Nieuwe gezichten in gemeenteraad 1983... en hopelijk durven ze hun mond opendoen Dr. Anny Dierick: sociaal beleid en V-dienst Moorsels raadslid Willy Bosteels wil verenigingsleven stimuleren Frans JANSEGERS Patrick De Smedt wordt het jongste gemeenteraadslid üföiiïÉiiÉittt 70"?8; donderdas 11 november DOOOOOOOOOeXDOOOOC CéT^ voor hits jU Sluierstraat 1 en andere muziek... TAXI WD H IL^ PERFECTE BEDIENING - VEILIG THUIS Stationsplein 7 9300 AALST U wenst een zaak over te nemen. Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrij ving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer enz. Goede raad is dan goud waard Daarvoor kan U terecht bij Pontweg 57, HERDERSEM Tel. 053-77.51.34 Gedicht voor overleden speelgoed Nieuwe Gazet van Aalst 5 november 1982 7 De dochter van de suikerbakker de Vrijheidsstraat. komend beleid vooral naar de sociale en de medische sektor. Een must is alleszins de oprichting In de schaduw van de St.-Rochuskapel op de Meldertse wijk Nievel treffen we dokter-interniste Anny Dierick, sinds 1961 werkzaam in het O.L.V.-Ziekenhuis te Aalst, echtgenote van het O.C.M.W-raadslid Piet Heymans en nieuw verko zen VU-gemeenteraadslid. Anny Dierick, dQchter van de gekende suikerbakker uit de Vrijheidstraat die dan naar de St.-Annalaan verhuisde is geboren en getogen Aalstenaar. Ze deed de lagere school in de St.- Jozefsschool en Grieks-Latijnse bij de Dames van Maria. Uit de vele moge lijkheden die ze voor zich en die haar interesse wekten koos ze de medische tak die haar steeds had gefascineerd. Vader was gestorven en dan maar als spoorstudent naar de Gentse Univer siteit. Eigenlijk wilde ze met haar doktersdiploma naar Zaïre doch 1961 was een uitgerekend slechte periode daartoe. Ze specialiseerde zich dan in inwendige ziekten in «de kliniek» waar ze haar echtgenoot leerde kennen. Qua subspecialisatie ging haar aan dacht vooral naar oudere mensen. «Polarisatie» heet dat nu. Ook het sociaal aspekt van oudere mensen en hun hele problematiek houdt haar vol ledig in de ban. Mensen moeten leren oud worden en jongeren moeten leren respekt opbrengen voor ouderen. Belangstelling voor de politiek kreeg Annie Dierick reeds te Gent in studen tenmiddens, pluralistisch bij uitstek. Lektuur en gesprekken met Piets vrienden leidden haar naar aktieve deelname aan het politiek gebeuren waar ze wellicht haar inzichten in konkrete vormen zou kunnen realise ren, «Wegens mijn Vlaams-nationale overtuiging kwam ik vanzelfsprekend bij de Volksunie, zette me ter plekke aktief in en belandde te Aalst in het politiek kollege. Kandideren zat er voor haar echter voorlopig nog niet in doch haar eigen ervaringen gekop peld aan die van haar echtgenoot en de vraag naar vrouwelijke kandidaten deden haar besluiten haar kandida tuur te stellen. Al te veel ambten wor den immers ingenomen door mensen met minder back-ground, bagage en enaagement. De uitslag van de VU had het nieuw raadslid zich wel iets beter voorge steld. Milieugroeperingen knaagden wel iets af en de voorbije koalitie was moeilijk en vaak ondankbaar. Opval lend is wel dat de zeven VU-verkoze- nen mensen van Aalst-stad zijn. Blom- maert en Dierick zijn immers allebei ook echte Aalstenaars. Haar persoon lijke uitslag noemt ze beter dan ver wacht. 1000 stemmen was goed geweest, 1200 zeer goed en 1500 was een quasi onbereikbaar maxi mum. Toch bereikte ze het bijna. Stemmenaantal beschouwt ze even wel niet als een valabele waardemeter.- Persoonlijk gaat haar inbreng in het van een R-dienst. «R» staat dan voor revalidatie doch is een minder geluk kige benaming daar er vooral de geria trie, de verzorging van ouderen, zulks op sociale wijze, mee wordt bedoeld. Eveneens een V-dienst, een dienst voor kronische zieken die te zwaar ziek zijn om thuis verpleegd te kunnen worden doch geen speciale onderzoe ken meer nodig hebben. Dergelijke dienst bestaat (nog) niet te Aalst. Wel te Merelbeke. In de kliniek is reeds een R-dienst doch ook het O.C.M.W. zou er een dienen te hebben. Qua benoemingspolitiek wil Dierick ijveren bij examens voor strikte objek- tiviteit. Het kultureel centrum wil ze nu vanzelfsprekend afgewerkt zien doch ontmoetingshuizen in de deelgemeen ten noemt ze absoluut noodzakelijk. Tenslotte breekt Anny Dierick een lans voor herwaardering van de adviesra den zodat er alleszins reeds die in spraakmogelijkheid bestaat. De adviesraden afschaffen zoals wel hier en daar wordt voorgesteld is het kind met het badwater buitengooien. Men moet ze niet afschaffen doch hen nieuw leven inblazen. Stimuleren tot en met. (Hm) In de omgeving van het Moorsels Waterkasteel, meer bepaald in de Groen straat, vinden we de 33-jarige vrijgezel Willy Bosteels, zoals Couckuyt een nieuweling die met zijn eerste kandidatuur een schot in de roos lukte. Te Moorsel geboren volgde hij er de lagere school en werd aan het Aal- sters VTI A3 elektriciteit waarna hij bij het departement van volksgezondheid werkzaam was. Zes jaar lang volgde hij echter avondlessen boekhouder- fiskaliteit en werd gegradueerde. Nog steeds werkt hij bij volksgezondheid doch nu wel op de personeelsdienst. Zijn jeugd maakte hij door in de Chiro waar hij leider werd en maakte deel uit van de jongerengemeenschap «Ale- win». Later werd hij voorzitter van de Moorselse ACV-afdeling en lid van het verbondelijk hoofdbestuur. Ook in de parochiale werking is hij aktief als se- kretaris van het Parochiehuis. Van jongsaf aan voelde hij zich tot de politiek aangetrokken en zijn deel name aan het politiek en verenigings leven leidde hem logischerwijze naar een kandidatuur, op advies dan van het Moorsels CVP-sektiebestuur. Wegens de goede samenwerking van de Moorselse CVP-sektie en de steun van het ACV had Willy alleszins een Willy Bosteels (CVPj: Het vereni gingsleven komt niet aan zijn trekken Aalst 77 21 69 82/21/12 82/21/13 Tel. 053/77 82 36 goede uitslag verwacht. «Zó goea» ging wel boven zijn verwachtingen. Na een oppositiekuur vindt Bosteels de uitslag van de CVP zeker zeer bemoe digend. Ook iets boven veler verwach tingen. In eerste instantie wil raadslid Bos teels het jeugdbeleid op de voet vol gen. Katholiek geïnspireerde bewe gingen komen er alleszins niet vol doende aan hun trekken. Ook het verenigingsleven heeft het moeilijk en dient alvast te worden ge stimuleerd. Enige akkomodie, bvb. een soort ontmoetingsplaats met poly valent karakter is wel een must en moet realiseerbaar zijn. Het hoeven geen luxe-realisaties te zijn of presti- geprojekten. Bosteels ondervindt aan den lijve welke moeilijkheden het ver enigingsleven treffen in het Parochie huis. Gepensioneerden, KAV, ACV en Alewin vergaderen er doch het is prak tisch financieel niet te dragen. De uit gaven zijn te groot voor het o zo klein budget van de plaatselijke bonden. Ook Moorsel heeft dus nood aan een degelijke akkomodatie waar verenigin gen aan hun trekken kunnen komen, akkomodatie die dan moet openstaan voor verenigingen van alle strekkin gen. Het jong gemeenteraadslid opteert verder voor een plaatselijk team, noem het bvb. arbeidscel, in staat een aantal kleine problemen ter plaatse op te lossen i.p.v. het heen- en weer-gerij van Aalst naar de deelgemeenten en vice-versa wat alleszins veel tijd en geld impliceert. Een permanentie per deelgemeente vooral van kleine werk jes ware alleszins een goede oplos sing. Met het huidig bestaand perso neelsbestand moet het zeker mogelijk zijn zulks te realiseren. (Hm) Patrick De SmedtEr moet een gron dige mentaliteitsverandering in alle partiien komen Met zijn 25 lentes wordt Patrick De Smedt het jongste lid van de nieuwe Aal- sterse gemeenteraad. Sinds zijn prilste jeugd is hij 'thuisvin de socialistische beweging en zijn partijwerk resulteerde in 1981 in zijn verkiezing tot partijse- kretaris van de SP onderafdeling Aalst. Voor de jonge Aalstenaar is De Smedt waarschijnlijk beter bekend via zijn initiatieven als secretaris van de stedelijke jeugdraad. Wij vroegen hem naar zijn bedenkingen rond de verkiezingen van 10 oktober. Samengevat Kan je zeggen dat de SP versterkt én verjongt uit de stembus- uitslag is gekomen, maar jammer genoeg ook dat de verliezers uiteinde lijk en ten onrechte als overwinnaars de vólgende 6 jaar in gaan. Persoon lijk vind ik het ook spijtig dat de Volks unie niet de verhoopte winst heeft geboekt; dat zou voor ons ook meer perspectieven hebben geboden. Er was geen 'groene refleks' in Aalst Door versplintering heeft klein links en Agalev hier duidelijk een zetel ver speeld. Al heeft onze lijst ontegen sprekelijk ook mensen uit de groene hoek' aangesproken door bijvoor beeld naast Mare Galle een figuur als Jan Louies voor te stellen die zich op het vlak van de milieuproblematiek reeds zeer aktief toonde. Hij behaalde met meer dan 700 stemmen trouwens een schitterend resultaat. Bepalend voor het sukses van de SP worden het Galle-effekt en de verjonging in de partij genoemd. Kan u daar wat meer over zeggen Er waren nog partijen die het steeds hadden over vernieuwing en verjon ging, maar als je de nieuwe gemeente raad bekijkt, kan je rustig beweren dat dit enkel in de SP, werkelijkheid werd. Bij de PVV bijvoorbeeld haalden som mige jonge kandidaten een behoorlijk resultaat, maar de partij weigerde hen klaarblijkelijk een gunstige plaats toe te kennen. Niet alleen komen zij op die manier niet in de gemeenteraad, maar weert men er de aflossing. Vernieuwing binnen de partij, betekent dit ook een andere visie op de werking in de gemeente raad Men kan onmogelijk een goede wer king in de gemeenteraad loskoppelen van een degelijke partijwerking. Aan dit laatste is in de SP, de jongste jaren hard gewerkt. Nu wensen we de vol gende stap, namelijk een goede ver standhouding tussen fraktie en partij, te verzorgen. Konkreet betekent dit Dit betekent dat wij als een hechte groep naar voor komen, aan taakver deling wordt gedaan en dat tevens het basiswerk in de partij het uitgangs punt is en blijft: werkgroepen moeten rond relevante thema's voorstellen en oplossingen uitwerken die door de partij naar de fraktie toe worden door geschoven. Een gezonde doorstro ming van onder naar boven dus. Inspraak was een thema dat door vrijwel alle partijen naar voor werd gebracht in de campa gnes... Dat is zo en de meerderheidspartijen zullen nu moeten bewijzen dat open heid van bestuur geen holle slogan was. Voor osn is het een vaststaand recht, denk ik, om als gemeenteraads lid uit de oppositie inzage te hebben in alle bestuurszaken en eventuele mis toestanden bloot te leggen. Dat moet in een goed functionerende demokra- tie toch kunnen. Ik zal dan ook in dit verband mogelijke initiatieven als 'De Wakkere Burger' blijven steunen en aanmoedigen. Ik neem aan dat het jeugdbeleid voor u belang rijk blijft Tijdens de voorbije zes jaar is het jeugdbeleid onder een socialistische schepen van nul af opgebouwd en is er heel wat gerealiseerd. De jongste twee jaar was er echter een dreigende afbouw te bespeuren en dat is voor ons, socialisten, in elk geval onaan vaardbaar. Dat in het gevoerd^jeugd- beleid iedereen aan bod kwam, is door de CVP nooit echt aanvaard omdat deze partij voorheen in een machtspo sitie zat en de aanleunende jeugdor ganisaties duidelijk bevoordeeld wer den. Het oppositiewerk, wat houdt dat voor u in Voor mij betekent dit twee zaken ten eerste zeer kritisch het beleid volgen, maar ook proberen opbouwend mee te werken. Dit zal echter een grondige mentaliteitsverandering in alle partijen veronderstellen. En wij zullen vooral geloofwaardig zijnwe zullen onze principes eerlijk verdedigen. Dr. P. Amelinckx, Hoogstraat 8, Hofstade. Tel. Baardegem, Herdersem, V.'. .v.v.V.v.vMeldert, Moorsel WACHTDIENST DOKTERS Dr. Van Raemdonck, Grote Baan 219, Herder- Aalst sem. Tel. 70 55 44 zaterdag 6, zondag Or. J. Haentjens, Sinl-Annalaan 106,, Aalst. 7 en donderdag 11 november 1932. Tel. 77 66 42vrijdag 5 november vanaf 20 uur; zaterdag 6 november vanaf 8 Nieuwerkerken uur 's morgens; zondag 7 november Dr. Paepe, Bremtstraat 116, Nieuwerkerken. de hele dag tot maandag 8 november Tel. 77 64 51zaterdag 6 en zondag 7 8 uur s morgens: maandag 8 en dins- novembef 1982. dag 9 november vanaf 20 uur; woens dag 10 november vanaf 12 uur tot en met donderdag 11 november om 8 uur s morgens. WACHTDIENST APOTHEKERS Dr. P. Van den Abbeele, Rozendreef 60, Aalst, LAND VAN AALST tel. 21 45 44: donderdag 11 november van zaterdag 6 november om 9 uur tot vanaf 8 uur 's morgens tot en met vrij- zaterdag 13 november om 9 uur dag 12 november om 8 uur 's mor- Carpentier, Ledebaan 53, Aalst. c iMahieu, Hogeweg 2, Erembodegem. Erembodegem-Terjoden °e0nMeyer' DorPss,raat 30- Nieuwerker- Dr. Van de Wiele, Heuvel 25, Erembodegem. Tel. 21 68 11zaterdag 6 en zondag 7 WACHTDIENST TANDARTSEN november 1982. LAND VAN AALST Dr. Van Opdenbosch, Sannastraat 8, Dende- w. Van Overwaelle, S. Van der Guchtlaan rhoutem. Tel. 054/33 57 02: donderdag 1 3, Aalst. Tel. 70 44 93; zaterdag 6 november 1982 november van 14 tot 18 uur en zondag Hofstade, Gijzegem 7 november van 9 tot 12 uur Dr. G. Gravez, Steenweg naar Aalst 1, Hofs- J. Verbeken, Stationsstraat 115, Haal- tade. Tel. 21 75 28: zaterdag 6 en zon- tert. Tel. 77 72-85: donderdag 11 dag 7 november 1982. november van 9 tot 12 uur. Waar gaat speelgoed naartoe als het oud en stuk is Naar de vuilnisbelt, naar de zolder. naar het kerkhof Als al het oude speelgoed begraven zou worden dan zou de aarde een groot kerkhof zijn. Patrick Ateljee 't Vlammeken kan nog veel zinnige dingen doen met afgedankt speel goed Bezorg het hen of neem kontakt op met Patrick De Pauw, Bredestraat 159, Aalst, tel 053/78.95.39.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7