inSOfQQK Vinkeniers gelauwerd te Herdersem Nog "de dodenmuts" van Jan Frans Vonck Bakschieten,levendige volkssport ZEKER IS ZEKER GOEDE RAAD VEILIGHEID ERVARING VERTROUWEN Wachtdienst dokters, apothekers, tandartsen en dierenartsen St. Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-70.08.74 ABC: staal en stenen verwarmen lucht en water. 8 Nieuwe Gazet van Aalst 29 oktober 1982 Bij het einde van het seizoen oogstten de diverse laureaten-vinkeniers aange sloten bij ViMiBel, de Vereniging van Vinkeniers van Midden-België die ook de fameuze «Witjoe» als geldige «zang» aanvaarden, hun vreidende loonprijzen, trofeeën, bloemen, gelukwensen, dipJoma's. Dit in aanwezigheid van algemeen voorzitter Roger Van der Stichele te Herdersem in het pardchiecentrum verle den zaterdag. Organiserende klub van dit geweste lijk feest was de Herdersemse «Bos- kantvink», pas gelauwerd om haar tienjarig bestaan. Begeleid door t Klein Muzieksken» van Gijzegem en onder de hoede van gewestvoörzitter Loos van Herdersem werd van aan 't lokaal «'t Bolspel» opgemarsjeerd naar Herdersem- centrum. Boskantvink, Herdersem Hedwig Van den Meerssche, Benoni De Meersman, Gentil Van Haut. Dendervink, Dendermonde Frangois De Vriendt, idem, Marcel Goeman. Zingende Vinken, Nieuwerkerken Willy Bisback, idem, Freddy Vermoe- sen. Bergvink, Moorsel Pascal Goeman, Louis De Cocker, Emiel Heyvaert. Brouwersvink, Wieze Hektor Callebaut, Frangois Dierickx, Cesar Pannecoecke. Jonge Vinkeniers, Aalst Emilienne Clopterop, idem, Sabine Steenhaut. Europavink, Baardegem Alfons De Waegeneer, Cyriel De Mae- seneer, Constant De Block. Kapellevink, Gijzegem Maria Roelandt, Liliane Nuel, Wim Van der Straeten. Lauriervink, Lebbeke Gaston Van Petegem, Myriam Van Acker, Pierre Wesemael. Prijsvink, Haaltert Frans Fleurinck, idem, Jozef De Sae- deler. Hogewegvink, Erembodegem Anja De Block, Frans Van den Broeck, Rudi Roelandt. Lustige Vinkeniers, Aalst Lucien Boone, idem, Marcel Van Lem- berghen. Blokvink, Terjoden Maria De Kegel, Petrus Bisback, Loraine De Petter. Eerlijke Vink, Buggenhout Maurice Stallaert, idem, Jozef van Belle. Molenvink, Lede Ann De Corte, Carine D'Hondt, Geor ges Schollaert. (Hm) Het in een dagblad verschenen artikel waarop wij zeer voorzichtig reageerden want het was ons een te grote verrassing dat een stuk van het eigen patrimonium zo maar zou weggeschonken zijn blijkt nu onjuist en misleidend. Op zijn minst voorbarig. In de euforie van tafelspeeches werd een en ander inderdaad door een kollega verkeerd begrepen en voorgesteld. De schuimwijn die burgemeester Van Sande van Berlare-Overmere gul liet vloeien zal wellicht verantwoordelijk zijn voor de rest. De muts van Vonck berust nog steeds, - zoals trouwens in ons artikel werd bevestigd -, in het stedelijk archief te Aalst, Vredeplein. Alleen na beraadslaging van schepenkollege en gemeenteraad kan dergelijk stuk nagr het Boerenkrijg- museum te Overmere verhuizen als "relikwie" van de Brabantse Omwenteling, voorloper van de Boerenkrijg waar ze volgens konservator Jozef Dauwe wel goed figuur zou slaan. Afwachten geblazen dus. (Hm) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Aalst, 22 oktober 1982. Aan meneer Verhulst, die niet veel verwacht van AGALEV. Sinds het begin van de zeventigjaren wordt de publieke opinie gekonfron- teerd met de idee dat er, onder de druk van de westerse industrialise ring, iets aan het scheef groeien is in de verhouding tussen de mens en de natuur. Men stelt een proces vast van bodemdegradatie, vernietiging van de natuurlijke hulpbronnen voor de land bouw, desertificatie, ongekontro- leerde ontbossing, verlies van geneti sche basis-stoffen, en in het alge meen uitputting van de natuur en ver vuiling van het leefmilieu. Men komt tot het inzicht dat er een andere verhouding, een andere manier van leven, een alternatieve levensstijl moet komen. In Europa, in Vlaanderen en Wallonië groeit de eko- logische beweging, de aktie van de «Groenen», die nu zeer recent tot een politieke formatie (in Vlaanderen AGA LEV) uitgegroeid is. Tekenend hiervoor is de definitie van ontwikkeling die reeds in 1974 door de Cocoyac-Deklaratie werd opge steld «Het is onze eerste bekommer nis om opnieuw duidelijk te bepalen wat met ontwikkeling wordt bedoel. Het gaat met om de ontwikkeling van «dingen» maar van de «mens». Menselijke wezens hebben ook men selijke behoeftenvoeding, onderdak, kleding, gezondheid, opvoeding. Elk groeiproces dat niet leidt tot de bevre diging van die behoeften, of erger nog dat destruktief werkt, is een maska- rade in de plaats van echte ontwikke ling. Ontwikkeling moet niet worden beperkt tot de bevrediginng van basis behoeften. Er zijn ook andere behoef ten, andere objektieven, andere waar den. Ontwikkeling veronderstelt ook opinie-en persvrijheid. Het recht op toegang tot ideeën en de mogelijkheid om erdoor gestimuleerd te worden. Bovenal is ontwikkeling het recht op arbeid, waarmee dan niet alleen bedoeld is het recht op een job, maar het recht om doorheen die arbeid ook zichzelf te verwezenlijken, het recht om met vervreemd te worden door een produktieproces dat menselijke wezens enkel als werktuigen gebruikt». De mens heeft ae wereld veroverd maar dreigt er de slaaf van te worden. Intussen groeit toch ook het besef van de rechten van de mens, van de arbei der, van de vrouw, van het kind, van de mens in de derde wereld. Het besef ook van de éne wprëld, van de nood aan een wereldregering, aan een nieuwe wereldorde. Het wordt ofwel een menselijker, humaner bestaan, ofwel een vernieti ging in een atoomoorlog. Het is een zoeken in vele richtingen, maar vooral dan in deze naar een versobering in de kon- sumptie en de beheersing van de pro- duktie; naar een nieuwe betekenis en eer nieuwe verdeling van de arbeid; naar een nieuwe participatie van enkelingen en groepen aan de gemeenschap; naar wereldeenheid, ontwapening en wereldvrede. Dit nieuw levens- en maatschappijpa troon waarin elk individu in de wereld volledig zichzelf kan worden, samen met de anderen in de gemeenschap wil AGALEV ook op gemeentelijk vlak verwezenlijken. Niet de techniek en de bandeloze wel vaart van het individu, maar de waarde van iedere mens op deze aarde, geven de grondlijn aan voor een nieuwe maatschappij. «Op de kentering der tijden geboren...» of «Wij zijn de bouwers van de tempel niet, wij zijn de sjou wers van de stenen». R. Holst-van de Schalck. Frans De Brul Aruvö^ Gewestkampioenen werden Freddy Wijnant bij de Assen, Willy Bisback als koning en bij de promotie Albert De Wael. Hierbij dan de lijst van de verschil lende gevierden, in volgorde eerst de kampioen Assen, dan de koning(in) en daarna de kampioen promotie. Promo tie staat ook hier voor aankomelingen, vinken belovend voor de toekomst. Op vrijdag 22 oktober werd door de wielertoeristen van Den Blok een eerste kampioenschap bakschieten georganiseerd. Alleen de besten durfden het aan hun reputatie in de weegschaal te werpen; het was niet gemakkelijk zich door de schiftingen, herkansingen en 1/2 Kravaalwandelingen op zaterdag 30 en zondag 31 oktober met start aan het Rozenhof in de Dorpveldstraat telkens te 14 u. Vóór en na de tocht eetgelegenheid. Dankfeest Dankfeest in zaal Van Mol op zaterdag 30 oktober vanwege Lambert Van de Sijpe en Frans Lievens met de Faluintjeskapel. Begin te 20 u. Toegang gratis. Etentje in de jongensschool op 14-10 van 18 a 22 u. en op 15-10 van 11.30 a 14 u. Rijke keuze. In mindering bij het etentje te brengen steunkaarten zullen wor den aangeboden. Smakelijk. Baardegem Bloemen noch kransen, "zachte komedie" door "Hoop in de Toekomst" op 6 10 13, 14, 19 en 20 november in zaal "Ons Huis", Hoogstraat. Herdersem "Poverello" gespreksavond georganiseerd door de Landelijke Gilde met Dr Vermeire in het Parochiecentrum. Levensecht. Niet te missen op vriidaa 29 oktober te 20 u. y Verg. A1223 Ninove 054/33 23 43 LATA NMBS Telex 11541 Aalst 053/77 40 84 finale naar de finale te werken. Reekswinnaars werden hier: Van Del- sen Wilfried, Van Delsen William en Van Den Bremt Bettina. De 8 finalisten moesten tenslotte een afvalling afwerken. Degene die geen gat kon gooien moest afhaken. Deze boeiende partij kende volgende uit slag Bij de heren1Van Delsen Wilfried, 2. De Moor Jean-Marie, 3. Cleemput Marcel, 4. Van Delsen William, 5. Cooman Jozef. Bij de jeugd: 1Cooman Jurgen, 2. Boelens Jurgen, 3. Boelens Kurt, 4. De Neef Raymond, 5. Anné Chris. WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. F. Delaruelle, Dirk Martensstraat 33, Aalst. Tel. 21 21 00vrijdag 29 oktober vanaf 20 uur; zaterdag 30 oktober vanaf 8 uur 's morgens; zondag 31 oktober de hele dag tot maandag 1 november om 8 uur 's morgens. Dr. G. De Leeuw, Katoenstraat 1, Aalst. Tel. 78 98 14: maandag 1 november de hele dag tot dinsdag 8 uur 's mor gens; dinsdag 2 november vanaf 20 uur; woensdag 3 november vanaf 12 uur; donderdag 4 november vanaf 20 uur tot en met vrijdag 5 november om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. T'Jollijn, Geraardsbergsesteenweg 122, Erembodegem-Terjoden. Tel. 2168 11: zaterdag 30 en zondag 31 oktober 1982. Dr. Van de Weyer, Leuvestraat 46, Erembode gem. Tel. 70 39 81maandag 1 novem ber 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. Amelinckx, Hoogstraat 8, Hofstade. Tel. 70 55 28zaterdag 30, zondag 31 oktober en maandag 1 november 1982. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Mulders, Aalstersestraat 188, Wieze. Tel. 77 80 90: zaterdag 30, zondag 31 oktober en maandag 1 november 1982. Nieuwerkerken Dr. Brihet, Jeruzalemstraat 6, Mere. Tel. 21 67 60: zaterdag 30, zondag 31 oktober en maandag 1 november 1982. DOKTERS MET VAKANTIE: Dr. De Neckere, van 21/10 tot 7/11 Dr. De Groeve, van 31/10 tot 7/11 Dr. Dierickx, van 6/11 tot 13/11. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 30 oktober om 9 uur tot maandag 1 november om 9 uur: De Valekeneer, Kattestraat 21Aalst. Roels, Geraardsbergsesteenweg 63, Erembodegem-Terjoden. van maandag 1 november om 9 uur tot zaterdag 6 november om 9 uur: Vereecken, Sint-Jobstraat 144, Aalst. De Doncker, Brusselbaan 150, Hekel- gem. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST A. Lambrecht, Vooruitgangsstraat 9, Aalst. Tel. 70 55 83: zaterdag 30 oktober van 14 tot 18 uur; zondag 31 oktober van 9 tot 12 uur en maandag 1 november van 9 tot 12 uur. ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan. Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking. Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C.V. circuit aan te sluiten: warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8