VOOR EEN NIEUWE AANPAK \t3 D'Haeseleer«Een stad bestuurbaar maken» osse UW MAW <De ieste zen de beste» TA nr 13 V-I MARC GALL Nieuwe Gazet van Aalst - 24 september 1982 - 9 VtPERKWS PRCSttJ! N'Vi <r ui/r \>.4 KT. MARC GALLE Burgemeester Louis D'Haeseleer voorstellen hoeft in Aalst niet. leder een weet dat deze number one van de PW ontslag gaf ais staats secretaris van openbaar ambt om onze burgenrader te worden. Wat we voor U wel even op een rijtje zetten zijn zijn bevoegdheden. Politie, brandweer, fusieproblemen, algemene administratie, organisatie, in formatie, documentatie, public relations, onthaal, juridische dienst, economische zaken en land en tuinbouw. Zoals je kan zien een hele boterham. Wat op al die vlakken gepresenteerd is vernamen we van de burgemeester zelf. Uw bevoegdheden zijn erg uitgebreid. Wat zijn de voornaamste verwezenlijkingen op al die gebieden Al die zaken waren voor mij belangrijk en ik heb me met dat alles bezig gehou den. Het belangrijkste waren natuurlijk de fusieproblemen. Toen ik staatssecre taris was heb ik van dichtbij alle wetgevend werk omtrent de fusie gevolgd, ik was dus goed op de problematiek voorbereid. Wij hebben model gestaan met onze dienstverlening bij andere steden zoals Luik en Brussel. Ik had beloofd dat niet alleen de kerk maar ook het gemeentehuis in het midden van de gemeente moest blijven staan We hebben zoveel mogelijk diensten ter plaatse gelaten. Bij de fusie was het tweede grote probleem het personeel Mensen die autonoom werkten in een gemeente moesten nu in een kader opgenomen worden waar ze dikwijls onder iemand anders kwamen te staan. Ik heb me daar enorm voor inge spannen maar ben er toch niet volledig in geslaagd om die medewerkers zich thuis te laten voelen. Een andere traditionele bevoegdheid van de burgemeester is de politie en de brandweer. Voor de politie zaten we met een erg beperkt korps. We hebben de kaders uitgebreid en onmiddellijk de dienst 24 uur op 24 verze kerd. We hebben nieuwe diensten ingericht. Verkeer, waar goede studies ge maakt werden, die we echter nog niet hebben kunnen uitvoeren ik hoop dat dat nog zal gebeuren. De milieupolitie dié erg goed werk levert. Voor de brandweer hebben we het materiaal aangepast en gemoderniseerd. In de bijpost van Moorsel was het een echte chaos. Daar nu een volledig nieuw branweerarsenaal. De wrijvingen tussen vrijwilligers en beroepspompiers zijn grotendeels verdwenen danzij het installeren van een deskundige leiding. Mijn ekonomisch programma heb ik, en dat tot mijn grote tevredenheid, volle dig kunnen afwerken. In samenwerking met de werkgroep Promotie Aalsterse Ondernemingen, de Kamer van Koophandel, en de Jonge Kamer hebben we enorm werk geleverd. Zo zijn we bijvoorbeeld met de KMO's naar beurzen ge trokken waar ze hun produkten gezamelijk konden voorstellen In één zaak ben ik teleurgesteld, het is me niet gelukt een rondetafelgesprek tussen werkgevers, werknemers en vakbonden tot stand te brengen. U bent erg aktief op het vlak van de lawaaihinder... Toen ik burgemeester werd kreeg ik wekelijks een vijftal klachten over lawaai hinder. Ik heb toen jacht gemaakt op die mensen, in het belang van de bevol king En iedereen weet dat ik optreed, de klachten zijn dan ook sterk vermin derd. Ik heb tot nu toe slechts twee maal de kans gekregen om tot sluiting over te gaan. Als zich morgen weer zo'n geval voordoet sluit ik terug. Is het verantwoord op 72-jarige leeftijd nog een burgemeesterschap te ambiëren. Nationaal zien we toch een verjonging van de PVV. Is er in Aalst dan bloedarmoede Ik was niet meer van plan om op te komen, ledereen. Brussel. Aalst, de jeugd, hebben vier maand aangedrongen om me toch opnieuw verkiesbaar te stellen. Nu doet het me veel plezier te zien dat er enorm veel jonge mensen op onze lijst staan. Zij hebben mijn volledige steun en het is voor hen en voor de partij dat ik me opnieuw kandidaat heb gesteld. Het zijn de ouderen die de jeugd de weg moeten wijzen In elk geval voel ik me nog niet versleten In het jongste nummer van testaankoop gaat het over het onthaal in de gemeenten, buiten de werkuren. Hoe staat het daarmee in Aalst Van de fusie hebben we drie gemeenten overgehouden waar 's avonds ook dienstverlening was. Wij hebben getracht dat uit te breiden maar er was geen belangstelling voor. Zelfs in de deelgemeenten waar avonddiensten bestaan komt de overgrote meerderheid van de bevolking op de normale tijden. Is een stad als Aalst nog bestuurbaar Natuurlijk wel, maar ik heb de voorbije zes jaar veel geleerd. Ik ben tevreden over veel verwezenlijkingen maar ook teleurgesteld in andere zaken. Sommige din gen die ik me voorgenomen had zijn me niet gelukt. In ieder geval is de roda- geperiode voorbij, en gelijk wie nu aan het bestuur komt kan de nodige lessen trekken uit het verleden Voor mij is nu één ding belangrijk, dat is dat er een bestuursakkoord zou bestaan tussen de volgende coalitiepartners, ondertekend, zodat niemand zich aan zijn verantwoordelijkheid kan onttrekken. Sommige schepenen hebben hier meer gedaan aan enge dorpspolitiek dan aan zaken in het algemeen belang. Collegialiteit en eensgezindheid over het beleid zijn de peilers die een stad bestuurbaar maken. (VDM/MP) 82/13/21 LIJSTDUWER VU

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9