OCMW kost volgend jaar 80 miljoen MOET ER G1 ZAAT OP? «Garentwijndersdag» in FFR Z0JJE de moeite waard Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Reinigingsdienst p.v.b.a. Financial and Organizational Consultants Nieuwe Gazet van Aalst 22 oktober 1982 3 Een aantal toeschouwers, die de eerste maal na de verkiezingen een gemeenteraad wensten bij te wonen zullen raar opgekeken hebben ver leden week. Op amper een kwartier tijd was de zitting, waarop enkel de begroting van het OCMW voor 1982 diende besproken te worden immers voorbij. Zowel voor de OCMW begroting als voor de bijhorende begroting van het stedelijk ziekenhuis was de eensgezindheid on der de raadsleden, waarbij de afwezig heid ooviel van de SP-schepenen Mon sieur en Hooghuys, opvallend. Schepen Van den Eede deelde in zijn uiteenzetting mee dat het OCMW lof waardige pogingen gedaan had om de financiële toestand te verbeteren, maar dat men daar niet in geslaagd was o.a. wegens het gebrek aan beslissingen van het OCMW zelf en ook wegens de strikte onderrichtingen van de overheid. Het gevolg was dat de stadstussen- komst volgend jaar zal oplopen tot 80 miljoen eventueel te verminderen met een bijkomende tussenkomst van het Bijzonder Fonds voor Maatschappelijk Welzijn van 7 miljoen. Het tekort van het hospitaal wordt op 47 miljoen geraamd waarvan 60 zal te dragen zijn door Aalst zelf. Al deze cijfers hebben natuur lijk een zware weerslag op de eigen stadsbegroting. Daarom was de sche pen van mening dat er, alle kiesbeloften ten spijt, gedurfde maatregelen dienden genomen te worden. Bij monde van raadslid Etienne Bogaert verklaarde de CVP-oppositie zich ak koord met de ingediende cijfers. In 1983 hoopt men wel gebeurlijke korrekties aan de begroting te kunnen aanbren gen. Bij middel van een naamstemming, gevraagd door SP-raadslid Jan De Bruecker verklaarde iedereen zich ten slotte akkoord met het voorgestelde OCMW-budget voor 1983. Cijferdans Uit de gedetailleerde begroting 1983 van het OCMW blijkt dat de gewone ont vangsten geraamd worden op 327 mil joen, waarvan 80,5 miljoen stadstoelage en 20,4 miljoen toelage van het Bijzon der Fonds voor Maatschappelijk Welzijn. Rekening houdend met het saldo van vorige jaren dient het OCMW zelf in 1983 voor 204 miljoen inkomsten te zor gen, wat 25,5 miljoen meer is dan in 1982. Hiervan is 17,2 miljoen schuldinkom sten, 6,4 miljoen meer in de gestichten en bij de dienstverlening en 1,8 miljoen meer van terugbetaling en tussenkom sten. De bejaarden in de rusthuizen zul len aldus volgend jaar 2,8 miljoen meer moeten betalen als tussenkomst in de plaatsingskosten. Voor de dienst ge- zins- en bejaardenhulp venvacht men volgend jaar 1,3 miljoen meer en voor de dienst warme maaltijden 1 miljoen meer. Personeel De uitgaven van het OCMW worden volgend jaar geraamd op 326,9 miljoen. Het globale tekort bereikt aldus 20,1 mil joen. Vergeleken bij dit jaar zullen de uit gaven aldus met 30,9 miljoen stijgen, waarvan 11,7 miljoen voor dienstverle ning en 14,7 miljoen voor de schuld. Ingevolge de vaste benoeming van ge- zins en bejaardendenhelpsters stijgen de weddekosten in deze dienst alleen reed met nagenoeg 5 miljoen. De meer- ontvangsten van de staat van 1,3 mil joen wegen hiertegen niet op. Voor het hoofdstuk «onderstand» is de stijging eerder miniem, namelijk 5,2 wat normaal is. De buitengewone begroting omvat 282,3 miljoen ontvangsten en 276,8 mil joen uitgaven. Van de opbrengst van de verkoop van bouwgronden wordt 6 mil joen verwacht. Terwijl er voor de afwer king van het ziekenhuis, via* leningen 270 miljoen voorzien wordt. Ziekenhuis Voor het stedelijk ziekenhuis worden de ontvangsten geraamd op 610 miljoen en de uitgaven op 556 miljoen wat een overschot van ongeveer 53 miljoen ver onderstelt. Voor het eigen dienstjaar 1983 is de cijferbalans minder gunstig vermits men hier 46 miljoen verlies voor ziet. De ontvangsten zelf stijgen in 1983 met 108 miljoen wat niet ongemerkt kan blij ven. Bij de uitgaven merkt men een stij ging van de personeelskosten met 39 miljoen ingevolge benoeming van per soneel en 20 miljoen voor de andere uit gaven. Dank zij een saneringsplan is men echter in geslaagd de uitgaven toch nog binnen redelijke perken te houden. (MP) Wegens de ekonomische recessie is de eertijds zo gevierde «garen twijndersdag» in de hele regio op de terugweg. Zulks eveneens in de Aalsterse FFR, de «Filature en Filaterie Reünies» waar men de laatste maanden met ernstige moeilijkheden werd geconfronteerd, een aantal mensen moest laten afvloeien en daalde tot een bezetting van zowat 180 personeelsleden. Schockaert, 35 jaar, Gaby Stalpaert, 25 jaar. gulden medaille der kroonorde Remi Bracke, 40 jaar, Alfons De Zeeuw, 40 jaar, Benonie Gossens, 40 jaar. gulden medaille der orde van Leopold II Michel Van der Biest, 45 jaar. Het feest werd opgevrolijkt onder leiding van het bestuur van de Vriendenkring met voorzitter Charles Accou, sekretaris Alice De Neef-Bosman en penning meester Jozef De Moor, door animator Bert Van den Steene met zijn Electra- vox-accord-orgel en goochelaar-illusio nist professor Sarkos en Modest in een comic-act en daarna volgde een gezellig samenzijn met disco-bar Willy en Harry Van Espen. Op zondag 7 november volgt dan te 15 u. voor de kinderen van werkende leden die tussen 1.7.70 en 30.6.79 geboren zijn een St.-Maartenfeest met het pop- ginne schrik kroygen dad a kinjeren. of a kleinkinjeren. gelèk as i moy geval, op 't schoei bleiven eiten De lésten toyd 'n leisde ni anders as va kinjeren die ze booik sto boy. nor 't hospetool of de klinik moeten doeng omda ze vergiftegd zen van den bik die z' heer dor in 't schoei opdienen. Krampen en alles veromgeiven, laboeven en lalachter. Plus 't ien en 't ander, allei alles balven da deigtJa vanoyges, 'k weit 'het, ver 'n hooishaven koeken 'n es 't zelde ni as koeken ver twie. droy, vierhonderd maan. Mor toch 'k Hem azoei va ze leven ne kier in 'n keiken geweist van 'n schoei hier in Olsjt, en 'k moen ierlèk zeggen, de zérg dat die mensjen dor besteen on dad eiten, awei, door 'n viel der nimmendalen op te zeggen. En doboy, z' hemmen aal heer gerief en ze moeten toch zing da z' heer weirk kennen haven. Zelfs as 't eiten dat deir nen tréteur (of hoe noeme ze da geriedgemokt, binnengebrocht werd. Die mensjen 'n vraogen oeik ni beiter as heer kallandiesje kenne t' haven. Mor in ghiel da geval hein. awei, ik hem dor azoei n betjen moy gedacht oeverEn 'k verstoon ni datn er dor nog ginien gazet opgekommen es of oever geschreiven heit. Of meige z' allicht ni En 'k weit zelfs ni ofda 'k ik dor wel zol meh gedacht oever zeggen zonder da ze meh klodden oondoeng... Mor foert-ne-kir-hè, as ek ik eh gedacht oever iet hem. mag ek da toch wel zeggen, zeikes Want ze zeggen toch damme wajjer hier vroy zèn Awei. zo da ni kenne zèn, dad aal die gevallen voesjkommen van die panne meh den ellentrik die men dor oever iengte monjen g'had hemmen en dammen ne ghielen dag pekanst afgesneen geweist hemmen En met 'nienen woren pe- kanst oeveraal de diepvriezers ontdoeid. En allemaan wetj dagge marsjandies die iene kier ontdoeid es, nimmer 'n meigt invriezen... Mor ja, as 't er dor azoei ienegte honderden of doezjenden kiloe's vlies of ander klodden in annen diepvriezer zitten, gojje goy da wegroeien Normooi gezing zojje da moeten doeng, mor wie zal da betolen hè Ze spraoke naa aal dagge de mootschappoy doveir ni kost opvallen... Agaa va krommen hoos geboren hein. en stillekes verom loten invriezen... En zol da ni kenne zèn dat da naa diezélfde klodden zen die veir die pinne kommen en verwèrkt in den biet van die schoelkin- jeren 't Es mor eh gedacht zee, mor 'k verschiet er af. da ze lanst diene kant nog ne kier ni go zoeken hemmen. Mor in elk geval, de kinjeren zitten der mei, meh de krampen, den ambras en den afgank... Oever kinjeren gesproeken, hejje dad oeik geleizen oever ienegte daogen, oever die avers dor in Engeland die ne rekommandei gekreigen hooin ver here zoeng die gesneiveld was geer in de Falkland-oylannen Omdat 'n zugezeid veir dat 'n ver de Kwien zenne kees liet, d' ien of d' ander klodderoy va zennen boetiek verloeren hooi... Ge moetj mor teiven hein 't Es ni genoeg dat die mensjen here zoeng verloeren hemmen de z' heer naa nog kommen opvallen ver 'n onnoeizelhèd van leigerge- rief da verloere gegoon es Kraeleis noem 'ek ik da't Es goed ver 'n keire vloeken af te trekken da ghiel den Tower en den Big-Ben en 't paloys meh ghiel den anneskesnést van prinsjen en prinsjessen en ghiel dan ankloe, al drooin'd de locht invliegt En zeggen da ze dad hier ba ons oeik wel zollen teiven doeng... PETJEN Ook op zon- en feestdag penspel "De Wijze Man", een koddig verhaal rond een milieuprobleem met St.-Maarten en Zwarte Piet. Tijdens dit feest belotterswedstrijd onder de hoede van Kamiel Minoodt. Inleg 50 fr. Vooruit 3.000 fr.(HM) De vereremerkten van de F.F.R. (O.J.) De 213 verleden zaterdag in de FFR- feestzaal aanwezige gepensioneerden, bruggepensioneerden en gedekoreer- den met hun familie lieten het echter niet aan hun hart komen. Garen «twijnen» is het dubbelen en dan torsen, «draaien». Na de plechtige mis in de St.-Jozefskerk werd aangezeten aan een banket waar bij meesterkok Paul De Sutter zijn beste beentje voozette. De heer Mathison, van wie wordt verhoopt dat hij in zijn pogin gen tot wederopstanding, zij het dan ook op kleinere schaal, zal slagen, onder scheidde dan ook volgende personeels leden arbeidsereteken 2e klasse Emilienne Flips, 25 jaar dienst, Marie-Madeleine Van Damme, 25 jaar. arbeidsereteken 1e klasse Marcel Hey- vaert, 25 jaar, Benjamin Keppens, 20 jaar, Jerome Meirte. 10 jaar. Gaston 1Ophaling gewoon huisvuil en bedrijfsvuil Allerheiligen, maandag 1 november 1982 Het gewoon huisvuil wordt niet opgehaald te Erembodegem, Moorsel en Hof- stade. De ophaling van bedrijfsvuil wordt verschoven naar woensdag 3 november 1982. Allerzielen, dinsdag 2 november 1982 De ophaling van het gewoon huisvuil te Aalst en Nieuwerkerken wordt ver schoven naar woensdag 3 november 1982. Wapenstilstand, donderdag 11 november 1982 De ophaling van het gewoon huisvuil te Aalst en Erembodegem wordt ver vroegd naar woensdag 10 november 1982 2. Ophaling papier in de deelgemeenten woensdag 1 december 3. Ophaling papier in Klein-Aalst woensdag 8 december 4 Ophaling glas in de deelgemeenten Op woensdagen 20 oktober. 17 november en 15 december. 5. Ophaling glas in Klein-Aalst Op woensdagen 27 oktober, 24 november en 22 december Als U niet kunt slapen, probeer dan eens warme melk met honig. Zijn het echter problemen van fiscale of boekhoudkundige aard die U wakker houden, bel dan naar F.O.C. 053/78.98.31 Parklaan 29 A, Bus 1, 9300 AALST

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3