FOTOCENTER Herdersemse Harmonie 2 eeuwen jong Binnenkort wachthuisje aan Moorselse Koeistraat «Concordia et Docilitas» kreeg nieuwe vlag Onder de Belforttoren en andere muziek... Sluierstraat 1 Aalst 77 21 69 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS DECORATIE Traiteur Provence Baardegem Herdersem Meldert Moorsel 10 Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 op de tand des tijds blijkbaar geen vat schijnt te hebben daar ze zich voortdu rend aanpassend aan de wisselende tijdsomstandigheden en zo momenteel o.m. toonaangevend is in het Vlaamse land wat betreft majoretten en drim- bands. Dat de Harmonie er nog steeds toe bij draagt Herdersem zijn eigen gelaat te laten behouden noemt spreker niet de minste verdienste van dit uit het vereni gingsleven niet weg te denken 110-kop pig korps. Voorzitter van het Muziekverbond van België Maurice Torrekens heeft woorden van felicitatie voor de Harmonie en in zonderheid voor Achiel Cayet die samen met het Muziekverbond dat zowat 50.000 aktieve muziekbeoefenaars groepeert ijverde toen «de lichtbak» aktieve muzi kanten dreigde te versmachten. Herder- sem maakte van haar eigen Harmonie echter een «lichtbaken», richtinggevend en met heel wat impakt op de hele regio. «Pottenpakkers» zijn voltooid verleden tijd. Konserteren is nu dé hoofdzaak Minister Poma roemt de Herdersemse leuze «Concordia et Docilitas», «Een dracht en Volgzaamheid, kwaliteiten waaraan het blijkbaar te Herdersem twee eeuwen lang niet heeft ontbroken. De minister is er zich van bewust dat aktieve muziekbeoefening in het kader van een Harmonie onmogelijk zelfbedruipend kan zijn en dat heel wat financiële offers en inspanningen noodzakelijk zijn om met sukses aktief te blijven. Iets waarin Herdersem alleszins gelukte ook al doorleefde men wel een periode waarbij het spelersaantal tot zes was ge daald. Voorzitter Gustaaf Lambrecht «laat niet los en stelt alle vertrouwen in de jeugd» waarbij hij deze viering niet aanziet als een bekroning van twee eeuwen intens verenigingsleven doch als start voor een derde eeuw Vereremerkten Aan verdienstelijke leden werden door de minister en de voorzitter van het Mu ziekverbond eretekens uitgereikt. Zulks aan Gustaaf Arts. Jozef Coppens. Her man De Brucker. Robert De Meyst, Remi Van den Abbeele. Polydoor Sonck. Al fred. Roger en Theodoor De Wolf, Gus taaf Lambrecht. Prosper Schepens, Re- né Van de Winckel. Achiel Cayet en Emiel Arts. Onder leiding van dirigent Remi Van den Abbeele zorgde de Harmonie voor pas sende intermezzo's, zelfs voor een eigenhandig gekomponeerde gelegen heidsmars «Con-Do» waarna het «Natio naal Vokalenensemble Willy Mommer» Algemeen beeld van de Akademische Zitting. (OJ) Kattestraat 37, Aalst 053-70 06 06 tif ett vToerneKTentng Gordijnen en Draperien Zitmeubelen Herstofferen zetels stoelen uit Eupen. een 20-koppig a capellazang- koor met internationale faam de avond plechtig afrondde. (I4m) Toespraak door Minister Poma. (OJ) Sinds meer dan twee jaar is het schuilhuisje voor de busgebruikers aan de Koiestraat te Moorsel afge broken. Omdat ondanks herhaalde vragen aan de bevoegde schepen hierin geen verandering bracht, in terpelleerde raadslid Louis Sae- rens (SP) in de gemeenteraad over dit probleem. Hierbij wees hij erop dat zowel de gebruikers van de buslijn Aalst-Opwijk en Aalst-As- se, die langs deze halte passeert, dagelijks weer en wind moeten trotseren tot de bus aankomt. Voor deze drukbewoonde wijk vroeg de heer Saerens dan ook zo vlug mogelijk een nieuw wachthuisje te plaatsen aan de desbetreffende halte. In zijn antwoord wees Schepen van Openbare Werken Jan De Neve erop dat reeds vroeger beslist was aankoop van een nieuw schuilhuisje en dat hiervoor reeds in 1976 een brief geschreven was aan het Ministerie van Verkeerswezen, dat echter ongunstig adviseerde. Toen de interpellant naar dit antwoord niet luisterde, maar druk doende was om de tekst van zijn tussenkomst aan de pers uit de delen, schorste Burgemeester D'Haeseleer even de zitting met de op merking «Mijnheer Saerens, zoudt U niet luisteren naar het antwoord van de schepen». Van Jan De Neve werd vervolgens ver nomen dat dit negatief advies gesteund was op het feit dat het huisje erg ver- keershinderend was. Ondertussen is de toestand in de Koeistraat wel veranderd vermits ingevolge een nieuwbouw er nu wel plaats voorhanden is om het huisje op te richten. Om dit huisje te realiseren stelde de schepen van openbare werken om beroep te doen op een publiciteits- firma of op het Ministerie van Openbare Werken. Raymond Uyttersprot (CVP) was met deze uiting niet geheel tevreden Inder tijd hadden Moorsel en Meldert elk de helft betaald van het betrokken wacht huisje. Toen de halte nadien verplaatst werd, werd het stukgereden oud ge bouwtje gesloopt. Nadien werd de vraag gesteld aan de NMBV om voor de helft tussen te komen in de aankoop van een nieuw, wat toegestaan werd, maar dit krediet werd nooit opgenomen Schepen De Neve bleef erbij dat hij over een brief beschikte van het Ministerie van Openbare Werken waarbij ongunstig ad vies verleend werd. omdat een geschikte inplantingsplaats ontbrak. Nu de ruimte wel vrijgekomen is, kan een nieuwe aan vraag ingediend worden. Daarbij kan eventueel de medewerking verkregen worden van de privé-publiciteitsfirma die dergelijke schuilhuisjes ter beschikking stelt. (MP) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 n9/9n, In het teken van de jubelviering Herdersem 200 kreeg de plaatselijke harmonie ook een nieuwe vlag. Deze dan naar een ontwerp van all-round artist schilder en muzikant Polydoor Sonck. Niet aan zijn proefstuk trouwens want een tiental muziekmaatschappijën uit de omgeving en zelfs in West-Vlaanderen stappen reeds op achter een naar zijn schets gemaakt vaandel. Een vlag op wit veld met lier, het (vroe ger) gemeentewapen en de veelzeggen de jaartallen 1783-1983. Vlag gewijd ver leden zondag door Abt Joannes Goet- ghebeur van Affligem met als meter Hed- wig Muylaert-Bourgeois, echtgenote van de laatste Herdersemse burgemeester en erevoorzitter Achiel Cayet als peter. Doopsuik'er volgde dan wel tijdens het banket waar zowat 220 genodigden aan zaten. Tijdens de plechtige dankmis, een kon celebratie van pastoor Mussche met de Abt en Superior Van Spaendonck zetten zowel Harmonie o.l.v. Remi Van den Abbeele als Parochiaal Zangkoor o.l.v. Jozef Coppens hun beste beentje voor. Ook samen in een passend lied van Lo- dewijk De Vocht. Koster Coppens bracht daarenboven een zelf gedicht en getoon- dicht vierstemmig gelegenheidslied ten gehore. Zeer geslaagd. Tijdens de homilie wees Abt Goetghe- beur op de betekenis van de vlag en het vertrouwen dat men erin dient te stellen. Na een groepsfoto van dit honderdkop- pig korps met muzikanten, majoretten, miniretten en drumband en een receptie in het Parochiaal Centrum volgde na een korte optocht het banket. Voorzitter Gus taaf Lambrecht speldde er nog eretekens op de borst van Anja Van den Bossche, Muriëlle Arts, Inès Maes. Nicole Pieters en Nadine Willems, Rudi Bruylandt, Ro ger en Theodoor De Wolf, waarna Achiel Cayet wel en wee overliep van de harmo nie tijdens zijn (lang) voorzitterschap. Met de St.-Antoniusviering medio janu ari a.s. volgt nu een tentoonstelling over het rijk verleden van de Herdersemse Harmonie. (Hm) "De soep van den troep" infovergadering in de St.-Annakring voor toekomstige soldaten met hoofdaalmoezenier Milac Sooi Willems op vrndaq 26 november te 20. Missie-expo in de parochiale zaal op zaterdag 27 november van 17 tot 21 u. en op zondag 28 van 9 tot 12.30 u. en van 15 tot 21 u. Zulks ten voordele van pater Carlé in Zaïre en priester Louis Borremans in Chili. "Hoe is hij zij Avond voor verloofden op zondag 28 november van 19.30 tot 21.30 u. in de parochiezaal. Dansfeest van Chiro en KSA in het Par. Centrum op zaterdag 27 november vanaf 20 u. "De Toren" Wie wil (leren) schaken kan aansluiten bij schaakklub "De Toren" in Café St.-Antonius op de laatste schaakavond 1982 op vrijdag 3 december te 20 u. Bak en Teerling prijskampen in Café Stin op 26,27 en 28 november telkens vanaf 18 u. ten voordele van renner Jan Van de Velde. "De Mirakelmakers" wordt opgevoerd door "de Claerhaagse Comedie" in zaal Constant Van den Broeck, Dorp 36 op zaterdagen 27-11 en 4-12 te 20 u. en op zondagen 28-11 en 5-12 te 18.30 u. Inkom 120 fr. In voorverkoop 100 fr. Geschenk uit Vreemde Landen Deze tentoonstelling in het Kultureel Centrum Affligem blijft toegankelijk tot en met 31 december tijdens de weekends en op weekdagen van 20 tot 21 u. Volkszanger Frans Jacobs. Gudulastraat 7, zingt en onderhoudt gezelschappen en verenigingen met liedjes uit de tijd van toen. zelfgemaakte teksten en melodieën en meezingertjes. Op de 11 -novemberherdenking in het stadhuis werd het woord gevoerd door schepen De Bisschop. De burgemeester liet zich verontschuldigen; schepen De Maght-Aelbrecht wou in Meldert de wapenstilstand gedenken; schepen Van den Eede was ziek... Ook de aanwezige gemeenteraadsleden waren dun in aantalAndré Dooms, Pierre Breckpot en Etienne Bogaert (in Erembode- gem Freddy Pijck). Wat 'n toestand Schepen De Bisschop vond de tekst van mw. De Maght «nogal sentimenteel, wat voor een dame past en ook moraliserend wat natuurlijk is voor iemand uit het onderwijs»; hij las die dus niet voor. Wel dacht hij met haar terug aan de recent overleden Jefken Van Nieuwenborgh «hij kon zo aanschou welijk zijn belevenissen uit de eerste wereldoorlog vertellen, dat men het gevoel had, er zelf bij te zijn». Hij sprak nog uit eigen oorlogsherinneringen om te besluiten met een vredes oproep opdat de woorden van dokter De Loof «en niemand hoort je huilen» niet zouden bewaarheid worden door atoomwaanzin. Toch een link dus tus sen officiële en alternatieve fakkelherdenking van 11 november Vlaggewijding door hoogeerwaarde heer Abt Jan Goetghebeur van Affligem. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10