Kerkfabrieken kosten Aalst volgend jaar 9.411.697 fr. Aan Goudbloemstraat ligt mini-Dender ih m>fh 7 IKKfe-7%f/ Aalsters «Neerhof» met Vechthoenders in vedette MOET ER 61 ZAAI OP? Fred's videoklub één jaar oud N AA de moeite waard het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Uit de ouwe vredes doos Alleen met een kernraket op Aalst, zal ook de Nieuwe Gazet van Aalst zwijgen in de nood leer je. Waar het hart van vol is... (Vlaams spreekwoord) Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 3 De 16e tentoonstelling georganiseerd door de Kleinveevereniging «Land van Aalst» stond vooral in het teken van vechtrassen. Op dit stuk alles zins naar de verklaring van voorzitter WILLY COPPENS een Europees unicum. Vechters van allerlei rassen als Belgische, Brugse, Luikse, Noord-Franse, Soedanese, Indische, Pakistaanse, Thailandse, Twent se en naakthalsvechters uit Madagascar. Een unieke verzameling Naast de zowat 250 vechtersexemplaren nog een duizendtal neerhofdieren gepre senteerd door in totaal ruim 100 fokkers uit de eigen regio doch ook uit de hele provincie, uit aanpalende provincies en zelfs uit Nederland. Voorzitter Willy Coppens loofde natuurlijk de inspanningen van de vele fokkers en zag in deze aktiviteit een vrij interessante vorm van vrijetijdsbesteding, verrijkend alleszins en vaak ook vérreikend. Provinciaal voorzitter van het Oost vlaams Verbond ir Ockerman had woor den van felicitatie en dank aan de vele stille werkers waarna schepen Eddy Mon sieur namens het stadsbestuur de ten toonstelling voor geopend verklaarde. De zowat 1300 dieren zouden van de jury ailen een passend predikaat krijgen AA voor een extra dier (75 fr). A voor een zeer goed (50 fr), BB voor een goed (25 fr). B voor een vrij goed dier (10 fr) en C voor een voldoende. Na twee dagen heel wat bekijks in de Keizershallen reikte schepen Eddy Mon sieur. «voor mij voor de laatste keer doch zeker niet voor U», in bijzijn van schepen De Maght en van prominenten van het Vrijetijdskomitee trofeeën uit aan de vele kampioenen, algemene en reekskampi oenen. Algemeen kampioen werden Gaston Ry- ckaert uit Gent bij park- en watervogels, Willy Coppens uit de Aalsterse Naarstig heidstraat bij de hoenders en Etienne Strijbol uit Stekene bij de duiven. Gaston Rijckaert behaalde een tweede titel bij konijnen en cavies Reekskampioenen werden D. Baeten. J. Fleurus, Van den Berghe, Kloostermans, E. Franssens, K. Walschap. J. Van Impe, M. De Baets. A. Dhondt, A. Achten, J. Maenhout, P. De Swaef. Van de Vijver. J. Pilijn. K. Rijs- sens, Pauwels, J. De Donder, Y. Braem. Speciale prijzen gingen nog naar D. Bae ten, G. Coppens, A. Dhondt, A. Achten, G. Ryckaert. E. Strijbol. Y. Braem. R. Van de Putte, J. De Corte en C. Tillon. De Prijs «Neerhofvrienden» van St.-Ni klaas ging naar Gilberte Wagemaker met drie dierensoorten. (Hm) iiiiii iii m dad Allerhoylegen verboy es en al pertank da ze probeiren van der 'n soert van keiremis van te maoken, meh fritkraomen en hotdogs en zuvoesj es dad oygentlek toch mor nen tristigen toyd En ja, hoe da 't komt of ni. ne mensj peist toch attoyd nog ne kier op de die die der nimmer 'n zen En dorom gommen agaa ne kier iet plezanter oonpakke zee en 'k goon ajjer eh verrozjelken vertellen, da missching wel echt zol kenne gebeird zen. Mor ten hier ni hein. want al pertank dad in Oilsjt alles kaan. zekken dingen 'n zien ek hier toch nog ni gebeiren. Mor wajjer zeilen mor doeng pesies afda 't woor es. Awei.zé. ze mosten hier nen nieven sjampetter on 't weirk zetten, ja, ienen, want 't er moe bespoord werren hein. Mor gelek as 't va serrewoerdeg attoyd goot, ver die ien plosj woren der 'k weit-ni-hoeveil kandedoten. Dorom moste ze allemol eh schriftelèk eksaomen kommen doeng. Ze kreigen allemol ting vraogen woor da ze mosten op antwoeren. Ja, 'k weit na allemol die vraogen nimier zee, mor da was azu iveranst iet van wad es den echten naom van de zwerte maan, wannier meigde deir. as 't licht roeid es of as 't groen es, wad es den naom van de Keinink, woor komt den Denjer in 't Schelje En azoei nog van die klodden hein. Awel, as de kommeseir die eksoames noogezing hooi, bleiven der mor twie nimmer oever die genien faat gemokt 'n hooin. Hè doet die twie 's anderdaos ba hem kommen en hè roept den iesten binnen. «Jongen, zeit 'n, goy en den anderen die dor nog booite zitj, zet d'ienegste twie die der van oever schieten. Domei moen ek na kiezen tissen ajjer en goon ek ajjer ne kier eh vraogske stellen dad 'n be.tjen moeielèkker es. Looistert, het bestoot ooit twie dielen, het es van ting-neigen zwert of donkerbrooin. 't es azoei iveranst 'n twintjeg santemeiters hoeig, 't er zen hollekes in en in die hollekes zitten der roykoeiren... wa zol da kenne zen De knol zitj te peizen en te peizen... en noor ne meniet of voyf zeit 'n. meh 'n beneipe stemmeken Awei, menier de kommeseir, as ek meh nie 'n bedrieg hein. mor 'n zol da gi koppel bottinnen zèn «Bravao jongen, da was 't Goed, wajjer zelle zing. En roept dor na ne kier den andere kandedoot bin nen Dennen anderen zat dor vanoyges meh 'n oy in zen broek ze zeiven op te fretten. «Hei zeg, wacht isj, wad heit 'n gevraogd hè Was 't noyg moeielèk Den anderen, ghiel stillekes en tissen zen tannen deir«oever bottinnen...» Mor vanoyges dat de kommeseir lieper was as dadde en dat 'n gien twie kieren 't zelde gink vraogen hein. «Ah. zetj-a. Looistert, Wa zol da volges aa kenne zen het es rond of vierkanteg, 't hangt on de mier, der stoon ne ghielen hoeip strep- kes op en 't zei tik-tak De sikkeleer zitj te dibben en te dibben en aal meh ne kier vraogt 'n «menier, 't es te zing wadde» «Heu, heu, zitten der gin roykoeiren in «Niet, zeit de kommeseir, roykoeren 'n kommen der ni ba te pas...» «Ja, zeit den anderen, as 't azoei es... ten zeilen 't ghiel zeikes sandallen zen En domei es 't dammen naa nen nieve sjampetter hemmen die alles wetj oever bottinnen... PETJEN De volgende gemeenteraad van 9 november, die zomaar eventjes in totaal 96 agendapunten omvat, dient ook haar advies te geven over de begrotingen 1983 van de Aalsterse kerkfabrieken. 850.000 fr. per jaar bereiken de paro chies van St. Jan, St. Antoon en O.L. Vrouw van Bijstand te Aalst, terwijl de begroting van de kerkfabriek van Nieuwerkerken ook 883.436 fr. voor ziet. Bij dit alles komen nog de buitenge wone toelagen, die voor het Heilig Hart voorzien worden op 4.920.936 fr. en voor de parochie van Gijzegem op 714.672 fr. .124.543 fr. tot 693.658 fr. Een niet e verontachtzamen vermindering. (MP) 1 Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Op de 16 kerkfabrieken is er amper één, met name deze van Meldert die het jaar wenst af te sluiten met een boni van 919 fr. Alle andere parochies hebben een stadstussenkomst nodig om hun jaarlijks budget in evenwicht te houden. Deze tussenkomst varieert van 125.250 fr. (Protestantse Kerk) tot 1.266.507 fr. voor de St. Jozefs- parochie van Aalst. Bij drie kerkfabrieken bedraagt de stadstoelage minder dan 300.000 fr. zijnde deze van St. Jozef-Erembode- gem, van Herdersem en van Baarde- gem. In Hofstade bedraagt de voor ziene stadstoelage 442.340 fr. en in de Heilig Hartparochie 379.427 fr. Uitgezonderd de parochie van Gijze gem, waar 669.017 fr. toelage voor zien wordt, bedragen alle anders stadssubsidies meer dan 700.000 fr. In St. Martinus-Aalst voorziet hetbud- get 1983 aldus 702.559 fr. subsidie, in St. Anna-Aalst 708.854 fr. en in O.L. Vrouw-Hemelvaart te Erembode- gem 777.782 fr. Meer dan Precies één jaar geleden, ging Freddy De Schrijver naast zijn gekende stripzaak er een videoklub bijnemen. Heden ten dage vindt men in zijn ruime videotheek liefst 1400 films. In de start telde men dertig films en 10 leden. De schuchtere bedenking was 10 leden per maand aantrekken en evenredig films binnenbren gen. Al deze cijfers krijgen pas hun volle betekenis als men weet dat 9 kerkfa brieken een gemeentelijke toelage voorzien die meer dan de helft van hun totale budget omvat. Als belastingbe taler kan men slechts één ding verho pen dat de uiteindelijke cijfers niet zo hoog oplopen als de begrotingen voor zien. In dit verband voorziet dezelfde gemeenteraadsagenda een aantal begrotingswijzigingen van de kerkfa brieken. Voorde kerkfabriek van Nieu werkerken wordt de gewone toelage dit jaar aldus verminderd van Eind november 1981 viel een erelid uit de bus, wat een passende ruggesteun betekende bij het begin. Eind decem ber vorig jaar was het ledenaantal opgelopen tot 40 leden, wat iets boven de verwachtingen lag en er waren 100 films te bekijken. De opgang van videofilms was steil en heden ten dage kan Fred rekenen op eind de 300 leden en liefst 1400 films. Een reuze partij zou het worden als bij de viering van de eerste verjaardag het 400e lid uit de bus viel en die kans is reeël. Desondanks had Fred ook met heel wat tegenslag af te rekenen, toen hij een paar weken geleden het bezoek ontving van de B.O.B. en het Ministe- rie van Economische Zaken, die zomaar 327 films als illegaal be schouwden en meenamen. Ging het om piraterij Ontdoken rechten Hij had er het raden naar Eén ding is nu zeker: Fred kreeg zijn films terug met het besluit: alle films zijn legaal!!! Dus alles weer op zijn oude plaats - voor de éénjarige videoklub. Daar wil Fred een feest van maken. Op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7, kan eenie- dere geïnteresseerde afzakken naar de Molendries om er een keuze te doen uit de 1400 titels. Men kan er rustig zijn lievelingsfilm bekijken bij een gratis drink en een verjaardags stunt gezorgd lid worden tijdens die driedaagse 5 films gratis zien 2 maanden gratis lid. Fred's Videoklub mikt hoog en doet een gok voor eind december 500 leden te tellen en 1500 cassetten te bezitten. De zaak is open van 9 tot 18u.30 doorlopend op de verjaardag. En brengen de leden een nieuw lid aan, dan mogen zij vijf nieuwe films gratis bekijken. (A.V.H.) Reeds enkele jaren wordt de buurt van de Goudbloemstraat en de Rozendreef te Aalst geteisterd door de stank van eenbeek, die meer het allure heeft van een open riool, en dus een ideaal leefdomein vormt voor ratten en ander ongedierte. Twee jaar later wenst men eindelijk een definitieve oplossing aan het pro bleem te bekomen. Daarom wordt op Reeds in juni 1979 schreef de Aalster se KP hieromtrent een brief naar de dienst Leefmilieu en vrijwel onmiddel lijk erna werd een onderzoek beloofd. Dit onderzoek kwam er ook en volgens Schepen van Leefmilieu De Maght was de vervuiling afkomstig van de rio lering van de Goudbloemstraat zelf. Normaal watert deze riolering af in de richting van de Groenstraat, maar bij grote regenval lopen de afvalwaters naar de aanpalende beek. De Sche pen bekende zelf dat het hier geen beek meer betrof, maar eerder een vuile riool. Eind augustus 1979 werd beloofd dat de noodzakelijke werken zouden aanvangen, en inderdaad werd kort nadien overgegaan tot het kuisen van de gracht. Het duurde echter niet lang of de buurt was opnieuw met hetzelfde pro bleem gekonfronteerd, o.a. wegens het feit dat de buizen die onder een druk gebruikt veldwegeltje lopen ver stopt zijn. dit ogenblik met een petitie rondge gaan in de getroffen buurt. Hierbij wensen de Jongkommunisten van Aalst dat er een definitieve oplossing uit de bus komt. Ofwel zorgt het stads bestuur ervoor dat er geen afval meer in het beekje terechtkomt ofwel wordt de beek zelf volledig ingebuisd en als riolering gebruikt. Het laatste woord is nu aan de stedelijke diensten zodat dit leefmilieuprobleem definitief van de baan zou zijn. (MP) pcKfÈR -Xf teisvp fyiRbffcii «1,, cvpèn fV/sruoRft&y HüUXftT ei AAisr ■ooé ie KP

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3