mm - Elckerlyc MOET ER 61 ZAAI OP? Windhondenshow Keizershailen Jeugd en Ballet Trongon op ambachtenmarkt Is ons Heer dan toch een Aalsterse Socialist? dé moeite waard het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Dat hebben we in Aalst nog nooit gehad Kom nou... kom nou... ANDRE-EMIEL BOGAERT 't Keesken goot ooit, Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 3 De Marktplaats stond overeind. Voor het Stadhuis hadden de Egyptenaren hun verhoog opgeslagenze voerden er vreemde dansen uit, ja, ze aten en spuwden vuur. Aan de Barbarakamer stond de behendigste goochelaar van Duitsland met een personeel van achttien knechten. Rechtover de woning van Guldentop hoorde men het vervaarlijk brullen van wilde dieren, die in bedwang werden gehouden door de pistoolscheuten van een koperkleurige temmer. Waarzeg sters had men niet toegelaten, om reden, dat hier een dergelijke feeks 't jaar te voren wegens kinderdiefstal was gebrandmerkt en gegeseld. Op de Veemarkt was een koord gespannen. Op dit touw liep 'Madame Fon- dard' als op de platte grond. Verder was er een luisterend publiek voor het museum van wassen beelden. De koer van 't Stadhuis was gans bezet met karren van speelgoed, koeken, muntbollen, schor en vijgen. Een andere aantrekkelijkheid was het oplaten van een echte luchtballon. De 'blees' dreef naar het zuiden en kwam zach tjes te Liedekerke neer. Aan de Karmelieten werd naar de vuurvogel geschoten. De huizen waren 'geïllumineerd' door roetkaarsjes en lichtekens in papieren zakken. In de tuin van het Landhuis stak men een knetterend vuurwerk af, en in 'De Coninck van Spangnien' gaf de waardin voor de gewone klanten een wafelbak... Petrus van Nuffel over de zomer in Aalst... 1 784. Door meer te kijken naar wat ons bindt dan naar wat ons scheidt, kan Groot-Aalst opnieuw haar ere plaats verwerven onder de grote Vlaamse steden Deel dit geloof met Uw kandidaat: Groot-Aalstenaar bij uitstek. Kandidaat nr 16 op lijst nr 10 CVP NIEUW ERVAREN TREFZEKER ONAFHANKELIJK 82/15/14 booiten, op de moment da 'k meh hier neirzet ver on teis stiksken van alle weiken te beginnen. Ja, ge zieg'het al goed dat de daogen beginnen te kér- ten en as ze ten nog d ier gon verzetten, meige meh zeggen dammen on de wintjer liggen. September kaan nog goei daogen geiven en door hemmen der al ienegte va gekreigen. Mor iene kier da t begmtj. kaan t rap goon. En der zén veil mensjen die der echt schrik van hemmen, van de wintjer die moe kommen. As da woor es dammen nen hèrte wintjer kroygen as t veil noete zen, awei tèn zitte men der nie goe veiren Want noeten zen der genoeg, die zen al zu goe gelikt as de prooimen, d'appelen en de peiren. Da beloeft. En woor dat de mensjen schrik van hemmen dad es van 't probleem hoe en womei da z'heer gon verweiremen. Koelen en mazoet n zen naa al pekanst nimmer te betolen, wa goot da tèn werren binnen ienegte weiken as t kaad wed en as allemaan zal probeiren van hem toch n betjen in te doeng As ge doboy ten nog reikenink haaft dad allemaan al n betjen mier afg'haven werd en eh wa mier moe betolen... En die brieven meh eh veinsterken vallen dicht in de brievebissen. En de die 'n speilen ni mis, door 'n es 't er gien spraok van verminderink, te kontrore 'k Peis da t ba veil mensjen zal zen van eiten en kaa afzing, ofwel heer probeiren n beetjen te weiremen en de sein- tuur toetrekken... Ja, z' hemmen ons missching vroeger 'n betjen bedorven, wajjer zen veil gewoein gerokt en ten 'n es t ril plezierig van verom achterooit te boeren. Mor ik peis sertoe op avere mensjen die meh heer pinsjoentjen moeten toe kommen. De die zeilen t kood kroygen, vries ek. En door n kennen aal de schoein beloftes van de die die verom meh reklam probeiren doeng te zing da ze zeer de béste zen ver 't stad of de gemintje recht t' haven, nimmendalen on veranderen, t lenegste dammen kennen doeng es aal da papier ba ien haven en door ne kier de stoef doeng meh te brannen... Spoyteg dat dad alle- mol zu rap deir de schaa vliegt... gelèk as aal 't gein da ze naa beloeven. En 'k vraog meh ten toch nog af, worom da z' op die affichen allemol stoon te lachen... 'k Vin ier dat er ni veil reiden es ver te lachen Of 't woor dammen ne kier probeirden te lachen ver de mizeire te vergeiten, dad es oeik 'n remeide. Gelèk as oever den dienen die 'k dor oever iengte daogen nog insj teigege- kommen ben. 'k Goon gien naomen noemen zee, mor ik kost denne mensj al lank. En 'k hem der in den toyd t' ien en t ander meh meigemokt. Miestal zotte dinges. Den dienen kwamp attoyd meh iet nief veir de pinnen... as t kiezink gink werden. Allemol dinges die onmeigelèk worden. Gelék as 't leg gen van n tramloyn op 'n plosj woor dat da balangen gin reiden n hooi Door es 't er ten in den toyd eh stiksken meh afgelachen. Mor naa es denne mensj nimmer in de poletiek. Hè n kaan dus ni veil nimmer beloeven. Mor naa heit 'n iet anders ooitgevonnen. Nen nieve godsdinsjt of azoei iet in diene zjaar. En door begost 'n oever t' ézzelen teige moy. En ik mor knikken en hem geloyk geiven... En maoken da 'k er zu gaa meigelèk van afgerokten. As 't ek on mèn vraa verteldj hem, hemmen alletwie nog insj rèzzekes gelachen. En nog ne kierr veromgepeisd op den toyd van dennen tram. Mor dad es al veil joren lein. En da lachen 'n goot azoei van hèrte nimier. Ne mensj heid al ander dinges ver op te peizen En binsjt es t keisken na gielegans ooitgegoon en ik schien der hier meh ooit. PETJEN Door de eeuwen heen dwongen wind honden, door het feit dat ze hoe langer men ze bekijkt steeds maar schoner worden, door koningen en edelen gewaardeerd. Tot deze edele wind hondenrassen behoren de afghaan, de barsoinde deernhound, de galgo espagnol, de greyhound, de Ierse wolfshond, de Italiaanse wolfshond, de gazellehond, de sloughi, de whip pet en de pharao-hond, de enige die op de reuk jaagt terwijl alle andere zulks doen op het gezicht. Ter gelegenheid van de 80e verjaring van de Kon. Belg. Windhondenklub aangesloten bij de Kon. Maatschappij St.-Hubertus kan U in de Aalsterse Keizershailen nu zondag 12 septem ber een internationale windhonden tentoonstelling meemaken met liefst 212 deelnemers. Uiteraard verdeeld in diverse klassen als jeugdklas, open klas, fokkersklas en voorttelersklas in funktie van hun nakomelingen e.d.m. Door een des!' wordt uit elke klas de beste reu en de beste teef gekozen en via de erering komt men dan uiteindelijk tot «koning» en «koningin» Ook met uw kinderen kan U er terecht want voor hen werd een tekenwed strijd georganiseerd voor kinderen van 6 tot 12 jaar, ingedeeld volgens hun leeftijd in drie kategorieèn. Thema is uiteraard «de windhond». Het nodige materiaal en een werktafel zijn ter plekke ter beschikking. De beste drie van elke kategorie worden met een waardevolle prijs gehonoreerd. (Hm) Op de binnenkoer van het stadhuis was het om 15 en 17 u de beurt aan jeugd en ballet Trongon. Een twintigtal leerlingen brachten er de beroemde Notekrakers- suite Dit gebeurde o a in een stepnummer-poppendans. pas de deux-sneeuw- koningin, en via buitenlandse dansen. Tenslotte dansten nog de herderinnetjes clowns. om te eindigen met de welbekende Bloemenwals In het tweede ge deelte werden er enkele nummers uit Faust naar voren gebracht. Onderwerp en muziek pasten bijzonder in het mooie kader van het stadhuis, doch het geheel kwam eerder zwaar over bij het publiek. De jonge leerlingen hadden duidelijk meer in petto dan enkele arabesques en glissades, maar ze hadden te veel aandacht nodig om stevig op de puntschoentjes te blijven staan. De kostuums waren verzorgd In januari wordt Gisèle opgevoerd (T A 82/15/15 Bakkersbond uit Aalst had ook een stand met allerhande specialiteiten op de u f Ambachtmarkt. warme 3las in de Julste vorm blazen. (vervolg van blz. 1) Blijspel Iets na twee uur is het nog steeds rus tig. Het zou trouwens de hele namid dag wel druk, maar nooit angstig over vol worden. Het hengelen naar een zit stoel is een activiteit die je tot ver in de namiddag met vrij grote kans op suc ces kan doen. Aan de pui van het belfort haalt clown Pepijn een halve kring vol kijkende kinderen en luisterende ouders, de prominenten promeneren, de voor aanstaanden zitten vooraan aan café Beiaard een koffie te drinken, en daar tussen en daaronder: baby's in kin derwagens, vaders in sportbroek, en moeders in nood op zoek naar ver dwenen kinderen. Voor het Stadhuis .staan 100 stille omstanders naar een stille levende etalagepop te kijken de mimegroep Exces hakkelt de kra men door, aan de Borse staat met een gezicht naar de deur een schil derende kunstenaar een pracht van een weidelandschap in een kader te passen, de doedelzakgroep blaast zijn zak op en na een paar minuten uit, in de Kerkstraat zit de botermaakster met achter elk oor een karrevracht decibels uit de caféjuke-box onbewo gen de uren vol te stampen, de potten bakker geeft een brok beroepsgeheim prijs 'Als je gedaan hebt, moet je je handen wassen en voorts is het uit kijken naar de volgende attractie, handjes schudden, en de alom gekoesterde nostalgie, het vroegere ambacht aan hedendaagse prijzen. Naspel. Halfzes: de klokken van Sint- Martinus. Hé, een klokkeluider, heeft daar niemand aan gedacht? In de stand van het Rode Kruis verkopen ze de 700-ste ballon, en de kans zit erin dat ze de duizend gedrukte kaarten kwijtraken. Tot laat in de avond prik ken de ballons gekleurde speldekop- jes in de lucht boven Moorsel. Er schuiven een paar hopeloze wolken voor de zon die laag boven de Nieuw- Sfeerbeeld van de markt. straat hangt. Eén politieke partij laat een verkiezingsvliegertje op en doet een ludieke greep naar de (on)macht, en dan valt er ineens een groot gat aan de voet van Martens, als de fanfare van Terjoden voor de blauwe Graaf onder de snor van de burgemeester aan het retteketetten gaat. Het wordt ineens avond, maar het is nog altijd heet. De politieplanton van dienst staat met de handen op de rug en iets doorge bogen knieën de beeldende kunst op de binnenkoer van het Stadhuis te keuren ('De Roddelaars' van Frans De Vree zit duidelijk bovenaan de lijst van bewonderende commentaar). Je kan even de onderkant der bruine kinnen zien als de beiaardier het officieel pro gramma 'dichtslaat, drie kinderen krij gen de moderne kunst onder de knie, door er zo hoog mogelijk op te krui pen, het is wachten naar een overwer kende muzikant, maar de lommerte zit Zéér fijne beschildering, op stukje leder. aan de terrasjes, het ruikt naar de avond, en er spreekt waarachtig al iemand over de maandag Dus zelfs hier loopt het spook van de krisis rond. Maar het eten en het programma waren wel lekker. Met de complimen ten aan de chef dus. FC.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3