BLANCQUAERT Storten fIiLLUL Kattenshow: Aalsterse primeur voor Oost-Vlaanderen CAR SERVICE dé specialist voor Aalsters «Schepenhuis» gerestaureerd UITLAATCENTER Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Tel. 053/21.40.82 Wachtdienst dokters, apothekers, tandartsen en dierenartsen St. Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-70.08.74 ABC: staal en stenen verwarmen lucht en water. 4 Nieuwe Gazet van Aalst 12 november 1982 Hondententoonstellingen en vogelshows zijn in onze stad schering en inslag. Een "Kattenshow" mocht men er vóór het voorbije weekend nog niet meemaken. Mede door de gunstige akkomodatie, - de Keizershallen die heel wat mogelijkheden bieden en de toch wel bestaande logeermo- gelijkheden in Aalst en omstreken, liet "Belgicat" zijn keuze vallen op de Ajuinstad voor de eerste internationale kattenshow met deelname van liefst 528 katten, Belgische maar ook Duitse, Franse, Italiaanse en Zwitserse. Van zowat alle mogelijke rassen. open van 8.15 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 13 uur Tel. 053-78 8893 UITLATEN o REMMEN SCHOKDEMPERS TREKHAKEN 8ATTERUEN GRATIS PLAATSEN TERWIJL U TOEKIJKT Niet voor Mc Pherson systemen SCHRIFTELIJKE WAARBORG Geen afspraak noodzakelijk Sint-Jozefstraat 28 -30 9300 Aalst Vakhandel Kasregisters - Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines O Eigen Hersteldienst Olympia International Keurig in aangepaste kooitjes tentoon gesteld, met nummers verwijzend naar een uitgebreide katalogus. zagen we er een weelde aan verscheidenheid van katten allerhande Van allerlei kleur grootte en vorm. Langhaarkatten, Per zen. witte, blauwe, rode. crèmekleurige, bruine, zwarte, zilverkleurige) halflang- haarkatten las Birmanen, Somali's, Turkse Angora's en korthaarkatten als Siamezen, Oosterse, Japanse, Burme- zen, Abessynen, Devons, Karthuizers, Europese. «Belgicat», vereniging die nauwelijks 4 jaar bestaat, telt reeds bijna driehonderd leden en voldoet zeker aan een bestaan de behoefte van katten liefhebbers die er meer blijken te zijn dan men zou vermoe den. Bewijs ervan de grote belangstelling waarin deze show zich tijdens het voor bije weekend mocht verheugen. Aangebracht na te zijn gewassen, getalkt en gekamd, door stecards hadden 2 Bel gische, 3 Nederlandse, 1 Duitseen 1 Ita liaanse erkende keurmeesters de han den vol om elk dier te testen enerzijds qua presentatie en anderzijds als a! dan Bij de restauratie van het schepenhuis, het oudste van de Nederlanden, gewoon «het belfort» genoemd, verscheen door de zorgen van de WAK, de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon, van de hand van Frits Courteaux, in «het Land van Aalst» een merkwaardige bijdrage. Na een schets van het ontstaan van de stad en van het Land van Aalst worden bouw, gebruik en peripetieën ervan behandeld, beiaard en gebiedhuisje inkluis. Vandaag interesseerd ons echter meer speciaal de restauratie. Niet alleen die na de brand in 1879 toen op de toren van het oud-stadhuis brand was uitgebroken even na middernacht en de Provinciale Raad 22.000 fr. had uitgetrokken voor restauratie Verpulverde balken werden vernieuwd, horloge en beiaardtrommel hersteld, klokken gesmolten of vervan gen, gevels hersteld, schilder Pieter Coucke en humanist Cornelius De Schrijver gevoegd bij «'t Kind van Aalst» WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. P. Van den Abbeele, Rozendreef 60, Aalst, tel. 21 45 44donderdag 11 november vanaf 8 uur 's morgens tot en met vrij dag. 12 november om 8 uur 's mor gens. Dr. M. Rowies, Moorselbaan 179, Aalst, tel. 21 45 44vrijdag 12 november vanaf 20 uur; zaterdag 13 november vanaf 8 uur 's morgens; zondag 14 november de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 15 en dinsdag 16 november vanaf 20 uur; woensdag 17 november vanaf 12 uur; donderdag 18 november vanaf 20 uur tot en met vrijdag 19 november om 8 uur 's mor gens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Van Ruymbeke, Dorp 3, Erembodegem. Tel. 21 51 51zaterdag 13 en zondag 14 november 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. B. Roggeman, Steenweg naar Dendermonde 55, Gijzegemzaterdag 13 en zondag 14 november 1982. Baardegem, Herdersem, Melden, Moorsel Dr. Mattheys, Nieuwstraat 28, Wieze. Tel. 70 07 05: zaterdag 13 en zondag 14 november 1982. Nieuwerkerken Dr. Cassiman, Dorpsstraat 13, Nieuwerkerken. Tel. 77 15 99: zaterdag 13 en zondag 14 november 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 13 november om 9 uur tot zaterdag 20 november om 9 uur: De Bie, Moorselbaan 146, Aalst. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST G. Abbeloos, Kromme Elleboogstraat 32, Erembodegem. Tel. 21 47 13. zater dag 13 november van 14 tot 18 uur en zondag 14 november van 9 tot 12 uur. en Moeder Justitia en het torentje weer opgebouwd. Een gedenkplaat herinnert aan het einde van deze restauratie in 1891. We willen het echter meer in 't bijzonder hebben over de laatste restauratie. Balken gaven tekenen van ouderdom en men liet de zoldering schoren door hou ten pijlers een noodoplossing. Reeds in 1953 werden door het stadsbestuur dan ook besprekingen aangevat voor grondi ge konversatie en restauratie van het ge klasseerde gebouw. Archief en museum werden in 1969 overgebracht naar ande re lokalen en in 1971 was het dak aan grondige herstelling toe. Nog acht jaar zou het duren vooraleer tot volledige res tauratie zou worden overgegaan o.l.v. het Gents architektenbureau Bressers. Om het oude uitzicht niet te storen werd handig gebruik gemaakt van ijzer en be ton. Verlichtingsinstallaties, verwarming en toiletten werden onopvallend aange bracht. Iedere ruimte kreeg daarbij een funktie. De kelder met nieuwe trap en bevloering werd een ideale tentoonstellingsruimte. De benedenzaal werd een prachtig lokaal voor grotere expo's. Een schoorsteen mantel in blauwe steen, draagt het wa penschild van Aalst en bij de nieuw aan gelegde trap hangt een oorkonde met de voornaamste feiten uit de bouwgeschie denis van het schepenhuis. De eerste verdieping werd de raadszaal voor de gemeenteraad. De schouw in witte steen draagt de wapens van de voormalige baronieën van het Land van Aalst(Schelde)Rode, Zottegem, Scho- risse. Boelare en Gavere. Op de tweede verdieping werd het «Daensmuseum en museum van de Vlaamse sociale strijd» ondergebracht en de derde verdieping zou volgens kui tuurschepen Roels best kunnen gebruikt worden, na enige restauratie, als uitbrei ding van het museum. Ook het gebiedshuisje met een pracht- gewelf is karakteristiek voor de stad. De toeristische dienst fungeert er tijdens de zomermaanden. Op 4 december 1981 werd het vernieuwde oud-stadhuis inge huldigd en een herinneringsoorkonde onthuld. Vrijdag 12 november - 20 u. in zaal Bristol (Grote Markt 22)Luk Verdick spreekt over "natuurgenees wijzen brengen vrede en gezondheid" Zaterdag 13 november - 20.30 u. in St.-Jozefskollege (Pontstr. 7)Jebron en Teledienst vertonen de film "En toch... waarna gesprek rond blinden in onze maatschappij - 20 u. in HRIT0 (Welvaartstr. 70)9de verkiezing van Prins Karnaval Oost- Vlaanderen. Toegang 75 fr. Reservaties Postbus 1Werf 8, 9300 Aalst 2 van de Gaa Lowie's. - In refter V.T.I. (St.-Annalaan 99)eetgelegenheid van 18 tot 22 u. georgani seerd door expressiegroep Vredon. Keuze uit steak (250 fr.), kip aan 't spit (200 fr.). mosselen (200 fr.) en kindermenu kip (125 fr.). 13.30 u groepsfeest WKS St.-Joris in St.-Annazaal. - 19 u. in St.-Jozefinstituut (Kloosterstr. 31, Mere)info-avond over adoptie en sponsoring van Indische kinderen. Ook inlichtingen over opvang- of pleeggezin tijdens de vakantie van Parijse kinderen. Inlichtingen De Vreugdezaaiers, p/a Mon Van der Biest. L. de Bethunelaan 58, Aalst. Zondag 14 november - 13.30 u. aan standbeeld Koningin Astrid (Keizerlijk Plein) vertrek namiddagreis naar Brussel met geleid bezoek aan Kapellekerk tentoonstelling 'Van de Os op de Ezel" en avondhapje op de Grote Markt. Prijs 220 fr. Inschrijven bij Cl. Uyttersprot, Eikstr. 50 (tel. 21.25.72). - In refter V.T.I. van 12 tot 15 u zie zaterdag 13/11. - 13.30 u. aan Netwerk (De Ridderstr. 28)vertrek wandelzoektocht in kader van auto-arme zondag, (org. B.G.J.G.. Netwerk. Via Secura) - 14 u in Vlammeken. Nieuwbeekstr. 87 St.-Maartenfeest in samenwerking met skoutsgroep Akabe. - 13.30 u. St.-Maartenfeest met wafelslag°dia's en aankomst Sint met trommel korps "De Rode Valken". Ook ouders welkom. Om 16 u. (in Kreja, Driesleutelstr. 51org. Jeugdatelier Arend) Maandag 15 november - 14 u. theorie en praktische oefeningen voor jong en oud over arthrose. in Borse van Amsterdam (Grote Markt). Breng sportkledi, mat en schrijfgerei mee. Org. C M.B V. Aalst Centrum Nog dit - Wie op vrijdag 19 november mosselen of stoofkarbonaden (150 fr. naar keuze met friet of brood) wil gaan smullen, gelieve vooraf in te schrijven telefoon 053/21.11.55 of 77.95.23. 't Gaat door in de eetzaal Pontstraat 51 s'avonds De laatstejaars van 't St.-Jozefskollege vertonen een Retro-show rond het thema "What's in a Life' (zang dans. muziek, toneel, humor.. Opbrengst naar een missieprojekt. De Aalsterse voorstelling is reeds voorbij, maar je kan op 12 nov. nog tegen 20 u. naar zaal Familiale School te Opwijk en op 13 nov naar Zaal Torengalm te Aaigem. ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan. Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C V circuit aan te sluiten warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer In de Keizershallen te Aalst richte Belgicat v.z.w. een katten wedstrijd in. Niet minder dan 450 katten waren aanwezig. Dit vertegenwoordigde vier landen Frankrijk, België, Nederland en Duitsland. Mevrouw Geurin uit Nederland won de eerste prijs bij de langharigen (rechts) en Mevrouw Chnus'nard (links) uit Frankrijk won bij de kortharigen. (O.J.) niet beantwoorden aan de per ras gestel- nodig om een Kampioenstitiei in oe wacht de normen. Zondagnamiddag werd uit de best ge rangschikte dan "the best in show" geko zen die het dan brachten tot kampioen van hun ras of internationaal kampioen. Drie predikanten in diverse shows zijn te slepen. Bekers en linten, alleen natu- raprijzen, werden dan bij het einde van de show uitgereikt. Naast prijzen van ministers De Clercq en Poma waren er ook van Aalst en Hekelgem en van Bel gische en Franse kattenklubs. (Hm)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4