Koninklijk Technisch Atheneum (RITO) Martin Van der Speeten«Een prachtige legislatuur» O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. "Opnieuw... thuis weg" Kieskeurig Nieuwe studierichtingen aan het FOTOGRAFIE VERKOOP en DISTRIBUTIE WATER- en LUCHTBEHEERSINGSTECHNIEK Ledebaan 101 9300 Aalst - tel. 053/21.99.77 8 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 Bij het tot stand komen van de fusie stond men in het O.C.M.W. voor een dub bele problematiek. Men wilde de dienstverlening, die in Aalst zelf reeds ruim bestond, zo snel mogelijk evenwaardig uitbouwen in de deelgemeenten. Tergelijkertijd trad de nieuwe wet op het O.C.M.W. in werking die de bevolking recht gaf op een veel grotere waaier van diensten. Hoe Martin Van der Speeten, S.P.-er en voorzitter van het O.C.M.W., met deze problemen afrekende en hoe hij zijn beleid voerde verneemt U in dit interview. Wat zijn Uw voornaamste verwezen lijkingen Wij hebben er eerst naar gestreefd om te voldoen aan verplichtingen die ons door de wet opgelegd werden. In de 8 deelgemeenten bestond een C.O.O. zonder infrastruktuur, behalve in Erembodegem waar er een rustoord was. De Sociale Dienst werd dus her vormd en uitgebreid met 7 maatschap pelijk assistenten. De dienst Gezins- en Bejaardenhulp werd trapsgewijze uitgebouwd van 30 naar 60 personeelsleden waaraan nog eens een B.T.K.-projekt met 40 werk vrouwen werd toegevoegd. Dat is nu vervallen, zodat we die 40 tewerkge stelde werklozen voorlopig hebben moeten afdanken. De bedeling van warme maaltijden werd geherstruktureerd waardoor alle deelgemeenten kunnen bediend wor den. In het rusthuis De Hopperank bereidt men nu 100 maaltijden voor de dorsers» presenteerden op een duDDele wagen het «Baardegems Brouwers- erbarmelijke staat. Er lag geen enkel tegeltje meer vast, zodat er zelfs niet meer kon geschuurd worden. Het hele ziekenhuis werd toegankelijk gemaakt voor bejaarden en mindervaliden. Daar ben ik trots op. Het is het enige gebouw in heel Aalst dat zo is uitge rust. De afgebrande vleugel van het zieken huis werd heropgebouwd, zodanig dat we op het gelijkvloers de dienst intensieve zorgen en de noodopna- men konden vestigen. Dat was een zware investering omdat de speciale apparatuur zeer duur is. Maar we heb ben daar al tientallen mensenlevens kunnen redden. •Al de zalen op één na werden opge- wat toch erg belangrijk is voor het moreel van een patiènt. Het verschil tussen vroeger en nu is enorm. Nu kom je in een ziekenhuis, vroeger in een «gasthuis». De belangrijkste verwezenlijking is toch het begin van de bouw van het En maar blazen op die instrumenten. Ah-Baba maakt zijn ronde door Baardegem. (O.J.) huis» tussen een weelde van hop, stro en uiteraard bier. «The Boys» pre senteerden een cow-boy-saloon en een postkoetsenbar. «Den Berg» die tel- kenjare met een speciale realisatie uit pakt en heel wat medewerkers telt kwam met «Den bergse Sjeik Chali» met gesluierde dames van de harem, flink gewapende sjeiks stekensgereed en tussen lijfwachten sjeik Ghali bege leid van zijn favorite «De Pië-Amers» schakelden de tijd een halve eeuw terug en toonden een strand uit de dertiger jaren toen er nog geen sprake was van bikini, laat staan monokini. «De Molenvrienden», ook elk jaar goed voor een formidabele prestatie zoals in 81 de bloemenwagen de «Maxens 200» en nog vroeger het atomium nog steeds te zien bij Willems in de Molenstraat, beeldden een 12-tal spreuken van Breughel uit op werke lijk geslaagde wijze. O.m. zagen we er «stokken in de wielen steken», «tus sen twee stoelen vallen», «de bezem uitsteken», «de wereld op zijn kop zet ten» et tutti quanti en achteraan met een toepasselijk gezegde de Breughe- lianse W.C. met dubbele bril. Hun tweede wagen was dan een zeer ge slaagde uitbeelding van een Breughe- liaans bruiloftsfeest, «'t Kliekske» dat tot hiertoe een abonnement schijnt te hebben op de eerste plaats kwam weer met een opvallende prestatie, t Kliekse in t Zwarte Woud» met een Schwarzwaldchalet op de groene Alsm met een bergbeekje tussen de sparren. Een oase van rust opgefleurd door typi sche dansen van de mooi uitgedorste koppels. Voorafgegaan door de. muziekwagen «Ode aan de Faubourg» met aangepaste wijsjes volgden dan in Na het sluiten van het bijna 2 eeuwen oude dorpscafé "Van Mol" op het Meldertse dorpsplein zitten heel wat verenigingen die er hun lo kaal hadden in de problemen. 2o ook de plaatselijke belottersklub "Thuis weg". Onder de stuwende kracht echter van Clement Kindermans, Pierre Walrae- vens en Frangois Saerens stak de be lottersklub opnieuw van wal. De vroe gere verantwoordelijken waren zo vriendelijk het materiaal integraal over te dragen aan de nieuwe bestuursploeg zodat zonder noemenswaardige moei- lijkneoen dit dorpseigen initiatief kan worden verder gezet. Verleden zaterdag werd dan ook van start gegaan in het Parochiecentrum waar niettegenstaande de verlofperiode 25 deelnemers opdaagden. Winnaar van de eerste wedstrijd werd de Klaar- haagse debuterende belotter Gustaaf Triest wat meteen bewijst dat men geen geroutineerd "profbelotter" moet zijn om in de prijzen te vallen De belotwedstrijden hebben verder el ke derde zaterdag van de maand plaats te 20 u. Wel is er een lichte wijzi ging in de klassering. Daar iedereen wel eens verhinderd kan zijn zal bij het opmaken van de eindklassering geen rekening worden gehouden met het laagst aantal behaalde punten van één kaartavond. Zo blijft er hopelijk span ning tot het einde toe. De nieuwe bestuursploeg met naast bo- vennenoemden ook Fons De Koninck >en Harry Rabaut geeft U renaez-vous voor zaterdag 18 september te 20 u. in het Parochiecentrum. U kan ter plekke inschrijven. (Hm) fronteerd met een nieuwe wet uit de gouden jaren. Artikel 1 zegt het al: «heeft recht op». Je moet niet meer zeggen, wij kunnen dat niet betalen. Neen, iedereen «heeft recht op». Alle verplichtingen moesten in de deelge meenten van de grond af opgebouwd worden. Wij hebben in 3 rusthuizen 325 bejaarden. Het ziekenhuis telt 398 bedden. Neem dan nog de 225 warme maaltijden, dat maakt in totaal bijna 1000 maaltijden per dag. Doorde prijsstijgingen toegekend door het ministerie lopen de rekenin gen telkens hoger op dan verwacht. Daar kan niemand iets aan doen. Men mag de beste beheerder zijn, die uit gavenstijging kan niet ingedijkt wor den. Neem nu het bestaansminimum. In 1975 kostte dat een half miljoen frank. Dit jaar is hiervoor in de begroting 15,5 miljoen voorzien en daarmee zul len we nog niet toekomen. Die stijging is het gevolg van de ekonomische kri- sis. Meer en meer mensen vallen door de mazen van het net op sociaal gebied. Men kent maar één naam het O.C.M.W. Je mag niet vergeten dat het bestaansminimum een nationale taak is die overgedragen werd aan de O.C.M.W. s. Nochtans krijgen we slechts 50 terug van wat we uitke ren. Dat betekent een extra uitgave voor ons van biina 8 milioen. (O.J.) nen Monsieur en De Neve, raadsleden Oscar Redant en uiteraard organisa tor Robert De Pauw en politici Bourlon en Pots werd de stoet rond 13u.30 op het dorp «geschouwd» waar dan ook heel wat groepen zorgden voor bijko mende show. De jury met leden van het Feestkomi- tee Damèl Jacobus, Herman Louies, Roland Eemans, Florimond Rogghé en René Saeys en Draeckenieren Piet Moreels en Ward Bauwens brachten volgend verdikt: I. ex-aequo: «'t Kliekske» met spe ciale vermelding van de jury 645/700 «De Molenvrienden»eveneens 645/700 3.«Den Berg» 569/700 4.«De Dorsers» 505 5. Muziekwagen 470 6. «De Stormvogels» 455 7. «De Piè-Amers» 443 8. «De Winchesters» 441 9. «Leireken» 416 10. «The Boys» 400 II«Kastaar-Boys» 286 (Hm) in aanmerking komen. Nu met de eko nomische krisis is het niet zeker dat op 10 mensen er 6 zijn die tot betalen kunnen gedwongen worden. Zo zou het O.C.M.W. een omslachtige proce dure starten die veel geld kost om tot de konstatatie te komen dat die men sen vrijgesteld worden van onder houdsplicht omdat ze niet genoeg ver dienen. In de toekomst, als de finan ciële toestand nog verslecht, is het wel waarschijnlijk dat men verplicht zal zijn deze maatregel toe te passen voor al wie wel kan betalen. (V.D.M./M.P.) KONINKLIJK Hij kan het en hij doet het. "Hij" is Jan De Neve, V.U.-lijsttrekker, en het staat op zijn affiches. Wat zong die andere Jan (De Wilde) ook al weer echt, ma, echt, hij kan het Op een perskonferentie deelden de P.V.V.-Jongeren mee dat ze ijveren voor de afschaffing van de zitpenningen van gemeente raadsleden. Enkel een kostenvergoeding zou behouden blijven. "Politici moeten idealisten zijn", aldus de P.V.V.-Jongeren. Volgende week komen we uitgebreider terug op deze groep, die de verkiezingen tegemoet gaat met de slogan "uw wens is de onze, wij willen vooruit." Toch nu reeds verklappen dat "blauwe fietsers" opgericht zijn. In tegenstelling tot de groene en intussen ook al rode fietsers gaat het echter niet om aktie- voeren. Wel om kiespropaganda. Op energievriendelijke wijze richten de blau we fietsers op zaterdag 25 september een fietsrally (lees propagandakaravaan) in Er zijn in Aalst rode kaboutertjes aan het werk, aldus J.G. in de Rode Vaan. Op nogal wat plaatsen hebben sluikplakkers veel ijver aan de dag gelegd. Ook K.P.-affiches werden daarbij opgemerkt. Volgens de Rode Vaan was dit het werk van onbekenden, "kabou tertjes", en weten de K.P.-militanten zelf nergens van. Wei handig, zo'n helpers... Uit de kiespropaganda van zes jaar geleden lichtten we onderstaand S.P.-raad seltje Wat groeit bij ons het snelst in deze droge zomer Het antwoord was toen reeds de werkloosheid, de prijzen, de indeks en de openbare schuld Het socio-kultureel centrum Netwerk stelt gratis zijn zaal ter be schikking aan partijen die er hun info-avonden willen organiseren. Vijf partijen doen datS.P., Peel, K.P., V.U. en Agalev. Het komi- tee De Wakkere Burger richt een politiek kafee in a la Sonja op Maandag; deze avond vol "Aalsterse beloften" gaat door op dins dag 28 september. De leefmilieuaktiegroep RALDES zal o.m. in Aalst een verkiezingsaktie houden, en wel in samenwerking met Werkgroep Leefmilieu Aalst. Alle partijen en kan didaten worden bevraagd naar hun milieu-intenties. Ten lange laatste wil men weten wie "groen", "grijs", of "zwart" is, hetgeen aan de bevolking tijdig mee gedeeld wordt. Tevens wil men op tijd en stond de toekomstige bewindvoerders aan hun kiesprogramma herinneren... In het RALDES-milieucentrum Denderstreek (De Ridderstraat 28) zijn brochu res te koop, waarin een goed gemeentelijk leefmilieübeleid in voorgesteld wordt. Dit "Milieumanifest Gemeenteraadsverkiezingen '82" is door de Bond Beter Leefmilieu opgesteld en kost 40 fr. LEDEBAAN, I0I .TEL.053 21.99.76 VSO determinatiegraad, na 4e leerjaar secundair onderwijs VSO 7e specialisatiejaar, na 6e leerjaar techn. sec. onderwijs VSO 7e specialisatiejaar, na 6e leerjaar tech. sec. onderwijs.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10