f Je zoudt er van opkijken Een kwestie van projekten- steun en fakkels MEDEWERKERS PEDILUX HET REKLAAMBLADp.v.b.a Gazet \>cin £|cil}t Starten Robert Vandeputte te Aalst -\comfortsch oenen \voetverzorging ~\steunzolen "Xorthopedisch maatn/erk \spaladerkousen moest je weten wat wij naast de Nieuwe Gazer van Aalst allemaal drukken en kunnen drukken I typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19,9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 5 11 november in Aalst, dat zijn vijf hoogdagen. Sint-Maarten en zijn jaarmarkt, de V-dag van de oudstrijders '14-"I8, de alternatieve vredes- herdenking met fakkels én de 11.11.11-aktie. Een rijkelijk belegde boterham, ware het niet dat een honger herinnerd wordt. Een vredige feestdag, zo er niet aan wapengekletter herinnerd werd. 11 november... Sint-Maarten die zijn mantel in twee scheurt, en van zijn legeroverste op de kop krijgt. Met een beetje goeie wil ontdek je een link, Met een beetje goeie wil ontdek je een link, dezelfde als op de affiche van 11.11. 11 «Vrede is geen kwestie van woorden, maar van daden». Of nog ontwapenen om te ontwikke len. Geen kernraketten, maar reële ont wikkelingssteun. 11.11.11 wil in Aalst giften vinden voor twee projekten. In Nicaragua wil men hel pen «ekonomisch alfabetiseren». Het funktioneren van de ekonomie begrijpe lijk maken voor de Nicaraguaan met de sombrero. Het bewustzijn vooruithelpen, 900.000 fr. wil 11.11.11 dit jaar bijdragen aan dit projekt van het Nicaraguaanse volk zelf. aangevraagd door OXFAM- België. In Rwanda wil men aangepaste technologie promoveren in de rurale ontwikkeling. Het projekt ITARA (aangevraagd door A.T.Ó.L.) beoogt informatieverspreiding van mensschalige technologie, op terrei nen zoals o.m. watertoevoer, artisanaat, zonneënergie, werkgelegenheid, pre ventieve geneeskunde, gemeentelijke hoeves, gemeentelijke veekweek, be heer en boekhouding van projekten... 11.11.11 wil een bedrag schenken van 3.418.900 fr. Dit projekt komt in aanmer king voor medefinanciering door de Bel gische Overheid. Elke Aalstenaar kreeg deze week een informatiestencil, een envelop alsmede een «terugzendkaart» omtrent het Bel gisch Zaïre-beleid». 11.11.11 wil immers niet enkel geld om halen voor projektensteun, maar ook via politiek drukkingswerk hier. aandringen op beleidswijzigingen in onze officiële ontwikkelingshulp en buitenlands belèid. Niemand minder dan onze Aalsterse volksvertegenwoordiger Jan Caudron had het hier op 26 oktober in de Kamer over. In zijn (o.m. door de Standaard- kommentator Many Ruys opgemerkte) toespraak toonde hij onmiskenbaar zijn afkeer voor ons zogezegd ontwikkelings beleid. «Zo vraagt men zich met recht en reden af of België nu echt moet partici peren in de aankoop van een Boeiing voor RWANDA of in de bouw van de mooiste bank van SOEDAN. In een ECHT ontwikkelingsbeleid staan de le vensomstandigheden van de lokale be volking voorop», aldus Jan Caudron. Hij had het bovendien over het «Belgisch profijt», dë militaire steun aan het Mobu- tu-regime. de grootschalige machines en investeringen, de wens tot federalisering van het ABOS. het uitblijven van stappen naar een rechtvaardige eckonomische wereldorde, de «ontwikkelingshulp» door de overbetaalde koöperanten (in tegen stelling tot de onderbetaalde vrijwilli gers) enz. Het straat-werk van 11.11.11 is noch min noch meer een aanklacht van een (al zolang) gebrekkig overheidsbeleid. De bestede gelden door dit Nationaal Cen trum voor Ontwikkelingshulp blijken in tussen hard nodig... De aktie gaat door van 11 tot en met 14 november. De kol- lektebussen zijn verzegeld en in de stad shuishall wordt geteld. De alternatieve 11-novemberherdenking start op 10 november om 19 u. op de Grote Markt. «Vrede en ontwikkeling - ontwapenen om te overleven» is het mot to. De VAKA-minimumeisen (geen nie- we kernwapens, wederzijdse ontwape ning door eenzijdige stappen...) staan centraal. Na die fakkeltocht stellen Jef en Mieke De Loof het nieuwe boek «En niemand hoort je huilen» voor. (zie interview in onze vorige editie) Helpende handen Aktieve inzet kan bij beide inititatieven nog gebruikt worden Voor de fakkel- toch kan men in de Wereldwinkel (Hop markt 11) terecht, voor 11.11.11 in het Jeugdsevicecentrum (Kapellestraat 15). Vooral voor Herdersem worden nog om- slagenomhalers gevraagd. Op deze bei de adressen is ook informatiemateriaal te bekomen. (P D.) Nog zoveel keer slapen en het is Sintemaarten Vrijdag 5 november - 19-21 u. (in Kastanjehof. Keizerlijk Plein 12) biedt Willy Alloo een gratis drink aan n.a.v. zijn verkiezing tot gemeenteraadslid. Zaterdag 6 november - 9 u. (aan kafee Den Hert. Ninoofse Steenweg - hoek Weilemeersenstraat Denderleeuw) of 14 u. (aan Spoorwegbrug Rodestraat Denderleeuw)Werk groep Natuurbeheer trekt een dag in de Wellemeersen Kom met bijl of hakmes en piknik voor wie een ganse dag wil werken. Leiding Gilbert Coene. - 9 u (aan station)vertrek geleid bezoek aan het Algemeen Rijksarchief te Brussel; bezoek o.m. aan de permanente tentoonstelling, de mikrofilmzaal en de leeszaal. Org. VI Vereniging voor Familiekunde - 20 u. optreden Rum - Flandria Tropical in Netwerkcentrum. WK 160 fr. Kassa 200 fr. Org. Mallemolen. - In zaal "De Roos" (Blekestr. 41Hofstade) de ganse dag vogeltentoonstelling door de ornithologische vereniging 'De Aalsterse Zwaluw". - 17-21 u. in kafee Wembley (Bredestr. 78) 2de groot mossel- of kip aan 't spitfestijn (met friet of brood). Ten voordele van verlaten kinderen van Oost- Vlaanderen (v z.w. De Kinderen van Ons) Zondag 7 november - In zaal "De Rode Roos' ganse dag Vogeltentoonstelling (zie 6/11) - 14 u in Marcellinoklub (Kapucijnenlaan 95)kinderfilm Zwartbaards geest' (zeeroverskomedie). - 20.30 u. in Stadsschouwburg Italiaanse film "The Fratelli" (van Fr. Rosi 1981). Toegang 75 fr. Org.Antrakt. - Eetfestijn (11.30 u tot 21 u.) in kafee Wembley (zie 6/7) Dinsdag 9 november - 19.30 u Vergadering Gemeenteraad in Belfort (1e verdieping) Gratis toegang openbaar gedeelte. Woensdag 10 november - 19 u. (Grote Markt) vertrek fakkeltocht "ontwapenen om te overleven, voor vrede en ontwikkeling". Om 20 u. in zaai Madeion (Grote Markt) voorstelling nieuw boek "En niemand hoort je huilen" door dr. Jef De Loof Org VAKA-Aalst - 's nachts Grote Speelgoedaktie door de NV Sint-Maarten Co. Zet een wortel en een raap klaar voor de ezel. 't Is wel erg voor D 'Haeseleer, die likt nog steeds zijn wonden. Nog altijd doet hem 't hart zo zeer: zo weinig kiezers die hem een stem waard vonden I 't OCMW krijgt hij misschien nog, er blijft niets anders over. Maar voor een ex-burgemeester is dat toch als resultaat maar pover. Bovendien is zijn partij opeens totaal onthoofd. Want ook Van Den Eede leed averij, de PVV-glans is dus ver gedoofd. De PVV zit dus duidelijk in de nood ze gaat nu al geheel verloren. Haar nieuwe partner, reuzegroot, blaast immers héél hoog van de toren I Wellicht behoort ze bij de volgende verkiezingen al tot 't Aalsterse verleden, en kunnen zij, die met Louis vergingen, allen nog treuren om wat ze samen deden perversje Vorige week organiseerde de Belgische Vereniging der Banken een voordracht avond in de zaal van de Generale Bankmaatschappij. De heer Robert Vandeputte, ere-goeverneur en gewezen Minister van Financiën, sprak er over de "lichtpunten in de ekonomische toestand van België". Die schenen er weinig te zijn, want het overgrote deel van de avond werd gevuld met doembeelden en katastrofaal cijfermateriaal. Enkel onze geografische ligging en de arbeidslust en technische vorming van onze bevolking bieden ons enige redenen om de toekomst nog een beetje rooskleurig te bekijken. Een tijdelijke vermindering van onze levensstan daard is een onafwendbare noodzakelijkheid om aan de problemen van de open bare financiën het hoofd te bieden. De heer Vandeputte deed nog een oproep naar het bedrijfsleven om hun sociale verantwoordelijkheid op te nemen en de kansen die hen nu geboden worden waar te maken. Een ekonomische heropleving met nieuwe investeringen in de sektoren van de spitstechnologie is het doel waar nu moet naar gestreefd worden. (VDM) niGUCOG. Wij denken aan kandidaten met - schrijftalent, fotografeertalent kommerciële fejling gevoel voor kunst en publiciteit - goede faam en geïntroduceerd ïn het Groot-Aalsters leven U kunt schrijven met levensloop naar: Roel Van de Plas (afgevaardigd beheerder) Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. pedilux V 82/21/25 kerkstraat 18,9300 aalst tel. 053/21.59.23 Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5