demarrages. De plaat- reerde aarzelde men even in het lei dersgroepje en het was gebeurd. Johny De Dobbelaer ondernam nog een poging om hem te vervoegen, maar Ronny Mettepenningen hield stand. Johny De Dobbelaer werd tweede en de zeer verdienstelijke Roger Van Den Bossche won de spurt voor de derde plaats. De zeer regel matig rijdende Gino Verhasselt ein digde als vijfde. (JVL) Overwinnaar Ronny Mettepenningen omringd door zijn supporters. (OJ) f,i)/JN0C VLViANOEJR 3U»''0REN hekzele. VERSTOPTE DAKGOTEN EENIEDERS PROBLEEM

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14