DIRK PHILIPS Aalsterse politie schiet in Far-West stijl Gcizet \>cin £|cil>t Dodenwandelaars reportagewerk Natuurlijk wil ik een abonnement op de DE GEELKUIF Vogelhandel Bloemenhandel Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 20 augustus 1982 Vervolg van blz 1 Wat moest deze man, intussen geï dentificeerd als Frans B., wonend aan ae Houtmarkt te Aalst, op dit vroege zondagse uur daar zoeken Van het getroffen dier is bekend dat het een uitstekende waakhond is, die tijdens de normale werkuren geen bezoeker zal kwaad doen, maar daar buiten elke vreemdeling zal verjagen die het waagt op het privéterrein bin nen te dringen. En dat de indringing vaststaat is wel duidelijk, want het dier bevond zich met zijn jongen op ruim 50 meter van de openbare weg, op een plaats die slechts moeizaam kan worden ontdekt. Bij de firma Irtabox verzekerde men ons dat zeer geregeld materialen verd wijnen, en ook op of om de firmacon tainers geregeld grof huisvuil wordt gestort: dit alles omdat het terrein inderdaad niet volledig is afgesloten, mede doordat de Stad in het kader van de plannen van aanleg die dit bedrijf uit de woonzone willen bannen elke toelating tot aanpassings- en afsluitingswerken weigert. Talrijke klachten voor deze wegnemin gen en afvalstorten werden reeds ingediend, maar geen enkel had reeds resultaat... Resultaat was er in elk geval wel zon dagvoormiddag, toen één schot het dier ernstig trof, en drie andere kogels naast het doel, in de omgeving verlo ren gingen. Het dier werd gewoonweg bloedend achtergelaten, en de politie vertrok, niet zonder dat een agent nog zei dat «ze hun zondag niet gingen verder verprutsen met het te zoeken om het af te maken». De inderhaast bijgeroepen dierenarts dr. De Cuyper heeft de nodige inspui tingen kunnen geven, zodat het dier wellicht zal overleven, mét de kogel in de halsstreek, die thans alleszins niet kan verwijderd worden. Klacht wordt geweigerd De familie Henkens, die over dit alles uiteraard zeer verbolgen was, besloot dan ook zelf tot het neerleggen van een klacht over te gaan. Niet alleen is er het binnendringen van dhr. Frans B., hetgeen de politie blijk baar niet abnormaal vindt, maar ook is het totaal onbegrijpelijk dat na een ganse tijd de politie zelf besluit het pigendom te betreden en op zoek te gaan naar de hond, zonder de eige naar te verwittigen of hen uitleg te geven of te vragen. De ironie wil ook dat dit alles gebeurde vlak rechtover het dierenasiel St. Hubertus-Lion d'Or, alwaar overigens gespecialiseerd personeel vaak wordt uitgestuurd soms op verzoek van de goedsamenwerkende politie om dolende en gevaarlijk uitziende dieren te vangen. Deze in Aalst alombekende instelling heeft echter niet de minste vraag om bijstand gekregen. De eigengereid heid van de politie alhier, met de gevolgen eraan verbonden roept dan ook zeer vele vraagtekens op. Maar tot het neerleggen van een klacht door de familie Henkens kwam het met. Bij de politie weigerde men radikaal alle medewerking. Herman Henkens, hoewel aanwezig mocht te 11u.15 geen verklaring Vervolg van blz. 1 "De oudste deelnemer is 85 jaar", zo blijkt, en er zijn voorts enkele rolstoel- gehandikapten. Ook iemand uit Aalst. Om 21 uur vertrok ieder in Bornem, om 01.38 u. arriveerden de eersten in Aalst, bij zessen zijn de 835 fitsten er. "Om een uur of elf, ga je hier andere taferelen zien..." grinnikt Dirk's fotogra fisch oog. "De wegen zijn beter dan vorig jaar", zegt een Aalsterse deelnemer van Wandelklub De Kadees, 't zijn nu allemaal verharde wegen". De Kadees zijn met achten present. Hun bezemwagenchauffeur geniet mee, maar bekent "niks voor mij, zo'n afstanden... da's geen ontspanning meer". Daar kan ik inkomen. "Men doet hier mee voor de sfeer en de prestatie", zegt hij. Voor toeristisch verpozen, kontakten leggen met andere deelnemers en zo, is maar weinig tijd op zo'n lange tocht. Om 21 uur moet je trouwens terug in Bornem zijn. Ik hoor Duits en Frans, Engels, Hollands.. maar er blijken ook Algerijnen, Denen, Japanners, Amerikanen (gekazerneerd in Duitsland)veertien nationaliteiten in totaal mee te stappen. "Niks om over verwonderd te zijn", zeggen vele gezichten "voor de Dodentocht kom je van ver, en bovendien is 't al de dertiende editie...". Het Bornems jeugdhuis "Kadee" houdt de traditie in stand. Met veel energie overigens. Behalve een kern van een twintigtal medewerkers, zijn nog een 300-tal mensen op de baan. Als kontrolepost. bezemwagenrijdend, enz... "is dit een hoogtepunt voor een wandelklub?", vraag ik aan de Kadees. De Nationale wandeldag is nog hoogtepuntiger, wordt geantwoord. Begin maart is dat telkens. Ook de grote mars van de Kadees zelf en de Mars van de Sport (die nu op de verkiezingsdag in oktober doorgaat) worden in herinnering gebracht. Intussen klaart het al, want een B.R.T.- kamera zonder kunstlicht is buiten de sfeer aan het inblikken. Ik vang nog ergens op dat een groep met een bak Carlsberg wou opstappen, maar bij de start niets meer dan lege flesjes overhad. Tsja. En iemands dij werd geraakt door een aanrijdende wagen, maar de betrokkene was toch moedig genoeg om door te stappen. Zo hoort het maar. Flink zijn. Moe maar tevreden ging uw reportageploeg verder slapen. (P.D.) «Ik zou mijn mitrailleuse genomen hebben» In de late namiddag gingen betrokke nen dan zelf naar de Rijkswacht, waar men begon met het opmaken van een Proces-verbaal, dat echter op bevel van «boven» werd gestopt. Betrokke nen moesten maandagvoormiddag terugkomen, en in plaats van het PV dan af te werken, vernamen ze van de officier dat ze geen verklaring konden opnemen, dat het gedeeltelijk PV was vernietigd, en dat geen nota werd genomen van welke verklaring ook. Een rijkswachter zei «dat hij in dat geval zijn revolver zou hebben thuis- gelaten, en de hond liever met een mitrailleuse zou hebben afgemaakt». In die omstandigheden is het dan ook duidelijk dat betrokkenen aan hun advocaat opdracht hebben gegeven om rechtstreeks klacht met Burger lijke partijstelling te doen bij Onder zoeksrechter te Dendermonde, en ook een onderhoud met de Procureur des Konings zelf te hebben Enige reakties Advocaat Gheys, voorzitter van het Dierenasiel St. Hubertus verklaarde ons dat een dergelijk voorval hem diep schokt, te meer daar doorgaans erva ringen van het asiel met de stedelijke politie gunstig waren. Men moest zich afvragen of dit geval onkundigen waren te werk gegaan, ofwel één of andere vlaag van zinsverbijstering de «ordehandhavers» had getroffen. Het optreden van politie, en ook de ver dere bejegening van de echte slacht offers, de familie Henkens en hun lie velingsdier, kende in elk geval geen voorgaande in de annalen van de die renbescherming aldus de voorzitter van het Dierenasiel. Een buurtbewoner vatte het zeer gevat samen «Een dief wordt door de waakhond betrapt. De politie komt ter plaatse en schiet de waakhond neer. De bestolenen krijgen een proces.» Een telefonische kontaktname met politie leverde (uiteraard) geen infor matie op... De heer Fr. die op het privé-terrein gebeten werd door de waakhond, verklaarde ons op zoek te zijn geweest naar een regenvat. Dikke buizen had den zijn aandacht getrokken; maar bleken zijn gerief niet te zijn. Toen wij de man vroegen of hij niet wist dat hij zich op privé-terrein bevond, antwoordde hij dat er ner gens bordjes of omheiningen ston den, maar hij gaf toe dat je wel kon zien dat het privé-eigendom was. «Zelfs moest mijn gerief daar liggen, ik zou het niet direct meegenomen heb ben op klaarlichte dag». Verantwoordelijke uitgever v z w Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Relnaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Géraardsbergsestraat 44A3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur, Tel 053/77 62 94 Publiciteit ArmanÖ Van Hauwermeiren Witgérstraat 10 9390 Herdersem-AalSt Tel 053/70 4-2 13 Abonnementendienst deraardSberg^e.Straat 44/3 9300 Aalst 1 jaar 800 fr 6 maanden 450 fr 3 maanden 250 fr per nummer 20 fr promotie tot eind '83 1000 ft *?£5ÏÏE' afleggen, men wou enkel een verkla ring van de zaakvoerder, Isidoor Hen kens, die toen echter afwezig was. Een oproep aan de Rijkswacht om onmiddellijk ter plaatse te komen dokter De Cuyper was nog ter plaatse met de verzorging bezig werd daar afgewezen met de woorden«deze zaak dient te worden opgelost door de politie, en niet door de Rijkswacht». Een getuige, dhr. J.P. De Brucker wilde men evenmin ondervragen. In de namiddag gingen Herman en Isi door Henkens zelf naar het politiebu reau. De officier van wacht kon geen PV opmaken «omdat het dossier van de ochtendploeg achter slot en grendel zat». Hij zou het gebeurde «overmaken». Kerkhoflaan. 58 AALST Tel. 053/78.66.28 De man vertelde ons nog dat de hond ook de politie heeft aangevallen, toen deze hem vanaf 1 meter afstand naderde. Getuigen verklaarden echter dat de agenten eerst met stenen moesten gooien om het beest uit zijn kuil te krij gen; anders konden ze er immers niet op schieten We berichten u verder over deze zaak, die in gerechtelijke middens zeker nog stof zal doen opwaaien (J.L.) Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels - EX0TEN - KANARIES - PAPEGAAIEN - ARAS - KAKETOES - BEOS - AMAZONES en andere toebehoren Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u. nif»i imn Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeiltln Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2