FRANS JANSEGERS Herdersem Baardegem MoorseI EDDY 21 08 88 Pret en spektakel in dienst van buurtschap Gust De Boeck, volksvriend en Vlaams strijder Boskantvlnk Herdersem 10 jaar eerlijk, bekwaam, werkzaam Baardegem Bedrijfsbezoeken in Herdersem Voorlaatste kandidaat Uw keuze voor een sociaal, ekologische en ekonomisch verantwoorde politiek Kunst in de abdij 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 24 september 1982 TAXI Ken unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis 053/ Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Traiteur Provence Sint Jansstraai 5 (Houtmarkt) 5300 Aalst Tel. 053/21.49.38 82/13/33 Vorig weekend werd in de abdij te Affligem een dubbele tentoonstelling geopend: Karei Cumps. grafikus (links) en mevrouw Creten-Boenen, kunstschilder (rechts). Deze expo blijft open tot 3 oktober. (OJ) In herberg Bosspelvierde de Boskantvink haar tienjarig bestaan, üp de foto 's de vierende spelers en bestuurders. (OJ) Baardegem en heel wat mensen uit de regio herdacht verleden weekend Gust De Boeck, verleden jaar in juni aan een ongeneeslijke kwaal over leden in de ouderdom van amper 61 jaar. Zoon van postbode «Boecke-Janneke» en Elodie Van de Velde was hij de oudste van drie kinderen. Hij liep school in de plaatselijke dorpsschool o.m. bij Meester Karei Moortgat, was een flink leerling en trok ook op sportief gebied ruim zijn streng. Op 12-jarige leeftijd won hij zelf eens de loopkoers «rond Baardegem» en zulks met ruime voorsprong. Veel belangstelling voor de huldiging van Gust De Boeck. (OJ) In het atheneum te Aalst was hij een schoolvriend van Bert Van Hoorick en na zijn studiën belandde hij bij «den ijze ren weg», de N.M.B.S. waar hij trein wachter werd en later tot hoofdtrein wachter, chef-garde, werd bevorderd op de internationale lijnen. Naast zijn dagtaak die hem vaak ver van Baardegem verwijderd hield was hij uiterst aktief in het verenigingsleven. Een pion uit de Baardegemse aktivitei- ten niet weg te denken. Sport heeft hem steeds geboeid en als aktief beoefenaar en/an was hij, zolang lopen geen probleem was. een deskun dig voetbalscheidsrechter. Ook de wie lersport droeg zijn interesse weg en bij dergelijke organisaties speelde hij steeds zijn eigen rol. Duivenliefhebber in hart en nieren was hij een zeer verdien stelijk lid van de in «Ons Huis» gevestig de klub «Rap zijn wint». Ook de politiek liet hem niet onberoerd en na zich te hebben kandidaat gesteld op de lijst Fieremans werd hij tot raadslid verkozen op de lijst «Hernieuwen» waar mede hij in de oppositie belandde. Op positie die werd omgebogen tot meer derheid bij de volgende verkiezingen en voor Gust resulteerden in het schepen ambt van openbare werken. Taak die hij uiterst plichtsbewust waarnam. Weinig kon als onderhoudswerk gebeuren of Gust was er bij. Bij de verkiezingen in 1976 werd hij niet herkozen, zijn gebied, Baardegem en omgeving bleek te klein te zijn in het ge heel van Groot-Aalst. Dat hij, als vroe ger C.O.O.-lid. niet werd opgenomen in het O.C.M.W. was hem wel een bitter te slikken pil. Daarom echter de moed niet verloren Hij was lid van de Harmonie St.-Cecilia, bestuurslid van de Volksunie-afdeling, stichtend lid van de V.V.V. «De Faluin- tjesstreek» en voorzitter van «Tot heil des Volks». Zijn Vlaamse overtuiging heeft hij nooit' onder stoelen of banken gestoken. Reeds vóór 1940 kwam hij via relaties in kontakt met de Frontersbeweging doch tijdens de oorlog hield hij zich eerder op de vlakte en zocht zelfs kontakt met het verzet. Met een optocht van «zijn» fanfare, een herdenkingseucharistie, een volkskon- sert op het Dorpsplein en een plechtige zitting in de parochiezaal waarop Willy Cobbaut het woord voerde werd Gust al vast een waardige hulde gebracht. Besloten werd dan met een mossel- feest. Eenvoudig en ongekunsteld zoals Gust zelf het zou hebben gewild. (Hm) Als de Dender stinkt snuif je het ook langs de Nieuwe Gazet van Aalst! Dit weekeind bezochten de Herdersemnaren een viertal landbouwbedrijven in de deelqemeente Herdersem. Zij vertrokken aan de hoeve Bruyland. Dit alles in het kader van de week van de landbouw. (OJ) 0m de poen is het op «den Berg» te Baardegem alleszins niet te doen. Wel om kameraadschappelijkheid, onderlinge verstandhouding en goe de buurtschap. Binnen had het echter ook al gespannen verleden zaterdag waar de Top-30 van Waesmeer. de disco-show en de T.D met Radio 2000 voor entertainment had den gezorgd tot in de vroege uurtjes. Zondagnamiddag werd het dan echter serieus. Een aantal ploegen die reeds hun sporen hadden verdierid in de Fau- bourg-esbattementen meldden inder daad voor deelname aan de Molen- en Gemeentevrienden, 't Kliekske. de Win chesters. de Pië-Amers, de Stormvogels en een team uit het Aalsters O.L.V.-Zie kenhuis, collega's van Suzanne Van den Eede, een van de motoren van het hele gebeuren. Het werd een dolle namiddag waarbij vanop tandems ringen moesten worden doorprijkt, kepernagels ingeheid, blok ken, water en ook wel palingen over hin dernissen dienden te worden gebracht waarbij nogal wat lachwekkende situa ties ontstonden. De jury, die bestond uit afgevaardigden van de deelnemende ploegen zelf, klas seerde uiteindelijk de Stormvogels als pri mus inter pares en zulks voor 2e ex-ea- quo Molen- en Gemeentevrienden, en verder 't Klieksken. de Pië-Amers, de Winchesters en last but not least «de Kliniek». (Hm) De diverse jokers. (OJ) Druk overleg tussen de scheidsrechters van «Spel zonder Grenzen». (OJ) Reeds door heel wat feiten toonden de mensen van «den Berg» zich elementen van een hechte buurtgemeenschap onderlinge hulp, geschenken bij geboor ten. huwelijken en jubilea, bezoek en at tenties voor wie in het ziekenhuis be landde e.d.m. Met de tweede editie van hun «Spel zonder Grenzen», spel dat in 1980 reeds honderden kijkers lokte, gooide «den Berg» andermaal hoge ogen, begun stigd daarenboven als ze werden met een ideaal weertje voor buitenaktivitei- ten.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14