SP Uloihtdienst ROBERT BAERT ANDRE-EMIEL BOGAERT Kansen voor kansarmen Dit blad sneed de programma's lossendoor Onder de Belforttoren vM* in je gemeenteraad Gemeenteraadsverkiezingen 10 oktober 1982 31e kandidaat Lijst 1 D'Herde Jackie «De leste zen de beste» ioss^ nr 13 20e kandidaat HET VLAAMS BLOK WIL PROEF AFLEGGEN VLAAMS BLOK Pieter Pots 6 Nieuwe Gazet van Aalst 1 oktober 1982 Stem voor het programma We nodigden alle partijen uit eind augustus om hun programma voor te stellen aan de politieke werkgroep van dit blad. We keken de programmabrochures in, voor zover die beschikbaar zijn. We keken en vergeleken. Stelden vast dat men vaak eens is met mekaar (althans in woorden) maar dat er ook markante verschillen zijn. U krijgt het vanaf deze week in brokken aangeboden. Hun pro gramma's. Gesneden per thema. Deze week komen «algemene organisatie en bestuur», leefmilieu/openbare werken, «ekonomi- sche bedrijvigheid sociale sektor» aan bod. In alle deemoedige objektiviteit weergegeven, maar toch met één stille hoop dat de kiesgerechtigde lezer zich niet zozeer laat verleiden door de glim lach van een affichegezicht, dan wel voor de harde en naakte pro grammapunten kiest. Tenslotte is het daarom te doen. KN, GR, HM, VDM, MP, RVdP, PH en PD De verkiezingskoorts stijgt nu ook in Aalst met de dag. Een typisch voorbeeld hiervan zijn de ontelbare «persberichten» die Burgemeester D.Haeseleer de wereld instuurt. Om ze allemaal letterlijk weer te geven zouden wij een ganse Gazet van Aalst nodig hebben. Zij behandelen trouwens de meest diverse aan gelegenheden. Het belangrijkste lijkt ons ongetwijfeld dat er op 1 januari 1983 eindelijk een bushalte komt voor de stadsbussen op de Grote Markt. Sinds 1977 worden hiervoor onderhandelingen gevoerd met de MMVB, maar dat werd tot voor kort steeds geweigerd. Nu werd echter wel een nieuw trajekt uitgestippeld dat door de politie uitgetest werd en geen aanleiding gaf tot problemen. De gebruiker van het openbaar vervoer kan er alleen maar wel bij varen. Sedert jaren werd door het stadsbestuur ook aangedrongen op het plaatsen van weg wijzers naar de industrieterreinen van Aalst langsheen de rijkswegen. Hierover diende dan ook de Dienst van Bruggen en Wegen haar zegen te geven, wat uiteindelijk gebeurde. De wegwijzers zelf werden aangekocht door de Stad Aalst, maar zullen geplaatst worden door Bruggen en Wegen zelf. Hierdoor zullen niet alleen heel wat niet-Aalstenaars gemakkelijker de weg naar de industriezones vinden, maar zal tevens een deel van het groot verkeer op betere banen geleid worden zodat onrechtstreeks het centrum ontlast wordt. Jong en oud, arm of rijk, links of rechts, man en vrouw, allen strijden zij met een strijder op een strijders plaats Stem op uw kandidaat kandidaat nr 16 op lijst 10 De kandidaat waar pit in zit82„6/2, Van mijn ouders leerde ik dat, als de arbeider het goed heeft, de midden stand ook leeft De huidige regering meent de crisis op te lossen door aan de inkomsten van de kleine man te zitten en het resultaat is dat wij, middenstanders, minder verkopen Daarom en om onze stad te dienen ben ik kandidaat op de SP-lijst 82/16/1 82/16/19 Uiteindelijk heeft het allemaal met «welzijns-zorg» te maken. Veilige voetpaden zowel als kulturele infrastruktuur en werkgelegenheid. Maar je kan tussen de mazen van het net vallen. Of alleszins ergens «hulpbehoevend» zijn. Om welke reden ook. Daar zijn de O.C.M.W.'s voor opgericht... LIJSTDUWER VU De ekonomische krisis slaat bij steeds meer mensen hard toe. Anderzijds ontbreken precies in deze krisistijd de nodige middelen om te doen wat eigenlijk zou moeten gebeuren. Hier mee zijn de twee lijnen aangestipt, die in elk programma wel voorkomen 1maatschappelijk zwakkere groepen mogen niet vergeten worden; 2. de financiële noodsituatie vereist zuinig beleid en bepalen van prioriteiten. ledereen vindt wel dat bejaarden zolang mogelijk in hun eigen ver trouwde omgeving dienen te kunnen blijven, en dat gehandikapten niet uit het dagelijks leven dienen gebannen te worden. Hier en daar liggen de klemtonen wel anders, en worden konkrete suggesties gedaan. Zo wil de C.V.P. een inventarisatie van het welzijnsaanbod per deelge meente, wil de V.U. een groene lijn om ook de «stille noodlijdenden» aan het woord te laten en wil de K.P.B. een sociologisch behoeftenonderzoek. V.U., K.P.B. en Agalev dringen nogal aan op toezicht inzake mogelijke misbruiken, meer openheid qua beleid enzo. C.V.P. en V.U. bepleiten nauwe samenwerking met privé-initiatieven. Aan de eerstelijnsgezondheidszorg schort nog wat, zegt de V.U.die ook een beter uitgebouwd preventief onderzoek bij bejaarden wil. Agalev denkt daar ook aan. S.P. en K.P.B. stellen een eerstelijnsrechtshulp voor. Bejaarden in hun eigen omgeving zoveelmogelijk houden? Behalve warme maaltijden, thuisverzorging, klusjesdienst (op dit vlak gebeurde toch al een en ander) zou de opvang WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. R. Saeys, Schendelbeekhofstraat 19, Aalst. Tel. 21 44 73: vrijdag oktober vanaf 20 uur; zaterdag 2 oktober vanaf 8 uur 's morgens; zondag 3 oktober de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 3 en dinsdag 5 oktober vanaf 20 uur; woensdag 6 oktober vanaf 12 uur; donderdag 7 oktober vanaf 20 uur tot en met vrijdag 8 okto ber om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Meersman, Stationsstraat 39, Haaltert. Tel. 78 71 78zaterdag 2 en zondag 3 okto ber 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. G. De Loof, Hoogstraat 27, Hofstade. Tel. 78 74 22zaterdag 2 en zondag 3 okto ber 1982. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Huffel, Kuisabeelstraat 7, Moorsel. Tel. 78 92 75zaterdag 2 en zondag 3 okto ber 1982 Nieuwerkerken Dr. Van der Mijnsbrugge, Dorpsstraat 15, Nieu werkerken. Tel. 77 84 99zaterdag 2 en zondag 3 oktober 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 2 oktober om 9 uur tot zaterdag 9 oktober om 9 uur: Haentjes, Kerkstraat 20, Aalst. Boonants, Dorpsstraat 135, Erpe. Hauman, Hogeweg 143, Erembode gem. Du Caju, Dendermondsesteenweg 19, Gijzegem. De Vleeschouwer, Adv. De Backerstraat 10, Denderhoutem. De Schepper, Opperstraat 126, Liede- kerke. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST M. Vandevelde, Dorpsstraat 28, Meldert. Tel. 052/35 93 21zaterdag 2 oktober van 14 tot 18 uur en zondag 3 oktober van 9 tot 12 uur. bij kinderen gestimuleerd kunnen wor den (de V.U. stelt een premie voor bij aanbouw daartoe). Bejaarden die zelf bemiddeld zijn zou den volgens de V.U. zelf de reële dag prijs in de rusthuizen moeten betalen. Het huidige hospitaal dient verbouwt te worden tot o.m. een V-dienst, zeg gen S.P. en V.U. Da's een verzor- gingsdienst voor bejaarden, die lang durig ziek zijn, zonder gehospitali seerd te hoeven zijn. S.P. en K.P.B. willen meer inspraak van bejaardep in de rusthuizen, maar ook in het algemeen. Peel'82 stelt dat ales er een betere spreiding komt van inkomens, arbeidsduur en vrije tijd, er ook min der voorzieningen gaan nodig blijven. Agalev wil zelfredzaamheid en buurt werk gestimuleerd zien. V.U., Agalev en K.P.B. pleiten voor de integratie van het O.C.M.W. in een globaal gemeentelijk beleid, met her waardering van de gemeenteraad. De P.V.V. wijst erop dat ook in andere beleidssektoren (huisvesting, ver keersveiligheid, vrijetijdsbesteding...) rekening dient gehouden te worden met de zwakkeren. (POL Werk GR) Hij die de TIJGER bezit, legt zichzelf op aan elke situatie het hoofd te bieden, deel te nemen, te kontroleren, alles op zijn juistheid na te gaan. Dario Fo Zes jaar geleden door C.V.P.-fraktie VRAGEN ANTWOORDEN VLAAMS BLOK Mede uit die ervaring kapten wij bouwstenen De wortels en een ver verleden van van onze stad en randgemeen ten 250 infiltraties Lopen inwoners van Aalst en om streken van Pontius naar Pilatus De wakkere C.V.P.-gemeente raad Aalsters Dekemjverbond blijft ha meren op parking-tekort Robertus der Pauwen: O.C.M.W. één grote puinhoop Raadslid Van der Willen vraagt re gelmatiger huisvuilophaling Aalsters leefmilieu krijgt harde klappen Doodkisten op vuilnishoop Er vlogen stukken af De wortels zijn rot geworden 240 vielen in 't water, maar het was ondiep JA Men spreekt dialekt... soms waals Ze vallen bij nacht te 12 u. in slaap want de tut komt uit Brussel De C.V.P. wil sociale woningen Dat brengt zijn intrest op Kan hij geen boekhouding aanle ren bij de belastingen... 101 mil joen tekort Driemaal in Klein Aalst Om de 14 dagen in Groot-Aalst Benzine besparing Als haat en kwaad. Als bloed in be ken vloet (El Salvador Meldert vijver Geen wonder. Men betaalt voor twee plaatsen. Vroeger neven elkaar. Nu boven elkaar. Alles voor dezelfde prijs Het Vlaams Blok kreeg van het gemeentebestuur voor deze proef 8 1/4 punten op 10

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6