Lada Boys wint topper Bezoekers tevreden met puntendeling Z.V.C. Comar Sport laat 1-3 voorsprong gaan Jeannot Backaert uitstekend te Genève Verzekeringen Van den Hauwe Kwaliteitsramen en Buitendeuren aan Fabrieksprijzen Sparta verliest nipt van Smeerebbe Eerste nederlaag voor Desatex Vlaanderenstraat 15b 9300 AALST 053/21 71 45 Vierde Provinciale Nieuwe Gazet van Aalst - 24 september 1982 - 17 M.T.S.A-kompetitie De topmatch in de eerste afdeling van de zaterdagkompetitie tussen Lada Boys en Tinne Boys was een boeiende partij. Tinne Boys kwam verrassend 0-2 voor langs Marcel Verstraeten en Van Del- sen uit vrijschop. Marc Van Der Meir- sche kon milderen net voor rust. Daarna speelde Lada Boys bijzonder knap. Dit resulteerde in twee pracht- doelpunten van Gallee. Met deze zege prijkt Lada Boys alleen aan de leiding met het maximum der punten. In de tweede afdeling won Leeuwerik bij Jong Timarcha. Het werd een zenuwachtige match waarin de voor spelers heel wat kansen onbenut lie ten. Na een flater in de Jong Timarcha-verdediging kon Pensaert de bezoekers op voorsprong brengen. Het werd 0-2 langs Lanckman die tel kens met een krachtige kopstoot de keeper kansloos liet. In de laatste minuut zorgde Dirk Triest voor een toch wel overdreven score. Bartan bracht het niet verder dan een gelijkspel tegen Giwo. Dirk Van Durpe scoorde voor de bezoekers, terwijl Jozef Cornelis gelijkspeelde voor Bar tan. Giwo liet nog enkele kansen onbenut, maar de wedstrijd eindigde tenslotte op een billijk gelijkspel. Scheidsrechter Roels leidde feilloos deze partij. In de zondagsreeks staat volgende week de onvervalste topper Real Familial-Nieuwe Wijk op het pro gramma. Beide ploegen kenden dit weekeinde geen problemen. Pano werd met forfaitcijfers geklopt door Nieuwe Wijk en Real Familial diende een zwak Corner een zware nederlaag toe. Er dient echter wel aangestipt dat Corner de wedstrijd met amper acht spelers diende aan te vatten. Matthijs drie maal, Van Goethem twee maal, De Backer en een own-doelpunt zorgde voor de Real-overwinning. t Du if ken verloor verrassend van Sportkring. Cossyn zorgde voor een 0-1 stand op voorzet van Maes- schalck. Na de rust was het terug Cossyn die met het hoofd de eind cijfers kon vastleggen. (JVL) Tweede Provinciale B E. Meldert 0 - Petegem 0 Ondanks het feit dat Eendracht slechts een scoorloos gelijkspel behaalde tegen Petegem, blijft men bovenin meedaaien. Secretaris Pierre De Troch «De wedstrijd zelf was een flauwe bedoening. De bezoekers waren naar hier gekomen met de duidelijke bedoeling om één puntje mee te graaien. Hun verdediging was dan ook onwrikbaar. De sporadische kansen die we konden creèren werden dan bovendien nog gestopt door een su blieme doelman Van Geersom. Onze verdedigingssector heeft werke lijk een rustige namiddag gekend. De middenvelders en de aanvallers daar entegen hebben gewroet tot en met. Er was niemand die de opening vond. Enerzijds kon men het verdiend noe men dat Petegem met de halve inzet naar huis ging, maar anderzijds had den wij zeker één doelpunt verdiend» aldus De Troch. Was de partij niet erg opwindend dan hebben de supporters zich toch te goed kunnen doen aan het eetfestijn dat in de Meldertse kantine georgani seerd werd. Dit groeide uit tot een reu zesucces. Misschien waren de spe lers wel meer te vinden voor een hap klare brok dan voor een voetbalmatch onder een loden zon. CR.G.) Zaalvoetbal Dynamo St. Niklaas - Z.V.C. Comar Sport 6-3 Zoals men kon verwachten heeft Z.V.C. Comar Sport Aalst een nieuwe nederlaag moeten incasseren bij koploper Dynamo St. Niklaas. Noch tans werden de Aalstenaars in het eerste kwartier, waarin zij totaal over speeld werden, overeind gehouden door hun uitstekende doelman. En tegen het spelbeeld in zorgde even later Jo Van Vijle zelfs voor de verras sing door op couter Aalst 0-1 aan de leiding te zetten. Wat Dynamo ook probeerde de lichte voorsprong bleef behouden tot aan de rust. Vroeg in de tweede helft kon St. Nik laas gelijkstellen. Het verwachtte offensief kwam echter van de andere zijde. Wie de thuisploeg in de aanval verwachtte kwam dus bedrogen uit. Het was Comar Aalst dat langs Karei De Jaeger aan een 1 -3 voorsprong geraakte. Sint Niklaas leek aangesla gen doch nam geleidelijk aan het ini tiatief. In amper 3' kwamen de lokalen op 4-3 voorsprong. Dit sneedt de moe dige Aalstenaars die dan nog pech hadden de benen af. In een slotoffen- sief geraakte St. Niklaas dan nog aan afgetekende cijfers en behaalde een toch wel verdiende 6-3 zege. (A.V.H.) Petanque Op 3,4 en 5 september 1982 hadden in Genève de 18e wereldkampioenschap pen plaats van de petanque-sport. België schreef in met 3 ploegen, omdat zij de aftredende wereldkampioenen waren. Naast die wereldkampioenen reisden de kampioenen en de vice-kampioenen mee. Zoals wij reeds in een vorig nummer meldden, maakte Aalstenaar Jeannot Backaert deel uit van de kampioenen- triplette en kon meteen naar zijn eerste wereldkampioenschap. baar Resultaathij bracht er niets van terecht In de tweede wedstrijd, eenzelfde verschijnsel. Nu was het Tunesië, dat ons nipt klopte 11-13 Ingedeeld in een zeer sterke schif tingsreeks samen met Algeriê 1 Tunesië 1, Monaco 1 en Duitsland 2 werd Belgiè nipt geklopt door Algeriè 1 in de eerste reeks. «Ondanks een zeer goede uitslag, slechts verlies met 12-13, zat er zeker meer in», vertelt Jeannot. Het klinkt misschien onge looflijk, doch Henri Leducq, steeds een voorbeeld als speler, had er teveel het goede van genomen. Te lang gefuifd en zulks was duidelijk merk- Meteen wisten wij ons uitgeschakeld voor de laatste 16. Tegen Duitsland wonnen wij met 13-5 en tegen het hoog gekwoteerde Monaco met 13-3. In het eindklassement van de schiftin gen eindigde Belgiè derde na Algeriê en Tunesië, niet toevallig onze twee overwinnaars. Bouwers Allemaal uitgelezen HOUTSOORTEN aan BETAALBARE PRIJZEN GELEVERD en GEPLAATST gratis opmeting en bestek FRANCIS SMET Immerzeeldreef 31 - Aalst - tel. 21.66.79 Verbouwers 82/13/38 «Al bij al, een zeer leerzaam wereld kampioenschap», besluit Jeannot Brackaert. Michel Caruso, de Ita liaanse Belg was regelmatig, doch zoals gemeld liet Henri Leducq het afweten in twee partijen. Op weinig na mistte Jeannot dan ook de extra-prijs van beste schutter. Na de eerste dag stond hij aan de leiding, doch de uitschakeling van de ploeg betekende ook de uitschakeling van onze stadsgenoot in het nevenklasse ment. Twee in het oog springende resultaten tijdens deze derde speeldag waren het zware 7-0 verlies van S. Moorsel bij Schoonaarde en de eerste neder laag van SK. Erembodegem bij Idder- gem. De eerste competitiewedstrijd leverde voor Schroevers hetzelfde resultaat op zodat men nu puntenloos aan het staartje bengelt met een doelpunten- verhouding van twee voor en zestien tegen. Titelkandidaat nummer één, Sk. Erem bodegem, moest zijn meerdere erken nen in Iddergem. Willy Bellon, zal er rekening moeten mee houden dat hij een geviseerd elftal onder zijn hoede heeft. Tegen kampioenenploegen kan iedereen een tikkeltje meer. De naaste buren van SK. Doggen Erembodegem, konden het eveneens niet waarmaken. Zij werden bij Appels in het verlies geduwd en prijken op een weinig benijdenswaardige positie in de rangschikking. Kwetsuren stel len bij Doggen echter veel problemen. Dat Gijzegem het onderspit zou moe ten delven bij de leiders uit Lutterzele lag in de lijn der verwachting. Naast Sk. Erembodegem is deze ploeg één van de grootste aanspraakmakers op de titel. Gijzegem bood wel noemens waardige weerstand zodat de score niet hoop opliep. Uitslagen Zaterdagreeksen 1e afdeling Simca Boys - Rayo Espanol 3-3 Heizijde - Endoka 1-3 Lada Boys - Tinne Boys 3-2 Cobila's - Camu 0-4 Haltvr. - BI. Vlam 0-5 FF Rode Duivels - Heipias 3-0 Kruis - Melckenbeeckvr. 2-3 2e afdeling Musica - Royal Sportief 3-1 Bartan - Giwo 1-1 Apostelken - Parking 3.2 Onder den Toren - Excelsior 1-5 Boterhoek - 't Kloksken 0-1 Jong Timarcha - Leeuwerik 0-3 Breughel - G.M.I.C. 1-1 Zondagsreeks Adelaars - Inno 3-2 Sunset - IJsboerke 5-2 Sportief '81 - Amapola 0-0 Koszen - Star Boys 0-3 Timarcha - Rode Roos 0-3 Corner - Real Familial 0-7 Pano - Nieuwe Wijk 0-5 't Duifken - Sportkring 0-2 Programma voor 25/9 en 26/9 1e afdeling Rayo Esp. - Heizijde V.D.Veken Endoka - Lada Boys D'Herde Tinne Boys - Cobila's V. Schuylenb. Camu - Haltvrienden alg. FF Haltvr. Blauwe Vlam - Heipias Floris Kruis - Rode Duivels V. Belle Melckenb. - Simca Boys D'Haese 2e afdeling Royal Sportief - Bartan De Meyst Giwo - Apostelken Meert Parking - Onderden Toren Igual Boterhoek - Excelsior Coppens 't Kloksken - Leeuwerik V.D. Eecken G.M.I.C. - Jong Timarcha V. Impe Breughels - Musica De Sutter Zondagsreeks Inno - Sunset V.D. Veken IJsboerke - Sport. 81 V. Belle Amapola - Koszen Floris Star Boys - Timarcha Garcia Rode Roos - Corner D'Herde Real Fam. - N. Wijk De Sutter 't Duifken - Pano V. Impe Sportkring - Adelaars Roels (JVL) K.B.L.V.B. 2e afdeling Sparta Aalst dat dit jaar met een heel jonge ploeg uitpakt, is er nog steeds niet in gelukt een punt te halen. Tegen Smeerebbe was er nochtans verbetering in het spel merkbaar. De eerste helft verliep gelijkopgaand, wat Smeerebbe niet belette 0-1 te maken. Net voor de rust miste Chris Wauters de kans om gelijk te stellen. De wed strijd leek gespeeld toen Smeerebbe uitliep tot 0-2 na een misverstand tus sen de doelman van Sparta en een verdediger. Chris Wauters kon nog milderen, maar nadat doelman Patrick Dries een keihard schot onvoldoende kon verwerken werd het 1 -3. Vijf minu ten voor tijd scoorde Hubert Blondeel nog een tweede doelpunt voor Sparta, dit met een prachtige kopstoot, spijtig genoeg voor Sparta was toen het kalf reeds verdronken. (JVL) Bedrijfsvoetbal Nieuwkomer Desatex leed zijn eerste nipt van een sterk spelend V.V.T.T.A. Jan De Greve maakte het enige doel punt van de wedstrijd. In dit spannend treffen zorgde scheidsrechter De Bac ker voor een uitstekende leiding. Bouw en Somati deelden de punten. Het was de thuisploeg die aan de lei ding kwam langs De Jonge. De Puss scoorde voor Somati het gelijkstellend doelpunt. Post Erembo degem won met overdreven cijfers van Amylum. Doelman Bastiaens verhin derde enkele gemaakte doelpunten voor Post, dat daarentegen veel beter afwerkt. Linthout, De Bondt, Gheysens en Cal- lebaut. Huvet kon het eerreddend doelpunt scoren voor een zeer ver dienstelijk Amylum uit strafschop. Callebaut (b) won zijn eeste wedstrijd van het seizoen. Roels bracht de thuisploeg 1-0 voor. Schockaert trapte de spanning uit de wedstrijd, toen hij vanop de stip raak trof. De aantrekkelijkste partij was Honda- Callebaut (a). Callebaut kwam twee- nederlaag van het seizoen. Het verloor maal of winst, maar Honda kon tel kens terugkomen. Van Biesen scoorde het eerste doelpunt voor de Wiezenaars, maar Van Der Vurst zorgde voor prompt antwoord. Van Goethem bracht zijn ploeg na de rust terug op voorsprong. Honda gaf zich nog niet gewonnen en het was Van Houwere die de thuisploeg terug langszij bracht. (JVL) Uitslagen Post - Amylum Callebaut B - Interc. VVTTA - Desatex Bouw - Somati Honda - Callebaut A Programma voor 25/9 Callebaut A - SAF Intercom - Honda Amylum - Callebaut B Somati - Post Desatex - Bouw VVTTA: vrij. 4-1 2-0 1-0 1-1 2-2 Wilskracht Hofstade naaide na de zware thuisnederlaag van vorige week verdiend een punt bij Lebbeke. De cohesie bij de Boskamp boys blijkt nog niet honderd procent maar de evenwichtigheid groeit langzaam aan. Dit wordt bewezen aan de hand van het cijfermateriaal. Eén overwinning, één nederlaag en één gelijkspel. Baardegem, dat pas aan zijn tweede wedstrijd toe was, behaalde een schit terende zege bij de hekkesluiter van Opdorp. Goed gestructureerd voetbal resulteerde in vier doelpunten. Edixvelde tenslotte werd met het klein ste verschil de das omgedaan op het veld van Smetlede. (R.G.) M.T.S.A\ F.C. Ladaboys dat van Tinneboys won in een boeiende wedstrijd. (EU

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 17