mm MtMjeeds™ POLITIEK CAFE Jan Caudron zou beter naar eigen partij kijken Quizavond in Netwerk Jan Caudron antwoordde reeds aan D'Haeseleer MOEI ER G1 ZAAI OP? Baardegemnaar liedjestotolaureaat 4 j hel meest originele winkeltje van de stad ran de Zoutstraatpoort Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT °;ÏZ.T Nieuwe Gazet van Aalst 1 oktober 1982 3 De vereniging «Hoe grijzer, hoe wijzer»», is er werkelijk in geslaagd dit quizgebeuren op Aalsterse gemeenschap Het is daarom een ludieke wijze naar voor te brengen. te hopen dat op de finaleavond, vrijdag De wijze raad der ouderlingen had een groot aanbod van vragen met verschillend ka- 15 oktober te 19.30 u., Netwerk eens rakter. Men stelde de geschied- en aardrijkskundige, culturele en sportieve kennis van de volstroomt. (R.G.) deelnemers op de proef. De onderscheiden groepen konden met wisselend succes hun kansen verdedi gen. Halverwege had «Volgend jaar be ter» de koppositie ingenomen voor «Op- ba» en «De Rossers». Een andere spitsvondigheid die door de organisatoren werd bedacht bracht heel wat hilariteit teweeg. Een team dat al léén het juiste antwoord had gegeven speelde solo. Het werd dan ook bedacht met een pakje boter van het bovenver melde merk. Dat men tijd noch moeite gespaard had werd bewezen door middel van de cryp togrammen en rebussen die met zorg vuldige hand op papier waren neergete kend. Naar het einde van de «quizrace» toon de «Volgend jaar beter» dat het over een schitterende geestelijke conditie be schikte. Op cruciale momenten werd de voorsprong aangedikt zodat men uitein delijk de zege, met een zevenpunten verschil, in de wacht sleepte. «Opba» volgde met 34 en «De Rossers» met 29. In de algemene klassering voert «Volgend jaar beter» ook het kommando aan. Dergelijke quizavonden zijn een verrij king voor het culturele niveau van onze De inrichters van de kwis in Netwerk. Op foto de rebus van de ploeg Hoe grijzer hoe wijzer (O.J.) Depolitisering is weinig haalbaar Dat het voorstel van VU-fraktieleider Jan Caudron tot depolitisering van de Aalsterse personeelsproblematiek reakties zou uitlokken was te verwachten. Dat ze zo vlug en zo afwijzend zouden zijn was zeer verrassend. Een aantal anonieme stadswerkman- sen merkt aldus op dat de kursussen bestuurswetenschappen werden af geschaft om een VU-mannetje te kun nen bevorderen. Deze personeelsle den zelf zijn trouwens eerder voor stander van praktijkgerichte kursus sen binnen het stadhuis i.p.v. de kur sussen bestuurswetenschappen. Aan de politici wordt de raad gegeven zelf die lessen te volgen, omdat het stads bestuur dan beter met hen overweg zou kunnen. heid stonden de examinatoren immers onder het voorzitterschap van de VU- De polemiek rond het Voorstel van VU kamerlid Jan Caudron over de depo litisering van het stedelijk personeelsbeleid schijnt nog geen einde gekend te hebben. Ditmaal zorgde de heer Caudron voor een antwoord op de brief die hij van Burgemeester D'Haeseleer mocht ontvangen. Naar zijn oordeel wordt het schrijven van de burgemeester ontsierd door een aantal onheuse oprispingen. Op basis van een tekst goedgekeurd op het jongste Volksuniekongres van 19.9 jl. wil Caudron bewijzen dat zijn voorstel het enig officieel standpunt van zijn partij is. Daarom vraagt hij nogmaals dit voorstel voor te leggen aan de ver antwoorde instanties van de PVV, waarbij hij hoopt dat het officieel antwoord positief zal zijn. Anderzijds merkt de VU-fraktieleider nog op dat het personeelsbeleid de jongste zes jaar bepaald werd in een bestuursakkoord waarvoor het ganse schepen kollege verantwoordelijk is. Verder ziet hij geen tegenspraak tussen zijn stelling en deze van schepen Blommaert. Jan Caudron wil dat het hele systeem van aanwerving en bevordering gedepolitiseerd wordt door een akkoord tussen alle partijen, zonder uitzondering. De volksvertegenwoordiger blijft erbij dat de af schaffing van de kursus bestuurswetenschappen een verkeerde maatregel was, terwijl hij van oordeel is dat de bewering dat schepen De Neve de gangmaker was van dit idee volkomen uit de lucht gegrepen en «beledigend» is. Tot slot is het kamerlid van mening dat de burgemeester akkoord is met het voor stel tot het aanleggen van een werfreserve en tot het houden van een funktie- analyse. (MP). Ook CVP-raadslid Floris De Winter krijgt kritiek wegens bepaalde uitlatin gen over het personeel die in dit week blad verschenen. De anonieme stads- werklui zijn van oordeel dat de CVP en andere partijen mede de schuld dra gen dat het met het personeel niet vlot. Deze willen dan ook liever politici de meer wol dan geblaat produceren. Heel wat scheper is de reaktie van Burgemeester D'Haeseleer op het voorstel van Jan Caudron. De burge meester wijst er aldus op dat hij dik wijls stom verbaasd was over de voor stellen van het Volksuniekamerlid waarvan hij betwijfelt of de indiener ze nog wel ernstig neemt. «Ditmaal is de konsternatie nog veel groter, omdat het personeelsbeleid zes jaar lang in handen was van de VU, die aan uw huidige voorstellen geen ogenblik heeft gedacht», aldus D'Haeseleer. Dat de VU-schepen van personeel er dikwijls andere menin gen op nahoudt, bewijst de burge meester door een interview dat Antoon Blommaert met dit weekblad had, en waarin deze o.a. de CVP aanviel omdat ze pas na de verkiezingen voor stander waren van vergelijkende exa mens, daar waar de CVP voorheen steeds bekwaamheidsexamens hield. Hierin ziet de burgemeester de manier waarop de VU over vergelijkende exa mens denkt. «Wat politieke zeden betreft meen ik U dan ook de raad te moeten geven de balk in het eigen oog te zien» aldus Louis D'Haeseleer, die het tweede voorstel nog krasser vindt. Tijdens de huidige bestuursmeerder- schepen voor personeel. Hiervoor verklaarde deze trouwens in het inter view met onze Gazet van Aalst dat het om eerlijke examens ging met een vol ledig onafhankelijke jury. Nu moet men eerst bewijzen dat men zijn taak aankan, vóór de partijkaart een rol kan spelen, aldus Toon Blommaert. De burgemeester vraagt zich dan ook af wie het standpunt van de VU ver woordt en wie hij ernstig moet nemen. Wat het terug invoeren van de kursus bestuurswetenschappen betreft, wordt eraan herinnerd dat deze ver plichting afgeschaft werd in een vorige legislatuur, onder impuls van schepen De Neve. Louis D'Haeseleer besluit daaruit dat er in de VU even veel standpunten zijn als kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen. Om al deze redenen wenst de lijsttrek ker van de PVV het voorstel niet voor te leggen aan zijn partij, die slechts «ernstige voorstellen in beraad neemt». De VU-schepen van personeel Blom maert krijgt trouwens ook een veeg uit de pan. Volgens de heer D'Haeseleer verzette deze zich in 1978 om via een funktie-analyse de juiste mensen op de juiste plaats te zetten. Volgens haar nieuw programma wil de VU deze funktie-analyse nu wel invoeren, en bepaalde diensten afschaffen. «Het zal overigens niet moeilijk zijn de hak bijl te hanteren als U weet dat het departement openbare werken (VU) qua personeelsbestand verdrievou digd werd, terwijl het betreffende bud get van jaar tot jaar besnoeid werd» aldus de republiek van D'Haeseleer, die Jan Caudron en meteen de Volks unie verwijt van grote dubbelzinnig heid, wat volgens hem geen basis is voor een gesprek. (MP) As a winjbraven beginnen te krollen en lanst alle kanten ooit te schieten gelèk as breemranken, as 't er hoor ooit annen neis begintj te groeien dad a gedierig doe niezen, as 't hoor van anne kop dada zeit en lanst a oeiren begintj nor booiten te kommen, as ge 's meires as g'opstotj op mier as op ien plosj zjier hetj, as ge rechtstotj noor dagge eh poeisken nor den teivei zitte zing hetj en a knienen zeggen «krik-krak» binsjt dat er iet in a lein schitj, as 't er kalk onder den naogel van anne groeiten tien begintj te groeien, as ge thalven van ne film op den teivei woor da veil bloeit vlies in te zing es, a moteurken van toyd tot toyd ne kier 'n moot oeversloot, as ge kentj eh fel moksken zing oever 't stroot loeipen en peizen dad 'n es gie spek ver moynen bek nimier as ge liever meh a slasjkes oon en meh ne goeien drippel in anne gemakkelèkke zeitel bleift zitten in de plosj van nor 'n vergeerink of nor 'n baal te goon, as ge ne kier nor 'n aad portret van in a schoeljoren ziet en ge zegt. «jaanwatte, zi-naa-ne-kier, den dienen en den doynen, die zen der allemol al vantissen, as ge begintj te klappen van «in moynen toyd...», as dad allemol ba aa 't geval es, awei, tèn meigde beginnen te peizen op in pinsjoeng goon... En da benne 'k ik tèn oeik vazin. As alles goe meivalt ben ik vandoag, op den dag da deis gazet ooitkomt, zjust ver den iesten dag in meh pinsjoeng. Brigpinsjoeng noeme ze da. En da komt er op neir dagge nimmer 'n moetj go weirken. Mor oeik dagge vanoyges veil minder in anne portemonnei kroygt. En dagge moetj begin nen royn en omzing. Dagge oeik ne kier mier nor de proyzen van 't vlies, 't groensjel en ander klodden gotj beginnen te zing. Mor sertoe wiltj da zeggen dad annen besten toyd verboy es, gelèk as van de breembeizen. En ten begindje a af te vraogen, as ge ne kier peist op aal 't gein da z'a aal die joren dagge getravakt hetj, afg'haven hemmen woor es dad allemol notoe Wad hemme ze dor meh gedoon Wie es 't er door meh schiebes En ge komt eh klein betjen in opstand. Mor ge wetj toch dat dad allemol niet ooit 'n doet. Want wa trekke ze zeer heer dad oon dagge heer in a oygen zich- zelven ooitmokt ver dieven en bezzesnoyrs Ze weiten toch dad 'n benje aa rakkers gi kood nimmer 'n kennen doeng Wie zol der hem door na zèrgen oever moaken Godweit kaan den dienen nog mier as iene kier gon kiezen En ongezing da 'k attoyd hoeire zeggen hem dad imand die in pinsjoeng goot hem dor ni mag zetten of leggen, want dat da gralèk slecht es. ben ek begost meh m'n tingjoreplan te maoken. Jongestoch, wa dat er door allemol al op stoot Toyd zal ek genoeg hemmen, mor of da 'k alle daogen goeste zal hem men, dad es 'n ander kelkesjoos. In elk geval, 'k peis da 'k meh ni zal ambe- teiren. mor op 't gemaksken oon hein. En as ge ne kier 't ien of 't ander man- keirt, sprék meh mor ne kier oon. 'k Hem op mén joren al van 't ien en 't ander ondervindink opgedoon en 'k weit veil goei remeidekes. Echt woor zee Ge moetj ajjer ni zjeneiren, kom mor op... en bring meh nen drippel mei... Mor allemol ni geloyk hein. PETJEN 82/16/10 Bij de liedjestoto van verleden zaterdag geanimeerd door Ray Franky en Will Ferdy, kwam een Faluintjeszoon uit als laureaat. Kamiel Van Hecke, vrijgezel te Baardegem in het gemeenschapsleven intens betrokken, werd de gelukkige winnaar van een wagen van liefst 325.000 fr. Kamiel, zowat van alle markten thuis, beperkt echter zijn aktiviteiten niet tot de eigen regio. In Frankrijk dirigeerde hij ooit al een orkest als «dirigent Marjor- ski», bedrijvigheid die hij in de Baardegemse Faubourgfeesten aanleerde. Zelfs tot in de Filippijnen reikt zijn belangstelling. Hij wil inderdaad niet alleen «geluk in het spel» doch ook «geluk in de liefde». Dat komt nog. Het Oosten bloost. (Hm) Op zaterdag 2 oktober vanaf 20 u. verzorgt de SP een politiek café in het «Onafhankelijk socio-cultureel Netwerkcentrum», Ridderstraat 24, Aalst. Samen met U zullen onze kandidaten debateren over ons programma en het stadsbeleid. Het debat wordt omlijst met het optreden van de jazzgroep Patrick Mortier. Vlaamse Socialisten 82/16/11

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3