Modeshow blaast nieuw leven in Sint-Job Aalst zonder stroom REIZEN Steeds tot uw dienst Financial and Organizational Consultants 8 - Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 Parklaan 29 A, Bus 1, 9300 AALST Onze krant had vorige week de grootste moeite om tijdig te verschij nen. Door het uitvallen van de elektriciteit woensdag, konden de elektronische zettoestellen niet werken en diende er donderdag 'n de vroege uurtjes gezet te worden. Nieuwsgierig als wp -'ln 'n!or" meerden we her en der naar de weerslag van de st"4Ufflonl'er'lre'<'n9 op het Aalsterse leven. De brandweer kende om 11.06 u. een ware overrompeling van brandalarmen Bij stroomonderbreking treeds inpers de automatische alarmapn='dluur van de bedrijven in werk'^- De brandmel dingen werden achter dadelijk telefo nisch doo>- ^e betrokken firma's tegen- gesp'Oken, zodat niet uitgerukt werd. Het ziekenhuis bleef dankzij een uiter mate modern en degelijk beveiligings plan eveneens buiten schot. Drie se conden na de stroomonderbreking sloeg het grote noodaggregaat aan dat in staat is alle belangrijke functies te voeden. Wel werden met verlengkabels extra-verbindingen aangelegd om eventuele overbelasting van het aggre gaat, door toestellen met piekverbrui- ken. te voorkomen. Het kritisch ogenblik kwam echter bij het hernemen van de stroomtoevoer en het terug opstarten van de apparatuur. Ook dat verliep ech ter zonder problemen Als enig onge mak kregen de patiënten 's middags hun avondboterham voorgeschoteld. In een grootwarenhuis had men meer moeil^'!e<d.en' De elektrische kassa's (,<aren geblokkeerd zodat men verplicht was zijn deuren te sluiten. De schade beloopt minstens 50 van het zaken- cijfer van die dag. Hoeveel dat is, wilde de directie echter niet meedelen. Het stedelijk slachthuis was net bezig aan een lading varkens. Honderdvijftig dieren hingen aan de band en moesten manueel verder bewerkt worden, waar bij enkele varkens verloren gingen. Ook de koelinstallatie viel uit zodat het vlees niet op de juiste temperatuur bleef - wat later klachten veroorzaakte De schade bedraagt ongeveer honderdvijftigdui zend frank, vooral ten gevolge van de produktievermindering bij gelijke onkos ten. De centrale vestiging van de Generale Bank in Nieuwerkerken beschikt zelf over een krachtige groep zodat behal ve de air-conditioning alles in werking bleef. Wel werd in de agentschappen een dag vertraging opgelopen met de verrichtin gen. In de computerafdeling werd geen schade geleden. (VDM) VERZEKERINGEN LENINGEN SPAARKAS IMMOBILIËN Stationsstraat 7 r_ Erembodegem ©03(7® V/QK) ®@QW3 tel. 77.78.29 p,v.b.a Pottenbakster aan het werk. brekende 2/3 kregen zij van Disney land, Christiaenssens en Mally Shoe. Behalve de kindermodeshow was er nog een groot sukses het restaurant. Nooit werd in Aalst zo goed en ver zorgd gegeten als zondag op de St. JobsfeestenHet «Grieks Gebraad» verdiende 3 Michelin ster ren. Als er zo gekookt wordt in «Tref punt St. Job» dan eten alle parochia nen vanaf volgend jaar aan dezelfde dis als de kapucijnen. (WDBr) Als U niet kunt slapen, probeer dan eens warme melk met honig. Zijn het echter problemen van fis cale of boekhoudkundige aard die U wakker houden, bel dan naar F.O.C. 053/78.98.31 Dit fris tienerinitatief blies nieuw leven in de stationaire St.Jobstraditie en als we de geruchten mogen geloven, dan komt er volgend jaar een dergelijk ini tiatief van het komitee zelf. De meisjes en jongens die aan de modeshow deelnamen hielden juist genoeg geld over (dank zij de royale bijdragen van dankbare winkeliers) om een reis naar de Meli te bekostigen op 30 augustus. En één derde van dat geld kwam van de verkoop van abonnementen op de NIEUWE GAZET VAN AALST. De ont- Vlechter hersteld het zitvlak van een oude antieke stoel. De Sint-Jobsfeesten die op 6,7 en 8 augustus plaats hadden bij de kapucijnen in Aalst waren ontegensprekelijk een groot sukses. Op de belotwedstrijd ver schenen 240 deelnemers in de hoveningen en het duurde er tot in de vroege uurtjes voor de laatste vier huiswaarts trokken. De naam vermelden van de laatste vier ware ongepast, maar de eerste vijf winnaars willen zeker een ver melding krijgenBarrez Petrus, Vermeir Jozef, De Schrijver Albert, Van Roos- broeck Erwin en Arijs Jeanne. Kantkloster aan het werk in de hovingen van St. Job. Het gobelintoestel wordt in beweging gebracht. men met hun katchecist. Christiaens sens Sport (Zoutstraat), Disneyland kinderkleding (Zoutstraat) en Mally Shoe (Nieuwstraat) verleenden onmid dellijk hun samenwerking en leverden de nodige attributen. Als presentatrice werd voor de TV-omroepster Rita Boe- laert gekozen, hoewel op de affiches Micha Mara prijkte. Populaire Micha kon enkel de show presenteren op een ogenblik dat volslagen onmogelijk was voor het goede verloop van zaken van de andere aktiviteiten. Als «music Back-up» was Radio Liars geëngageerd die 14 dagen lang de publiciteit rond de happening in de ether had gestuurd. De grote finan ciële last (presentatrice, podium, publiciteit, muzikale orkestratie, bloe men en de kledingstukken) werd geheel door Disneyland, Mally Shoe en Christiaenssens gedragen. Rita Boelaert Bleek een goede keuze te zijn geweest. Velen verkozen haar boven de ietwat te klassieke en te kon- ventioneelgedragende Micha Mara. Zij bracht een nog niet eerder geziene levendigheid onder de verbouwe reerde parochianen door haar pikante mimiek, klaterende woordvloed en nische allusies. De modeshow was een immens sukses, niet alleen omdat het de eerste winterkindermo- deshow van het jaar en van het land was maar ook dank zij een goede organisatie en het gebruik van klasse- kleding. Het was een ononderbroken défilé van de prachtigste ensembles die niet onzelden spontaan applaus verwekte en die het onderwerp was van ge smoorde zuchten en bewondering. De vrije radio Liars was in het begin minder goed, maar na een paar keer aangepord te zijn door Rita, als verde digster van het BRT monopolie (want straks begint men ook met de vrije TV's en dan....) verhoogde het muziekpeil tot een tolereerbaar niveau. De onderpastoor die nog samen met Rita in het onderwijs had gestaan, werd ten tonele gevoerd maar wist haar venijnige vraagjes handig te ont wijken en was haar te vlug af. De pas toor zelf beantwoordde de konvokatie niet, zodanig dat er over hem werd gesproken «in absentia», en die heb ben altijd ongelijk. Ook de antiek- en prondelmarkt lokte vele Aalstenaars uit hun week-endse schulp en deed de antiekdealers een flinke stuiver verdienen. Het groots evenement van zondag 8 augustus, dat een 400-tal toeschou wers meebracht, was de buitenge woon geslaagde kindershow. Als nieuwbakken initiatief van een pas opgerichte en ervaringsloze nakate- chesegroep «Nieuwe Visie», werd het met een zekere graad van argwaan en slechts dank zij de moeite van een paar verlichte geesten uit het St.Jobs- komitee op het programma van de Sint-Jobsfeesten geschreven. Een vijftiental kinderen organiseerden deze prestigieuze onderneming teza-

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8