n Autobedrijf H Etienne Van den Bossche Opnieuw met klein verschil Thuisploeg eindigt sterk Krasselend Erembodegem Eerste punten voor Terlinden Gebrek aan concentratie BBC. The Tower hervat zich OW Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst 053-77 01 69 Moeilijke overwinning Osiris dames Sgoiba Aalter 44-33 14 Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 Eerste Nationale SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH s 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St.-Antoon Kikkerbilletjes 32/24/17 Open van 11 30 tot 14 30 en van 18 Gesloten dins-, woens- en zondagavond 82/22/05 Beloften Okapi Home-In - Aarschot85-70 De bezoekers probeerden het onmiddellijk met een press, waar Okapi echter weinig moeite mee had en via Lievens naar 15-7 stevende in de 8 min. In 2 dolle min. plaatste Aarschot echter een 0 - 10 en kwam met 15 - 17 op zijn beurt aan de leiding. Voor de rust (37 - 37) konden beide ploe gen mekaar niet ontlopen. In het begin van de tweede helft was er een spijtig voorval toen Dirk De Neef bij het scoren brutaal ten val werd gebracht en hierbij een polsbreuk opliep. Meteen ook tegen slag voor tot nu toe ongeslagen juniores. De wedstrijd verliep verder naar hetzelf de scenario. Weer nam de thuisploeg de beste start en klom geleidelijk naar 65 - 58 in de 14 min., maar viel toen stil. Hiervan profiteerde Aarschot om 2 min. later met 65 - 66 de leiding over te ne men. Dit zou echter het laatste wapenfeit zijn van de bezoekers, die in de resteren de 5 min. nog slechts 4 punten verzamel den, en een wakkergeschud Okapi zou uiteindelijk nog een ruime overwinning behalen. Voor Okapi (38 op 78 ^n 9 op 14) G. Thijs 12 D. Schellinck 14 D. De Neef 2 G. Cornand 8 L. Lievens 15 C. Phlips 18 P.V. Impe 6 P.V.D. Bosch 10 Y. Hellinckx en L.V.D. Driessche (Tejo) Tweede provinciale BBC. Erembodegem-Bertino St.-Niklaas 57-54 Slecht spelen en toch winnen, men moet het maar kunnen. Tot 8-7 kon de thuisploeg de leiding houden. Dan stelde echter Thiron orde op zaken en het werd 18-23. Bij Erembodegem draaide het verkeerd. Men leed balverlies. Alleen Marcoen speelde op een behoorlijk peil en zorgde voor de Erembodegemse terugkeer 24- 27. De Beleyr diepte de kloof aan de rust uit tot 28-34. Opmerkelijk was alleszins dat Bertino gebukt liep onder de fouten- last. Zo behield Erembodegem zijn kan sen op de overwinning. Triest mocht op draven voor de gekwetste Wolf. Niette min maakte Bertino een verschil van 32- 42 na 5'. Van den Houte en Sterck brach ten Erembodegem even terug 40-44. doch Thiron zorgde opnieuw voor 40-50. De wedstrijd ging even ontaarden toen Thiron een zware fout beging op De Mangeleer en even later D'Hooge uitge sloten werd voor een vrijwillige fout op Triest. Debeleyr kreeg zijn vijfde fout en meteen zat Erembodegem op rozen. Sterck en in de slotfaze Van der Burght hielpen Erembodegem nog aan die moeizame zege. BC. EREMBODEGEM De Mangeleer 8 Van der Burght 5 Triest 7 Sterck 11 De Wolf 6 Marcoen 12 Van den Houte 8. (A.V.H.) De stugge verdediging van Sgoiba en kwetsuur waren er de oorzaak van dat Een zeer agressieve verdediging liet Sgoiba toe tot bij de rust in de match te blijven 22-18. Het shotgemiddelde aan beide zijden was niet om er naar huis over te schrijven. Veelvuldig bal- het uitvallen van Naessens wegens leider Osiris het zeer moeilijk kreeg. verlies en overtredingen waren ander deels schering en inslag. Nochtans kon Osiris een kleine kloof slaan, die uiteindelijk naar een welverdiende overwinning leidde Osiris dankt deze aan een kollektief goede prestatie. Geen uitschieters, maar alle speel sters hadden hun aandeel. Naessens 4, Van De Velde 9, Jans- sens 10. Mortier 7, De Cremer 4, De Moor 6, Van de Spiegel 4, Heireman 0. (A.V.H.) Liefhebbers De staart van de rangschikking werd door elkaar geschud. Er was de eerste overwinning van Terlinden, dat in zijn vierpuntenwedstrijd tegen De Klok een hoge score bereikte. De Klok werd meteen rode lantaarn. Ook andere ploegen speelden haasje-over. Hugh's won de vierpunten- wedstrijd met Borghmans. Na de wedstrijd was er heel wat heibel. Sponsor Herman Borghmans, verantwoordelijk voor het blad had een fout voor zijn eigen ploeg opgetekend. Daardoor verloor deze met één ount. Ook Cockpit Zorba heeft na een nipte winst tegen nieuwkomer 't Snoepertje een plaats gewonnen Cockpit Zorba wera nocntans stevig aangepakt door t Snoepertje Met een box-and-one van Gilbos op Ferre Van den Hauwe bereikte Cockpit moeilijk zijn normaal rendement In de beginfaze kon het langs Guy Van den Hauwe met een 3 op 3 12-4 uitlopen Arne Kerkvliet, die tegen zijn vroegere ploeg wat wilde be wijzen en Gilbos verzetten in 5' echter de bakens 12-14. Van dan af werd het een achtervolgingswedstrijd. Aan de ene zij de bleken Wim Possé en Mare De Wuffel Eerste Nationale LEONIDAS AALST - GENTSON 50 - 47 Het niet sterke Gentsan mocht zeker geen te zware klus worden voor Leonidas. Toch werd de overwinning pas vastgelegd in de slotseconden. Gentson leidde met 0 - 2 en viel dan gedurende tien minuten stil. Langs De Wandeleer, Van Doren en Heireman ste vende Leonidas naar een geruststellen de^) 14-2 voorsprong. Gebrek aan concentratie leidde bij Aalst tot heel wat balverlies. Gentson langs De Roo en Bontinck slaagde er in om bij de rust (27 - 18) in de wedstrijd te blijven. Le onidas bleek enigszins wakker geschud door die koerswijziging. Bij de aanvang van de tweede helft zorgden De Wande leer en Martens voor een nieuwe kloof 40 - 25. Doch de Aalsterse meisjes her vielen in hun vroegere euvel. De Roo en Bontinck kregen nu ook de steun van Bauwens en Gentson naderde tot 45 - 35 en 49 - 43. Met nog ruim 4' te spelen begon Gentson er in te geloven. Nieuw balverlies leidde tot 49 - 47 met nog 2' voor de boeg. De Wandeleer miste doch ook de Gentse tegenaanval werd gestuit. In een prangende slotfaze was het uiteindelijk Van den Bossche die vanop de vrijworplijn de eindscore kon vastleggen. LEONIDAS AALST De Wandeleer 19 Van den Bossche 7 Van Doren 8 Martens 6 Heireman 10. (A.V.H.) onstuitbaar en aan de overzijde was Gil bos in een begenadigde dag. Langs Gary Cooman slaagde Kerkvliet er in om aan de rust nipt 41 - 42 te leiden. Terug vallend in een 3 - 2 zone kon Cockpit Zorba in de tweede helft wat vrijer ade men. Gilbos kwam moeilijker tot scoren en Kerkvliet was aan zijn vierde fout toe. Het werd 54-51 doch Troch zorgde voor 57 - 58. Dan viel de kloof. Danny Corthals en Wim Possé gingen de aanvallende rebound totaal domineren en zorgden voor 58 - 66. Langs Gilbos en Verhulst werd het nog even 65 - 72, doch Ferre Van den Hauwe zorgde voor 76 - 66. Inplaats van de bal te bevriezen, ging Cockpit verder zijn kans. Veelvuldig bal verlies liet 't Snoepertje toe tot 76 - 73 terug te komen. Een kalme Danny Cort hals zorgde echter voor de uiteindelijke 78 - 73 eindstand. COCKPIT ZORBA Guy Van den Hauwe 16 Possé 24 De Wuffel 10 Corthals 16 Ferre Van den Hauwe 10 De Boit- selier 2. SNOEPERTJE KERKVLIET Gilbos26/ Kerkvliet 12 Cooman 11 Verhulst 11 Troch 8 Van de Velde 2 De Roeck 2. Uitslagen van de achtste speeldag Borghmans - Hugh's Villa 85/86 Olfit - Den Beiaard 72/56 De Hoorn - De Nachtwacht 74/58 De Klok - Terlinden 56/87 Sint-Antoon - Torenhof 87/67 Cockpit - Snoepertje 78/73 Stand 1. DE HOORN 16/2. Sint Antoon Olfit 14/3. Hugh's 12/4. Borghmans 10/5. Torenhof, Cockpit 6/6. Nacht wacht 6/7. Beiaard 4/8. Terlinden 2 9. Snoepertje 2 10. De Klok 0. Men meldt ons het overlijden van Jozef Thijbaert. vader van de verbondssekre- taris Freddy Thijbaert. Het blad biedt aan de familie zijn innige deelneming in de Derde Nationale Derde opeenvolgende nederlaag Na Athlon leper en Oxaco, heeft ook Osiris de volle inzet aan Boom moeten laten. Na 5' was het 10 - 10 en halfweg de eerste periode leidde Osiris zelfs met 21 - 26 langs Ogenaet en De Geest Via indi viduele nummertjes probeerde Osiris Boom definitief los te gooien, doch daarin slaagde het niet. Verbruggen en Hore mans zorgden voor de kentering 37 - 32. Ongenaet verkeerde echter in een bege nadigde dag en zorgde in de laatste mi nuut voor 43 - 47. Aan de rust kon Boom tot 46 - 47 terugkomen Na de hervatting liep Ongenaet tegen zijn vierde fout aan. Dat was een klap voor Osiris. Toch kon men tot de 7' aanklampen 62 - 62. Toen Paul De Geest een minuut later even eens vier streepjes achter zijn naam kreeg, sloeg de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg. Boom plaatste een 12 - 0 en meteen was het bekeken. Boom was niet meer te stoppen. 90 - 68 bij het ingaan van de laatste 5'. In de slotfaze werd niet meer aan verdediging gedacht, wat de hoge score 110 - 92 verklaard. De titel mag men nu wel vergeten. Zaterdag speelt het in eigen zaal tegen Brabo, een vierpuntenwedstrijd waarin het toch als favoriet vertrekt. OSIRIS SEVEN-UP Matthijnssens 2 Rijckbosch 2 Lagring 8 Temmerman 22 Van Hulle 11 De Geest 30 Van der Weeën 4 Ongenaet 13. (A.V.H.) BOOM - OSIRIS 110 - 92 Eerste Provinciale BBC. AKRON R0NSE BBC. THE TOWER AALST 72 - 76 Na de afgang van vorige week in zijn thuiswedstrijd tegen Were Di Sint- Niklaas, heeft The Tower zich hervat met een prestige-zege bij hef geduchte Akron Ronse. Dat dit seizoen al de scalp plukte van Scheldejeugd Temse. De bestuurslui daarentegen blijken nog niet over de puinhoop van vorige week heen te zijn, want ze waren karig met hun kommen- taar. Naar ooggetuigen ons mededeel den, was het een zeer gelijkopgaande wedstrijd, met aan plaatselijke zijde een onkennelijke Van der Heyden, die de missers opstapelde, zodat The Tower aan de rust nog alle troeven in handen had 33-33. Na de hervatting zag men Danny Dherdt nog eens op zijn best. Hij zorgde voor een kleine kloof die kon be houden worden tot bij het eindsignaal. De twee Aalstenaars in het andere kamp Podevijn en Rombaut bleven onder de maat met respectievelijk 6 en 8 punten. De zenuwen speelden hen parten. BBC. THE TOWER AALST De Schaep- drijver 17 Dherdt 16 Heyvaert 4 De Troyer 14 Van der Borght 10 Van Langenhove 12 De Smet 2 Goossens 1. (A.V.H Eerste provinciale dames BasKetPai. De Aalsterse Amerikaan die knap speelde gaat het Aalsterse punten totaal met twee eenheden opvoeren. Hij speelde vooral voor de rust knap. OKAPI HOME-IN - T0P-T0URS AARSCHOT 98-102 OKAPI HOME IN Famaey 12 Van den Bosch 2 Graziano 24 Elias 16 Schor- reel 19 Minnebo 25. (A.V.H.) Voor de zoveelste maal in dit seizoen heeft Okapi Home In een minieme nederlaag moeten incasseren. Men kon de Aalstenaars bezwaarlijk iets aanwrijven. Ze speelden als in hun beste dagen. Jammer dat Elias naar de bank moest voor vier fouten. Hij had in die 11niet alleen voortreffelijk verdedigd op het Amerikaans basket- wonder Kroff. Daarenboven stond hij in voor een 5 op 8 aanvallende prestatie. Zijn vervanger Pat Van den Bosch speel de met een enorme inzet maar evenaar de Mare toch niet. Luc Famay als nieuwe bewaker van Tom Kropp, had de ver dienste dat hij deze een paar keer de bal kon afsnoepen, doch zijn aanvallende mogelijkheden waren nu beperkt Elias verscheen opnieuw toen Aarschotse vlot aan het terugkomen was en deelde even in de Aalsterse malaise. Okapi scoorde immers gedurende ruim vier minuten geen punt. Daarvan profiteerde Kropp optimaal om zijn ploeg naar een schijn baar veilige 71 - 83 voorsprong te gooien. Maar Okapi Home-In liet niet af. Langs zijn Amerikaan Graziano, die eerst een 0 op 4 liet noteren. Elias, Minnebo en Schorreel kwam Okapi vier minuten vóór het eindsignaal weer aan de leiding 92 - 89. Reynders beging zijn vijfde fout. Maar Kropp, die niet te remmen was, hield nog de verrassing in petto. Hij stelde gelijk, scoorde het 100°° punt, en legde de eind cijfers vast. Okapi Home In was nog maar eens de morele winnaar, scoorde tegen 50%, leverde basketpropaganda, doch kreeg nog maar eens de kous over de kop. Na de match was men unaniem. «Dat Okapi zakt zeker nietEen ploeg, die dergelijk spektakel kan brengen, moet zijn plaats hebben in eerste klasse. Hopelijk keert het tij voor Okapi. OKAPI HOME-IN UITSLAGEN Falco Sint Arnandsberg - Kadetten 84/50 Falco Sint Amandsberg - Miniemen 89/65 Sint-Niklase - Juniors 51 /120 Beloften - Aarschot 85/70

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14