Starten Aalsters gezin in Zweden 11.11.11 Vrede en Ontwikkeling Vlaams Blok klaar met voorlopige lijst Volgende week in dit blad Kapucijnen vieren feest Ouden Garde te Blankenberge VLAAMS BLOK 6 - Nieuwe Gazet van Aalst - 6 augustus 1982 r Zaterdag 7 augustus Te 13 u. (aan afrit ring Dendermondsesteenweg) aanvang 70 km-fietstocht doorheen Denderstreek, (org. T.T. Kring Aalst, afdeling Ri|wieltoerisme). Nog heel even, en dan begint het. Ook in Aalst zal een werkgroep van vrijwilligers binnenkort de 11.11.11-aktie gaan voorbereiden. "Vrede en Ontwikkeling" luidt het thema. Van 11 tot 14 november wordt de kampagne gevoerd. De informatie errond is nu reeds gestart. Voor (inderdaad) slechts 25 fr. kan het aktiedossier 11.11.11 '82 bekomen worden Behalve het projektenprogramma waarvoor financiering gezocht wordt, wordt de link onderzocht tussen het streven naar vrede en naar mondiale ontwikkeling. Da's nog niet zo simpel zegt de inleiding, de band overbewapening- onderontwikkeling. Ook aan het N C O.S.-aktiestokpaard "Zaïre" wordt aandacht besteed. Te bestellen N.C.O.S.,Voskenslaan 354, 9.000 Gent (091-22.97.20). Oproep tot De Vlaamse Jeugd De Vlaamse kulturele ontvoogding wordt meer en meer een feit. Met zeer veel moeite soms, van hen die U voorafgingen, bent U de eerste generatie die mondig geworden is. Die natuurlijk en ongedwongen de anderstaligen van België en Europa in het gezicht kunt kijken Hiervoor dankt het Vlaams Blok in de eerste plaats die Vlaamse Bewegingen van de naamloze massa, die dagelijks voor U strijdt, die nog dage lijks het machtige Brussel dwingt om de Eigen Taal te spre ken. Nu komt echter de tijd voor de ekonomische ontvoogding I Het vindingrijker en vooral werklustige Vlaanderen wordt, met zijn ekonomische en financiële middelen zodanig uitgezogen, voor een verlieslatend Wallonië. Daarom moeten wij dringend op de jongeren beroep doen, om met klem, overal en ten gepaste tijd hiertegen in te gaan. Nu meer dan ooit moeten de Vlamingen in België en in Europa het voorbeeld geven, om lang vergruisde morele daden, waarop België ooit gestalte heeft gekregen en heeft gebloeid, terug en volledig in ere te herstellen. Dit vragen wij aan U, jonge generatie, hebt eerbied voor de zozeer aangevochte karakterwaarden voor de familie, voor de familiale tradities. Wij zelf, zullen onverdroten verder blijven strijden tegen alle onrecht en korruptie, tegen diefstal op ons ekonomisch bezit, tegen oorlog en terreur en tegen alle vormen van moord zoals ook abortus tegen elke poging tot aanslag op onze morele waarden van welke partij ook uitgaande Het Vlaams Blok waakt en staat paraat (advertentie) Daarom Vlaams Blok In Iedere gemeente I Het bestuur van het Vlaams Blok was vrijdagavond II. in vergadering bijeen, is uiteindelijk overgegaan tot het samenstellen van een voorlopige lijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Volgende kandidaten kwamen uit de bus Kandidaat nr. 1Duivenmelker eerste klas; behaalde zondag nog een eerste, derde en vijfde plaats Weet zich telkens weer onder de eersten te rangschik ken. Van Harte geluk Willy Kandidaat nr. 2Houdt zich bezig met het opsporen van slechte wegen. Opgelet van braak.. Clementine. Kandidaat nr. 3: Bekend in het vinkeniersleven. Zijn vogel weet hem steeds op de eerste plaats te zingen. Van Harte geluk Frans. Kandidaat nr. 4: Houdt zich bezig met de belastingen, en weet hoe zwaar ze wegen. Kandidaat nr. 5: Houdt zich bezig met de regenboog en vraagt zich af wat er achter steekt., donder of regen. Kandidaat nr. 6: Kandidaat voor middenstandszaken. Hoeveel hebben er de pijp aan maarten al niet gegeven. Kandidaat nr. 7: Is er één voor Sociale Zaken... want de nood is groot... en de corruptie zwaar... Kandidaat nr. 8; Houdt zich bezig met verzorgen van wielrenners langs de Vlaamse wegen. die ten val komen Kandidaat nr. 9: Houdt zich bezig met het nazicht van beken en vijvers die ver vuild zijn., zoals bv. Meldert-vijver Kandidaat nr. 10: Berekent de schulden die het huidige bestuur heeft gemaakt... waarvan akte, Het Vlaams Blok ziet klaar Pieter Pots (advertentie) Zondag 8 augustus Te 8 u fietstocht naar Wolvertem (60 km); org. W T C. Den Blok Afspraak kafee 't Hoeksken, Spinnersstraat 22. Vanaf 13 u. antiek- en prondelmarkt op de domeinen Kapuci)nenlaan 95 (in het kader van de St.-Jobsfeesten). Om 15 u. tekenwedstrijd, 18.30 u. kinderkleding-modeshow. 23 u. trekking tombola. Lees De Nieuwe Gazet van Aalst, Uw eigen swingende onaf- handelijke vrije zender, waar elk geschreven woord twee FM-geluiden waard is Nu we toch verder dan onze neus aan 't kijken zijn, Libanon is ook door ons schepenkollege opgemerkt. De bevolking wordt opgeroepen om met milde steun de aktie van OXFAM- België te onderschrijven Daar wil men 1 miljoen verzamelen voor de Palestijnse en Libanese burgerbevolking, die het - zoals bekend - erg te verduren hebben onder de Israëlische terreur Uw bijdrage kan op de nrs 000-0000028-28 of 001- 0735000-10 met vermeldinq "Libanon". (PD) Een eksklusief interview met Toni en Frida Dohogne-Adriaensens, Aalstenaars, die reeds bijna een jaar in het Zweedse Varnamo verblijven. Tevoren zijn ze nog in Gatagara (Rwanda) werkzaam geweest. Hoe worden vreemdelingen in Zweden onthaald Is het goed leven daar Hoe ziet het ziekenhuis eruit, waar Toni als kinesitherapeut werkt Dit blad kroop in de rugzak van een uithuizig medewerker, en volgende week weet je er alles van. Alles Nou ja... Augustus betekent voor de parochie St.-Antonius, wier zielenzorg al 22 jaar bij de Kapucijnen berust, niet alleen de dertiende maal St.- Jobsfeesten maar ook de aanvang van een nieuw bouwwerk dat het parochiaal centrum moet worden. Meestal als men over de St.-Antonius- parochie spreekt stuit men op aarzeling en twijfel. Alleen als men er de klassie ke voorzetselbepaling «van de Kapucij nen» aan toevoegt of de parochie nader regionaal omschrijft als St.-Job, komt het gesprek weer op gang. Hoe zit het allemaal in elkaar In 1909 vestigden de kapucijnen of de Orde Fratrum Minorum Capuccinorum sinds 1968 zonder capuccini, zich op nieuw, na 112 jaar van het Aalsters kerktoneel verdwenen te zijn geweest in onze stad. Al vlug maakten zij zich po pulair bij de Aalsterse kerkgangers door hun sociaal dienstbetoon, vastenreek- sen. retraites, misvieringen maar vooral door hun biechtgelegenheid. De Kapu cijnenkerk wordt niet voor niets een biechtkerk genoemd, ook al beweert de mondelinge overlevering dat de zgn. Pater-vergeef-het-al die de legende in ging. hier een grote rol heeft in ge speeld. In 1968 werd aan de orde de stichting van een nieuwe parochie in de St.- Jobswijk voorgesteld en in 1970 werd de parochie officieel gesticht onder de kapucijnen. De vooropgestelde naam zou normaliter St.-Franciscus worden naar aanleiding van het feit dat de ka pucijnen de derde en jongste tak van de orde der franciscanen zijn (vanuit de tijd van Mattheus van Bascio en Ludovicus van Fossombrone) Maar de eerste pastoor van een nieuwe parochie mag altijd een gunst vragen aan de bisschop. De voorganger van de huidige pastoor L. Bruggeman maakte hierdoor de zaak nog gekompliceerder. Hij heette Antoon en wou een Antonius- parochie. En zo gebeurde het. Om eens en voorgoed een einde te maken aan alle verwarring de kapucijnen verzorg en de geestelijke leiding van de St.- Jobswijk, wier parochie oorspronkelijk St.-Franciscus zou heten maar door de eerste pastoor ervan werd veranderd in Sint Antonius van Padua. Een lezer van de Gazet van Aalst ver dient goed ingelicht te worden. Al een hele tijd gaan de parochianen jaarlijks naar de «Vlaamsche kermes bij de pa ters». De winst van de heuglijke happenings kwam ten goede aan de missionarissen. Dan werd 13 jaar gele den begonnen met de St.-Jobsfeesten ten voordele van de vzw parochiale werken, om ooit een eigen parochiale infrastruktuur te bekostigen. Tot nu toe heeft de parochie St.-Anto nius nog altijd geen onafhankelijke wer king. zij teert nog steeds op de goodwill van de paters en haar lokalen zijn nog steeds de in vruchtgebruik verkregen gebouwen van de kapucijnen. Dertien jaar opgespaarde winsten ma ken daaraan een einde. Er is een start kapitaal voorhanden om met de bouw te beginnen van een parochiaal cen trum op de hoek van de St.-Jobstraat. De basisstruktuur van de bestaande gebouwen wordt benut zodat het straat beeld behouden blijft. Daarbinnen komt op het gelijkvloers een café, een feest zaal voor grosso modo 150 man. funk- tionele en didaktische keukens, sanitair met faciliteiten voor mindervaliden. een afzonderlijke ingang vanaf de dreef en nieuwe groenaanplantingen. Op de eerste verdieping komt het appartement van de cafébaas, twee kleine vergader zaaltjes en grote die voor een biljartklub wordt gereserveerd Het geheel gaat 11 miljoen kosten (+BTW) en er word eind september met de werken begonnen in de hoop klaar te zijn tegen de volgende St - Jobsfeesten. Er werden meerdere benamingen in het oor geblazen, waarvan één niet onaar dige suggestie «Trefpunt St.-Job» De huidige feesten hebben daarom een speciale betekenis gekregen. De winst kan niet groot genoeg zijn, elke pint be tekent een steen meer aan het nieuw gebouw. Behalve de verrassingsvolle prondel- en antiekmarkt is het pro gramma vooral gericht op de kinderen er is een kindermodeshow met Rita Boelaert en een kindertekenwedstrijd gearbitreerd door de bekende Aalsterse kunstenaar Mare De Bruyn. Om vele geruchten de mond te snoe ren Mare De Bruyn, leraar-beeldhou wer aan de Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten en Mare De Bruyn. discjokey van Radio Liars en winnaar van de nationale kampioenschap voor discjokeys. zijn niet, ik herhaal NIET één en dezelfde persoon Programma van de dertiende St.-Jobs feesten Zaterdag 7 augustus 1982 Prondel- en antiekmarkt. Zondag 8 augustus 1982: Tekenwed strijd voor kinderen Kindermodeshow Kinderruilmarkt Van l.n.r. Schepen De Maght, de dames Demmoitée. Marcoen, Kiekens, Adriaenssens, Van Pottelbergh, de huidige cantinière juffrouw Van Pottelbergh en mevr. Van Hover. (OJ) Een algemeen zicht van de fanfare al spelend op de zeedijk. Een echte traditie geworden. (OJ) De Oude Garde trok traditiegetrouw ook door de Blankenbergse straten. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6