- Jmrn 1 BOSCH MEDEWERKERS Zondag 14 novemberlaat je auto op stal Proza en muziek in huiskamers «Allerheiligenfestival» outstanding FRANS JANSEGERS Electro Centrale L. De Ridder De Neve PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST LUCIEN VAN NIEUWENBERG Meldertse BGJG voorwaarts Erembodegemse Hof/belletjes 10 Nieuwe Gazet van Aalst 12 november 1982 "Vrijwillige auto-arme zondag" dat verwacht de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van 14 november. BGJG niet alleen ook ons stadsbe stuur, minister Galle, niet te tellen volksvertegenwoordigers, organi saties, bewegingen, de spoorwegen... "Maak er 'ns een niet-auto- matische dag van" raden ze aan. Dit blad vond 14 redenen waarom, maar er zijn er vast méér 1Het ontwaken wordt héérlijk, zonder druk verkeersgeraas op straat. 2. Je kan eens gerust ademhalen op straat, zonder vrees voor loodvergifti- ging. 3. Kinderen spelen weer op straat, men sen zeggen elkaar weer goeiedag, straten worden weer wat leven-diger 4. Je spaart benzine. 5. BGJG richt over gans het land anima- tie-aktiviteiten in. In Aalst (Centrum Net werk. De Ridderstr. 28) vertrekt tussen 13.30 u. en 14.30 u. een wandelzoek tocht. Tal van prijzen 6. Hoewel de spoorlijnen even beperkt blijven als op elke zondag, worden vélé treinticketten de helft goedkoper Infor meer je in 't station. 7. Gezellig met je gezin de fiets op, naar t Kravaalbos. Naar de Donk. Of weet ik veel 8. Je kan aan je kinderen leren hoe ple zant het is op de belknop te duwen, om de bus bij de volgende halte te doen stop pen. 9. De statistische, kans overreden over hoop of gewoon tot schroot gereden te worden vermindert aanzienlijk 10. Dank zij jouw medewerking, moet ons land minder olie invoeren. 11Pompstationhouders mogen ook eens uitrusten. 12. Je hoeft je niet zot te zoeken voor een parkeerplaatsjé dicht bij het voetbal stadion 13. Het is een gelegenheid om je fiets banden op te pompen of je schoenen te poetsen. 14. Eén dag kan een begin zijn NB. Wie van vermindering wil genieten bij treintickets. dient in het bezit te zijn van een herkenningsbadge. Deze is te bekomen o.m op het BGJG-sekreta- riaat, Esplanadestraat 15, Aalst.(PD) Katanga Vorige week belichtten wij in onze rubriek «Niet-openbare radio's de Aalsterse zender KATANGA behalve dat een zetfout het beginkapitaal van deze v.z.w. van 100.000 fr. naar 1 miljoen joeg, verzuimden we ook de weekendprogram- matie te publiceren. Die vindt U nu bij dit artikel. Praten wordt in verschillende, net omlijnde programma's naar de luisteraar geseindklassiek, jazz, blues, maar ook reggae, pop, punk, funk en new wave. Een gamme genres zit in het Het oog van niet-musicomane lezers, die toch het weekprogramma van Katanga doornamen, zal misschien even blijven haperen zijn op donder dag aan, «Programma d'Amore e d'Anarchia» Een satirisch programma, dat, veelal in het Aalsters, via de ether thuis ontvangen wordt, is inderdaad niet alledaags (vanaf nu dus wel alle- weeks). En 's woensdag van 8 tot 10 kan ongeveer gans Groot-Aalst luiste ren naar een informatief programma «Mèn lenig Oilsjt». Twee weken geleden was daarin een Aalstenaar te gast die meewerkt aan de Alternatieve 11 - November herdenking. Verleden week praatte Luc Kiekens, naar aanleiding van een artikel in onze krant, over ons stadspark door de decennia heen. Woensdag jl. was «Mèn lenig Oilst» nog actueler met een verslag over de gemeenteraadszitting de dag ervoor Elke week worden 10 minuutjes gewijd aan een Aalstenaar die ooit een straatnaam kreeg, bv. Ridder Xavier Frans de Vilander de Sandburg of Dirk Martens van Aalst. Het weekendprogramma van Katanga, dat we vandaag publiceren, meldt voor 's zondagsavonds «Na de kater... weer dronken, met beschouwin gen rond nationale en internationale problematiek. Muziek Maar wie bijgedrukt programma ver der bekijkt, zal beseffen dat Katanga new wave, funk e.a. nieuwe ontwikkelingen in de Vrijdag 18-19 zie maandag 19-20 Bij gebrek aan beter 19-20 20-21 Het moordend uurtje: new wave. 21-22 Aan onze overzeese handelsvrienden: rustige easy listening. 22-24 Armageddon Timereggae. Zaterdag 12-13 Tussen 12 en 1 eet iedereen: vlotte pop met grappige tussenteksten 13-14 Fragille: dansbare, plezante new wave. 14-16 De presentator: vlot toegankelijke, recente muziekjes. 16-17 Sense Uniqueexperimentele moderne muziek. 17-18 Hoe diep in mijn oceaannew wave. 18-19 Wiener Schnitzel: reggae, new wave e.a. moderne genres. 20-21 Ah Ah Erlebnis: achtergrondinformatie over groepen en platen die niet genoeg aandacht krijgen. 21 -22 :Staal zonder waardeexperimentele muziek. 22-24 Flexidiskontwikkelingen in de moderne muziek en sex-informatie. Zondag 11-13 Klassiek op zondag klassieke muziek. 12-13 13-14 Radio Ethiopië: hedendaagse pop. 14-15 Zondag is niet prettig: new wave. 15-1 7 De firma Bananarama: rustige muziek 17-18 Das Funkspiel: disco, funk en 'azz 18-19 Katanga funk: funk. 19-20 Lode de bode: new wave. 20-22 Na de kater: informatief programma met nationale en internationale beschouwingen. 22-23 Oost west thuis best: Vlaamse populaire muziek. 23-24 In de maneschijn: zachte easy-listening. ook muzikaal duidelijk herkenbaar is muziek die op de officiéële of regionale zenders nauwelijks een kans krijgt. rooster Op de 100.6 MHz van de FM hoort U inderdaad een ander geluid. (IL) Op maandag ging het Diafestival door en op dinsdag namen liefst 250 wandelaars deel aan de inwandeling van de nieuwe «ringweg rond de abdij». Wandeltocht waan/oor Laurens Van der Schueren een De 14e editie van het Allerheiligenfestivai georganiseerd door VTB- VAB-Affligem werd een ware voltreffer zowel qoa deelname als wat betreft het gepresenteerde. Met bovenop de gunst van de weermaker. Redenen om te vieren waren er bij de vleet900 jaar Abdij. 60 jaar VTB.20 jaar plaatselijke werking, 70 jaar bloemisten- bond Hekelgem en, in de marge, ander halve eeuw brouwerij De Smedt, brouwer van de fameuze Affligem Een akademi- sche zitting op hoog niveau verleden vrij dag geopend door Hoogeerwaarde Heer Abt Joannes Goetghebeur die zich het gras voor de voeten zag wegmaaien wat betreft de eigenlijke viering 9 eeuwen abdij. Prof. Frans Vyncke stelde een aan tal kunstenaars voor die Landschappen van en rondom Affligem konterfeitten en Lambert Van de Sijpe bracht een warme hulde aan een geestesgenoot, de nu pas 65-jarige Bert Van den Broeck tekenaar, schilder, houtsnijder, natuurminnaar en stille werker bij klassering van dorpsker nen en Neigembos. Hulde waarin hij werd bijgestaan door folklorist Eugeen Van den Broeck. Deze hele reeks akti- viteiten dan omkaderd met heildronken van speciale Affligemse cider van Dom Stefaan Van de Putte (zuiver kersennat). een heildronk op de brouwerij De Smedt via direkteur-generaal Freddy Mertens en een «fluwelen streling» door violisten van de muziekakademie August De Boeck o.l.v. Freddy Van Goethem. Op zaterdag waren de kinderen aan de beurt met een gratis St.-Maartenfeest Het Allerheiligenfestivai te Affligem lokte honderden belangstellenden OJ melmarkt heel wat sukses 50 deelne mende kramers en de hele namiddag een overvolle Abdijstraat waartussen dan kinderen op een viertal (Waalse) ezeltjes laveerden wandelboekje schreef, verschenen bij de Vlaamse Wandelaarsbond als nr 94 en te verkrijgen in VTB-boekhandels aan de prijs van amper 30 fr. Volgende week meer détails hierover. (Hm) en 's avonds werd in het bondsfeest te ruggegrepen naar«de tijd van toen», een retrospektieve van VTB-werking een paar decennia terug, o.m via film en dia's van Karei Witte Laureaten van de bloe- menkwis, Hekelgem is toch een bloe- mengemeente bij ui'stek kwam dan prinses Avila de 14e in de persoon van Delphine Van Goethem die als prins gemaal Avilo Theo Van Praet uit Lebbe- ke koos Op zondag kende de 7e Antiek- en Rom- tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen FOURREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST 82/22/23 Tel. 053/21 84 87 Huishousapparaten dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 82/22/24 Na de uitbreiding van het plaatselijk bestuur en het aanduiden van wijkverantwoor- delijken neemt de Meldertse afdeling van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen blijkbaar een vernieuwde start. Liefst 35 nieuw aangesloten gezinnen werden geno teerd en een trits aktiviteiten wordt gepland. Op zondag 7 november is er in het Parochiecentrum een St.-Maartenfeest in samen werking met "de Claerhaegse Comedie" en de Scouts. De volgende zondag, 14-11 auto-arme zondag op initiatief van BGJG-nationaal wordt een wandeling georgani seerd in samenwerking met WKS Hopduveltjes. Met nieuwjaar start wellicht de mini-voetbalploeg in wording waaraan Fred Van de Voorde zijn beste zorgen besteedt en in de loop van januari komt er een gespreks- avond o.l.v. Emily Van Droogenbroeck over "Kinderen en T.V.". Wie wil aansluiten kan zulks bij de wijkafgevaardigden of bij het bestuur met Harry Rabaut, voorzitter, Fons Van den Bossche, sekretaris of Fons De Koninck, ondervoorzitter. (Hm* Baardegem Toneel "Noch bloemen noch kronen" door "Hoop in de Toekomst" in "Ons Huis". Hoogstraat vandaag, 19 en 20 nov. te 20 u. en op 14 nov. te 15 u. Wit borduren met K V.L.V. in de parochiezaal op dinsdag 16 nov. te 19 u. Herdersem Majorettenbal inzaaiDe Kletser' op zaterdag 13 nov. te 20 u met "Black Gold" en DJ Harry. Toegang 60 fr. Belotting van de Centrumvrienden op zaterdag 13 nov. te 20 u. BGJG oefenavond dansen voor iedereen op vrijdag 12 november te 19.30 u. in 't Parochiaal Centrum. Men leert er o.m aan cha-cha-cha, tango, wals, Engelse wals. quickstep, rumba, samba, paso-doble, jive, pop-rock. slow, en beatnum- mers (disco dansen). Ook gemeenschapsdansen voor alle aanwezigen. Meldert Gespreksavond KVLV overLiefde en seksualiteit bij grotere kinderen' te 20 u. in 't Parochiecentrum op vrijdag 12 nov. Etentje-Uit in de jongensschool op zaterdag 13 nov. van 18 tot 22 u en op zondag 14 nov. van 11.30 tot 16 u. Ook kindermenu's. Ceciliaviering van de Kon. Fanfare St.-Cecilia met mis te 9.30 u optocht en feestmaal. Voordracht op maandag 15 nov in het Kult. Centrum Affligem door zuster Hade- wijck Snijdewind over "Vrouw, geweten. Kerk". Begin te 20 u. Moorsel Dorpvrienden Ten voordele van deze kaatsklub op zaterdag 20 en zondag 21 november bij J.P. Coppens, Dorp 7, grote bakschieting naar worsten, kippen en varkenskop telkens vanaf 19 u. Wij denken aan kandidaten met schrijftalent, fotografeertalent kommerciële feeling gevoel voor kunst en publiciteit goede faam en geïntroduceerd in het Groot-Aalsters leven U kunt schrijven met levensloop naar: Roel Van de Plas (afgevaardigd beheerder) Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Zaterdag 13 novemberOm 20.00 uur tweede grote rally-TD in sporthal Denderdal met d.j. Gertje Gerrits (org. Vonck-Everaert). Zondag 14 novemberTerjoden Wandeling met achteraf eetgelegenheid. Onder leiding van een ingenieur van het ministerie van Openbare Werken bezoekt men de werken aan de express-weg Aalst-Ninove. (org BGJG. i.sm BWB. KAV. KGB. VVKS-VVKM). Maandag 15 novemberGespreksavond "Thuis laten we het werk er buiten' om 20.00 uur in de crypte, (org. KAV-KWB). InleiderFranS De Loose. Dinsdag 16 november KVLV-vormingsavond in de crypte Liefde en lichaam bij grotere kinderen". Afspraak om 19.30 u. Woensdag 17 november AA-groep om 20 00 uur in het parochiehuis

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10