Staf De Meersmanveertig jaar later |gg|| Louis LOCKEFEER-VINCK gedurende de maand december 1982 speciale kortingen op vloeren en faiencetegels van 10 tot 20 Eendracht Vrij loot Avanti Lebbeke Veldloopweekeinde levert A.C. E. Aalst vier overwinningen op. FRANS JANSEGERS PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST LUCIEN VAN NIEUWENBERG Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 13 Je hoort de nostalgie doorheen zijn verhaal: Staf De Meersman, nu 64, droomt nog luidop van vroeger. Toen hij in het geniep op de koersfiets klom en bijna klap pen om de oren kreeg van vader toen die vernam dat zijn 16-jarige zoon in Aalst alle konkurrenten had geklopt. Nu, meer dan 40 jaar later, zag Staf eindelijk een droom in vervulling gaan: kampioen van België worden. Bij de veteranen, dat wel, maar er zat een heuse trikolore trui aan vast. Om het allemaal nog mooier te maken, was hij niet alleen de oudste van het veelkoppige peloton, maar gebeurde het in «zijn» Herdersem. Staf: «Met z'n drietjes zaten ze voor op. Geen enkele favoriet was mee. Ze lieten dat trio alsmaar meer voor sprong nemen. Niemand gaf een kik. Ik kon het niet laten gebeuren en jumpte erachter. Intussen had één van de koplopers op zijn adem getrapt en liet het afweten. Ik achter de andere twee aan. De «groten» hebben ons pas aan de streep teruggezien. Die eindspurt Een lachertje. Veron derstelde ik althans. Maar ik begon veel te vroeg te sprinten, zodat ik onder het spandoek slechts enkele centimeter voorsprong overhield Ik won, dat was het belangrijkste». Eigenlijk had Staf begin 1982 de ren- fiets aan de kram willen hangen, maar omdat het kampioenschap in Herder sem georganiseerd werd, bleef hij aktief. Hij zal ook volgend seizoen voortdoen. Doodwroeter Vader was een doodwroeter. Dag en nacht werkte hij om uit zijn poelde- niersbedrijf geld te halen«Willen of niet, we moesten de handen uit de mouwen steken. Ik had er steeds van gedroomd coureur te worden, maar daar kon niets van komen. Werken, Staf De Meersman op 64-jarige leeftijd kampioen van België. (MVH) tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen 82/24/15 Vloeren Faience Gevelsteen Marmer - Tabletten Trappen Tel. 053/70 42 10 Grote Baan 194 9390 Herdersem-Aalst F0URREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST Tel. 053/21 84 87 dedju. Koppig dreef ik mijn zin door. Met de zware fiets reed ik «de boer» op. Kippen en konijnen gaan kopen. Een zware duivenmand achteraan op de bagagedrager verhinderde me niet enkele tientallen kilometers «voor de lol» te rijden als training. Ik vond nog meer smoesjes om «per velo» te kun nen bollenvroeger moesten de marktkramers er in Brussel vroeg bij zijn om het beste plaatsje voor hun «stand» te kunnen innemen. Om mid dernacht wipte ik de fiets op en spurtte naar de hoofdstad. Vader en mijn zus kwamen met de auto achter. Ik peddelde nadien weer naar huis en maakte er een uitgesmeerde oefentrip van». Anderhalf jaar legerdienst, daarna negen maand mobilizatiehet belette niet dat Staf De Meersman van een grote carrière bleef dromen en er ook wat voor deed. Hij schuimde de koers- kes voor niet-aangeslotenen af, en won ze bijna allemaal. In 1941 was hij in alle oefenkoersen de beste, en één jaar later werd hij prof. Het liep lekker. In Humbeek, Wanfercee-Baulet en Couvin maakte hij het zegegebaar. Bijna gebeurde dat ook in de tweede rit van de «Omloop der Vlaamse Gou wen», maar daar werd hij «gepakt» op 50 meter van de streep: «Ik zag het spandoek hangen en geraakte plots geen centimeter meer vooruit». Duitsland Toen kwam 1943. De Duitsers ver plichtten hem in hun «Heimat» te gaan werken «Na drie en een halve maand geraakte ik er weg, maar het seizoen was naar de vaantjes. Ik had nochtans twee lentekoersen gewonnen», zegt Staf. Het werd een rotjaar. 1944 was niet beterje kon geen materiaal meer kopen. De fiets ging voorlopig op stal. Definitief afhaken deed hij niet en her begon nadat het oorlogsgeweld luwde. Een gebroken schouder en een sleutelbeenbreuk na een botsing tegen een stilstaande auto in de «Ronde van Vlaanderen 1946», trok een nieuwe streep door zijn rekening. Toch kreeg hij een éénjarig kontrakt los bij «Dardenne», en nadien loodste de legendarische Frans Bonduel hem voor twee seizoen bij «Dilecta» bin nen. Staf reed toen alle klassiekers van start tot finish. Niet in de spits Hij was geen vedette, maar wist wat hem als «knecht» te doen stond. Het was een harde, doch prettige tijd«Toen moest je wel de kilometers volmaken. In de bezemwagen was alleen plaats voor jongens die onherstelbaar defekt aan hun fiets opliepen. De anderen werden aan hun lot overgelaten». Staf De Meersman kapte eind 1955 met een onzeker rennersbestaan en bouwde, naar het voorbeeld van vader, een poeldenierszaak op. In 1975 werd het hem te machtig Staf herbegon. Als veteraan «In het begin doe je het voor de lol. Maar weldra moet je ervaren dat de anderen rijden om te winnen. Dus moet je wel uit je pijp komen». Staf was intussen reeds drie keer tweede in het Belgisch kampioen schap, twee maal kampioen van Vlaanderen, vooraan in de jaarlijks «Weltpokal» die in Oostenrijk plaats heeft, en nu nationaal kampioen. Mis schien blijft hij wel op de renfiets tot zijn 65ste verjaardag. Alhoewelhij is door de mikrobe gebeten en voelt zich nog kiplekker. Marcel Van Hauwermeiren Handbal In de 16» finale van de Beker van België ontvangt Eendracht aan huis de hui dige leider uit eerste nationale. Alhoewel de Aalstenaars zich geen illusies maken omtrent een eventuele uitschakeling van Verhofstadt en Co, is het voor sportminnend Aalst toch een unieke kans om met tophandbal kennis te maken. De wedstrijd heeft waarschijnlijk plaats op zondagavond 19/12. de wedstrijd gespeeld. Doelpunten: Van Wesemael; Matthijs 1; Doelpunten: De Freyne 3; Amant 3; 't Kint 1Ponnette 1V. Houdenhove 1 Eerste Landelijke Maasmechelen - Rosis Aalst 32-21 Dank zij goed geplaatste cirkelspelers zou Rosis standhouden tot 8-7 in de 20e min. Na de rust konden de Aalste naars niet optornen tegen het mees terschap van de thuisploeg die naar 20-11 stevende in de 40® min. De wedstrijd was meteen gespeeld en Rosis bracht zijn jonge spelers in, die zich nochtans knap wisten te verdedi gen. Doelpunten: Bomon 8; Van Herreweghe 4; De Man 2; Meert 4; Corthals 3. Tweede Landelijke B: Jochewoa Aalst - Zandvliet: 12-17 Na een zeer gelijkopgaande eerste helft konden de bezoekers rusten met 2 doelpunten voorsprong. Bij de her neming ging Jochewoa traditiege trouw slecht van start. Daar maakte Zandvliet optimaal gebruik van door met tegenaanvallen onmiddellijk een onoverbrugbare kloof te slaan, ondanks de goede prestaties van doelman De Gusseme bij de thuis ploeg. Doelpunten: Petre 5; P. Drependaele 3; J. Diependaele 1; De Ketelbutter 1; Eckeman 1Van Herzeele 1 Grembergse - Sparta Aalst24-27 Sparta was de enige Aalsterse ploeg die het afgelopen weekend succes boekte. De Aalstenaars domineerden gans de wedstrijd en konden uitlopen tot 11 -14. In de tweede helft werd die voorsprong tot maximaal 6 eenheden aangedikt. Toch zou het er voor Sparta nog benauwd uitzien toen de thuisploeg terugkwam tot 22-23. De Aalstenaars reageerden echter gevat en behaalden hiermee een belangrijke overwinning. Doelpunten: Van Delsen; Mens 8; C. Bomon 1F. Bomon 6; S. Bomon 3; Corthals 1; Troch 4; Rottiers 2; Ver- bestel 1 en Van Snick 1 Vrouwen Eerste Landelijke Opglabeek - Aalst Sportief: 18-10 Wegens de onbeschikbaarheid van de gezusters Verleysen viel er voor Spor tief niet veel te rapen bij het normaal toch zwakkere Opglabeek. Vooral de afwezigheid van doelverdedigster Marina was doorslaggevend, zodat het al een wonder was dat de bezoe kers tot de rust (6-7) konden stand houden. Gemis aan routine bij de ver vangsters zou in de tweede helft de doorslag geven. Doelpunten: Steenhout: Wynant 5; Van Delsen 1Hutsebaut 4 en Alvoet. Stelmar - Eendracht Vrij: 18-9 Eendracht kon aanvankelijk uitlopen tot 2-3, maar met de rust had de thuis ploeg de bakens al verzet7-4. Wit- Zwart milderde in de tweede helft onmiddellijk tot 7-5, maar zou in zijn verdere opmars gestuit worden door een arbitrage die eenieder verbaasde. De ontmoedigde Aalstenaars moesten lijdzaam toezien hoe Stelmar naar 14- 5 ging in de 14e min. en meteen was Cl. Simal; Bascour 2; Lievens 3; Wau- ters 1De Schrijver 2; Vinck, De Troyer en Moens. Tweede Landelijke: Olympia '80 Aalst - Avanti Femina 2: 9-19 Tegen een erg sterke tegenstander speelde de thuisploeg één van haar beste wedstrijden van het seizoen. Spijtig genoeg moest Olympia na de pauze de voordien uitstekende doel verdedigster wegens kwetsuur ver vangen zodat een nederlaag onaf wendbaar was. Toch was trainer G. De Vuyst tevreden met de prestatie van zijn ploeg die steeds vorderingen maakt. Wedstrijden Heren: Maasmechelen - Rosis 32-21 Jochewoa - Zandvliet 12-17 Grembergse - Sparta 24-27 Vrouwen Opglabeek - Sportief 18-10 Stelmar - Eendracht Vrij 18-9 Olympia'80 - Avanti Femina 2 9-19 Kalender: Heren 27/11, 20u.45 E.V.A. - Angleur (Sporthal Rozendreef). 28/1117u.45 Rosis - Buggenhout (Sporthal Rozendreef). 28/1116u.45Kapek 2 - Jochewoa 28/11 Gent - Sparta. Vroiiwen 27/11, 18u.15,E.V.A. - Brahand (Sporthal Rozendreef). 28/11, 14U.45: Sportief - Alken (Sporthal Rozendreef) (Tejo) Het afgelopen weekeinde nam Atletiekclub Eendracht Aalst deel aan de heren veldloop te Haaltert en aan de damesveldloop te Uitbergen. Vier maal kwam een Aalsterse atleet als eerste over de eindmeet. Een succes dus, temeer daar we nog andere mooie prestaties konden noteren Te Haaltert hadden de atleten af te rekenen met een vrij zwaar parkoers. De wind stond vaak in het nadeel en vooral de klim naar de aankomst woog zwaar door. Gunther Lanckman scheen ^daar bij de jongste pupillen weinig hinder van te ondervinden. Hij mocht inderdaad als eerste het zege- gebaar maken. Pascal Poelman overheerste de minie men reeks en kwam met een mooie voorsprong als eerste over de finish. De 7de plaats van Guy Van den Broucke in dezelfde wedstrijd was eveneens verdienstelijk. Bij de tweedejaarskadetten maakte Bart Meganck er een one-man-show van. Van bij de start nam hij kordaat de leiding en werd nooit bedreigd. Bart's prestatie maakt duidelijk dat hij één van de grote beloften is. Spijtig genoeg kon de Aalsterse suc cesreeks niet verder gezet worden bij de scholieren en juniores. De seniores kregen echter wel de verdiende aan dacht. De toeschouwers konden genieten van een spannende wed strijd. Pierre Callebaut nam een snelle start en liep in de eerste ronden zelfs aan de leiding in gezelschap van Danny Muylaert (Vlierzele). In de derde van de vijf at te leggen ronden moest Pierre echter afhaken. Zijn tweede plaats kwam niet meer in het gedrang. Herman Parmentier nam, tegen zijn gewoonte in, een snelle start. Hij leidde de achtervolging op de twee koplopers, doch kwam in de eindfaze een ietsje snelheid te kort. De 4de plaats bewijst dat Herman, na zijn lange inactiviteit, aan een fantastische come-back bezig is. Ook de veteranen brachten een mooi kijkstuk. Jozef De Roock was met zijn 9de plaats de eerste Aalstenaar. Te Uitbergen behaalde veteraan Godelieve Roggeman haar tweede overwinning van dit nog prille seizoen. Eens te meer was Godelieve reeds na de eerste ronde zeker van haar zege. De seniores zorgden niet voor uit schieters alhoewel de 13de plaats van eerstejaars Inge Eemans verdienste lijk was. Ann en Els Van Holsbeeck beheersten de eerste wedstrijdhelft van de junio renreeksen, Naar het einde toe ver zwakten beiden enigszins, zodat ze uiteindelijk 2de en 4de werden. Samen met Kristel Vermeir (9de) won nen ze het clubklassement. Miniem Sandra Nijs scheen aan spraak te kunnen maken op de over winning. In de laatste rechte lijn werd ze echter naar de tweede plaats ver wezen. Anja Lanckman kwam in deze eindfaze sterk terug en werd vijfde. De uitslagen: pyg Herenveldloop te Haaltert: Pupillen 1973: 1Gunther Lanckman. Miniemen 19715. Van der Bruggen Johan; 11Buggenhout Jurgen; 14. Abbeloos Peter. Miniemen 1970: I.Pascal Poelman; 7. Guy Van Den Broecke. Kadetten 1969: 7. Van Der Bruggen Geert; 11Van der Biest Wim. Kadetten 1968: 1Bart Meganck; 8. Mario De Pelsmaeker. Scholieren: 19. Peter De Bolle. Juniores: 13. Johan Paridaens. Seniores: 2. Pierre Callebaut; 4. Her man Parmentier; 20, Roland Baeyens; 22. Jean-Paul Fransaert; 32. Paul Adriaans; 41Alex Buyle; .45. Johny Baes; 49. Patrick Van Boxstael; 55. Francois Buggenhout; 58. Robert Plovier: 63. Johan Van Impe; 74. Karei Muylaert.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13