Hofstade TAPIJT- en VLOERBEKLEDING M Touwtrekkerij rond Gijzegemse tennisvelden Kandidaten uit Gijzegem Niemandsland helpt en zoekt... DE PRIJZENKLOPPER Eigen plaatsingsdienst Hafstaadse agenda Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. Zonnestraat 7, 9300 AALST S 77.12.94 Nieuwe Gazet van Aalst 1 oktober 1982 13 Naast de over en weer geuite beschuldigingen in verband met de cantine van het sport- en recrea tiecentrum te Gijzegem is er ook de vraag hoe het zit met de aanleg van een bijkomend derde (en vierde tennisterrein. Ais de plannen van de v.z.w. Patershof waren doorgegaan dan was een derde terrein nu al lang een feit geweest. Dat de plannen in duigen zijn gevallen lijkt verband te hou den, enerzijds met mevrouw Cannoot en anderzijds met de wijksportraad. (W.S.R.). Zoals bekend gebeurde de reservatie gedacntengang op na houdt, maar zij lange tijd bij mevr. Cannoot. Daar werd een punt achter gezet daar de steeds verder gaande financiële eisen van mevr. Cannoot te hoog werden. De raad van beheer van de v.z.w. Patershof, aldus de voorzitter ervan, A. Van Der Eist, besliste dat het niet verder kon. Er werd dan aan Marcel Steenhout gevraagd of hij belangstel ling had en die was akkoord, met het gekende vervolg. Op 50/50 basis van het inschrijvingsgeld had zij een jaar lijkse verdienste die schommelde rond de 1 75.000 frank per jaar. Dit bedrag werd vooropgezet door Marcel Steen hout en werd bevestigd door de v.z.w.- voorzitter. Familiezaak Mijnheer Troupin meent de bedoeling van mevr. Cannoot als volgt te kunnen formuleren zij zou de cantine hebben willen uitbaten, haar echtgenoot die bijna de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt zou er een handje kun nen toesteken en haar dochter zou na afloop van haar studie als regentes lichamelijke opvoeding tennisles kun nen geven. Een niet onaardige familie zaak dus. Voor de cantine was zij te laat, haar financiële eisen werden afgewimpeld. Daarom begon zij, nog steeds volgens de v.z.w.-zegslieden, stokken in de tenniswielen te steken en wendde zij alle mogelijke invloed aan om te beletten dat de terreinen er zouden komen. Het College van Bur gemeester en Schepenen had op 29 januari 1982 een principiële beslis sing tot toelating van aanleg geno men, naar verluid in afwezigheid van de burgemeester. Latere brieven en vragen van de v.z.w. over die zaak kregen geen antwoord meer. A. Van Der Eist: «Er moet een politieke in vloed geweest zijn. Mevrouw Cannoot zit er hoogst waarschijnlijk voor iets tussen, maar hoe Mr. Troupin twij felt daar niet in het minst aan. Ware mevr. Cannoot er niet geweest, het bijkomende terrein zou er al lang gele den hebben. Schepen Monsieur bevestigde tijdens een telefonisch onderhoud dat mevr. Cannoot in de zaak een rol gespeeld heeft, dat zij bepaalde personen onder andere de burgemeester heeft'benaderd en dat haar visie in vloed heeft gehad op de zienswijze van de stad Aalst. Lezers die ver wachten dat mevr. Cannoot hierna met haar beeld van de toedracht van de zaak aan het woord zal komen, moeten noodgedwongen (op dit moment) teleurgesteld worden. Het spreekt vanzelf dat zij er haar eigen Bitter weinig Gijzegemnaars stellen zich kandidaat. Op de SP-lijstPaul Van der Veken 1946, maatschappelijk assistent, Bun- delweestr. 25) en Gustaaf Van Sande 1939, bediende, Legeweg 25). Op de PVV-lijstWilfried Van Herrewe- «Niemandsland»... Zo doopte de v.z.w. HAK vorig jaar zijn vernieuwd krisisopvang- centrum. Vele mensen van uiteenlopende leeftijden vonden er sindsdien een «door gangshuis» en (psycho-sociale) hulp bij hun zoeken naar een beter verder leven. Dit kleinschalig onthaaltehuis werkt momenteel met een driehoofdige ploeg Mar leen Ovaere (vrijgestelde, als opvolgster van Jan Wouters). Ingrid Haverbeke en Annemie Van Impe (BTK-ers). Dringend gezocht wordt een huisbewaarder. Deze (man vrouw of echtpaar) zou inwonend zijn en instaan voor avond- en nachtper- manentie. Kost en inwoon zijn gratis; er worden twee kamers en een badkamer ter beschikking gesteld, de overige ruimten zijn gemeenschappelijk. Overdag heeft men vrij. Vrije avonden en weekend zijn in onderling overleg overeen te komen. Eventueel kan ook vrijstelling van stempelkontrole bekomen worden. Kandidaturen dienen schriftelijk gericht naar V.Z.W. Hak (Niemandsland), p/a An nemie Van Impe. De Vilanderstraat 31 (3), 9300 Aalst. Melden we nog dat met de hulp van Tele-Bouworde op dit ogenblik een nieuwe leefruimte aangebouwd wordt. (P D.) HARD met een HART 6AITA Dolores 6de kandidate SP Culturele Centrale De Culturele Centrale, afdeling Hofstade. nodigt uit op haar nacht van de vrije radio's op zaterdag 2 oktober 1982 om 20 uur in de zaal Rode Roos, Blektestraat 41 te Hofstade. Tentoonstelling De oudervereniging van de Rijksbasisschool te Gijzegem, Meersstraat 10, nodigt iedereen uit om op 2 en 3 oktober een bezoek te brengen aan de school ter gelegenheid van de tentoonstelling van speelgoed. Op zaterdag en zondag open van 14 tot 19 uur. stelt er alsnog geen prijs op die in het kader van deze artikels toe te lichten. Het is wel spijtig want zij is een van de personen van wie de naam steeds opnieuw werd vernoemd en het is dus niet uitgesloten dat zij nieuw en bijko mend licht op de zaak zou kunnen werpen. Publiciteit Vooraleer in een volgende bijdrage het meer in het bijzonder te hebben over de rol van de Wijksportraad van Gijze gem en de manier waarop deze de plaats van het sport- en recreatiecen trum ziet, verdient nog iets anders even de aandacht om mogelijke mis verstanden uit de weg te ruimen. Op de tennisterreinen wordt er levens grote reklame gemaakt door een enke le sportzaak uit Aalst. Sommigen zien daarin een dubieus monopolie van de betrokken winkel, anderen begrijpen niet hoe het voeren van reklame ver enigbaar is met het verbod dat daar voor door de stad Aalst zou zijn opge legd. Voorzitter A. Van Der Eist van de v.z.w. Patershof«Die reklame hangt daar al jaren en werd door die zaak ge schonken aan de vroegere feitelijke vereniging. De stad weet zeer goed dat die reklame daar hangt, maar er wordt stilzwijgend in toegestemd. In elk geval staat er daarover niets in ons contract, maar als het morgen verbo den wordt dan zal die doek verwijderd worden. Wat de v.z.w. betreft mag ie dereen daar reklame maken, maar er is ons in dat verband nog nooit door iemand iets gevraagd. Van een mono polie kan er bijgevolg geen sprake zijn». Een van de leden van de v.z.w. «Die sportzaak doet ook al eens iets voor de tennisklub. Vandaar...». Mr. Troupin: «reklame mag inderdaad niet, alleen sportreklame, zolang de omgeving van het terrein er maar niet door overwoekerd wordt. Maar eigen lijk is die grote doek tegen de wind. Die werd geschonken door die sport zaak en waarom hem dan niet aan vaarden. Bovendien onttrekt hij een minder fraai deel van het recreatiecen trum aan het oog. Maar als er morgen iemand anders iets wil ophangen, waarom niet Schepen Monsieur zegt dat reklame maken in het geheel niet verboden is, maar dat die nu ook niet bepaald wordt gezocht of aangemoedigd. Wie ter plaatse publiciteit wil maken, aldus de schepen, moet zich wenden tot de v.z.w. Patershof, want die heeft het wat dat betreft voor het zeggen. (A.D.B.) ghe 1943, bloemist, Denderlandstraat 8) en Luc Latoir 1947, bediende. Stw. op Dendermonde 47). Op de VU-lijstAntoon Blommaert 1942, handelaar, Stw. op Dendermon de 45). J.P. CUVELIER Open van maandag tot en met donderdag van 9 tot 19 uur. Vrijdag van 9 tot 20 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. 4 nF PRIJ/ENKL OPPER (fi rhr J.P. CUVELIER J.P. CUVELIER J.P CUVELIER

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13