Nieuwerkerken Piessch Kerremis maakte goede beurt Gilbert Bourlon ondanks politieke braderij op maandag Kandidaten uit Nieuwerkerken LIEVENS-BORMS Chris PIET HEYMANS IVUl SP 3e kandidaat I voorzitter VU-Moorsel Meldert stelt U zijn kandidaten voor Anny Dierick (5de plaats) Maria De Buck-Bijl (9de plaats) Joris Vonck (14de plaats) Piet De Coninck (19de plaats) Staf De Luyck (25e plaats) UW KANDIDAAT VOOR 10 OKTOBER Hij vecht voor U... Voor uw toekomst... Voor welvaart en welzijn. Uw voorkeurstem voor lijstduwer P.V.V. - lijst nr 17 12 Nieuwe Gazet van Aalst 1 oktober 1982 fS) SI Als er in Erembodegem eens iets gebeurt moet het allemaal op 't zelfde moment. Vorig weekend was het Plessch-kerremis en Jaarmarkt het grootste evenement in 't jaar. En aangezien daar dan toch veel volk voor buiten komt, organiseert ook het verenigingsleven een en ander. Op de koop toe kreeg de brave burger een jaarmarkt waarop de politieke partijen hun zesjaarlijkse braderij hielden met slogans en beloften tegen 50 van de prijs, en soms minder. Langzame start op vrijdagavond re- klamestoet en beiotweostrijd van de jubilerende K.W.B 's Zaterdags al wat beter: braderij, autoshpw op de speelplaats van de gemeenteschool, schilderijen bij BAC en bij Lieve De Vos, ballonwedstrijd bij 't Gemeente krediet, fietsencross op een weide in de Keppestraat, en kermismolens natuurlijk. «Niets zonder Arbeid» trommelde de mensen hun huis uit, naar de Hoppeworp, waar vooral tie ners naar de lucifersdoosjes grabbel den. En wie dorst had kon die blussen tijdens de Nacht van de Brandweer: een jaarlijkse hit in de top-tien van Erembodegese bals. Zondag een dagje uit voor de kinde ren Jommeke en Co waren per pop penkast naar de Denderstraat geko men en de Reuze-Ren-je-Rot-show van de Kredietbank zorgde ook voor amusement. Deze wedstrijd tussen de drie Erembodegemse lagere scholen werd gewonnen door de Gemeente school, gevolgd door de Rijksbasis school en de kinderen van het Insti tuut O.L.V. Termuren. In alle kampen waren er schrammen en blutsen, maar iedereen had prijs geen «schoolstrijd» zoals bij de grote men sen dus. Volksdansgroep «St.-Maar- tens-Gilde Kester» strekt de beentjes bij zelfgemaakte muziek, VKSJ Erem- Massale belangstelling voor de jaarmarkt te Erembodegem. (O.J.) 14 Nieuwerkerkenaars stellen zich kan didaat. Bij AgalevMare Paduwat 1946, le raar, Broeckveldstr. 8) Bij de V U. Jozef De Coninck 1947, bediende, Edixveldestr. 6) en Renaat De Vuyst 1924, gevangenisbewaar der, Restertstr. 65) Bij de P.V.V. André Vermassen 1951 postman, Damstr 8), Richard Goossens 1929, beambte. Schoolstr. 32) en Pierre D'haens 1953, sociaal assis tent) Bij de C V P. Floris De Winter 1928, bediende, Kwalenbroekstr. 2) en Alma Schoof-Gyselinck 1935, huismoeder, Dwarsstr. 10). Bij de S.P. Edgard Hooghuys 1928, onderstationschef, Hoezestraat 67) en Daisy Van Gheit 1956, sociaal ver pleegster, Dries 11 Bij de K.P.B. Pros Van Bleyenbergh 1946, handelaar, Schoolstraat 10), Désiré Roelandt 1920, bouwvakker. Haaltertstr. 27) en Franpois De Decker 1958, student, Nachtegaalstraat 1C) Volks Vlaams Sociaal Stem op 10 oktober 1982 LIEVENS-BORMS Chris terug naar de gemeenteraad. 82/16/38 bodegem bakte pannekoeken, aan de Denderbrug werd de liggende wip be schoten, het kon niet op. 35 jaar K.W.B.-Erembodegem K.W.B. werd 35, we schreven het voor 2 weken al, en daar koppelden ze een feestprogramma aan. Na de plechtige misviering trokken ze zondagochtend met de fanfare naar hun feestreceptie en -tentoonstelling. Die ging door in wat we voorzichtigheidshalve het «Parochiegildenhuis» zullen noemen. Die nieuwe naam voor het gebouw is misschien een mogelijk kompromis tussen de gevestigde «gilden» en de andere verenigingen die er gebruik van maken. Op de naijver tussen de groeperingen die er onderdak (willen) vinden, en ook op de mindere verhou ding van vroegere proosten, werd door dhr. A. Galle duidelijk gezin speeld. Toch bleef de hoofdtoon een van dank om al de voorbije werkjaren, en van hulde aan de pioniers. Ook nationaal K.W.B.-voorzitter J. Faubert wenste de jarige afdeling geluk. In de namiddag organiseerden ze een volleybaltornooi. Eureka werd ver diend winnaar (83 p.), voor Falos (78 p.), VK Erembodegem (73 p.) en Taxi (64 p.). Het K.W.B.-eetfestijn op maandagmorgen werd een voltreffer: men diende zelfs de braadkippen van de slagers in de buurt te gaan bijko pen omdat er te kort waren. Politieke kleuren op de jaarmarkt Meer of minder volk dan vorig jaar, 't is moeilijk te zeggen, in elk geval véél. Grote belangstelling voor de mode show van Pelsen Coppens en huis Slinger, interesse voor de Wereldwin kel die K.A.V. naar de Kerkstraat haalde: maar iemand die alle kraamp jes, koeien en paarden gezien had, besloot: «Amai mijn frak, 'k heb hier meer politiekers gezien dan beesten». Dat klopt. Wie maandag de Hogeweg afbolde werd aan de brug door Erik Arijs bedacht met ballons en (rode rozen. Als geroutineerde marktkra mers stonden zijn makkers te roepen dat hij de beste kandidaat was. Maar hij was niet alleen. Remi Van Vaeren- bergh stalde bokken en 1 schaap ten toon aan de «bokkenzaal» natuurlijk waar aanstekers te verkrijgen GEEF KRACHT AAN UW STEM GRACIENNE VAN NIEUWENBORGH De voltallige bestuur van K.W.B. afdeling Erembodegem. (O.J.) waren. Daar rechtover verdeelde Gil bert Bourlon zijn portret in puzzelstuk jes: als hij nu geen schepen wordt is hij alvast geoefend om de gebroken potten te lijmen. Louis Baeyens en Philemon Eeckhaut deelden kind vriendelijk lekstokken uit. Senator De Kerpel handjes en portretjes. Van bur gemeester D'Haeseleer kregen we niks, maar een zijner lakeien stopte ons een blauwe eekhoorn toe. Andere partijgenoten van hem maakten er een blauwe maandag van met gratis bloemboeketjes. Minister Galle had een vogelpikspel meegebracht en zijn kameraaen deelden warempel zak- skes patatten uit. Freddie Pijck deed het met kammetjes, enzovoort. Foto's, folders, prutsen in alle kleuren van de regenboog maar zelfs die zegswijze is al politiek getint. En de mensen, zij keken meer dan zij kochten, want de krisis sluipt rond tot in de portemonnees. En toch een goeie kerremis gehad, waarvoor een pluim voor Dekenij Dorp. (KN) 'knee, L.v.jvrTWKK'en Vrijdag 1 oktober - Om 20 uur gaat in zaal Parochiehuis een wintersportshow door, met voorstel ling van toerisme, mode, sportmateriaal en gerechten in een «totaalshow». Gratis tombola met 20.000 fr. prijzen. Inrichting buro Van Daele. Dinsdag 5 oktober - Om 14 u. in de Crypte ontmoetingsnamiddag voor alle KVLV-leden rond «werk loosheid en gezinsleven». Woensdag 6 oktober - Om 20 u. in het parochiehuis vergadert A.A.-groep «Om mekaar». Donderdag 7 oktober - Om 13.30 u. vertrekt aan het kruispunt Hogeweg - Brusselbaan een fiets- en wandeltocht naar Hekelgem. Terugkeer rond 15.45 u. Inrichting KAV. Vorige donderdag, 24 september, ging in café de Volkskring de voorstelling door van de Erembodegemse CVP-kandidaten. Een gratis kaas- en wijnavond voor de aanwezige militanten verhoogde de pret. Als Hoge Gast werd staatsse- kretaris Paula Dhondt verwelkomd. Zij legde de band tussen de nationale po litiek en de nakende gemeenteraadsverkiezingen. Als kleine primeur voor Erembodegem wist zij te vertellen dat de wervingsstop bij de Post doorbroken wordtenkele statutaire aanwervingen worden opnieuw mogelijk. Doppers van Erembodegem allen daarheen Toen het toneeldoek openschoof ston den alle Erembodegemse kandidaten glunderend te kijken. Een klein beetje opschudding ontstond toen zich een tiende CVP-kandidaat aanmeldde als Erembodegemnaardokter Matthieu. Niemand wist dat hij op de Ninovesteen- weg woonde, nr. 109. en zich Erembodegemnaar voelt. In hart en nieren, bij wijze van spreken. De sekretaris, die over de negen vorige kandidaten al een paar bijzonderheden had verteld, diende even na te denken voor hij over Dr. Matthieu iets wist. Hoewel... de affiche van de dokter spreekt voor zich. Hij kreeg maar een karig applausje. CVP Erembodegem voert de strijd onder de leuze «terug naar de Tijd van Toen» - van voor de fusie dus. Jan Theys is geen kandidaat. Sinds vrijdag 13 september trokken zowat alle Erembodegemse huis- en andere moeders en opgroeiende dochters naar de Hogeweg. De reden is simpelkledingzaak Gisèle opende, na de vernieuwbouw, opnieuw zijn deu ren. Voor zulke étalages heeft het zwakke geslacht, zoals bekend, een zwak. Meteen is Erembodegem een mooie gevel rijker.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12