VIDEOFILMS Aalsterse duikboot in Zweden gesignaleerd Poma«muziekbeoefening kost veel geld» Boomvrij binnenkort De (grote) problemen van een kleine straat Okkaziewagens VIO' Kogels vliegen in 't rond te Herdersem Wordt huis Etienne Bogaert geklasseerd weekblad Een uitgave van n.v. RING MOTORS - AALST Albrechtlaan 50, 9300 Aalst s 053-21 16 79 - 70 23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg en 1 jaar gratis omniumverzekering Une belle histoire toute simple «Over wijn en FORD, Beaujolais en SIËRRA» laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus meer dan 1.400 films élk systeemBeta, 2000, VHS Kon. Harmonie Herdersem 200 jaar AUTORIJSCHOOL AALST 1" jaargang - tv 24 - 26 november 1982 - 25 fr. Deel 1 Het verhaal van de bewoners tderwijs. Deze scholengemeenschap, geli list. staat in voor het opvangen en begelei ai gehandjkatKSn. De situatie waarin dé omenten hun beroep dienden uit Jp oefent Lees blz. 9 Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Het begin van de verbouwingswerken, in handen gegeven van de Antwerpse Bouwwerken. N.V. Verbeeck, was met een het startschot van heel wat ellende, naar eigen zeggen, voor de bewoners van de Molendreef. Aanvankelijk kleine zaken die zich echter samenbalden, tot de spreekwoordelijke druppel de emmer deed overlopen Het verzet was geboren. Enkele koene initi atiefnemers ronselden handtekeningen die een éénsluidende mening vertolkten lees aoor blz. 2 Na de opschudding omtrent de vreemde U-boot in de Zweedse wateren meldde de plaatselijke pers plots een ander mysterie in haar kolommen. Vergis je niet; de vrij willekeurige volgorde der lettertekens op deze pagina is niet te wijten aan een kater na een feestje in de drukkerij, het is onvervalst Zweeds, uitde"Kuriren"van20en21 oktober j.l. Doch omdat wellicht niet alle lezers bij machte zijn om dat gebroebel zomaar uit het vuistje te vertalen, ziehier de essentie van deze wel degelijk Aalsterse aangelegenheid. Toen Olof Nitsson uit Hasselfors aan het vissen was in het Teenmeer, zag hij plots een rood ding in het water. Eerst leek het wel vuilnis of zo, maar toen merkte hij dat De Herdersemse Harmonie «Concordia et Docilitas», en met haar «het hele dorp», was tijdens het voorbije weekend in feest. De Harmonie bestaat immers 200 jaar en de viering die zou duren tot november 1983 nam verleden zaterdag een aanvang in de voor de gelegenheid prachtig versierde zaal «De Kletser», helemaal staand in het teken van de jubel- viering. Een akademische zitting met prominenten uit Aalst en de Faluin- tjesstreek doch ook met gemeenschapsminister van Kuituur Karei Poma werd dan ook de blikvanger van de festiviteiten. Voorzitter van het «Huldekomitee 200» volutie meemaakte, aanwezig was bij de Antoine Muylaert, ex-burgemeester. in rede van Leopold I te Brussel en te schetste de perikelen die de Harmonie, Herdersem en in de hele regio wel en ontstaan uit het St.-Antonius-zangkoor in wee meemaakte Harmonie eveneens die 1 1 I M 1 SlottoespraaK door ae heer Gustaaf Lambrecht, voorzitter van de feestvierende Koninklijke Harmonie(OJ) 1783, in de loop van twee eeuwen door stond Harmonie die nog de Franse Re- tal van lauweren wist te oogsten en waar- lees door blz. 10 het een rode ballon was, met een kaartje eraan. En met een vredesgroet vanuit België nog wel "De luchtpost" komt uit de stad Aalst, een stad op twee "mil" ten noordwesten van Brussel, in België. Een centrum met 48.000 mensen en met een textielindus trie. Hun inwoners stuurden vredeswen sen de lucht in via ballons, en een van hen vond zijn weg helemaal tot in Zwe den, en Hasselfors. Maar wat betekent de tekst op het kaartje De naam en het adres kunnen we wel ontcijferen, maar wat staat er nog meer op Ook de slogan op de voorzijde levert weinig problemen op de vrede staat op 't spel Kunnen onze lezers ons soms helpen om de rest te vertalen Bel ons even op de redaktie in Laxa En ja. nauwelijks een dag later krijgen onze kollega's reeds een handje toege stoken. Ulla Jeanson uit Örebro wist te vertellen wat de boodschap uit Aalst pre cies inhield. In Algemeen Beschaafd Zweeds vertaalde ze"Dag Met dit kaartje wens ik jou veel VREDE en VREUGDE toe Ik zou het fijn vinden als je dit kaartje zou terugsturen met jouw naam en adres erop. Dank je welUlla verbleef gedurende vijf jaar in België, en leerde zo onze taal vrij goed kennen. De krant vermeldt verder nog dat de eigenlij ke afzenders Chiro Gentia (Gentiaan) zijn, de meisjesgroep van de St. Anna- parochie. Annemarie Hellström. de re dactrice, was zo vriendelijk om de twee artikeltjes samen met de bewuste kaart terug te sturen, en toonde in haar bijge sloten brief veel belangstelling voor wat nu precies Chiro Gentiaan voor bewe ging was. De initiatiefrijke Chiroosjes aarzelden niet met hun antwoord, dat in tussen wellicht opnieuw in de "Kuriren" zal verschenen zijn. Wat was er nu precies aan de hand Wel Chiro Gentiaan had het nieuwe jaarthe ma "De vrede staat op 't spelorigineel en speels willen inluiden met een ballon netjeswedstrijd. waarbij de kaartjes een duidelijke vredesboodschap brachten naar de eerlijke vinders. Reeds na een paar dagen kamen de eerste berichten binnensijpelende ballons haalden Noord-Nederland, Noord-Duitsland, en ja... Zweden. De winnende luchtpost ont snapte uit de hand van de 9-jarige Anne- lies De Groot. Tussen Aalst en de plaats waar Olof Nilsson het mysterieuze geval uit het meer opviste, liggen zomaar even tjes meer dan 1.050 kilometerIn vogel vlucht noq wel lees door blz. 2 Inwoners klagen over bepaalde jachtpraktijken Naar jaarlijkse traditie had op 9 november jl. in de schaduw van de Kluiskapel aan de grens van Aalst en Affligem een St.-Hubertusviering plaats. Onder impuls van A. De Geyseleer, lid van de "Jachtklub ter Kluizen" en van de "Brabantse Jachtvereniging" had dit jaar de viering een groots karakter. De avond werd ingezet met een H. Mis die opgeluis terd werd door de "Brabantse Jachthorenblazers" uit St. Agata Berchem. Na de plechtigheid werden de jachthonden en het St. Hubertusbrood gewijd, waarna het tentoongestelde wild per opbod verkocht werd. Het hele gebeuren werd afgesloten met een wildfestijn in het parochiaal centrum te Affligem. Wat opviel was dat t .H. De Vogeleer in zijn homilie van leer trok tegen de onver draagzaamheid en het onbegrip van de "groenen" tegenover de jagers en de jacht in het algemeen Uit kontakten met een aantal verant woordelijken van deze groenen, in casu de "Werkgroep Leefmilieu Aalst" blijkt de toestand inzake jacht in de Faluintjes dit jaar heel wat verbeterd te zijn tegenover vroeger De jagers schijnen heel wat voorzichtiger en braver geworden te zijn dan voorheen. Herdersem Dat de toestand echter niet overal even rooskleurig is werd o.a. bewezen te Her dersem, waar heel wat jagers zich nog steeds bezondigen aan het lukraak neer schieten van alles wat beweegt. Dat daarbij een aantal beschermde vogels, zoals de houtsnip sneuvelen onder de kogelregen schijnt he minste van hun zorgen te zijn. Daarbij wordt ook verder gejaagd in de direkte omgeving van de bewoonde omgeving. Soms vliegen de kogels op amper 50 m. van bepaalde hui zen, daar waar de jachtwet een minimum afstand voorziet van 250 m. Een andere veel gehoorde klacht is het feit dat men nog steeds verder privé-ter- reinen betreedt zonder toestemming van de eigenaars. Nochtans is deze toestem ming volgens de huidige jachtwet nodig. Deze voorziet trouwens dat de jagers overeenkomst moeten treffen met de eigenaars waarbij een vergoeding, in speciën of in natura. voorzien wordt voor het gebruik van een jachtdomein. Ook deze voorziening van het jachtrecht schijnt niet of nauwelijks toeqepast te worden. Ondertussen vernamen wij ook dat be paalde klachten bij de Aalsterse politie voorlopig geklasseerd werden zonder ge volg omdat de kontrole op bepaalde mis bruiken zeer moeilijk zoniet onmogelijk is. Het voornaamste is dat de jagers over een officiële jachtvergunning beschikken, wat vrijwel steeds het geval is (M P.) De dienst Monumentenzorg van het Ministerie van Nederlandse Kuituur maakt de meeste gekke bokkesprongen in Aalst. Nadat ongeveer een jaar geleden voorge steld werd het vroegere station van Gijzegem als monument te klasseren (het is meer een krot dan een monument) startte zopas het openbaar onderzoek be treffende het voorstel tot klassering van de gevel van het huis gelegen Majoor Claserstraat, 15, Aalst toebehorende aan niemand minder dan. .'Etienne Bogaert, toekomstig schepen van financiën. Alhoewel deze 19e eeuwse witte gevel op zichzelf zeker het klasseren waard is, kan men zich toch de vraag stellen waarom nu juist dit huis uitgekozen werd om als monument beschermd te worden. Aalst telt toch nog wel andere gevels, die voor het nageslacht dienen bewaard te worden, o.a. op het Keizerlijk Plein. Misschien moet de oorzaak van de klassering gezocht worden in het feit dat Etienne Bogaert binnenkort zijn gevel eens wenst te herschilderen. Éénmaal geklasseerd komt het Ministerie van Kuituur dan mogelijks tussen in de aankoop van de verf. Indien deze redenering aan de basis zou liggen van het^nieuwste voorstel, dan zou de nieuwe schepen van financiën alleszins een staaltje weg geven van zuinigheid en financieel doorzicht, die heel wat hoop doet wekken in verband met het beheer van de stadsfinanciën in de komende zes jaar. Kapucijnenlaan en Leo de Bethunelaan Noem het een tip, uit betrouwbare bron of van horen zeggen en gezien te heb ben. Enfin, buurtbewoners meldden ons dat er vorige week vrijdag (19/11 dus) onder en in de onmiddellijke omgeving van de bomenrijen «opmeters» rondhin gen. Geen toeristen, geen natuurliefhebbers maar heuse landmeters. Prélude op boompje kap Begin van wegeniswerken Op het 5e District van de Regie der degem), onder wiens bevoegdheid Wegen (Ministerie van Openbare Wer- wegeniswerken op deze lanen vallen ken, Churchillsteenweg 4A, Erembo- waren de hoofdconducteur alsmede zijn adjunct uithuizig. Van deze kant, voorlopig geen toedracht (waar/ onwaar) der gebeurtenissen) De Stedelijke diensten van Leefmilieu en Openbare Werken zullen nog moe ten leren luistervinken; hen was elk feit, laat staan gerucht, onbekend. lees door blz. 2 Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wpykode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verborgde opleiding, alle katgflnaeén (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. :S,-. F iniirhtinrjen en inschriivingen H TPdfKiaan 9óJ, AALST *21 21 90

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1