PEDILUX Ellebogengevecht om plaatske in 't O.C.M.W. EDDY 500.000 fr. 053/21 08 88 VRAAG en AANBOD Gazet aan tjcibt Hoe rijk was auto-arme zondag Aalsterse sierhoenen en andere rare vogels -xcomfortschoenen voetverzorging ^steunzolen ^orthopedisch maatH/erk -x spataderkousen jja Ik wil alles over alles van jgroot-Aalst weten... iDus wil ik een abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 19 november 1982 Vervolg van blz. 1 ronde doen omtrent zijn eventuele ver vanging. Hierbij wordt o.a. gedacht aan het huidig PVV-OCMW-raadslid Jan De Boeck of aan Richard Goos- sens, een ander raadslid van deze partij, die beiden bijna zeker in de nieuwe raad zullen zetelen. Noch in de SP noch in de PVV schijnt nog niets definitiefs beslist te zijn. Vrij wel zeker zal Eddy Dierickx, die als gemeenteraadslid verkozen werd, zijn plaats in de raad afstaan aan eerste opvolger Roger D'Hondt om SP-frak- tieleider te worden in het OCMW. Financieel is dit voor hem alleszins een betere zaak vermits de OCMW- raad veel meer vergadert dan de gemeenteraad en er aldus veel meer zitpenningen te «verdienen» zijn. Zelfs als men een dagelijks bestuur aanstelt in het OCMW, zal Eddy Dierickx vrij wel zeker in dit bestuur zitten, gezien dit wettelijk proportioneel,volgens het aantal zetels moet samengesteld zijn. Wie de andere SP-kandidaten zijn staat nog niet vast. Evenmin als de personen, die namens de VU in de OCMW-raad zullen zetelen. Hier zijn er alleszins meer kandidaten dan mogelijkheden vermits deze partij wis kundig recht heeft op twee vertegen woordigers. Als kandidaten wordt gedacht aan Piet Heymans (echtge noot van raadslid Anny Dierick), Frans Jansegers, Erik Arijs, Arsène Carlier (die nu reeds zetelt) en Herwig De Bruyn. 82/23/11 TE KOOP Uit de hand te koop wegens ver trek naar buitenland woning gans bemeubeld en voorzien van alle modern comfort. 3 slaapkamers, badkamer, garage, centrale aard gasverwarming. Gelegen recht over nieuwe tribune Eendracht Aalst. Te bezichtigen vanaf 18 uurLandbouwerstraat 26, Aalst. Vervolg van blz. 1 Deze schorsing bleek uitein delijk financieel zware gevolgen te heb ben voor de schepen van openbare wer ken die hierdoor één jaar extra-pen sioen als oud-schepen diende te derven. Tegen deze gang van zaken kan de hui dige CVP-oppositie niet meer doen dan openlijk protesteren, vermits het nog steeds het uittredend schepenkollege is dat uiteindelijk beslist wanneer een ge meenteraad samen komt Een positief gevolg voor het Aalsters pu bliek en voor de pers is wel dat men zich op nieuwjaarsdag zelf zal mogen uitsla pen, vermits men pas enkele dagen later voor de eerste maal zal kunnen kennis maken met de nieuwe gemeenteraad van Groot-Aalst (MP) Tussen beide partijen zal er hoogst waarschijnlijk nog een akkoord geslo ten worden zodat de SP, die mathema tisch recht heeft op drie zetels er uiteindelijk vier zou kunnen behalen met de hulp van de VU. Maar alle VU- gemeenteraadsleden schijnen voor een dergelijke overeenkomst niet gewonnen te zijn. Ook voor dit probleem wordt afwach ten dus de boodschap. Schepenen Wat de huidige uittredende schepe nen betreft schijnen er voor de VOIks- unièrs weinig problemen te zijn, ver mits zij alle drieDe Neve, Blommaert en Roels hun zelfstandig beroep zul len kunnen verder uitoefenen. Bij de SP zou Eddy Monsieur opnieuw zijn taak waarnemen in het ABVV, waar hij Vervolg van blz. 1 Met mijn lodderend oog ontwaar ik in een hoekje, met lichtelijk geschonden plui mage. zowaar een frans kakelend braad- hoentje, dat zich rondborstig Président National van het NKCN noemt. Ik dank de nationale voorzitter van het NKCN en spoed me er heen. Onderweg klampt me een diknekkige kalkoen aan. Meteen zat ik met een ei in de broek, want het was zowaar de voorzitter van de alom ge kende NFFCCVB. «Mijnheer, onze fede ratie, de Nationale Federatie van Folklo re, Carnaval en Cultuur Verenigingen van België, is de enige met bij ministeri eel besluit erkend pluimvee. Onze prijs- beesten zijn de enige echte, de ware als u begrijpt meneer, want wij worden ge subsidieerd door Poma, de blauwe Brak- kegronder. En hier zie, meneer, schrijf dat maar eens in uw gazet». Zij boze kraaloogjes kijken me doordringend aan terwijl hij me een papier toe schuift. «Als alle verenigingen hun aansluiten aan on ze federatie dan zal er terug karnaval in ons land aanvangen op een goede wijze, want het enigste in ons land is noch eens leute brengen en geen wrevel of twist» lees ik met ontroering. «Weet gij meneer dat het NKCN 3 maand geleden ontbonden werd in Olsene Zij bestaan niet meer en nu zitten ze hier allemaal. Dat zou toch niet mogen». Rare vogels denk ik en spoed me naar ons frans- gebekt braadhoentje dat verdwenen blijkt, met het openbaar vervoer, terug naar zijn kippehok Aan de toog tref ik Bert onze ajuiboer. Hij staart beteuterd in het bijna lege drinkbakje. «Awel Bert, gaat het niet «Ze zien mij hier niet graag jong en ze hebben iets tegen dit» hij houdt mij een trossel gouden ajuintjes voor bengelend aan een wit-rood lintje, «'t Schijnt dat hoenders hier allergisch voor zijn. Ik doe dat nu al 37 jaar en dat is de eerste keer dat ik zoiets tegen kom, t'is nochtans voor de gehandicapten». Bert spoelt zijn ontgoocheling door, terwijl hij me nog gauw clandestien een ajuintje rond de nek hangt. Ondertussen is er tumult ontstaan in de hoenderij. Jean-Pierre die ambities koestert om in 83 haan van het Aalsters kiekekot te worden en zich met schone lange pluimen te tooien, voert samen met zijn Sjiepeerekens een geestig nummer op Als een troep op hol geslagen schar- relkippen stelen zij de show. Ze pikken hier en daar een lach en een applausje mee, en hebben nu beslist een graantje voor op de 5 andere kuikens met ambitie. Daar gaat de gong Ik dring naar voor om geen moment te missen van het show- gebeuren van de avond. Na de staart kans maakt om algemeen sekretaris van het arrondissement te worden in navolging van o.a. wijlen Jules Van Droogenbroeck. Edgard Hooghuys van zijn kant zou een job aangeboden worden op het kabinet van Minister Galle, zodat hij niet opnieuw genoodzaakt wordt als onderstationschef te Aalst te zorgen dat de treinen op tijd toekomen en ver trekken. Bij de PVV is er natuurlijk geen pro bleem vermits de schepenen Van den Eede en De Bisschop eindelijk van een welverdiende rust zullen kunnen genieten en Annie De Maght zoals bekend schepen wordt van Openbare Werken. Enkel burgemeester D'Haeseleer heeft blijkbaar nog niet beslist wat hij na 1 januari 1983 zal verrichten. (MP) veren van een Pollaarse goudfazant uit mijn pint en rechteroog verwijderd te hebben krijg ik zicht op het podium waar onze Prins Karnaval Jempi reeds bezig is zichzelf op spirituele en grappige wijze te pluimen. Met kennersoog keur ik dit prachtexemplaar. Het stevig witte vlees, de fiere kippe- borst, de blanke billetjes. Onze fotograaf Dirk is er als de kippen bij om een paar close-ups te schieten van de zwierende en zwaaiende Jempi; die meteen de zaal op zijn hand heeft. Als nu niemand een knuppel in dit zingend en dansend hoen derhok gooit is dit de waarachtige apo theose van de avond. Een pluim die «onze» prins terecht op zijn hoed mag steken. Als er dan toch een Oost-Vlaamse Sierhoender moet zijn dan kan het niet anders dan dat ze met Aalsterse humor is grootgebracht. (VDM) Het jongste pouldeken van den hoop. Vervolg van blz. 1 Het plaatselijk B.G.J.G.-initiatief kende een ruime belangstelling. Die wandel zoektocht leverde 75 formulieren op (220 deelnemers). Dat is niet weinig. Die wan delaars van alle leeftijden kregen een kort, maar gevarieerd parkoers langs de H. Geestkapel. Dirk Martens, De Roze marijnstraat, de St.-Martinuskerk, het Be gijnhof, het stadspark, het Keizerlijk Plein en het Vredeplein. Een rustige stadspro- menade, want zelfs dat zijn velen ver leerd. «We hadden veel positieve reakties» zei voorzitter Jozef Stemgée ons. Over de auto-arme zondag is hij «zeker tevre den»; als het initiatief volgend jaar her nomen wordt (en die kans zit er in) doet de plaatselijke B.G.J.G.-afdeling zéker terug mee. We hoorden nog reakties links en rechts. «De lente ware een beter moment ge weest». meent iemand. En een andere was zó ontgoocheld over de recente sta kingen van het openbaar vervoer, dat ze zelfs weigerde de herkenningsbadge op te spelden. «Wie dag-in, dag-uit afhan kelijk is van de trein en bus, bekijkt het allemaal met andere ogen» stelt nog iemand. De ogen van onze fotograaf liegen in elk geval niet; hoe auto-arm Aalst vorige zondag wel was. ziet U hierbij zwart op wit. Zeg maar dat het een goed begin was... (P.D.) 82/23/12 TAXI Een unieke witte bruidswagen en old Ümer' Bediening gratis Ceremonie Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT TE KOOP: fotokopieerapparaat volle- TE KOOP: dig automatisch, merk ESKOFOT op Prachtoccassie copieermachine. opDin A4 papier. In zeer goede staat, qewoon papier. Tel. 052/21 63 55. Dubbel gebruik. Te bezichtigen bij krantenwinkel De Koek Nicole, Gent- sestraat 49, Aalst. 82/23/14 TE KOOP of TE HUUR zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maaibalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, heggescharen, gazonkeermach., komposthas- kelmach., ploegen, freezen, motoculturen, sproeiers, stroomgroepen. water pompen. tuinslangrollers, snoeischaren, strooiwagens, gazonrollers, tuin meubels. kruiwagens, boomzagen. houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, kettingolie, 2-tactolie, bijlen, klein materiaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht. P. Corneliskaai 13, Aalst. Tel. 053/77 32 94 (tussen St. Anna- brug en Zwarte Hoekbrug). 82/23/15 Hebt U iets interessants te verkopen Of zoek je iets op de kop te tikken Via een kleine advertentie in deze rubriek, en voor slechts 100 fr. kom je zeker in kontakt met de geïnteresseerde persoon Teksten ten laatste op dinsdagmiddag bij ARMAND VAN HAUWERMEI REN, tel. 70 42 13. Bestuursleden van B.G.J.G., die de eerste wandeltocht organiseerden naar aanleiding van de auto-arme zondag. (OJ). X oedilux kerkstraat 18,9300 aalst \tel053/21.59.23 i nicucoc Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w Aalsterse intormalie 2 1 Ik neem een abonnement van i 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). I ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. i Naam en voornaam Adres S I PostnummerGemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, I Geraardsbergseslraat 44/3, 9300 Aalst. Rtmiiiiniiiuimiiiiiimiimiimimiiiiiiiiiimimiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiuimiiniiimiiiimimiiiimiiiiiiiiiifi Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4. Aalst Redaktie, Publiciteit en Abonnementendienst Roei Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94 1 jaar 1.000 0. 6 maanden 550 fr. 3 maanden 300 fr. per nummer 25 fr.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2