BENOIT DE SMEDT WEMBLEY Steyaert uitgesloten, Den Boer: «Er was niets aan de hand» 2-3 S.K. Erembodegem - Doggen Eendracht van 4 -1 naar 4 - 3 Kamillekes nipt geklopt in Asse AUTOBANDEN fontJiëi Café VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Nieuwe Gazet van Aalst 12 november 1982 11 Redaktie: Jef Van Hove. Asserendries 118, Aalst. Tel. 21.76.29. Een tussenkomst van de S. K. doelman die echter niet kon beletten dat zijn ploeg in de nederlaag werd gedrukt. S.K. Erembodegem-Doggen. CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open8-12 u en 13- 18 u. zaterdag: 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst 053/77.33.77 DENK AAN UW SNEEUWBANDEN 82,22, (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Tweede Nationale Met het kleinste verschil moest Eendracht zaterdagavond de duimen leggen voor de leider K.V. Mechelen. Zeggen we ai direkt dat «Mali- nois» wel degelijk de beste ploeg was. Maar dan anderdeels zeer goed werd opgevangen. En het enige doelpunt viel uit vrijschop die echter was overgedaan. De eerste maal trapte de vrijschopnemer de bal in de Aalsterse muur. En mocht daarna van scheidsrechter Cokaiko, die ais twaalfde tegenstander voor Aalst fungeerde en een niet gering aandeel had in de Aalsterse nederlaag, nog eens achter de bal. En maakte toen de roos. Mechelen, alhoewel het Eendracht ge regeld op zijn speelhelft terugdrong, kon moeilijk een schot op doel plaatsen. Het trof tweemaal het hout. Maar was op zijn beurt toen de stand 0-0 luidde toch eens goed weggekomen. Luk Limpens, die aan Benfeld een tegenstander van for maat kreeg doemde eens alleen voor de doelman op doch faalde. Er was ook nog de uitsluiting van Mare Steyaert. Die bij Eendracht kwaad bloed zette. Cokaiko, van dergelijke scheidsrechters verlos ons Heer. ging in op het stukje komedie dat Den Boer ten beste gaf. De geslepc" Hollander liet zich immers met veel om haal neergaan in een duel met de Aal sterse laatste man. En de ref trapte er grandioos in. Later verklaarde de Neder landse Mechelaar aan die het horen wil de dat er geen vuiltje aan de lucht was geweest in dat duel met Steyaert. Maar dat hij het had uitgelokt. Want Steyaert was trouwens net als Desanghere goed aan het spelen. Drie aanslagen op de Aalsterse doelman Horvath mocht daar tegen dan wel van de scheidsrechter». Die uitsluiting van Steyaert hoe onver diend ook. kan echter verstrekkende ge volgen hebben voor Eendracht. Op zijn minst uitgedrukt werden we door de ref sterk benadeeld. Ik doe hiermee geen afbreuk aan de verdiensten van de thuis ploeg, die bewees de leidersplaats toch waardig te zijn. Doch de wedstrijdleiding tartte alle verbeelding. Naast Steyaert en Desanghere moet ik ook Van Kemseke citeren. Hij speelde immers een uitste kende wedstrijd. Onze spitsen stonden vaak te afgezonderd om stukken te kun nen maken alhoewel ze zich enorm heb ben ingespannen. Zondag voor de wed strijd tegen Diest missen we Steyaert en Desanghere. De vervanging van deze twee zeer nuttige spelers wordt een pro bleem». Aldus een verbolgen Eendracht voorzitter Daeleman. J.V.H. De thuisploeg klom dan ook naar de lei ding langs Dusong die zowat de gevaar lijkste aanvaller was. Een ideale start voor S.K. dat er naderhand echter niet meer in slaagde die voorsprong te ver dubbelen. De gewaardeerde inspannin gen ten spijt. Het was daartegen Doggen dat goed was voor een tegendoelpunt. Maar de ref verzilverde die roos van Jos Callebaut niet. Wegens wat men vooraf gaandelijk buitenspel pleegt te noemen. Over die beslissing liepen de meningen Uiteraard uiteen, naar gelang men in het ene of in het andere kamp stond. Het bleef bij deze stand van zaken tot bij de kampwisseling. Na de rust wijzigde het spelbeeld. Zonder dat er evenwel sprake was van een partijtje eenrichtingsvoetbal nam Doggen toch kordaat de boven hand. En met alle gevolgen vandien voor S.K. Frans De Greve stak de lont aan. En met deze gelijkmaker groeide meteen het zelfvertrouwen en de hoop bij de for matie van voorzitter Goetvinck. De twee de klap kreeg S.K. van Yvan Goetvinck. En het doelpunt die voorsprong beteken- Vierde Provinciale Doggen heeft haar zusterklub verder uit de kopgroep gestoten. Door zondag de derby te winnen. In een goed gevuld huis en de ge woontegetrouw met veel sfeer nam S.K. de eerste inititatieven, van een wedstrijd die toch wel de verwachtingen zou benaderen. K. V. Mechelen-E. Aalst. De Bolle was opnieuw een van de hardwerkende Aalste- naars en schuift de bal tussen twee tegenstanders door. S.K. Erembodegem-Doggen. Er heerst eens te meer een ruime belangstelling voor deze derby. Een supporter legt uit wat er allemaal fout gaat bij de wedstrijd leiding. de knakte wel het zelfvertrouwen van de thuisploeg gedeeltelijk af. Er werd wel gereageerd. Maar toch niet overtuigend genoeg om brokken te maken. Het werd zelfs 1 - 3 langs Van de Biest. Meteen stond ook de overwinning vast ofschoon Dusong de nederlaag dan uiteindelijk nog tot een doelpunt beperkt hield. Enkele S.K. supporters hadden er al de brui aangegeven toen Dusong nog voor een spannend wedstrijdeinde zorgde. Natuurlijk doorkruisten ontgoocheling en vreugde elkaar na de wedstrijd. Die zege die Doggen naar een ietwat betere be stemming bracht maar denkelijk ook zijn effekt niet zal missen werd uitbundig ge vierd. Voorzitter Goetvinck was er maan dag nog steeds niet van bekomen. Willy Bellon bestwistte de overwinning van Doggen niet. De tegenstander voet balde snel en beweeglijk. En toen ik bij de rust Van der Weeën moest vervangen gaven we-het middenveld prijs. Toen konden we de tegenstander ook moeilijk opvangen. En $an de druk die deze een paar keer opbracht moeilijk weerstaan. Eens te meer puntenverlies in een home wedstrijd». JVH Gelet op wat de Aalsterse jongeren op de recente speeldag lieten zien moeten ze bekwaam zijn om zich in de eerste helft van de klassering te bewegen. Niet alleen wonnen ze onverdiend van R. Harelbeke - men legde daarbij zeer goede bewegingen op de grasmat - maar een pluspunt werd gezet. Echter naar het einde toe nam deze aan trekkelijke partij nog een wondere wen ding. Want in epn ruk liep het van een royale 4 -1 stand nog naar 4 - 3. En een ongeconcentreerd Aalst moest in de slot minuten nog op de tenen om de gasten van een onbeslist te houden. Want nadat de stand dergelijke 4 -1 afmetingen had aangenomen meende men de partij ge speeld. Racing dat zich bij deze tand van zaken nooit neerlegde bleef evenwel komen. Het begon nochtans allemaal zeer goed voor Witzwart. En de test met De Bruyn, die tot dan toe in het midden veld had geopereerd, op de piek van de aanval viel best mee. Cornand die insge lijks tot de uitblinkers behoorde had een ruim aandeel in het openingspunt en nog U.E.F.A.'s voor de rust bliksemde Arijs het nummer twee voorbij de bezoekende doelman. Daarna zou Harelbeke wel even terug komen maar Eendracht snelde vooral door toedoen van Raes en De Bondt naar 4 - 1 winst. En hoe het zich dan nog moest reppen vertelden we reeds. Naar het einde toe moest Cornand er nog uit wegens blessure en werd door Vermoe- sen goed vervangen. Er was bij Een dracht ondanks de drie tegendoelpunten ook een goede doelman Van Geert. Zon dag te 10 uur krijgt Witzwart op eigen ter rein F C. Boom te bekampen. Men ver trekt ook nu zeker niet kansloos. JVH Vrouwenvoetbal Van de voetballoze zondag profiteerde Kamillekes om bij de eersteklas ser Asse te proefstomen. De fel gewijzigde ploeg bracht het er uitstekend vanaf. En kon de verliescijfers tot 2 -1 beperken. Ghiséle Ghesquiére speelde opnieuw op de haar vertrouwde plaats. Vroeger had ze inderdaad reeds als linkerspits ge speeld, maar was dan uiteindelijk op het middenveld beland. In de wedstrijd te Asse bracht ze alleszins meer punch in de aanval. Branda Van den Eeckhout werd opnieuw veldspeelster en door Ni cole Verhofstadt vervangen in het doel. Brenda kreeg de opdracht mee de ge vaarlijke Sonja De Schepper uit de match te houden. En kweet zich voorbeeldig van die niet lichte taak. Mariane Van Belle werd in vervanging van Danielle Ghesquiére in de verdediging opgesteld, terwijl Ann Van de Eecken die bij de in valsters voorstopper speelt nu in de fa- nionploeg die taak kreeg toegewezen. Die ingrijpende wijzigingen zijn alles bij mekaar goed meegevallen. Het samen spel leed er nauwelijks onder. En nooit kreeg de eersteklasser vat op de match. Marina Van Belle lukte het doelpunt. In het vooruitzicht van de thuismatch tegen Veldegem van zondag was dit zeker een leerrijke test. Deze wedstrijd wordt te 15 uur gespeeld. De reserven spelen om 13 uur tegen Bellem. Over de beide wed strijden wordt uitgebreid nagekaart vol gende week. JVH

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11