~1 SP1 Het geluk speelt mee. Omgekeerde situatie WEMBLEY Gelukkige leiders REGERINGSPOLITIEK eK kom sn eeev T/A/G6M, Wedstrijden zondag 26 september Café Zaal VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR li AUSBN M66R 36LAsT/NG€AJ. Nieuwe Gazet van Aalst - 24 september 1982 - 15 Redaktie: Jef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. Voetbal. Tweede nationale. Eendracht Aalst heeft de lijn van St. Truiden doorgetrokken. Het won nu van S.C. Charleroi, dat meteen zijn eerste nederlaag moest slikken, maar een heel wat betere indruk liet dan vorig seizoen. Om een wedstrijd te kunnen winnen heeft men soms een tikkeltje geluk nodig. Die meeval kende Eendracht nu een maal. Want het kreeg de beide punten vast door een own-goal. M'Bungu een der meest opvallende figuren uit een spannende match klopte zijn doelman met een goed geplaatste kopbal. Verder kon men de goed uit de dop pen kijkende Delespinette, ook een der meest opvallende akteurs uit het boeiende kijkstuk, niet meer te grazen nemen. Het ligt niet in onze bedoeling te beweren die tweede Aalsterse zege als onverdiend te bestempelen, want in het laatste halfuur wettigde het ten- volle deze kleine voorsprong. Eendracht speelde toen met veel lef en liep over van goede wil en inzet. De prestatiecurve ging in stijgende lijn. Maar Delespinette voorkwam dat Charleroi ook nu met meer afgete kende cijfers werd geklopt. Het is ook zo dat de Walen in de eerste speelhelft het wedstrijdgebeuren beheersten en de thuisploeg een paar keer onder een felle druk zette. Maar scoren was er niet bij. Dat verhinderde dan Horvath een paar keer. Er werd uiteraard met nieuwsgierigheid uitgekeken naar de verrichting van de nieuwe aanwinst Robert G lazer. Het is een feit dat de Hongaarse spits zich nog niet vol doende heeft ingepast. Vooral in de eerste periode had hij het kennelijk moeilijk om een balletje te bemachti gen. Naderhand liep het beter en hij kwam zelfs in het slotkwartier een paar keer dicht bij een kopbaldoel- punt. Hij speelde wel onder zijn nor male waarde. Maar de Eendrachttrai- ner geeft Glazer alle krediet. «Natuur lijk had ik geen denderende prestatie van hem verwacht. Het is immers zo dat hij de tijd moet krijgen om zich in het geheel te integreren. Hij heeft bewezen zeer beweeglijk te zijn en hij is bij machte de aktie een snelle voort gang te geven. Met Geert Van Roy lukte Glazer een paar goede bewegin gen die onmiddellijk gevaar oplever den. Ook Ferrera is lang niet op peil, doch ik verkoos hem op de bank te zetten boven Hans Groenendijk. Deze laatste verklaarde zich wel fit maar ik nam liever geen risico. Voor de wed strijd van zondag te Berchem waar het eens te meer uiterst moeilijk wordt moet ik Van Kemseke vervangen. Deze liep een liesletsel op toen hij een bal in hoekschop trapte. Stallaert die hem verving deed het goed, terwijl ook Luc Limpens een goede prestatie neerzette. De vervanging van Van Kemseke werpt dus geen probleem op», aldus Georges Heylens. (J.V.H.). Heldergem 0 - Nieuwerkerken 1 Dat voetbal een dubbeltje op zijn kont is, werd nogmaals bewezen in de partij Heldergem-Nieuwerkerken. Waren de eendrachters vorige speel dag bijna doorlopend in de aanval en verdienden ze zeker een punt, dan kon men nu van een omgekeerde situatie gewagen. Toen men op de 20' op voorsprong kwam langs Lauwereys waren er nog geen reële kansen gecreëerd. Na dit doelpunt konden de bezoekers zich in hun favoriete rol uitspelen. Hel dergem moest komen, wat het ook gre tig deed; en dit liet voor Nieuwerkerken de gelegenheid om met snelle tegen aanvallen de plaatselijke verdediging aan de tand te voelen. Zo werd in de tweede spelperiode aan Moens, De Pet ter en De Bosscher de gelegenheid ge boden om de score op te drijven. Vooraleer het eerste en enige doelpunt viel werd er langs beide zijden aardig gecombineerd. Daarna werd er overge schakeld naar het ongeordende «kick- and-rush». Wat ergens wel te begrijpen was. De thuisploeg wilde zovlug moge lijk langszij komen terwijl de bezoekers de counter optimaal poogden uit te bui ten. Dat er geen standswijzigingen meer op het bord kwamen was te wijten aan Aftrap te 15 uur. Tweede Nationale Berchem - E. Aalst Tweede Prov. B Buggenhout - E. Meldert Derde Prov. C Nieuwerkerken - Oudenhove Derde Prov. D Herdersem - Excelsor Sk. Aalst - Grembergen Kallo - W. Moorsel Vierde Prov. G Edixvelde - Kwatrecht Vierde Prov. H Baardegem - R. Lebbeke S. Moorsel - Wichelen Gijzegem - Schoonaarde SK. Erembodegem - Lutterzele Hofstade - Iddergem (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 E. Aalst - Charleroi. Aalst komt aan de leiding door een own-goal. Doelman Delespinette grabbelt tevergeefs naar de kopbal van zi/n ploegmaat. M. Bunger. (EL) W. Moorsel 1 - Sk. Aalst 2 de onderscheiden defensies die zeer secuur acteerden. In de D-reeks heeft Herdersem er op Boonwijk een waar schuttersfestival van gemaakt. Ondanks het feit dat men bij de rust tegen een 2-0 achterstand aan keek kon men via Hendrickx en Danijs toch langszij komen. Vanaf dat ogenblik leek de bezoekende pletswals niet meer te stuiten. Dit resulteerde nog in zes goals die gelijk werden verdeeld door Berkel en Matthijs. TK. Meldert bleef ook na de derde speeldag nog zonder puntengewin. Nu werd men met de nederlaag geconfron teerd op het terrein van Stekene. Thor kon niets inbrengen tegen de zegedrifti- ge thuisploeg die een verdiende over winning boekte. (R.G.) De derde speeldag in derde provinciale D werd vooral beheerst door de topper W. Moorsel - Sk. Aalst. De oranje-groenen, die een suksesvolle competitiestart kenden, hebben de overwinning zeker niet cadeau ge kregen. Een gelijkspel zou zelfs een meer logische uitslag geweest zijn maar elke minieme kans die momenteel aan de Aalsterse aanvallers geboden wordt betekent bijna een doelpunt. Nu was het De Kinder die tweemaal de Wat mij wel pleziert is het feit dat we nu weg naar de netten vond. De eerste goal was trouwens een loeier van jewelste waarop plaatselijke doelman niet eens reageerde. De huidige praeses van Sk. Aalst, Jozef Vermoesen, was na de par tij zowel opgetogen als opgelucht«Een drawn was inderdaad een meer aan neembaar resultaat. Na ons eerste doel punt zijn we vreemd genoeg aan het zwalpen gegaan De verstandhouding onderling was ook niet meer honderd procent en daaruit vloeide de logische gelijkmaker voort (via Deneef). Tijdens de rust heeft trainer Van Royen de jon gens op een kalme maar besliste toon toegesproken. Dit had blijkbaar een sti mulerende uitwerking. In de tweede spelperiode werd opnieuw voor iedere bak geknokt en na een verkeerde pas werd niet meer gekankerd. We konde de Moorselse stormloop rustig opvangen en na een goede twintig minuten namen wij het initiatief terug in handen. Na een persoonlijke actie van De Kinder lukten wij dan de overwinningstreffer. een resultaat kunnen vasthouden. Een wedstrijd koel uitspelen ondanks een kleine voorsprong behoort nu tot onze mogelijkheden. Dit is wel een groot ver schil met vorig seizoen toen na een doelpunt, voor of tegen, de paniek in on ze rangen sloopt, «aldus voorzitter Ver moesen. Ook de oefenmeester van W. Moorsel. Staf Thienpondt, was ervan overtuigd dat een gelijkspel beide teams zou te vreden gesteld hebben. «Langs onze kant is de afwerking jam mer genoeg in gebreke gebleven. Dat is voor een deel wel te wijten aan het feit dat de aanval ervaring mist. Om kansen te benutten moet je vooreerst beheerst blijven. We ontberen ook nog steeds drie effectieven. Vanaf het ogenblik dat we compleet kunnen aantreden moeten de resultaten navenant zijn». Ook van het Aalsterse gekwetstenfront is er gunstig nieuws. Dirk Leroy; na een week zinkverband wegens een scheur tje in de gewrichtsbanden, mag de trai ning hervatten. Sk. lijkt momenteel ech ter gewapend om ook tegenslagen op een voldoende manier op te vangen. (R.G.)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15