Willocx video club Pingpong-Kingkong Aalst naar Wereldkampioenschap in Engeland Op Drie Velden kan men kaarten Videofilms 100 fr./2 dagen De videoclub die weet wat video is MOET ER 01 ZAAI OP? Kornissensloipers zetten feestkroon op Jozef Meganck in herstellende BIJVERDIENSTE the best one Moorselbaan 86 Aalst Traiteur Provence Schoein manieren, de moeite waard Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 3 Het mag al even wonder genoemd warden dat juist een Aalsters talent opklimt tot de nationale ploeg (gehandikaptensportklubs zijn onbestaan de in het Aalsterse als het feit dat deze ster, Guy Van Melckebeke, de weg naar de Belgische top aflegde in één jaar tijd Want tot voor kort had Guy enkel wat jeugdklubkompetities op zijn naam geschreven, maar niemand kon reeds vermoeden dat hij onlangs in september op het officiële wereldkampioenschap tafeltennis voor gehandikapten in Stoke- Mandeville (Engeland) zou geselekteerd worden. Rolstoel-be-zitter Guy Van Melckebeke is pas 23, en wordt reeds getipt door ver schillende trainers voor de Europese top van morgen. In Engeland ontbrak het hem nog wat aan internationale ervaring om meteen door te breken, maar toch mag een overwinning op de topspeler van Zwitserland en een setwinst op een Franse vedette als een succesdebuut beschouwd worden. De tegenstanders uit Israël, West-Duitsland en Engeland bleken nog te sterk, maar de laatste twee blonken dan ook later op het tornooi uit als halvefinalisten. De Belgische natio nale ploeg haalde één zilveren en twee bronzen medailles. Voor Guy was het een onvergetelijke leerschool, met als vakken "psychologisch speldoorzicht", "nieuwe speelstijlen" en "ultramodern- materiaalkennis". Deze jonge pingphongerige Aalstenaar kreeg de smaak van zijn huidige lieve- lingssport vooral te pakken in jeugdklubs zoals Terlinden, Ypsilon en ook Dido. In april 1981 leerde hij op een tafeltennis- avond in een VTI-lokaal de coördinatrice, mevrouw Matthijs kennen, die zelf aan gesloten was bij een pingpongklub voor gehandikapten"Thumbs up Sint- Amandsberg". Zij ontdekte de capacitei ten van Guy, en nodigde hem uit om eens de klub te komen bezoeken. Sindsdien is hij er niet meer weg te smashen. (Geluk kig ligt Sint-Amandsberg vlakbij Gent, waar hij momenteel zijn laatste jaar rech ten aan de R.U.G. afwerkt). Het eerste seizoen met de klub, als spe ler in tweede nationale afdeling, verliep met een ongelooflijk succes Een reeks zeges en ereplaatsen in interclubtor- nooien, en niet te vergeten meteen de titel van vice-nationaal kampioen enkel spel, én van nationaal kampioen dubbel spel Resultaatin één jaartijd promotie naar eerste klasse Zowaar een carriè re die "zelfs" Eendracht Aaist zou benij den... Toch is de roem hem niet naar het hoofd gestegen, en blijft hij bescheiden met de vier wielen op de grond. De Belgische topklasse moet nu immers bewijzen wat hij waard is. Doch het unieke feit, dat hij als tweedeklasser meteen in de selektie zat voor Stoke-Mandeville zegt wel wat over de belofte die in hem schuilt. De woorden dat ze in hun rolstoel niet minder valied zijn maar gewoonweg anders va- lied Daarom hoeft men nog niet super- goed in een aktiviteit te zijn, maar gewoon wel zoals de zogezegd meervalide (O ja op straat te durven komen om zijn lievelingssport uit te oefe nen. Dat men bij de bestempeling "min- dervalied" blijft, is meer te "danken" aan een gebrek aan faciliteit in openbare ge- Guy Van Melckebekede pingphongerige Aalstenaar (LDC) volgende Olympische Spelen (Los Ange les '84) lokken opnieuw, en Van Melcke beke droomt ervan om ook daar België te gaan vertegenwoordigen (liefst met medailles als gevolg). Daarna komen de wereldkampioenschappen in Australië. De snelheid waarmee Guy nieuwe technieken aanleert en ervaring in zijn voordeel weet te benutten, waarschuwt ons reeds, dat we niet té verwonderd meer moeten zijn als we op een van deze wereldpodia nog steeds eens een ras echte Aalstenaar zien prijken Voorlopig is er echter nog veel te leren, vooral wat betreft de psychologische verwerking van de cruciale momenten in een match bijvoorbeeld (wat hem in Engeland soms een overwinning heeft gekost...) Toen we Van Melckebekes mening en ervaringen vroegen omtrent het gehandi- kaptensportbeleid in Aalst, was hij (wel licht zéér terecht) niet erg vleiend. Bij zijn weten leeft er geen enkele sportklub in het Aalsterse, en werd er ook zeer zelden een initiatief in die richting genomen. Dit valt toch te betreuren, daar sport een ideale motor kan zijn tot een betere integratie van de gehandikapte in de samenleving. Het zou toch ook velen kunnen bewuster maken van hun capaciteiten, met andere Voor de derde maal richtte wijkcluo Drie Velden» in haar lokaal een kaartavond in. Deze omvatte een belot- en wipwedstrijd, voor mannen en voor vrouwen. In het totaal waren 42 kaarters aanwezig op deze avond. Bij de belotters won Domi nique De Smedt (4382 p.). Tweede werd Jan Van Der Maele (4255 p.) en derde Geroon Kets (4214 p.). Bij de wipwedstrijd won mevrouw Podevijn (141 p.) voor mevrouw Wasteels (133 p.) en mevrouw Hendrickx. (OJ) bouwen, straten of sportzalen, dan een zwak zijn van die "mensjes in hun kar retje" zelf. Simpelweg omdat ze niet de kans krijgen om te bewijzen wat ze kun nen. Of misschien is het misschien uit angst om een wedstrijdje te verliezen te gen zo'n bewustgemaakte andersvaliede dat men in het Aalsterse "wijselijk" de gehandikaptensport "vergeet" als het op verenigen en organiseren aankomt Guy Van Melckebeke zou in die zin wél zelf wat initiatief willen nemen (voor zover het zijn studie nog extra toelaat), en wie als gehandikapte of als mogelijke organisator kontakt wil leggen, kan hem bereiken op 053/77.50.53 (meestal enkel in de week end) of schriftelijk (Biekorfstraat 87, 9300 Aalst)Wie weet groeit er nog een team uit voort, of een beweging die ook praktisch ijvert voor de integratie van de gehandi kapten. of gewoon een vriendenkring mensen die zich zelf graag wat meer aan sport in de betekenis van ontspanning zouden willen zien doen Reakties zijn steeds welkom Ook de heren politici moeten nu niet denken dat met de verkie zingsstrijd opeens ook de o zo plots op gewaaide inzet en belangstelling voor minderheidsgroepen moeten gaan lu wen... Want nogmaals op gebied van sport of gewoon maar recreatie voor ge handikapten staat Aalst even ver als NovaZembla, en dat ligt toevallig in het Noordpoolgebied. Intussen kan Aalst wel fier zijn op alweer een spruit in de topsport, en de naam Guy Van Melckebeke is er ongetwijfeld een die we in de nabije toekomst nog meer zullen horen. En wie ooit het genoegen proeft om met hem een balletje te slaan, zal zich na afloop wel eens kunnen afvragen waar de term "mindervpiiede" eigenlijk van daan komt. (L.D.C.) Waarom gaat L. D'Haeseleer niet naar het O.C.M.W. Hij zit boven het be staansminimum. Sint Jansstraai 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 82/20/41 dad és na ne kier iet da ze va serrewoerdeg nimmer on de kmjeren 'n lieren 'k Zal ni zeggen da ze heer naa vooil manieren lieren, mor 't 'n schiltj toch ni veil meh aal tgein da ze naa zing en hoeiren op den teivei 'k Rappeleir meh nog as ekik klein was en nog nor 't schoei gink, dammen dor toch te minsjten lene kier in de weik les kreigen van 't gein da ze tèn noemden Wellevendheid. Der woren dor dinges boy die ge naa nimmer noeideg 'n hetj omda de toyden veranderd zen, mor 't er es toch nog veil van oevergebleiven die azoei vantoyd tot toyd ne kier loten 't verschil zing tissen imand die gelek as ze zeggen «zenne wereld kaar en imand die dor zen kas on veegt en woor dagge ierder ne «lesbeer» zotj teige zeggen. En pertank, 'n betjen manieren kennen en da lote zing dagge ze kentj. dad 'n kost met en da kaan toch wel ne kier oongenaom zen Mor as ge da naa teigen de jongeren zegt ten antwoeren z'a rap dat dad allemol zjiever es en da ze dor nie 'n moete va weiten En wa dat er oeik plezant es, dad es ne kier probeiren ooit te vissen van woor dat den ienen of den andere reigel van «beleefdhèd» voesjkomt. Tèn omthaavde da gemakkelèkker en ge kentj er attoyd iet ooit lieren. Allei, pak na simpel ne kier de gewoentje van imand 'n hand te geiven Da komt gewoein voesj van in den aan toyd as den ienen on den anderen waa lote zing dat 'n niet in zen hannen 'n hooi, gie waopen of zoei Domei oeik da 't den aadsten of den hoeigeren in rang es die 't iest zen fiem moet ooitsteiken en ni omgekierd. Woor dat er oeik veil reigels oever zen. dad es hoe da ne maan teigen 'n vraa moe zen. Want ja. in den toyd wore ze va gedacht dad 'n vraa azoei 'n tier bizzjeken was dad attoyd most bescheiremd werren. Balven de schoeimoeders vantoyd... Op stroot moe ne maan attoyd de vraa loten lanst de kant van de mier goon, worom Awei. omdat de kant van de mier zeikerder was lanst diene kant 'n koste toch ni oongepakt werren en van den andere kant kreige ze minder spieten van de keiren (naa ottos) die passeirden. Zoei simpel es da. Op nen trap moe ne maan zennen ieste goon. Al pertank da 't ander pleziereger was. Da was omdat 'n ni onder heer rokken zol kenne sjoeren. Mor naa dat de vraan oeik al de broek draogen, valt da wel al ne kier in 't woter. Wille ze tegoor ne kafei binnen- terren ten moet de maan iest goon Ver te zing ofda 't dor binnen wel ploois es en dat er gienen danzjei 'n es ver da moksken. Ne kier binnen, moet 'n hoy vanoy- ges heer helpen ver heer fraksken ooit te trekken, da omhoeig hangen en here stoel achterooit schooiven. Mor 'k peis dat er naa veil zen die a rap zollen antwoeren. heila, 'k kaan da zelf zee. 'k ben ekik gi sooikere poepeken Vanoyges dat den toyd deir es van 'n beis op de rigge van heer hand te geiven, dad 'n es gien moede nimier. Ze zollen zelfs peizen dagge meh heer dinges wiltj speilen of meh heer michelen Want ja. de toyden veranderen, de manieren oeik 't Gein da vroeger nie 'n mocht, da mag naa wel. En omgekierd es oeik woor. Mor al hier en adoor es 't er toch nog iet overgebleiven En 't zen azoei vantoyd van die kleinigheiden die 't leven 'n betjen schoeinjer kenne maoken. Avers, peist er ni kier op en liert iet on ajjer kinjeren. Kinjeren. peist er oeik ne kier op. Vantoyd werd er gezeid haafd a manieren, Mor ja, hoe kejje a manieren haven... as ge gien 'n hetjPETJEN Ook op zon- en feestdag Voor de vijfde maal organiseerde prins Michel en zijn alomgekende Carnaval groep De Kornissensloipershun vijfde bal in feestzaal Sint-AnnaBij de ingang van de zaal verwelkomde de Prins en zijn gevolg de gasten van de avond. Iedere gast (karnavalist) kreeg als geschenk een lichte kartonnen kroon aange boden, wat meteen de carnavalmicrobe in ons hoofd deed bewegen De Aalsterse sfeer was hier echt aanwezig. Van deze gelegenheid maakten Prins Michel en Prins Antoine gebruik om de tekst van hun toekomstig plaatje voor te stellen. (OJ) De Cijnspenning, het schilderij van de Aalstenaar Jozef Meganck, dat verleden week onvindbaar was voor de radio-Katangareporter, bevindt zich goed en wel, zij het nog herstellende, in de academie van Anderlecht. Er was een gat in het schilderij geko men, dat in een bureautje vóór de ste delijke feestzaal hing. Toen door een licenciaat, in opdracht van het be- Je zoekt wat bij te verdienen. Je hebt de nodige verkoopservaringen Schrijf dan een kort briefje naar: «Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsberg sestraat 44/3, te Aalst». Een echt lonende bijverdienste, tenminste als je wat werklust vertoond (Avond- en weekendwerk stuur, een inventaris werd opgemaakt van het stedelijk kunstbezit, inventari seerde men ook het gat en het sche pencollege besliste het doek te redden door het in de speciale afdeling van de Anderlechtse academie te laten res taureren. Eind december mag het de reanimatiekamer verlaten om zijn plaats weer in te nemen in 't stadhuis. Dat wij dit verleden week niet konden melden is te wijten aan het feit dat de betrokken diensten van de zaak niet volledig op de hoogte waren. En de stad beschikt voortaan dus over een fichesysteem met beschrijving en foto's van alle kunstwerken die zij bezit. (J.L.)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3