Tel.053/77 45 26 Zaal Netwerk één avond Erembodegems grondgebied m FIRMA DELDI Traiteur Provence Matthijs Piet Fabricatie voor zuiderse gerechten, kroketten en delicatessen Specialiteit van diverse lasagne Import verse ansjovis Artisanaal bereid Levering gratis t Oude Gentbaan 40, 9300 Aalst - tel. 053/77.45.66 insurances accounting p.v.b.a. Parklaan 47 - 9300 AALST MAURITS CR0ECKAERT zaakvoerder BENT WAARSCHIJNLIJK SLECHT of ONDERVERZEKERD Bezoek en prijsopgave op uw aanvraag 16 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 Wie in Erembodegem een kulturele avond wil inrichten, komt qua infrastruktuur dik in de moeilijkheden. Dit ondervonden ook dichter Patrick Bernauw, volks dansgroep De Eglantier en folkgroep Tromantieksken, die vorige vrijdag dan maar in de zaal Netwerk voor de eerste maal hun kunnen aan de buitenwereld toonden. Zelfs een springende snaar kon de mannen van Tromantieksken met tegen houden no.J.) Centraal tijdens de ganse avond stond folkgroep Tromantieksken, bestaande uit Luc en Mark Borms, Fernand Ber nauw en Bart Staes. Deze mensen gaven duidelijk blijk dat ze van alle markten thuis zijnmaatschappij kritische kleinkunst, folk-rock, folk- blues, m.a.w. deze mensen weten waar de gitaarsnaar hangt Vooral Dirk Borms viel op door zijn uitste kende blues-vertolking van Elvis «That's all right». De poëzie werd verzorgd door Patrick Bernauw die voorlas uit eigen werk en hierbij nog eens bewees dat dit een facet is die dichters niet zo sterk aan spreekt. Uit de dichtbundel «Een tuiltje Antarctische rozen», dat een eervolle vermelding kreeg bij de Poë- ziestichting Vers, blijkt duidelijk dat Bernauw geinsprireerd is door de poë zie van Herman De Coninck en Jorie 't Hooft. Zijn gedichten zijn eerlijk en getuigen van een jonge frisheid. De voordracht werd begeleid door de (prachtige) dia's van Elkje Van der Eist. Jammerlijk genoeg ging veel van de warmte van de dia's verloren door de slechte zaalverlichting. Dat er ook nog een hoopvolle toe komst te wachten staat voor de Eglan- tiers is een vaststaand feit. Met wat meer jongens in de rangen en minder gegiechel achter het gordijn zou hun optreden nog meer meegevallen zijn. Maar ja, men kan niet alles willen... Sterk opgemerkt was het optreden van de Aalsterse dichter Frans Beeck- man die in zijn gedicht «Beiroet» de aktuele oorlogstoestanden in Libanon op een schrijnende manier aan toonde. Na de pauze verwaterde het geheel een beetje en met het organi seren van een tombola zaten de inrich ters en helemaal naast Een kulturele Volksdansgroep De Eglantier: nieuw maar goed! (O.J.) Veertig jaar geleden werd George Orwell wereldberoemd met zijn 1984- verhaal over de geestelijke en kultu rele verloedering van de mens en bij momenten zijn we er in 1982 verdomd heel dicht bij. De eigenste bioskoop- zalen hebben het gepresteerd vier onhebbelijke films op hun programma te zetten. Als een inidvidu of een partij de ideeën die in de respektieve films opgang maken, politiek hard zouden willen maken krijgen zij meteen de helft van het land op hun dak, maar op het witte doek schijnt alles te mogen en ik vrees dat we het ergste nog niet qehad.hebben. Twee films brengen zeer goedkope sexverhalen - niet eens met een goed verhaal - alleen niaar met de bedoeling om in zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk blote borsten te laten defi- lerne om de persverse heren in de plouche stoelen aan hun gemak te laten komen. Dan is er nog één film die niet openlijk verkocht wordt als geweldfilm en evenmin als sexdrol maar na negentig minuten vraag je je dan toch af wat je in feite hebt gezien een sexkomedie of een pijnloze geweldstiller. CAN Patrick Bernauw avond is nog altijd geen Vlaamse ker mis (met alle respekt voor dit laatste) Al met al was het een fijne avond die zeker navolging vraagt, maar dan liefst wat meer aandacht voor de orga nisatie (P.H.) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt)' 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 ÖC1A6 .AKTiEfi

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 16