GeekI EDELSLAGER JOSEPH Sunair Oostende Een klasse apart Ongenaakbare Dirk De Schaepdrijver EDDY Osiris (dametjes) alleen aan de leiding Beloften Okapi Home In - Sunair Oostende104-56 Herman Van Keer scoort vijftiger Aalsterse meisjes zonder rebound 053/21 08 88 jri/n i M St-ANTÜÜK REIZEN Aalst GOEDE RAAD VEILIGHEID ERVARING VERTROUWEN Nieuw in Groot-Aalst dagelijks SCHAPENVLEES uit eigen kweek Molenstraat 78 9300 AALST TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Nieuwe Gazet van Aalst 12 november 1982 13 Eerste nationale SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH ■s 053.-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St -Antoon Kikkerbilletjes Open van 11 30 tot 14 30 en van 6 Gesloten dms-, woens- en zondagavond Ninove 054/33 23 43 KV LATA NMBS Telex 11541 Verg. A1223 053/77 40 84 Eerste Provinciale BBC. THE TOWER AALST - BBC. VOVKA OUDENAARDE 57 - 56 Om het kontakt met de top van de klassering te behouden, moest The Tower kost wat kost Vovka Oudenaarde kloppen. Na de grote nederlaag van vorige week bij Scheldejeugd stonden de zenuwen dan ook sterk gespannen. Een niet gemakkelijke kanwei. Met Ver- valle, Margodt en Opstaele beschikken de brouwerszonen immers over drie dubbele meters, aangevuld met Caste- lein en Verspeeten, die ruim de 1m. 90 halen. Vovka is in gestalte de grootste ploeg van eerste provinciale. Voor de grootste Torenjongens De Troyer, Heyvaert en D'Herdt was het dan ook geen klusje die tegenstanders het scoren te beletten. Moeilijker was het nog in de aanval. Niemand durfde in de be zoekende dringen. Na een eerder aarze lend begin, was het niettemin The Tower die met afstandsworpen van De Troyer 6-2 de leiding nam. Tot de 10' kon Thé Tower deze lichte voorsprong vrijwaren (10 - 6). Dirk De Schaepdrijver, die aan de wedstrijd gekwetst begonnen was, ging na 14' (16-16) even rusten. Daarvan profiteerden Opstaele en Vervalle om Vovka op voorsprong te schieten 16 - 24. Weer met Dirk De Schaepdrijver op het terrein, beval coach Van Miegroet een volle press. Zulks beviel blijkbaar de lan ge bezoekers niet en deze keken niet op een fout. Uit vrijworpen en nu ook fast- break-akties kon The Tower aan de rust de schade beperken tot 23 - 27. De tweede helft begon met een recital Dirk De Schaepdrijver. Met een 5 op 6 in am per 4' zette hij de wedstrijd volledig naar zijn hand 33 - 27. En hij ging door (41 - 34) tot Vovka's vrouwelijke coach Wjotal ingreep en hem een vaste bewaker be zorgde. De zaak bleek reeds verloren voor Vovka 51 - 39 na 11'. Jean Paul Heyvaert, met 4 fouten, ging echter naar de bank. Danny D'Herdt, uit konditie (1 82/22/30 Een unieke witte bruidswagen en old ^mer- Bediening gratis Ceremonie op 10), eveneens. Met Yves Van Lan- genhove en Jellen Goossens erbij, ha perde er plots wat. Temeer daar De Schaepdrijver stil viel. Langs een voor treffelijke Margodt, kon Vovka onver wacht terugkomen tot 53 - 53 aan de 17'. Yves Van Langenhove, toonde echter dat hij meer waard is dan bankzitter en ontpopte zich tot de evenknie van zijn lange oponenten. Hij scoorde een 2 op 4 en nam ettelijke rebounds weg. Ook Jel len Goossens liet zich in de rebound op merken. Toen Margodt dan stilviel, hij verdedigde op De Schaepdrijver, kon Dirk via een paar gestolen balletjes en vanop de vrijworplijn The Tower 57 - 56 voorsprong bezorgen. De slotsecon den waren adembenemend. The Tower speelde oordeelkundig de bal rond tot het laatste fluitsignaal. THE TOWER De Smedt 2 - De Schaep drijver 33 - Heyvaert 4 - D'Herdt 2 - De Troyer 8 - Van Langenhove 4 en Van •der Borght 4. (A.V.H.) BBC. OSIRIS - DE PINTE 60 - 41 Met nog elf wedstrijden voor de boeg, is het natuurlijk nog te vroeg om voorspellingen te maken. Doch na de home-zegen tegen De Pinte mag BBC. Osiris al beginnen lonken naar een kampioenstitel. heel wat balverlies. Conny De Moor en Mortier zorgden voor de punten. Het Zondagnamiddag stonden de twee on geslagen leiders op het veld. Het werd een zeer gelijkopgaande eerste helft, waarin Osiris geen gebruik kon maken van het homevoordeel. De Pinte, verde digde zeer sterk, en daarbij kwam nog dat Janssens in de aanval alles miste. Bij de rust leidde De Pinte dan ook ver diend met 23-25. Overschakelend naar zijn geliefkoosde pressing, verging het Osiris in de tweede helft beter. De Pinte, daarentegen, dat de diensten miste van Danneels, kon zich niet aan passen aan dit taktisch opzet en leed zware werk werk afgeleverd door Van de Velde, Naessens en De Cremer in de verdediging. De Pinte werd volledig weg gespeeld, zodat Osiris naar een nieuwe en nog ruime zege stevende. BBC. OSIRIS Van der Spiegel 2, Jans sens 0, De Cremer 10, De Moor 16, Naessens 4, Mortier 16, Van de Velde 12. Stand 1. OSIRIS (7) 14 - 2. De Pinte (8) 14 - 3. Tissac (7) 10 - 4. Vovka (7) 8. (A.V.H.) In het treffen tussen de beloften van Okapi HOME-IN en SUNAIR OOSTENDE was er van een echte wedstrijd nooit sprake. De thuisploeg demon streerde de fast-braek en dit leidde tot 28 -10 na 10 min., ogenblik waarop waarop ze ook ging pressen over gans het terrein. Dit was het aangewezen wapen om de grote en trage bezoekers helemaal op de knieën te krijgen, want met een ruk ging het via Phips en V.D. Bosch naar 46- 10. Het overdonderend meesterschap van de Aalstenaars in de 1 ste helft, waar in ze afwerkten tegen 60 resulteerde in de alleszeggende 60-16 ruststand. Cockpit Zorba, dat weer beroep kon doen op Jacques Rasschaert, deed leider De Hoorn even beven. Vooral dan in de beginfaze toen de Hopmarkjongens de gebroeders Van den Hauwe de 5-10 achterstand omtoverden in een 11-10 voorsprong. Rasschaert verdedigde puik op Van Keer, en de vleugels Huylebroeck en Van der Speeten werden zeer goed bewaakt. Tot 1 7-18 bleef Cockpit aan klampen. Een paar onbestrafte over tredingen lieten De Hoorn toe een kloof te slaan, die Cockpit nooit meer te boven kwam 17-30. Ondertussen was aan de ene zijde Rasschaert met 3 fouten naar de bank geroepen en aan de overzijde had Van der Speeten reeds vier streepjes achter zijn naam staan. Na de hervatting kon De Wuffel en weer de gebroeders Van den Hauwe de kloof even verkleinen. Bij De Hoorn werd nu echter Van Keer vaak aangespeeld en deze maakte er een waar festival van, 54-36. Cockpit gaf zich niet gewonnen en een voor treffelijke Mare De Wuffel, gesteund door een nu juist mikkende Ferre Van den Hauwe zorgden na 11opnieuw voor enige hoop, 54-64. Van Keer zweeg even, zette echter Van Stichel aan het werk die de hem geboden kan sen benutte, 72-56. Cockpit, geplaagd van foutenlast kon in de slot- faze niets meer ondernemen tegen Van Keer die hiervan gebruik maakte om een persoonlijke recordscore van 50 punten te laten optekenen. COCKPIT-ZORBAGuy Van den Hauwe 12, De Wuffel 20, Possé 2, Ferre Van den Hauwe 22, Rasschaert 2, Corthals 8. DE HOORNVan Keer 50, Huyle broeck 8, Van Stichel 10, Van der Speeten 4, De Schaepdrijver 12, Thij- baert 4. Ei zo na behaalde De Klok zijn eerste seizoenzege. Borghmans kwam immers slecht met drie man opdagen. Doch voorzitter Borghmans en Paul Ghijsbrecht bonden nog een§ de shoes aan, en zulks was voldoende om Borghmans een nieuwe zege te schenken. DE KLOK: Cami 23, V.D. Bulcke 1, Monsieur 3, Uvin 16, Van Nieuwen- borgh 6, De Vuyst 3. BORGHMANSVan Ghijseghem Gust 32, Teerlinck 27, Van der Borght 17, Borghmans 4, Ghijsbrecht 3. Ook Hugh's Villa moest beroep doen op zijn voorzitter Freddy 't Seyen om met vijf spelers tussen de lijnen te komen. Jammer dat voor zo een be langrijke wedstrijd tegen Olfit, slechts vier spelers kwamen opdagen. Olfit kwam dan ook nooit in de problemen en handhaaft zich in de top. Terlinden dat vorige zondag nog een uitstekende wedstrijd speelde tegen Cockpit kwam nu tegen Den Beiaard amper tot scoren. Langs Troch, Muy- laert en Stassijns legde Den Beiaard er duchtig de pees op. Men scoorde uit fastbreak-akties. Resultaat een tweede seizoenzege voor Den Beiaard met ruime 80-41 cijfers. Eerste nationale BBC. LE0NIDAS AALST-BBC. K0KSIJDE 54-76 Alhoewel Aalst met Van den Bossche, Stockx en De Wandeleer heel wat lengte in huis heben, vielen BBC. Aalst tegen Koksi jde toch te zwak uit in de luchtduels. De 2e helft, waarin V.D. Bosch zich mocht sparen voor de eerste ploeg, was dan ook slechts een formaliteit. Maakten de punten voor Okapi Phlips C. 24: Lievens L. 20; V.D. Bosch P. 16; Cornand G. 12; Thijs G. 9; Schel- linck D. 9; V. Impe P. 8: Verhoeven T 4; Hellinckx Y. 2 en V. Driessche L. (Tejo) Met Tankré. Van Massenhove en Leys, die stuk voor stuk gestalte voordeel had-" den en daarbij ook nog twee afstands- schutters als Supeley en De Wulf in huis hebben is Koksijde de titelkandidaat nr één. Een blitz-start bezorgde Koksijde langs Supeley een 1 -6 voorsprong, doch Leonidas langs De Wandeleer en Heir- man verzetten de bakens 13-8. Een be zoekende time out bracht een nieuwe kentering langs Jacques en De Wulf 13- 14. Enorm veel balverlies aan weerszij den liet de wedstrijd even verwateren Dit speelde in het voordeel van de- Aalstenaars tot de 12' 20-18. Heiremen en Van den Bossche klampten aan, doch Van Doren vanop haar vleugelplaats bleek in een minder goede dag. De Wan deleer zorgde voor 30-30, doch langs Tankré, bijgenaamd "de tank", leidde Koksijde aan de rust de dans met 30-34. De beginfaze van de tweede helft werd de Aalsterse meisjes fataal. In ruim 6' kon alleen Stok scoren vanop de vrijworplijn. Resultaat een 31 -46 stand. Gedaan met de Aalsterse illusies, al kwam men langs De Wandeleer en Stok nog even terug tot 39-48. Met nog 2 minuten te spelen en bij een 48-74 stand beval coach Frans Ver hulst nog een ultieme pressing, die Aalst alleen toeliet de nederlaag wat aan schouwelijker te maken. In de loop van de dagen, die de wedstrijd tegen Oostende voorafgingen, hoorde men wel eens geluiden van Okapi kan winnen Davis zal voor zijn afscheid nog iets willen bewijzen. Bij Okapi zelf verwachtte meii geen verrassing. De Home-In ploeg liet zich echter niet wegspelen. Integendeel zelfs, het zorgde voor een uitstekende repliek. Was gedu rende ruim 25' de evenknie van de lands kampioen, en ging slechts door de kniën door de slechte arbitrage. Coach Léo Goyens zorgde wel onmiddellijk voor sensatie door hoofdpion Heath op de bank te laten. Davis, onmiddellijk baas in de lucht kon standhouden tegen de grote jongens als Browne-Lenaerts en Samaey. Toen Heath na een 5' inkwam, begon hij onmiddellijk met een 3 op 3, wat Oostende een 10-15 kloof opbracht. Langs Elias kwam Okapi terug en een zeer goede Danny Schorreel zorgde zelfs voor een kleine Okapi-voorsprong. Davis, weer in een superieure dag, zette regelmatig Heath-Browne en Samaey op het verkeerde been en scoorde gemak kelijk. tot groot jolijt van de goed gevulde Okapizaal. De Sunairreserven zouden tenslotte voor de kloof aan de rust gaan zorgen. Mertens scoorde onmiddellijk een 3 op 3 zette een suplementaire vrij- worp om en zorgde voor 34-40 rustcij- fers. Op dat ogenblik was het reeds vast te stellen waar het Aalsterse schoentje wrong, ledereen speelde zich de ziel uit het lijf maar de dubbele meters Mare Min- nebo (2 op 7) en Herman Van den Broeck (0 op 3) deden het niet. Coach Jet Troch waagde na de rust een gok, die reeds eerder had moeten plaatsvinden. Luc Famaey, verving Mare Minnebo, en onmiddellijk was de sfeer weer in de zaal Samen met Davis en Elias zorgde hij voor de heraansluiting 40-42 en 44-46. Het was reeds opgevallen, dat de scheidsrechters absoluut hun taak niet aankonden en bij een 47-52 stand, kreeg Mare Elias zijn vierde fout die er geen rebound boven Heath Ging keihard naar de ring en smashte de bal binnen met een duidelijke aanvallende fout. Hij kreeg ze ook. en dat bleek zijn vijfde. Een dank baar Aalsters publiek, bedacht Danny Grazianno komt, Davis vertrekt bij Okapi. was aangesmeerd. Reageerde en kreeg een technische bovenop. De scheids rechters hadden het verknalt bij het pu bliek. Van die tegenkanting profiteerde een ijzig kalme Heath om Sunair op ro zen te zetten 47-56. De pas ingekomen Wintein zorgde met een 3 op 3 voor 55- 68 en wat Famaey ook probeerde en on danks zij 7 op 9 shot, kon die kloof niet meer gedicht worden. 20 seconden vóór het eindsignaal kwam dan een groots af scheid van Danny Davis. Hij nam een Davis, met een minutenlange ovatie. Een mooiere terugkeer kon hij zich niet in denken. Als jonge speler zullen hem die minuten lang blijven heugen. De talrijke basketfans wensen Danny Davis nog een vruchtbare loopbaan. In ieders hart heeft hij een plaatsje verworven. Good bye, Danny BBC. OKAPI HOME-IN: Famaey 14/ Van den Broeck 2/ Davis 20/ Elias 8/ Schorreel 17/ Lievens 2/ Minnebo 8.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13