Bosklas werd enige belevenis Winter inwandelen met De Kadees Romantische avondtocht langs kerststallen Kerst- en Nieuwjaarspostzegel is er Gordijnei TMD WfllLY PERFECTE BEDIENING - VEILIG THUIS Stationsplein 7 9300 AALST Nieuwe Gazet van Aalst 12 november 1982 7 De leerlingen van het vijfde leerjaar van de vrije kleuter- en lagere meisjesschool te Hofstade trokken vorige maand naar de Brink in Heren tals om er gedurende een week in de bosklassen te verblijven. De leerlingen hebben het elk op hun eigen manier ervaren, hetgeen blijkt uit hetgeen ze nadien in hun opstellen neerschreven. De heer De Block bezorgde ons enkele werken waaruit hierna enkele gedeelten worden gelicht. Petra Melkebeeck "We zijn op stap geweest in het bos en maakten kennis met de zwam, kool mees. hazelaar en eik. Ook de toeristen toren hebben we bezocht. We hebben natuurlijk een praatje met de boswachter gemaakt, en we gingen de Snepkensvij- ver bezoeken waar we nog een bos wachter gezien hebben. We hadden op voorhand een leerrijke map gemaakt met als hoofdstuk het bos". Goedele Hertsens "In de namiddag gingen we een bezoekje brengen aan het stadscentrum van Herentals. We hadden een gids waar mee we een ommetje maakten langs het begijnhof. Daar woonden nog een paar begijntjes. Spijtig genoeg mochten we Tentoonstelling Het college van Burgemeester en Schepen van de stad Aalst, de directie, personeel en het oudercomité van de gemeentelijke lagere school te Hofstade nodigen uit op de tentoonstelling van kunstschilder Georges Teugels De expo wordt gehouden in de school. Zijpstraat 49 te Hofstade. Vrije toegang op 13/11 /82 van 15 tot 20 uur 20/11 /82 van 15 tot 20 uur 14/11/82 van 15 tot 20 uur 21/11/82 van 15 tot 20 uur. Wandeling 1 zondag 7 november '82 te Nieuwerkerken. Men gaat naar de Jezuietmolen. Vertrek om 14 u. aan de kerk. Wandeling 2 zondag 21 november te Wanzele. Tusserlbeekpad. Vertrek om 14 uur aan de kerk van Wanzele Wandeling 3 zondag 5 december te Mespelare. Schandpaaltocht. Vertrek om 14 u. aan de kerk. Wandeling 4 zondag 19 december te Meldert. Kris-Kras door Meldert. Men vertrekt om 14 u. aan de Meldertse kerk Wandeling 5 zondag 16 januari 1983 om 14 uur te Erembodegem - Welle- meersen. Men maakt er de waterbloe- mentocht. Wandeling 6 op zondag 30 januari naar Liedekerke - Pajottenwandeling. Vertrek om 14 uur aan de sportschuur Daatmet Houtmarkt Liedekerke. (op 500 m van de kerk richting Pamel) (Red) Net als elk jaar richten W.S.V. De Kadees winterwanaenngen in. Dit jaar gaat het over 6 geleide wandelingen van max. 10 km. Baardegem is nu reeds druk aan de slag ter voorbereiding van Kerstmis Beslo ten werd inderdaad dat in zowt elke Baardegemse wijk een eigen kerststal zou worden opgericht aangepast aan de plaatselijke toestand Op dinsdag 28 december zou dan een tocht worden georganiseerd waarop alle Baardegemnaars welkom zijn en die zou vertrekken "aan de vliegtoren" zaliger gedachtenis. Van daaruit, 'den Beeg" is steeds op het vlak van buurtwerking een koploper geweest, zou dan worden gewandeld, in de vooravond, langsheen de verschillende "stalletjes" om te eindigen bij de kerststal van de Baardegemse scouts, op te trekken bij de kerk Een primeur Alleszins een originele bedoening waarbij het religieus aspekt dankbaar kan worden gekoppeld aan het romantische en het landschappelijk waardevolle.(Hm) Een der oudste Karnavalgroepen van Aalst A. K. V De Pikante Kastaars organi seerde in hun lokaal De Kring, de tweede bakschieting en volksspelen. (O J.) Bij de plechtige ingebruik name van het nieuwe lokaal Brughuis (bij Polle Keiper- noagel), organiseerde "A.K. V. Voesj, de eerste Rock en Roll wedstrijd. Niet min der dan twintig danskoppels namen hieraan deel. Prachtige prijzen waren te winnen. Met als eerste prijs een stereoinstallatie bestaande uit twee kanarievo gels. Tweede prijs een automatisch grasmaaier wat betekent een wit konijn en tenslotte derde prijs één week gratis zuivelprodukterr maar onder de vorm van een Kip Kieken1 (O.J.) 82/22/19 Tel. 053/77 82 36 niet op de toeristentoren omdat hij vorig jaar door een bliksemflits getroffen was en omdat er instortingsgevaar was. De toren is 24 meter hoog. Je kan bij mooi weer het atomium zien in Brussel. De boswachter vertelde hoe nuttig bijvoor beeld een paddestoel is en hoe een gal- wesp zijn eitjes legt in het eikeblad". Inneke De Roy "In het belfort van Herentals zijn we naar verschillende beelden en monumenten gaan kijken. Er waren ook beeldjes bij van Amor en die beelden hadden op hun hoofdje precies twee hoorentjes. Woens dagvoormiddag hebben we over de mos- plant en het heidekruid geleerd, ledereen mocht een takje heidekruid en een stukje mos meenemen naar de klas. De bos wachter kende veel paddestoelen bij naam maar allemaal kende hij ze niet. Hij heeft ook gezegd dat je van een padde stoel wel een heel klein stukje mag eten. Alst hij bitter smaakt is hij meestal vergif tigd." Els De Meersman "We hebben twee maal een boswande ling gemaakt met een gids die ons veel te vertellen had. Tijdens de wandelingen leerden we veel over de paddestoelen en over de dopheide. In de klas maakten we er vele invuloefeningen over. Met een andere gids gingen we naar de stad en bezochten het stadhuis. Daarna gingen we naar een kapel waar de gids op zijn dwarsfluit speelde en hij vertelde over de begijntjes van vroeger". Parewijck An "Heel het domein De Brink was bebost. De weg naar het stadhuis was wel erg lang maar toch de moeite waard want het stadhuis was stijlvol. Er stonden vele kunstwerken in en de gids gaf ons de nodige uitleg. De toeristentoren was in een woord indrukwekkend maar spijtig- genoeg konden we er niet opklimmen. De dagen verliepen zo snel dat we geen tijd hadden om naar huis te trachten. Dat was wel het bewijs dat het een heerlijke ervaring was." (A.D.B.) In het prachtig kader van de gelijkvloerse zaal van het Aalsters belfort ging verleden zaterdag en zondag de voorverkoop door van de nieuwe kerst-en nieuwjaarszegel. De kerstster boven een besneeuwd dorpje. In het belfort was te dezer gelegenheid een voorlopig postkantoor ingericht met bijzondere dagtekeningstempeleen gestileerde engel die de "Pax-bood- schap" uitdraagt. Zegel van 10 fr. plus 1 fr. voor menslievende initiatieven die van 8 novembe tot en met 31 januari 1983 in alle postkantoren kan worden aange kocht De zegel heeft een beeldformaat van 35,4 bij 24,5 mm en is uitgevoerd in heliogravure Polychroom met een tan ding van 11.5 werd hij gedrukt op polyva lent fosforescerend papier. Organiserende plaatselijke klub was de Postegelkring van Aalst, de jongste, meest leden tellende en alleszins de meest aktieve van de zowat 7 Aalsterse filatelis tische kringen. Zulks in samenwerking met "Oost-Phila". overkoepelend orgaan van aangesloten postzegelverzame- laarsklubs van de provincie "Postzegelkring van Aalst" liet de voor verkoop begeleiden door een postzegel tentoonstelling met prachtige verzame lingen met o.m behandeling van de thematiek rond het kerstgebeuren. Als herinnering aan deze manifestatie geeft de organiserende klub een mooi omslag uit voorzien van de eerste dagafstmpe- ling op de gloednieuwe zegelDe oplage is evenwel beperkt en de prijs van 40 fr is echt niet overdreven. De kas moet toch ook even gespijsd worden Tevens wordt de mogelijkheid geooaen in te schrijven op de tweede kerstballon- vlucht om via deze weg kerst- en nieuw jaarswensen over te maken Afstempehna voor het nageslacht(O.J Voorzitter Jo Van Brabant wees in zijn openingstoespraak erop dat in deze moeilijke ekonomische toestand het een onmogelijke taak wordt de jeugd voor filatelie te motiveren. Ook de overheid schijnt weinig belang eraan te hechten want alleen schepen Hooghuys. zelf een postzegelverzamelaar, was aanwezig. Hij memoreerde enkele hoogtepunten in de werking van "de Postzegelkring' als de provinciale kompetitieve tentoonstel ling, de akties ten voordele van Schoon- aerhage en het Rode Kruis en de memo rabele zweefvlucht. De verhoopte samenwerking tussen de diverse kringen wat zou hebben kunne leiden tot fantastische realisaties, is er (nog) niet gekomen door klaarblijk gewil de tegenwerking. Voor verder informatie, o m in verband met de Ballonvlucht. kan u terecht bij sekretaris Louis Verhulst, Fabriekstraat 3. bus 4 te 9300 Aalst (Hm)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7