Moby Dick JAN CAUDRON Niet-openbare radio in Groot-Aalst (2) Onder de Belforttoren Kieskeurig Zorg dat je d'er bij bent Grote verkoop. DE MEESTER 100 glasramen aan de helft van de prijs 2ëQtT 1250 199T 995 St. Jorisstraat 14 Aalst of in het atelier Majoor Ch. Claeserstraat 8 Aalst Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels 82/ OPNIEUW IN DE 2de plaats GEMEENTERAAD Soms zijn ze echt aan zelfcensuur toe Nieuwe Gazet van Aalst 17 september 1982 5 Analyse in samenwerking met uw lokale radio's Marcel De Bisschop is tevreden voor zijn opvolging is gezorgd, Hij had er toch zó hard voor gebeden en zie: «t koleirengeiven» werd gewaarborgd Op de lijst van de PVV, prijkt nu immers Simon D'Hondt. Gisteren vrijde hij met de SP Maar hij vond dat blauw hem beter stond. Voor zijn prinsencaemer valt dit niet mee, die is van t repeteren moe: in plaats van de «rozencavalier» leren ze nu de «Rhapsody in blue». Anderzijds hebben andere partijen al een oog op vriend Simon. Dus als hij 't beu is in de blauwe rijen kan hij nog eindigen waar Marcel begon Voor carnaval is het echter een goede zaak de groepen hebben er 'n onderwerp bij en al stelt men Simons koleirengeiven aan de kaak, als clown staat hij toch nog op de eerste rij. Perversje Gezien de soberheid van Agaiev, wil ze de keerzijde van de gemeentelijke aanplakbor den niet besmeuren; maar Agaiev is bereid die ten geschenke te geven aan de grotere partijen. Agaiev hoopt hiermee tegemoet te komen aan de behoeften van deze partijen zodat zij niet genoodzaakt zouden zijn in het wild te plakken. Graag houdt Agaiev, ook tijdens de verkiezingsperiode, de stad en buitengemeenten netjes. Bovendien is Agaiev tegen de grootschalige kommerciele reklame die ons milieu ontsieren. Daarom zal Agaiev de toegewezen publiciteitsborden niet gebruiken voor verkiezings propaganda maar ze wel een groene tint geven. Een ander programma wordt ook bekend gemaakt met andere middelen Zo brengt PEEL '82 (Progressieve Ekologische Eenheidslijst) een rondreizend spektakel met straattoneel, muziek, zang en poppenkast «Aalst, stad mijner dromen» heet dat ding, en daar worden alle deelgemeenten mee afgerotst. Zondag a s. om 11 u. aan de Nieuwerkerkse kerk. en om 15 u. aan het plein van Eendracht Aalst. Formaat 32,5 x 38,5 Tijl Nele, Doedelzakspeler, Drie vrouwen, Veld, Breughel, Kermis. Lange Wapper, Tijl Lamme, de Bokkerijders, De Rijstpapdragers, Knudde, De Vier Heemskinderen, Reinaert, De Vlaamse Leeuw en andere. Formaat 29 x 25,5 De Wagemaker, De Timmerman, De Loodgieter, De Glazemaker, De Mande- maker, en andere. (zeshoek) Aalst raadpleging van hun representatieve organisaties. Het mandaat van de Raad vervalt drie maanden na de vernieuwing van de Vlaamse Raad (m.a.w. na verkiezin gen). De erkenningen vervallen twee jaar na het effektief worden van de eerste erkenning van een niet-openbare radio en vervallen daarna om de drie jaar. Ze zijn hernieuwbaar. Ze vermel den de uren waarop de uitzendingen zijn toegelaten. In geval van overtreding van de bepalingen van dit dekreet, van andere wettelijke verbodsbepalingen inzake radio-omroep of het ongebruikt laten van de toegewezen zendmoge- lijkheid kan, na gemotiveerd advies van de Raad, de erkenning door de Vlaamse Executieve worden opge schort of ingetrokken. De Raad deelt het voornemen tot het indienen van een advies tot schorsing of intrekking van een erkenning aan de betrokken vereniging mee. Deze kan binnen de dertig dagen schriftelijk haar bezwaren kenbaar maken. De uitzendingen worden voorafge gaan en besloten door een roepnaam ten einde de niet-openbare radio-om- roep te identificeren en om de plaats van de zender alsmede de gebruikte frekwentie te kunnen vaststellen. CY.V.) Om niet al te saai te worden beperken we ons tot de meest interessante pun ten van het dekreet. Officieel heten de vrije radio's «niet-openbare radio's». Met niet- openbare radio bedoelt men de door het privaat initiatief ingerichte radio's die zich met een eigen programma richten tot een gemeenschap die geo grafisch gesitueerd is binnen een wijk, een gemeente, een groep van aangrenzende gemeenten of maxi maal een stedelijke agglomeratie. De niet-openbare radio's hebben tot taak een verscheidenheid van informatie, animatie, vorming en ont spanning te brengen met de bedoeling binnen hun zendgebied de kommuni- katie te bevorderen en bij te dragen tot de algemene ontwikkeling. Tevens kunnen zij openstaan voor de aktieve medewerking van de luisteraars en verenigingen, inzonderheid van de sociaal-kulturele verenigingen. Om erkend te worden en te blijven moeten de niet-openbare radio's naast de definitie, de taakomschrij ving en de programmavoorschriften geëxploiteerd worden door een vzw met zowel de zetel als produktie- en zendinstallaties in het Nederlands taalgebied of in Brussel-hoofdstad en binnen de reikwijdte van de zender. De vzw mag niet meer dan één niet- openbare radio in het bezit hebben. De statuten moeten een maatschap pelijk doel bevatten dat uitsluitend beperkt is tot het verzorgen van niet- openbare radio in de zin van het de kreet. HARD met een HART BAITA Dolores 6de kandidate SP Zaterdag jongstleden lagen twee jongemannen in de Geraardbergsestraat in de goot te slapen. De twee, van Duitse nationaliteit, haveloos en zonder zakgeld werden drie maal gepasseerd door een politiewagen die blijkbaar niets opmerkte. Toen uiteinde lijk iemand de politie verwittigde, kwamen onze stoere wetsdienaars op onderzoek. Op aanmaning van onze stadspolitie naar enige opheldering, antwoorden de Duitsers laconiek dat ze "Auslander" waren. Blijkbaar vonden de agenten dit antwoord zeer bevredigend en op een (gezapige) manier dekten ze de aftocht. Hoelang zouden de rasechte Aakstenaars in de goot mogen slapen zonder zich te moeten gaan "eksplike- ren" op "den bureau" Alhoewel het in de huidige driepartijenkoalitie niet meer zo goed vlot, en het in het Schepenkollege regelmatig tot slaande ruzies komt, wil men volgens Bur gemeester D'Haeseleer alle gesloten akkoorden van 1976 in de mate van hete mogelijke toch verder uitvoeren, en dit tot het einde van het jaar. Ook de huidige gemeenteraad zal nog enkele malen bij elkaar komen vóór 1 januari 1983, o.a. voor de bespreking van de begroting van volgend jaar. Nieuwe projekten worden echter niet aangevat, wel een aantal bestaande verder uitgevoerd, zoals de werken aan het nieuwe zwembad, het kultureel centrum, aan de binnenkoer van het stadhuis, enz. Volgens Schepen Jan De Neve betekent dit echter niet dat men voorbarige offi ciële openingen zal doen. nog voor het nieuwe schepenkollege zal starten. De bedoeling is alleszins de overdracht van de verschillende departementen in de best mogelijke manier te realiseren. In het kader van de nieuwe saneringslening wordt op dit ogenblik reeds hard gewerkt aan een aantal saneringsmaatregelen. De nadruk wordt hierbij gelegd op saneringen en besparingen en ook het OCMW wordt hierbij niet gespaard. Nu al kan voorspeld worden dat men aldus volgend jaar zal overgaan tot de verhoging van de ligdagprijs in de rusthuizen en tot het invoeren van de alimentatieplicht bij de meest diverse vormen van steunverlening. Burgemeester D'Haeseleer werkt op dit ogenblik hard aan een kampagne in zake brandbeveiliging. De brandweer zal hierbij dikwijls het laatste woord heb ben. zodat in meer etablissementen en bij meer en meer gelegenheden zoals bals, feesten, enz. een rookverbod zal ingevoerd worden. Nu zullen de puntjes op de i gezet worden, aldus de burgemeester, die eraan toevoegde dat de burgers met de maatregelen inzake brandpreventie zullen moeten leren leven. De verkiezingsborden zelf verschijnen anderzijds op de meest onverwachte plaatsen. Zo maakt CVP-gemeenteraadslid Robert De Pauw publiciteit aan de muren van één van de meest beroemde (en beruchte) dancings gelegen langsheen de Brusselse Steen weg. Misschien is de heer De Pauw ook een veelvuldig maandagbezoeker van deze dancing fraktieleider V.U. sociaal m federaal In ons inleidend artikel over niet-openbare radio in Groot-Aalst (18 juni1982, n' 4), gingen we reeds uitvoerig in op de problematiek van onze vrije radio's. We kondigden toen ook een artikelenreeks aan waarin we de belangrijkste vrije radio's uit de streek van nabij zouden belichten. Doch alvorens hier mee uit te pakken, leek het ons niet slecht om even stil te staan bij het dekreet van de Vlaamse Executieve, dat voorziet in de erkenning en organisatie van de vrije radio's. Door zich aan de voorziene voorschriften te houden, kunnen de vrije radio's voortaan van de Vlaamse Executieve een vergunning van beperkte duur verkrijgen en dus definitief uit de illegaliteit treden. De beheerders mogen geen politiek mandaat, beheerders- of leidingge vende functie in een beroepsvereni ging bekleden. De radio moet onaf hankelijk zijn van een politieke partij, beroepsverenigingen of organisaties met een kommercieel doel en mag geen rechtstreekse of zijdelings ver binding aangaan met andere niet- openbare radio's. De technische uitrusting moet kon- form zijn aan de wettelijke voorschrif ten en men moet zich houden aan de bepalingen van de zendvergunning. In het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap wordt een Raad van niet-openbare radio's opgericht. Deze Raad heeft tot taak de Vlaamse Exe cutieve te adviseren inzake de erken ning, de intrekking of schorsing en de organisatie van de niet-openbare radio's. In de motivering van zijn advies zal de Raad rekening houden met het door de zender bestreken gebied, de plaat sing van de straalantenne, de gebruikte frekwenties en het tijdsche ma voor uitzendingen. De helft van de Raad, die bestaat uit 18 leden en een voorzitter, wordt benoemd op voordracht van de erkende niet-openbare radio's, na

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5