Guzegem Radio Hofstade een jaar muziek op 104 Défusioneren Sportieve strijd om kampioenstitels DE PRIJZENKLOPPER Niet de beste, wel de sympathiekste. Eigen plaatsingsdienst TAPIJT- en VLOERBEKLEDING Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. Zonnestraal 7, 9300 AALST 11 12 94 - PRIJZENKLOPPER Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 Op 1 september 1981 ging Radio Hofstade voor het eerst in de iucht en de eerste verjaardag die onlangs werd gevierd was een voldoende reden om eens af te stappen aan de Huisebaan nr 5 tijdens een van de open-deurdagen die in de zomermaanden elke zondagnamiddag voor het publiek werden gehouden. en ei is geweest. Zo heeft H. Molenaar reeds meer dan eens moeilijke dagen gekend. Meermaals is de verleiding groot geweest om er de brui aan te geven. Soms zonk de moed hem in de schoenen omdat de kwaliteit van de ontvangst niet perfekt was. Zijn schouders zijn weliswaar breed maar toch woog de last soms zwaar. Deson danks heeft hij doorgebeten en de liefde voor zijn vrije radio heeft hem telkens uit de put geholpen. Ongetwij feld is hij nu een van de gelukkigsten. Met een relatief uitgebreide ploeg medewerkers is het haast onvermijde lijk dat er wrijvingen en zelfs botsin gen gebeuren tussen de verschillende karakters en meningen. Een aantal D.J.'s heeft zich niet kunnen aanpas sen in het geheel zodat van hun mede werking moest worden afgezien. Voor anderen was vrije radio slechts een bevlieging van korte duur en zij ver dwenen uit eigen beweging. Gedu rende enkele maanden was er een samenwerking met een ander lokaal station maar dat experiment liep spaak. Het hoe en waarom van het uiteengaan doet nu niet meer ter zake Feit is dat beide zenders een soort «gentlemens agreement» sloten dat zij eerbiedigen zodanig dat wederzijdse storing uitgesloten is. Lokaal: Radio Hofstade, aldus Hans Molenaar, wil alleen een lokale radio zijn die zich houdt aan de wettelijke normen. Daarom, en met het oog op een eventuele vergunning, is een v.z.w. opgericht. Deze oprichting behoedde Radio Hofstade ook voor verdwijning uit de ether op 1 juli. De rijkswacht had de verantwoordelijken drie maanden de tijd gegeven om met een en ander in orde te komen en ware het niet dat Norberto Delgrado een dag voor het verstrijken van de termijn de zaak met de overheid was gaan overleggen, Radio Hofstade zou toen tijdelijk verdwenen zijn. Enkele medewerkers hadden er toen echter al over gesproken hun platen mee naar huis te nemen. Zij meenden dat het schip ging zinken en dachten al aan hun redding. Was hun geloof in de zaak en de wil om door te zetten al zo zeer aangetast Ondertussen is het 18 uur en Frank Vermeer neemt plaats achter de draai tafels en de microfoon voor het twee uur durende verzoekprogramma waarin de verzoekjes rechtstreeks op antenne gaan. Wordt er veel geluis terd «Let maar even op de telefoon. Die staat niet stil tot 20 uur». Dat ant woordt Luc Kramer die samen met Jo Van de Velde bezig is met de voorbe reiding van het programma Sport- sprokkels dat volgt op een uur franse platen in «Dwars door Frankrijk». In de postbus 12 zijn de brieven niet alle dagen even talrijk maar reden tot klagen zou er toch niet zijn. Variatie: Normaal zijn in de studio zelf slechts twee personen tegelijk toege laten. Deze keer, in gezelschap van Freddy Van Gendt, mag daar een uit zondering op gemaakt worden, zodat Daar, in de bezoekersruimte naast de studio, ontmoetten we Hans Molenaar en Freddy Van Gendt, de twee die twaalf maanden geleden voor het eerst van start gingen. Voor Hans Molenaar letterlijk en figuurlijk een man van gewicht is het niet het eerste radio-avontuur want vroeger was hij reeds aktief met Radio Action. Daarmee was hij de eerste vrije radio man in het Aalsterse en de jongens van Radio Caroline kwamen bij mij leren hoe het moest, aldus H. Mole naar. Terwijl Norberto Delgrado ach ter de geluidsdichte glaswand het pro gramma «3 maal 20» presenteert, vroegen we aan de beide mannen of het enthousiasme van het eerste uur nog niet gekoeld is. Hans Molenaar verzekerde met klem dat zulks niet het geval is. Zijn rechterhand, F. Van Gendt, sprak in dezelfde zin, alhoewel hij de jongste tijd omwille van per soonlijke omstandigheden niet achter de micro zat. Toch was hij de man die in het holst van de nacht naar de stu dio kwam als hij uit bed werd gebeld. Groeienop een jaar tijd is er wel veel veranderd. De eerste «studio» was gevestigd in een afgedankt volkswa genbusje waarin één persoon nauwe lijks plaats vond. Kort nadien werd er een kleine caravan in gebruik geno men. Alhoewel reeds een verbetering, bleef de behuizing toch nogal bekrom pen. Ideaal was het niet, vooral omdat de man achter de micro voortdurend door de aanwezigen kon worden ge stoord. Het definitieve onderkomen werd dan een grote meterslange sta caravan kompleet met keuken en koel kast, zonodig slaapgelegenheid, een komfortabele bezoekers-vergader ruimte, bergplaatsen alom, afzonder lijke kast voor zender en apparatuur en bovenal een ruime studio waarin rustig en afgezonderd kan gewerkt worden. Hans Molenaar en Freddy Van Gendt waren de eerste twee D.J.'s die samen een paar avonduren per dag uitzonden. Thans is het een ploeg van een vijftiental personen die elkaar aflossen tot middernacht. Samen met het aantal medewerkers groeide ook de antennemast die nu tot ver in de omtrek de ligging van de stu dio aanduidt. Voeg daarbij nog dat de apparatuur in de studio werd aange vuld met micro's, band- en cassette- opnemers en mengpanelen en de technische kant van de zaak is com pleet. Toch mag de luisteraar van de 104 Mhz niet denken dat alles altijd koek Ook Burgemeester D'Haeseleer zou er begrip kunnen voor opbrengen moest de fusie van gemeenten gedaan worden gemaakt en teruggeschakeld. De fusie schiep inderdaad zovele nieuwe problemen, niet alleen voor de be stuurders maar evenzeer, wellicht nog meer. voor de bewoners van verafge legen «deelgemeenten» Al bleek achteraf dat de aanpak te Aalst nergens zijn weerga vond wegens de meticuleuze voorbereiding onder impuls van stadssekretaris Christiaan Wil- lems, toch werd de fusie-operatie als té grootschalig ervaren Het woord «défusioneren» is dan ook reeds meerdere malen gevallen en de burgemeester zou, ondanks de talrijke nieuwe problemen die ook daaruit zouden voortvloeien, beslist begrip kunnen opbrengen voor het op hun stap pen terugkomen van de Belgische struktuurhervormers Een standpunt herzien is immers een teken van wijsheid. (Hm) we, staande achter de rug van de D.J. met dienst, een blik kunnen werpen op het programmaschema. Op voor waarde dat het ook wordt nageleefd biedt het zo te zien wel voldoende variatie om uiteenlopende smaken vol doening te schenken. Naast dagelijks 2 uur «3 maal 20» voor de derde leef tijd is er nog de «info-show» met nieuws uit Hofstade en omliggende gemeenten. «Licht Klassiek», «De tweede micro», «The Sixties». De laatste aanwinst is een eigen disco-bar, degelijk gebouwd en uitge rust door een der D.J.'s in ploegver- band met een andere stille werker wiens inspanningen meer gewaar deerd worden dan hij misschien ver moedt. Onlangs werd een aanvraag tot erkenning ingediend bij de vice- voorzitter van de Vlaamse Deelrege- ring. Over afzienbare tijd zal een kris- talgestuurde zender dienen aange kocht te worden maar met de eigen inzet van de medewerkers en de steun van de luisteraars is men er bij Radio Hofstade van overtuigd dat dit een haalbare zaak wordt. Nu gaat men vol vertrouwen het tweede jaar in onder het motto: «Niet de beste, wel de sympathiekste» (A.D.B.). Na omwille van slecht weer een week te zijn uitgesteld werden de finales van het kampioenschap van de Gijzegemse tennisclub gespeeld op zondag 29 augustus. Voor het oog van een zeer bescheiden aantal familieleden-toeschouwers traden Canoot Rita en Troupin Veronique als eersten aan. Rita pakte de eerste set tegen een aanvankelijk zwak spelende Troupin V. Bij het ingaan van de tweede set evenwel bleek R. Canoot minder beweeglijk en bang van de smash. Zij verloor niet alleen twee maal haar eigen opslag maar ook de set zelf na een tie-break van 8-6. In de laatste set bleek R. Canoot beter in te spelen op de zwakkere backhand van haar tegenstreefster en met een tweede gewonnen set 6- 1 mocht zij zich kampioene 1982 noemen na ruim 2 uur spelen. Heren Camu Hugo en Ducaju Jean-Luc waren de finalisten van het heren enkel. Eerstgenoemde ging in de eerste set in een ruk door tot 6-0. J.-L. Ducaju sloeg bijna uitsluitend gecoupeerde ballen die vlug voorspelbaar waren want variatie zat er in zijn slagen weinig in. Bij de tweede set keerde het tij kortstondig tot een stand 2-6 maar in de beslissende derde set nam Camu H. met meer spel- doorzicht het initiatief in handen en kon- werd kampioen na 7-5. In het dubbel-gemengd ging de titel naar het duo Rubbrechts-Delarue die het met 4-6. 6-3 en 7-5 haalden tegen Wie- meersch Nadine en Troupin Francis. Al boden deze drie finales enkele mooie fasen waardoor het handjevol publiek zich tot een applausje liet verleiden, toch werd het geen tennis op niveau. Niet al leen hadden de spelers dikwijls angst om "in de bal te stappen" ook misten we harde smashes, zuivere passeerslagen. rake volleys en perfekte timing. De juf frouwen hadden geen goede opslag evenmin als de heren. De eerste service ging meestal het net in en er werd geen poging gedaan om van de tweede iets te maken. Elk risico werd geschuwd en in de plaats werd een voorzichtig tikje gegeven dat eigenlijk geen opslag was. Slechts één ace en weinig dubbele fouten dus. Ook de concentratie was niet 100 percent. Laten we echter het betrekkelijk karakter van dergelijke kampioenschappen niet uit het oog verliezen Was er geen prij- zenpot van duizenden dollars, aan spor tiviteit ontbrak het niet. Tenslotte nog een tip voor komende wedstrijden. Een speler is op zijn best als hij geconcentreerd is zonder er bij na te denken, en zichzelf geen aanwijzin gen geeft. Zodra hij moeite gaat doen om zijn vloeiende slagen bewust in de hand te houden geraakt hij niet uit zijn spel. Wanneer dus je tegenstander eens erg goed staat te spelen, dan zeg je hem tijdens het wisselen van baanhelft"zeg Louis, wat doe je eigenlijk anders dan normaal met je forehand dat hij zo goed gaat vandaag Als Louis in het aas bijt (95 kans) en over zijn zwaai gaat na denken. als hij je vertelt dat hij de bal goed vóór zich raakt, zijn pols strak houdt en de uitzwaai goed afmaakt, dan is het zeker afgelopen met de hoogte punten in zijn spel. (A.D.B.) CUVEUER Open van maandag tot en met donderdag van 9 tot 19 uur. Vrijdag van 9 tot 20 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. Iv

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6