FRANS JANSEGERS 15Rflct Boycor iAOORD&few*! V.U.-Scheurlijst te Terjoden Paul Stockman «KREATIVITEIT WAS VER TE ZOEKEN» VU Israël moordtBoycot Israël ELFI strooca Gemeenteraadsverkiezingen Voorlaatste kandidaat eerlijk, bekwaam, werkzaam Uw keuze voor een sociaal, ekologische en ekonomisch verantwoorde politiek GRATIS DEZE BROCHURE BIJ UW AGENT Kinderschoenen Wij confectioneren in eigen atelier Grote en mooie keuze in vast tapijt Galerij «de Gaepaert» Molenstraat 45 Aalst 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 20 augustus 1982 «Welke koalitie er in oktober ook komt, hun beleidsnota zal vermoede lijk zeer kort zijn. Ze staan allemaal met de rug tegen de muur de financiële middelen zijn zeer beperkt. Kreativiteit zal er nodig zijn, om met weinig middelen veel te doen». Bij Paul Stockman, tuin- en landschapsarchitekt en jong CVP-raadslid, beluisterden we een stem uit de oppositie over het beleid van schepen Monsieur. Al gauw komt het treurige refrein terug dat in de meeste politieke gesprekken doorklinkt«De fusie heeft de deelgemeenten geen goed gedaan Hoe beoordeelt U het sportbeleid van de voorbije zes jaar Dat beleid is vooral enorm op klein- Aalst gericht geweest. Dat een ploeg als de Eendracht akkomodatie nodig heeft is logisch, maar wijksport in deel gemeenten wordt vergeten. Tientallen hektaren stadsgrond liggen zomaar braak, en als er dan ontwerpen ge maakt worden verspilt men veel geld en oppervlakte. Op de Zandberg konden vijf voetbalterreinen in plaats van twee; op het nieuw sportterrein in Herdersem kon drie keer meer voorzien worden, meer gekoncentreerd. In Erembodegem kwam de sportschuur klaar waar het vorige bestuur aan begonnen was, maar het geplande zwembad niet. Vóór de fusie planden we in Herdersem een kaatsplein van maximum 200.000 fr.; geweigerd door de Bestendige De putatie van de provincie om de moeder stad Aalst niet te belasten. Nu, na 6 jaar is er nog niks behalve een aanbeste ding van 5 miljoen... wél goedgekeurd. Men geeft liever miljoenen uit aan pres- tige-projekten dan sober en kreatief te zijn. Vele kansen gingen verloren door de konkurrentie tussen de schepenen. Ook bij gebrek aan koördinatie tussen de technische diensten. Ik denk dat één grote technische dienst minder geloop en geschrijf zou kosten; met één hoofd schepen van Openbare Werken bvb., en adjunktschepenen voor leefmilieu, feestelijkheden,... Betoelaging van sportklubs is, naar mijn mening, niet zinvol. Wat kan je aanvan gen met die paar duizend frank per jaar. Ze moeten wel van de stad meer mate riële bijstand krijgen, technische hulp allerhande. Bedenkingen op het vlak van de Vrije Tijd De vrijetijdsweek vind ix een zeer goed initiatief, goed qua opvatting en tech nische uitwerking. Het zou meer kun nen gespreid worden met tentoonstel lingen in alle deelgemeenten in dezelf de week, met fietstochten van het ene naar het andere. Net zo bij de Jeugd- infobeurs te sterk gecentraliseerd in de Keizershallen. Maar zo'n aktief be leid vereist dat je de administratie goed in de hand houdt, want daar blijven veel plannen haperen. Wiens brood men eet diens woord men spreekt... en wie poli tiek benoemd is kan in de administratie dingen blokkeren. Ik heb wel de indruk dat schepen Mon sieur zijn stempel heeft kunnen drukken op het beleid, vat had op zijn beperkte administratie. Schepen Monsieur kreeg ook de bevoegd heid over het gezinsbeleid... Twee keer niks was het gezinsbeleid, absoluut niet gezinsvriendelijk. Het is nochtans een dankbaar, maar onont gonnen gebied. De Gezinsraad heeft niet gewerkt; ook al is er een aktieve Bond van Grote en Jonge Gezinnen in de stad. Betoelagingen en geboorte premies werden «herdacht»... en afge schaft. (maar jeugdgroepen krijgen nog wel hun 500 fr.). Er werd niet gedacht aan prijsvermindering voor vuilniszak ken voor grote gezinnen, afschaffing van bepaalde taksen voor hen, enz. Geen nieuwe kinderoppasdiensten, tenzij een nieuwe kinderkribbe in Her dersem naast die in de vrije school. Als je de vakantiespeelpleinwerking als een ontlasting voor de gezinnen beschouwt is dat het enige positieve feit. Niet iedereen weet het, maar ook ontwik kelingssamenwerking behoort tot het gemeentebeleid... Juist, maar het bleef beperkt tot mede werking aan de 11-11-11-aktie. En dan nog slecht georganiseerd, want om zendbrieven krijgen de verenigingen daan/oor genoeg, maar zonder per soonlijk kontakt lukt zoiets niet. Nie mand kende hier de mensen die in Her dersem als verantwoordelijken waren aangeduid. Vóór de fusie bracht Her dersem daar meer dan 100.000 fr. voor bij mekaar, dit jaar niets, en voor Broe derlijk Delen bijna 300.000 fr. Geen slechte wil dus. wel een totaal mank lopende organisatie. En dan probeert men uit de resultaten nog politieke munt te slaan ook, of er goedkope interpella ties rond te houden zoals Jan Caudron. Waarom niet gedacht aan een soort stedelijke ombudsdienst die Aalst infor meert over het werk van onze mensen die in de Derde Wereld werkzaam zijn, en daar akties voor organiseert Overigens denk ik dat ontwikkelings samenwerking eerder dient gevoegd te worden bij ekonomische zaken en mid denstand; tenslotte is het geen liefda digheidsprobleem maar een zaak van ekonomische verhoudingen Daarbij kunnen ook Aalsterse firmas helpen. Tenslotte nog het jeugdbeleid. Vakantiespeelpleinwerking en moni torenopleiding vind ik goede initiatieven. De speelpleinen zelf werden te duur op gevat; met aangepaste autowrakken en ook met oude binnenschepen op een terrein (zoals in Bremen bijvoorbeeld) kan je goedkoper voor meer plezier zor gen. Nog maar eens de technische uitwerking faalt dikwijls, is te prestigieus Paul Stockman «De fusie heeft de deelgemeenten geen goed gedaan opgevat. De jeugdraad is een foefniét repre sentatief, spreekt de jeugdverantwoor- delijken niet aan... Kan het eigenlijk wel met zoveel verenigingen Moet er niet gedecentraliseerd worden, met werk bare jeugdraden per deelgemeente, of per twee drie gemeenten, en één werk bare overleggroep daarboven In de huidige jeugdraad immers komt men luisteren naar voldongen feiten, een taktiek waarmee je geen volk bij me kaar krijgt. Wordt de jeugdraad niet op gedrongen en nodeloos in stand ge houden De VZW Aalsterse Jeugdor ganisaties echter heeft meer middelen. De uitleendienst van gezamenlijk aan gekochte goederen vind ik een goed idee, hoewel de aankoop van bvb. die zeefdrukmachine en dergelijke nutte loos is gebleken. De basis van het jeugdwerk noch het beleid hebben daar kontrole over. Is er koördinatie met de provinciale uitleendienst Er zijn misbruiken geweest in de ontleningen van dat materiaal, er moet dus zeker een opener boekhouding komen op dat vlak. Van de verkoopdienst van klei, verf, papier en zo vind ik dat hij gemak zucht bevordert. Wie iets goedkoop wil vinden vindt het wel. Ook de betoela ging van de jeugdorganisaties, die schamele 500 fr., helpt niemand voor uit. Die zou men dan beter kunnen ver vangen door meer technische en mate riële bijstand. Maar daar moet je de ad ministratie van kunnen overtuigen. (KN) Ondanks geruchten die de ronde doen ontkent het bestuur van de volksunieat- deling Terjoden formeel dat aan afscheuren gedacht wordt. Wel eist de afdeling de tweede plaats op de kandidatenlijst op voor hun nummer één, Frans Scheerlinck. De V.U. van Groot Aalst werd voor de keuze gesteldeen tweede plaats of Ter joden levert geen kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen. Terjoden is een sterk V.U.-bastion. Men kan er op ongeveer 50 van de kiezers rekenen, wat goed is voor een zevenhonderd stemmen. De partijaf deling, de oudste in Groot Aalst, is er erg aktief en brengt veel fondsen aan. «Wij zijn de meest verdienstelijke afdeling en eisen dus die plaats op. Daarbij, er was afgesproken dat Klein Aalst de eerste plaats zou leveren en de deelgemeenten de tweede en de derde. Nu staat De Neve eerst en Cau dron tweede, wat dus niet volgens de afspraak is,» aldus Frans Scheerlinck. «Vorige verkiezingen hadden we met schepen van cultuur Roels eveneens de tweede plaats. Wij hebben beslist en zullen er niet op terugkomen. Indien we onze zin niet krijgen staat geen enkele kandidaat uit Terjoden op de lijst. Vermits de Volksunie na de verkiezin gen hoogstwaarschijnlijk (er zou een wonder moeten gebeuren) niet meer tot de koalitie zal behoren, speelt de plaats in feite niet zo'n grote rol. Er zullen toch geen schepenambten weg te kapen zijn. Het gaat dus enkel om de verdiensten. Ook in andere deelge meenten zijn er protesten tegen de lijstvorming. Hofstade, Gijzegem en Erembodegem pruttelen eveneens tegen zodat er nog heel wat touwtrek kerij zal zijn voor de definitieve lijst op 24 augustus officieel bekend gemaakt zal worden.» (JVM) Uit vakantie Kom weer bij met de Nieuwe Gazet van Aalst tRSPAREN Met grote affiches langs de weg geven de Aalsterse Jongsocialisten dezer dagen uiting aan grote verontwaardiging. Met name de «slachtpartijen die Israël in Libanon en Beiroèt aanricht» zitten hen hoog. In een persschrijven, waarin nog een ganse reeks andere aktiviteiten aangekon digd worden, wordt zowel Israël als de U.S.A. en de eigen regering gehekeld. De staat Israël, gegrondvest op racistische principes, weigert maar de Palestij- nen als gelijkwaardige burgers te behandelen. Maar nog: het dient uitgeroeid. De Verenigde Staten hebben zich niet echt verzet tegen de inval in Libanon. En Belgiè Onze regering steunde wel de Polen-show van Reagen, maar tege nover Israël is men heel wat genuanceerder. Aldus de Jongsocialisten, die de ekonomische, militaire en politieke boycot van Israël voorstellen. «Help de slachtoffers van de Israëlische terreur, maar verzet u eveneens tegen de stilzwijgende medeplichtigheid.van ons land», zo luidt het parool (P D Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Te!. 053/21.35.34 binnenhuisinrichting gordijnen en overgordijnen spreien en kussens zetels heropmaken

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4