VAN MOL Blfflti] Nieuwerkerken Toenamen op de Hogeweg "We hebben ons kapelletje gelegd..." burgerlijke stand St. Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-70.08.74 Bezoek onze stand op de jaarbeurs STAND nr. 46 ABC: staal en stenen verwarmen lurht en water. Nieuwe Gazet van Aalst - 20 augustus 1982 - 7 cu£u; ROLLUIKEN RAMEN - SCHUIFRAMEN DEUREN - POORTEN BALUSTRADES ZONNETENTEN Het is een aloude gewoonte kinderen "leggen hun kapelletje'" naar aanlei ding van de Kapellekesdag van O.L.V. Termuren. Met steentjes, schelpen, bierschelpjes en alles wat maar kleur heeft wordt op het voetpad een gazon netje aangelegd rond een of meerdere beeldjes van Onze Lieve Vrouw. En dan is het wachten geblazen, soms van 's morgens tot 's avonds, om de argeloze voorbijganger aan te spreken wilt ge iets in ons kapelleke leggen asjeblief? Erembodegemnaars kennen het gebruik al lang, van in hun eigen kinderjaren, en leggen er dan een frank in het bijhorende potje of bordje. Een winstgevend handeltje waarmee dan snoep wordt gekocht. Vroeger, toen hele groepen bedevaarders uit de streek naar de kapel van Termuren trokken, floreerden de zaken nog beter. Als je er van je ouders aan mee mocht doen tenminste, want je kan het ook als een vorm van bedelen beschouwen. Alsof de krisis de kinderen niet treft.Maar eigenlijk is het folk lore, tien dagen lang, van de Brusselbaan tot aan de Ninovesteenweg. (KN) In de Nieuwe Gazet van Aalst van 18 juni publiceerden we toenamen van de Plesj te Erembodegem. We putten daarvoor uit de brochure «Te Erembodegem kreeg ieder kind zijn naam.», een interessant verzamelwerk van de kring «Nut en Vermaak». Op verzoek van verscheidene lezers nemen we er nog een stukje uit over, en met dank aan de samenstellers. We kozen ter gelegenheid van de komende feesten van de Dekenij Hogeweg voor de toenamen uit die buurt. De volledige brochure is tegen 40 fr. te verkrijgen op dit adres: Termurenlaan 13, Erembodegem. Abbeloe-eses, Bellens, Berbrintjes, Boe-e-nens, Bottels, Caldienens, Cali- chens, Cardongskes, Champetters, Crickskens, Clippers, Dekkers, Dolf- kes, Dorens, Driessens. Entjemeites, Frerens, Jacoppes, Jagers, Jang- rowie-es, Janekes, Jannens, Jeirens, Jie-espers, Kattegattens, Kloi-ezes, Koi-epers, Lakes, Leiremönges, Mol lens, Molloutens, Pachterjounens, Pachters, Parokes, Peeters, Pie-ekes, Den baron, Baviere, 't Bezzeken, Blokke Louis, Den boer, t Boerken, Pie Bol, Centiemken, De Floren, Fokke Doeze, Dengendarm, Soe-e gest, De Gestvra, Griene Pee, De Goeljt, le-ete Roseken, van 't Keljer- ken, De Kiek, De Fikken, Kerre Jef, Kezzeken, Koben, Lange Fong, t Madammeken, Marie Placher, Matjen, De Meet, De Melker,Mie Ket, Mistes, Nette me shcoon, Nougat, De Petrol man, d'Ollandse, Rikus, Rikus Sajet, Pippers, Roelantes, Rosekes, Simons, Siskas, Smettens, Soe-ekes, TSteirkes, Stentjes, Stienens, Stienis- sens, Stroe-epers, Tippejantjes, Van Geites, Van Hoefkes, Vejlers, Vejle- kes, Verbrintjes, Verloises, Verrokes, Vlassekes, Wevers, Zittekes, Sasis- ken, De schaan, 't Schipperinneken, De Slinken, De Smakker, 't Snench- ken, Soe-e Sadout, Stoker, De Stom men, Stomme Virge, Tistje Kalot, Lowieken Verniet, Verlak, De Viezen, 't Weefken, Wetten Doris, van de zes tien billekes, De Zwetteri, Zwette Pie. VERANDA'S met Martine Van Sinay, Aalst; Guido Straetmans, Liedekerke met Annie Huylenbroeck, Hofstade; Yves De Nijs, Aalst met Elsie Welleman, Aalst; Luc Peirlinck, Baardegem met Myriam Bruy- ninckx, Meldert; Emiel Bauwens, Wette- ren met Elsie Witterzeel, Nieuwerker ken; Eric De Greve, Moorsel met Gode- lieve Van den Meerssche, Moorsel Metaal- en aluminiumconstructie 43, Leuvenstraat Jl 9440 EREMBODEGEM Tel. 053/21 39 99 - 77 98 03 Zaterdag 21 augustus - BGJG en KWB reizen naar het kasteel en de bossen van Compiègne Ver trek aan de kerk om 7 u. (inlichtingen P. Pereboom, IJzerenwegstr. 37). - MTC trekt naar Opdorp (Buggenhout) met moto's om 9 u. en 49 cc om 8 u. aan café Vissershof: 190 km met de ronde inbegrepen. Op zondag 22 augustus hetzelfde programma. Zondag 22 augustus - MTC Cobra's op tocht naar Veltem-Beisem (met ronde 240 km). Alleen Tnoto's, vertrek om 8 u. - Groot basketbaltornooi, ingericht door BBC Erembodegem. Om 9u.30 speelt BBC Erembodegem tegen Gentson; om 11u.15. Lokeren tegen Lan- degem. Troosting om 14u.15 en Finale om 16 u. Plaats speelplaats Rijksba sisschool Leuvestraat. Dinsdag 24 augustus - KBG-Erembodegem bezoekt een tingieterij in Tongeren en een uitstap in de streek van Zichem, Scherpenheuvel, Averbode het land van De Witte. Ver trek aan de kerk om 8u.30; kostendeling 250 fr. KAV Erembodegem start in september een lessenreeks turnen en een voor volksdans. Elke reeks omvat 10 lessen van 1 uur, gegeven in sporthal Den- derdal en ze lopen telkens van 19 u. tot 20 u. Volksdans start op 14 septem ber, turnen op 4 oktober. Leden betalen voor de reeks 300 fr., niet-leden 400 fr. Inschrijvingen: Verlè Agnes, Brusselbaan 204 (77.82.55). Geboorten te Aalst van 2/8 tot en met 7/8 Vanessa Dellaert. Reinaertdreef a, Aalst; Inge Van Goethem, Kouterbaan 3, Aalst-Herdersem; Davy De Vos. Kantonstraat 15, Nieuwerkerken; Kim De Strooper, Nieuwbrugstraat 9, Aalst; Peter Claessens, Molenstraat 1C, Hof- stade; Manuella Philips, Bergemeer- senstraat 3, Aalst; Goedele Vaneessen, Esplanadeplein 9, bus 4, Aalst; Chris- telle Ascoop, Nieuwbeekstraat 107, Aalst. Huwelijksafkondigingen op zondag 8 augustus Bart Wybo, Klokke Roelandstraat 12, Roeselare met Katrien Brabant, St.- Jobstraat 2, bus 2A; Luc Peeters, Klein Veldeken 12, Asse met Katelijne De Koek, Gentsesteenweg 526, Aalst; Mare Houtman, Langestraat 135, Den- derleeuw-Welle met Greetje Vonck, Boomgaardstraat 5, Aalst; Jean Cou- saert, Leo de Béthunelaan 29, bus 5 met Amandina Lievens, Leo de Bé thunelaan 29, bus 5, Aalst; Nicolas De Dier, Nieuwstraat 54, Aalst met Peggy De Smet, Brusselsesteenweg 105, Aalst; Mare Ophalvens, Koebrugstraat 17, Aalst-Moorsel met Gisele Ghesqui- ère, Brouwerijstraat 22, Aalst; Carlos De Coninck. De Vilanderstraat 15 met Anneken De Smet, Pater Rasschaert- laan 29, Aalst-Erembodegem; Piet De Backer, Kreupelveldstraat 59 met Daisy Heyman, Stationstraat 99. Haaltert; Paul Van Langenhove, Bergstraat 8B, Nieuwerkerken met Lutgarde De Vriendt, Stationsstraat 31, Aalst; Gus- taaf Amand. Schabbekensstraat 3, Aalst met Catharina Segers, Schab bekensstraat 3, Aalst. Voltrokken huwelijken te Aalst van 3/8 tot en met 7/8 Filip Buyl. Aalst met Lutgarde De Smet, Aalst; William Van de Perre, Aalst met Carine Bosteels, Aalst-Moorsel; Luc Taelemans, Aalst met Myriam Raes, Aalst; Benny Lievens, Aalst met Carin- ne De Backer, Aalst; Oscar Dierickx, Aalst-Baardegem met Martine Cop- pens, Aalst-Baardegem; Luc Schollaert, Aalst-Hofstade met Anna Tas, Aalst- Nieuwerkerken; Hedwig De Munck, Gijzegem met Diana De Wolf, Erembo degem; Wouter Van Damme, Affligem met Monique Schelfhout, Aalst; Dirk Vermoesen, Nieuwerkerken met Mar leen Vermandere, Erembodegem; Luc Meert, Aalst met Noëlla De Mol. Aalst; Mare De Troyer. Aalst met Helena De Brabanter, Aalst; Herbert Mertens, Aalst Verleden zondag werd de noveen van Onze-Lieve-Vrouw Termuren afgesloten. Zoals ieder jaar, nu van 4 tot 15 augustus, trokken vele bedevaarders naar Erembodegem om er rond de oude kapel «Maria, bron van leven» te vieren. Erembodegem kent nog een levendige Maria-devotie. Naast rozenkransen en de zegening der kinderen ging Eucharistievieringen door voor de jeugd, gezinnen, derde leeftijd, Lourdesbedevaarders, parochiale organisaties. Dit alles speelt zich af in openlucht, bij zon of bij regen, en ondanks de hinder van voorbijra- zende treinen. Het plechtig lof van zondagavond werd gewoontegetrouw gevolgd door de processie met het Heilig Sakrament. Deze keer niet langs de Termurenlaan, waar werken aan de gang zijn, maar langs de IJzerenwegstraat en over de beruchte betonnen blokken in de spoorwegtunnel naar de O.L.V.- Hemelvaartkerk. Aangekondigd werd dat de parochie wil sparen voor een elekto- nisch orgel om de volgende kapellekesdagen nog meer klank te geven. (KN) ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan. Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C V. circuit aan te sluiten warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7