Mr. A. Mollaert «Ik was gelukkig in mijn beroep» /■C O 15 «7 IAALSTERS «UITJE» Verzekeringen Van den Hauwe Erembodegetnse Hopbelletjes ,tvS' GEERINCKX VERZEKERINGEN Vlaanderenstraat 15b 9300 AALST 053/21 71 45 93 f I 6 Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 eYV Verleden zondag werd Antoine Mollaert 65 jaar. Een paar dagen nadat hij met pensioen ging. Het gemeentehis van Erembodegem was meer dan 40 jaar lang zijn tweede thuis, en voor de bevolking was hij daar al die tijd een van de ver trouwde gezichten. Eigenlijk méér dan dat: een bekwaam ambtenaar en een vriendelijk mens, die het vertrouwen en de genegenheid genoot van de veie Erembodegemnaars die aan de deur van zijn bureel kwamen kloppen. Een inter view overwaard, vonden we. Terwijl de poes in een zetel ligt te spin nen vertelt A. Mollaert over zijn loop baan «Ik liep 12 jaar school bij de Jezuïeten te Aalst, behaalde er in 1937 mijn humanioradiploma (Grieks- Latijnse). Daarna studeerde ik be stuurswetenschappen en behaalde ook het diploma van gewestelijke ont vanger. Eigenlijk heb ik al vroeg leren houden van zulke takenals kleine jongen hielp ik mijn vader die gemeen telijke ontvanger was bij de COO. Grootvader was burgemeester geweest te Moorsel, en een oom die daar sekretaris was stimuleerde me in mijn studiekeuze. In 1940, vlak voor de oorlog begon, werd ik tijdelijk bediende in de gemeente. Tot in 1947 stond ik vooral in voor de rantsoene- ringsdienst; een heel werk met het ontvangen van de «zegels» van toen, opmaken van lijsten, bevoorrading van de winkeliers enzovoort. Veel overuren en weinig verlofdagen. Het gebeurde wel eens dat handelaars valse zegels wilden gebruiken, of de ambtenaren wilden uitkopen maar ik ben daar nooit op ingegaan. Dat strookt niet met de waardigheid van een ambt, vind ik, en ik heb alle men sen steeds gelijkwaardig behandeld. Van '47 tot '61 werkte in in het gemeentehuis 's morgens op de bevolkingsdienst, en in de namiddag op het sekretariaat. Voor de oorlog vergde de bevolkingsdienst minder werk de veldwachters namen er dat toen nog bij maar met de nieuwe wetten werd het een hele opdracht. Ik denk bvb. aan de vele verhuizingen in ons dorp die nauwkeurig moesten bijgehouden worden, de samenstel ling van de gezinnen voor de bereke ning van de kinderbijslag, en noem maar op. Ondertussen was ik vast benoemd tot klerk (in '49), dan als opsteller (in '51), en ik 1960 bevorderd tot onder bureauchef, waarvoor ik in '56, het examen had afgelegd voor de provin ciale jury van Oost-Vlaanderen. En dat waren toen nog serieuze examens, want nu in Aalst...». In 1967 werd A. Mollaert ernstig ziek en moest hij het met spijt in het hart wat kalmer aan doen. Jarenlang deed hij ongevraagd (en meestal ongeweten) overuren, begon zijn werk vóór het vastgestelde uur en nam er ook wat van mee naar huis: «Ik was gelukkig in mijn beroep, en heb mijn werklust tot de laatste week behou den. Ik stond erop mijn beroepskennis op administratief vlak permanent bij te houden, door praktijk en zelfstudie. Aandacht te hebben voor grote en kleine taken. Ik heb graag dat iets op tijd af is en dat het goed gedaan is. Maar vooral hield ik van het kontakt met de mensen, mij te kunnen inzetten voor de bewoners van Erembodegem, zelfs ten koste van eigen belangen Ik ben het altijd een boeiend beroep blij ven vinden». En onze gastheer herhaalt hoe men de waardigheid van z'n ambt moet waar makenonbaatzuchtig, menselijk en gemoedelijk, beleefd en korrekt, zon der bepaalde mensen te bevoordelen of te benadelen. En in Erembodegem weet men dat hij zijn ambt op zo n plichtsgetrouwe manier heeft vervuld. Voor hem'was het boeiend om zovele De heer An toon Mollaert. OJ dacht voor ons had, heeft ons eens de ambassadeurs voor de deelgemeen ten genoemd; op 't stadhuis hoorden we dat daarna als spotnaam gebrui ken. Verschillende mensen, vooral oudere ambtenaren uit de deelge meenten, hebben daar moreel en fysisch onder geleden. Ze spreken er echter zelden over. Op sommige diensten in het stadhuis werden de nieuwste instrukties ons niet meegedeeld en dan wordt het natuurlijk lastig. Die werkwijze en mentaliteit waren niet naar mijn zin, maar ik wil dat niet veralgemenen. In het gemeentehuis had ik geen gege vens meer, gelukkig was ik hier ver trouwd met zeer veel mensen en situa ties. Ik moest dan elke namiddag naar Aalst om te gaan halen wat de mensen 's morgens waren komen vragen. Ik heb dat altijd zo vlug mogelijk gedaan, of uitgezocht waar ze zonder tijdver lies in Aalst terecht konden. Ik heb geprobeerd er het beste van te maken, maar als enige persoonlijke voldoening bleef me nog het kontakt mte de bevolking van Erembodegem». generaties dorpsgenoten te hebben mogen kennen en helpen«Ik heb werkelijk het geluk gehad mijn geko zen beroep te kunnen uitoefenen gedurende zovele jaren. Te midden en ten dienste van de inwoners van mijn gemeente, met wie ik dagelijks alle gebeurtenissen kon meeleven. Ik hield van mijn gemeente en de inwoners van Erembodegem. En dat zal zo blij ven». We vroegen hem nog naar zijn plan nen voor de komende jaren. «Ledig heid» zal er met bij zijn«Er is thuis nog werk, en in de tuin. Ik ga weer wat kunnen lezen, fietsen en wandelen, werken aan stambomen waar ik eens mee begonnen was...». De Erembode gemnaars die «meneer Mollaert» al die jaren kennen, gunnen het hem van harte. Tenslottein opvolging van A. Mollaert worden de Erembodegemnaars op het gemeentehuis nu ontvangen door juf frouw Rosette Van Campenhout uit Baardegem. De bevolking hoopt in haar een waardige opvolgster te moaen ontmoeten (KN) De tijd van de fusie Het omzien naar een stuk verleden wekt zowel vertedering als pijn. Er zijn goede en moeilijke jaren geweest. Voor veel mensen die in de deelge meenten op 'hun gemeentehuis werkten was 1976, het jaar van de fusie, een zware stap. Je hoort het aan wat gezegd wordt, en ook in wat verzwegen blijft. Van '76 af werd het gemeentehuis een «dienstcentrum», en A. Mollaert werd een schakel tus sen het stadhuis en de deelgemeente «Ik wil het met te negatief voorstellen Maar die fusie werd niet algemeen ge- gevraagd. De dienstverlening is er met vlugge op geworden, ook met beter. Kostelijker echter wel. Waarom het een pijnlijke periode was Wel, wij voelden dat aan alsof men ons ons werk ontnam, we verlóren veel zelf standigheid en verantwoordelijkheid. Al die dossiers, fiches en boeken die ge zoveel jaren bijgehouden had verhuisden plots naar Aalst, en ginder werd ge soms als minderwaardig behandeld, als een nieuweling. Met onze ervaring, kennis en dienstjaren werd precies geen rekening gehou den. De burgemeester, die wél aan- Zaterdag 6 november - Woonkernkomitee Fonteinbos organiseert een herfstwandeling naar het Kra- vaalbos te Meldert. Verzamelen aan het speelplein van de wijk om 14 u., Liefst met laarzen Drink en boterhammen voorzien. - Sint-Maartenfeest KAV-KWB in de parochiezaal vanaf 14.30 u In café Forum vanaf 15 u. (Keppestraat), in café Sportlokaal (Bergstraat) en in De Eekhoorn (Brusselbaan) van 13.45 u tot 20 u. Woensdag 10 november - A.A.-groep "Om mekaar" in parochiehuis om 20 u - Groot Sint-Maartensbal van S.K Erembodegem in zaal Gerstenhof. om 21 u met Henry Spider en het orkest The Fellows, zangeres Nelly en saxofonist Marcel Cooreman. Toegang 80 fr. Oonderdag 11 november - Vaderlandse plechtigheden om 9 u. bijeenkomst in de Denderstraat. om 9.15 u. optocht begeleid door de Kon. Fanf. St. Cecilia, via Denderkaai, Weggevoerden straat en Dorpsstraat Te Deum in de O.L.V. Hemelvaartkerk om 9.30 u., nadien plechtigheid aan het monument van de gesneuvelden, bloemenhulde, uitreiking eretekens en optocht. Terjoden H Mis en Te Deum in de St. Jozefkerk om 10 u Bloemenhulde en optocht begeleid door de Terjodenaren langs de Geraardsbergsesteenweg en Ninovestraat. - Amnestiefakkelloop ter nagedachtenis van Dom Modest Van Assche en Meester De Vos, om 13 u. aan het monument van Dom Modest aan de kerk van Ten Bos. Einde aan het Vredesmonument te Aalst om 13.45 u.. aan het Vredsplein Organisatie T.A.K. Kouterbaan 22 9370 Lebbeke Tel. 052/21 63 55 Alle bureelmachines in occassiecopieer-, stencil-, schrijfmachines, enz. met waarborg. verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Den Witten Leeu, Colinetplein. The Duke, Stationsplein. Den Heerd, De Ridderstraat. La Marmite, Hopmarkt. Ter Linden, Oude Gentbaan. Ristaurante di Roma (Bruno), Keizerlijk Plein Cinéma Palace. Cinéma Feestpaleis. H. De Vis, Aeroclub Affligem. Bloemenrijk De Smet, D. Martensstraat. Boeket van de Markt, Grote Markt. Lilaflor, Molenstraat Basketbalklub Okapi, Burchtstraat. Eendracht Aalst, Bredestraat. De Ridder, Korte Zoutstraat. P. De Clerck, Kattestraat. Verhofstadt, Eikstraat. A. Lowie, Molenstraat en Bolleweg. Borse van Amsterdam, Grote Markt. Dank U, Vredeplein. Iris, Geraardsbergsestraat. tsP 09 C/9 1= E Isa CD .i= E 11 i S Si *- O ro I Win uw eigen en u wordt een gans week-einde lang toerist in eigen stad. E 's Vrijdags z wordt je thuis op een bloemetje getrakteerd en tegen de avond aan gaat u zo 5 maar een «cinemake» doen met daarna een pintje in een gezellig kafé en een i steak in «Den Witten Leeu». E 's Zaterdags z wordt je thuis afgehaald met koets en paarden voor een rustig rondritje in de 5 stad. Later op de dag kun je onze Aalsterse basketbalspelers aan de slag I zien in een kompetitiewedstrijd Okapi - of misschien ligt toneel je béter en wens je onze amateurtoneelspelers aan het werk te zien. Dat kan s allemaal. 's Zondags 5 krijg je bij de koffie een heerlijke Aalsterse vlaai. Je zegt maar hoe laat hij er S zijn moet. Nadien kun je naar Ter Kluizen toe voor een spektakulaire luchtdoop en een vlucht boven de stad. Om van deze emotie later te bekomen strek je je benen I (nog steeds met je partner) onder een tafel in één van onze gerenommeerde 5 restaurants (keuze vroegtijdig te maken). Of je stelt dit uit tot later op de dag z en je gaat s namiddags met toeter en vlag onze Aalstenaars op den Een- f dracht gaan aanmoedigen. E 's Maandags E z kun je rustig, na een eerste werkdag, even naproeven bij een muzikaal slot- akkoord. I Als lezer van de "Nieuwe Gazet van Aalst" hebt u om de maand de i reële kans dat dit unieke Aalsterse week-endje-uit u in de schoot I i valt. I Als abonnee I I speelt u automatisch mee (u moet alleen inschrijven voor een jaarabonnement - als u er nog geen mocht hebben - en u bent maandelijks virtueel kanshebber.) Als wekelijks koper bii uw krantwinxel 5 bij rdoet U mee als U bovenstaande bon invult en aflevert bij uw krantenwinkelier (u kunt onbeperkt deelnemen - hoe meer deelnemingsbons, hoe meer kansen, dit geldt ook voor de abonnees) I De publieke trekking van de winnaar (voor 2 pers.) gebeurt op de 1e vrijdag van elke maand in lokaal "Landhuis", Grote Markt te 19 u.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6