DISNEYLAND op de St-Jobfeesten Erembodegem IÏK- Nieuwerkerken Pastoor Colpaert thuis in Erembodegem Mosselen en muziek op de heuvel Ij* De Vlag dekt de lading Roeveid wil een buurt worden Ook aan de gezellige zomerzon komt weldra een einde, maar voor uitziend als we zijn wensen wij reeds te verrassen met de najaars- kindermode, gesekteerd door het huis Disneyland, Korte Zoutstraat 56 te Aalst. De St. Jobfeesten kwamen zeer gelegen om op zondag 8 augustus er de grootste Disneyland-Kindermodeshow te laten presenteren door Rita Boelaert. De uitschieters van deze show zullen niet alleen de nieuwste «Panta-Court» zijn, maar Uw aandacht zal beslist ook gaande gehouden worden door de recentste exclusiviteifen van gereputeerde Duitse en Franse huizen. De aanstaande wintermode zal Uw kinderen kleurrijk, modieus en functioneel opkleden, en hun aanmoedigen het nieuwe schooljaar met de beste voornemens aan te pakken. Disneyland-Kindermode, het huis van goede smaak en gewaar deerde kwaliteit, verwacht U in het Capucijnenklooster te Aalst vanaf 16u.30. Vanaf maandag 9 augustus hoopt Disneyland U en Uw kinderen terug te zien aan zijn gloednieuwe najaarsmodeétalage, een uit schieter in de wereld van de kindermode, een stukje geluk in het bereik van ieder kind. Nieuwe Gazet van Aalst - 6 augustus 1982 - 7 V] 0 0* De eerste augustus 1982, vlaggen in de Keppestraat en rond de Plesj... Erem bodegem verwelkomde zijn nieuwe pastoor, E.H. Jan Colpaert. Hij keerde na 5 jaar apostolaat in Kalken terug naar Aalst, waar hij lange jaren werkte in het «klein college». Na het onthaal door de burgerlijke overheid volgde de aanstel ling in de O.L.V. Hemelvaartkerk. De enthousiaste massa trok nadien nog naar bet Gildenbuis om de nieuwe parochieherder van dichtbij te leren kennen. Aan de hoek van de Keppestraat en de Neve de nieuwe pastoor op, namens Nivovesteenweg wachtte schepen De de burgerlijke overheid. Een korte Tot zondag 15 augustus gaan de Kapellekesdagen door, met elke dag vierin gen en gebedsdiensten. Da affiches met de details hierover hangen in het dorp zowat overal voor. Zaterdag 7 augustusMajorettenkampioenschap van Oost-Vlaanderen in Sportschuur Denderdal. Vanaf 13 uur. Inrichting: Faluintjes Twirlers. Zondag 8 augustusMTC Cobra's rijdt naar Stekene bij Hulst (240 km.). 49 cc vertrekt om 8 u., moto's om 9 u. aan café 't Vissershof (Kleistraat). Of voor 2 dagen, maar dan 's zaterdags vertrekken om 16 u. en om 1 7 u. De straat Roeveid in Erembodegem ligt wat aan de uitkant van het dorp, aan de hopvelden voor de Boekhoutberg. Of, duidelijker misschien, aan de «maroquin- nerie» van De Wit. In 1977 werd daar druk verkaveld en gebouwd, en sindsdien wonen er nieuwe mensen. Minder Aalstenaars dan mensen uit het Brabantse, een paar kilometer verder ligt de grens immers al. Verleden zaterdag organi seerden ze een eerste buurtfeestje. «Na vijf jaar was het hier nog zo dat we elkaar zelfs niet allemaal kenden, en daar wilden we wat aan doen.» Aan het woord de mensen van de «harde kern» die het feestje opzetten, M. Van De Velde, J. Vinck, R. Van Cauter, E. Van Den Eede en anderen. Kinderen en volwassenen stonden nu samen te babbelen, een glaasje (melk te drin ken en barbecue te spelen in de ruime garage van een van de bewoners. Plannen voor verdere werking zijn er nog niet, maar als dit zou meevallen herhalen ze het initiatief volgend jaar. Misschien breiden ze het dan ook uit naar enkele aanpalende straten... Zo te zien willen de mensen nog wat meer dan ieder in zijn eigen huisje naar het eigen TV-scherm te staren. Het «buurtwerk» van onderuit, zonder vormingswerkers, bloeit stilaan op in recente woonkernen als het Roeveid, Ronsevaal, Stijn Streuvelstraat,...(KN) Nog maar eens een feestweekéinde in de wijk De Heuvel. Ten voordele van kaatsclub «De Heuvel» en voetbalclub «VK Post» werden bier en mosselen klaar gezet in de tent. En daar plegen in Vlaanderen veel mensen op af te komen. Vrijdag 30 juli beklommen 84 schut ters de heuvel om er met behulp van boog, pijlen en twee liggende wippen het derde kampioenschap boogschie ten van Groot-Aalst te betwisten, 's Zaterdags een druk bijgewoond bal van de kaatsclub, met Ray Franky en orkest, maar zondag werd het pas echt feest. Van in de namiddag al eerst een tienerbal met d.j. Ed van den Heuvel en daarna een optreden van Vincenzo Tuzze. Een Italiaan uit Char leroi die in Erembodegem romantische liedjes kwam zingen, en met sukses. Klap op de vuurpijl werd de «Prinsen- caemere show» waarin een avant-pre- mière gebracht werd van hun pro gramma voor de «Oilsjterse Avond» tij dens de komende jaarbeurs. Het werd een parodie van de bekende kinder- »«HPi kennismaking, even poseren voor de fotografen en dan weer de auto's in. Op het Kamiel Walgraefplein wachtte hen de kerkraad en werd het onthaal nog eens overgedaan. Schepen De Neve had het wat moeilijk om de zwart-gele sjerp (met rode kwastjes, dus toch we! tricolore) omgord te krij gen, maar de vroegere gemeentesek- tretaris van Erembodegem, P. Van Vaerenbergh, hielp het ding behendig vastsnoeren. Na de korte toespraak van de schepen trok de kleine optocht door de Stationstraat en het Dorp naar de kerk. KSA-ers vormden er de erehaag, klok ken beierden, en de nieuwe pastoor trad «zijn» kerk binnen terwijl hij de mensen begroette. Gelovigen uit Erembodegem en Kal ken zorgden voor een vol kerkge bouw, waar de viering opgeluisterd werd door het Sint Amanduskoor en het A Capella koor Termuren. De aanstelling gebeurde door de deken van Haaltert, Z.E.H. Tijsmans, met Z.E.H. Houtman, deken te Wetteren, en E.H. Janssens als getuigen. De geconcelebreerde viering stond in het teken van Jezus als Brood van Nieuw Leven. In zijn eerste homilie beklem toonde E.H. Colpaert dat het kristelijk geloof pas echt wordt als het gestalte krijgt in de praktijk van het dagelijks leven. Tijdens de receptie in de paro chiezaal nadien grepen vele parochia nen de kans om hun nieuwe pastoor eens persoonlijk aan te spreken. 30 jaar priester in 1983 Pastoor Colpaert, geboren te Zomer- gem in 1928, wordt op 29 december 55 jaar. Hij werd priester gewijd in 1953, en zijn nieuwe parochie zal dus volgend jaar zijn dertigjarig priester schap mogen vieren. We zochten hem eventjes op in zijn pastorij. In de living, waar de borst beelden van Dante en Gezelle prijken, vroegen we hem naar zijn eerste indrukken over Erembodegem. «Ik was eerst en vooral onder de indruk van de kerken, zowel die van het centrum als die van Ten Bos. Het is een heel verschil met Tiet kerkje van Onafscheidelijk zijn ze verbonden de vlag van de Vuurkruisenbond 1914- 1918 van Erembodegem en Claus Adolf (Hippoliet) uit de Ronsevaal- straat nr. 5. Door toedoen van voorzit ter Frans De Pelsmaecker en de leden werd hij met algemeenheid van stem men aangenomen om de funkties van sekretaris, schatbewaarder en vlag- drager waar te nemen. Geboren in 1919, en zelf oud-strijder '40 - '45, nam hij hiermee de taak over van de weinige oud-strijders van '14- '18 die hier nog overblijven. In dienst van Vrede, Recht en Waarheid (de lijfspreuk die op de vlag vermeld staat) en uit erkentelijkheid tegenover zijn voorgangers is hij met de vlag overal aanwezig waar vaderlandse plechtige heden doorgaan. «Als er nog een dozijn mensen zouden zijn als Adolf Claus waren alle afdelingen gered,» deze en andere lofbetuigingen kreeg hij op een algemene vergadering van de Vuurkruisenbond te Gent. Daar hoopt men dat hij, als op rust gestelde spoorwegbediende, nog lang de Erembodegemse Vuurkruisenbond Claus Adolf (Hippoliet) met zijn Vuurkruiservlag. (OJ) moge ondersteunen. Ook in zijn buurt wordt hij gewaardeerd om zijn behulp zaamheid. (KN) Kalken waar de vele pilaren nogal hin derlijk zijn voor de nieuwe liturgie. Ik werd zondag ook getroffen door de mooie massazang en het orgelspel. Verder valt het mij op dat de pastorij rustiger gelegen is dan ik gedacht had; hoewel midden in het centrum is het hier meestal zeer stil. Erembode gem zelf zal ik nog grondig moeten verkennen, want het is eigenlijk een uitgestrekt dorp. Het zal trouwens wel meer dan een jaar duren eer ik de tra dities op religieus vlak en ook op andere terreinen, zal meegemaakt hebben. Ik denk nu bijvoorbeeld aan de Kapellekesdagen die ik nog niet beleefd had. Pas als ik alles zo eens ervaren heb kan ik voorstellen doen om eventueel iets te veranderen. Ik heb natuurlijk ook het voordeel dat ik de streek van Aalst al goed ken, hier oude bekenden wer ontmoet en in de Dekenij Aalst vertrouwd ben met de meeste andere parochiepriesters. Mijn aandacht zal onder meer gaan naar de zieknzorg, die in een gemeente met zoveel inwoners niet te onderschatten is. Op het materiële vlak staan de zaken hier redelijk, goed, behalve wat de jeugdlokalen van VKSJ betreft. We moeten ook nog wat zoeken om voort durend en nauw kontakt te houden met de verst afgelegen wijken in de gemeente. Tenslotte is er de nood om de leken sterk genoeg te betrekken bij zoveel mogelijk aspecten van het parochiaal leven. Maar in eht begin zal het wel een periode van kennismaken en luisteren zijn om de parochie goed te leren ken nen.» Nog een detail tot slottegen de tradi tie in speelden zondag geen fanfares bij de inhaling van de nieuwe pastoor Naar verluidt wordt een plechtige inhaling alleen georganiseerd als een nieuwe pastoor een overleden pastoor opvolgt. Nu ging het om een «gewone» inhaling, waarvoor niet teveel gerucht hoefde. De vraag blijft overigens nog of de fanfares in het midden van de vakantie voldoende spelers bij elkaa'r zouden kunnen trommelen om een goed optreden te verzorgen. Maar hun kansen komen nog wel. (KN) liedjesuitzending op de Franse televi sie met Jacques Martin als presenta tor (je weet wel, dat programma na «Incroyable mais vrai»). Karei De Nayer imiteerde de Franse presenta tor en de prinsen speelden kindjes met alle politieke kleuren... Een origi nele manier dus om een politieke satire te brengen, en het publiek had er duidelijk zijn plezier in. Eventjes bijschaven is nog wel nodigde kleu terprinsjes zongen telkens een liedje met play-back maar bleken dikwijls zelfs de tekst niet te kennen. In de details herkent men de meester... Volgend jaar zijn de bier- en mossel feesten aan hun tiende uitgave toe. Hopelijk stijgt de toegangsprijs dan niet van 80 fr. naar 100 fr.want da's niet weinig. Naar aanleiding van de negende grote bier- en mosselfeesten ingericht door kaatsklub «De Heuvelen voetbalklub V.K.Posttrad de Prinsencaemere op met een nieuw prinsennummerL'ecole des Fans in een regie van Prins Karei. (OJ) (advertentie)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7