BOSCH Je zou d'er van opkijken Onder de Belforttoren HET REKLAAMBLAD p.v.b.a. Frans JANSEGERS Begrotingen kerkfabrieken lokken kritiek uit Er komen lichten aan Zeebergbrug Electro Centrale L. De Ridder De Neve mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19, 9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 JOOOOOOOOOOOOOOOC U wenst een zaak over te nemen. Goede raad is dan goud waard Pontweg 57, HERDERSEM TeL 053"77-51-34 IX3QCXJQQLXJQQQQQQQC 4 Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 In de jongste uitgave van de Werkgroep Leefmilieu Aalst komen opnieuw een aantal verkeersproblemen in Groot-Aalst aan bod. Zo vraagt WLA dat de glasscherven na verkeersongevallen zouden opgeruimd worden hetzij door de politie, die dan over een vuilblik, een borstel en een vuilnisbakje zouden moeten bezitten, hetzij door de reinigingsdienst wat uiteraard moeilijker uit te voeren is. WLA vraagt anderzijds dat in de toekomst alle fietspaden zouden beschermd worden door parkeerstroken, groen, verhoogde berm of vangrails. Fietsers mogen zoals nu op de Parklaan het geval is, geen rechtstreeks deel uitmaken van de rijbaan. Hierbij sluit WLA zich resoluut achter het voorstel van de KP betreffende het fietspad op de Parklaan Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrij ving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer enz. Daarvoor kan U terecht bij J 82/22/15 Volgend jaar zal Aalst opnieuw een aantal kruispunten met lichtsignali- satie rijker zijn. Zo komen er niet alleen rode lichten ter hoogte van het kruispunt van de nieuwe rijksweg Aalst-Ninove en de Churchilllaan te Erembodegem-Terjoden maar hoogstwaarschijnlijk ook op de Boudewijn- laan ter hoogte van de Raffelgemstraat (Etrimoblokken). Uit de agenda van de gemeenteraad van reeds kan een voetganger alles behalve begin november kan opgemaakt worden veilig in de Korte Nieuwstraat wandelen dat er weldra ook een lichtsignalisatie zal aangebracht worden nabij de Zeeberg- brug te Aalst. Agendapunt 59 vermelde immers dat er in de Eugeen Bosteels- straat éénrichtingsverkeer zal ingevoerd worden en dit "ingevolge het plaatsen van een driekleurige lichtsignalisatie aan het kruispunt van de Rijksweg Nr. 10/A. Nichelsstraat/De Vilanderstraat". Om dezelfde reden wordt de Vilander straat ook opengesteld voor twee richtingsverkeer, zodat er halfmaande- lijks beurtelings parkeren zal mogelijk zijn. Op dit ogenblik is het alleszins een hele heksentoer om dit gevaarlijk kruis punt van de ringlaan te dwarsen. Andere belangrijke wijziging aan het ver keersreglement is de invoering van het éénrichtingsverkeer in de Korte Nieuw straat en de Boterstraat. Of dit de ver keersveiligheid. vooral tijdens de week ends, in de Korte Nieuwstraat zal ten goede komen is een andere vraag. Nu ingevolge de snelheid die in deze smalle drukke "dancingbuurt" ontwikkeld wordt door doorrijdende wagens. Andere wijzigingen aan het verkeersre glement waren minder belangrijk. Zo krij gen de Vooruitzichtstraat en de Korte Lin- denstraat halfmaandelijks beurtelings parkeren. In de Dirk Martenstraat wordt het verboden te parkeren aan het gebouw nr. 48, terwijl in het woorerf L.P. Boon straat een parkeerplaats voorbehouden wordt voor minder-validen. In Erembodegem wordt de blauwe zone reglementering ingevoerd aan het Camiel Walgraefplein, terwijl in Gijzegem in de Molendijk ter hoogte van de Kruisstraat een verplichte rijrichting naar links inge steld wordt uitgezonderd voor fietsers en bromfietsers. Tot slot weze nog vermeld dat zowel in Aalst-stad als te Baardegem en te Gijze gem de aanduiding van de bebouwde kom gewijzigd werd. (M.P.) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Hartelijk proficiat om het artikel Oostvlaamse Sierhoen etc Mij bevalt evenmin al dat pluimengedoe. It is very stranger-import. Vooral de humoreske manier waarop gij uw kritiek doet is echt aalsterse karnaval '83 avant la lettre. Wij moeten terug naar de echte karnaval-sport DE SPOT, niks maar niks ernstig opvatten, alles bekijken met uilenspiegelogen en dat alles verkondigen mit tötlichen Ernst. Vóór 1940, waren hier geen Karnaval-prinsen slechts karnaval-zotten en zottinnekes. Maar onze huidige maatschappij is een commerciële, alles moet centen opbrengen ook de lach om de centen. Graag had ik een mentaliteitsverandering onder de karnavalisten, om karnaval te maken wat hij zou moeten zijn DE OMGEKEERDE WERELD. Voor een echte vasten avondzot is niets heilig vooral niet de heilige huisjes van onze consumptie-maatschap pij. De Draeckenieren liggen op sterven, hun geel boekje is hen vooraf gegaan. Ik dank u omdat gij een would-be Draeckenier zijt en hoop dat anderen u zullen volgen, mogelijk keert de Gust zich dan om in zijn graf van blijdschap. Marcel De Bisschop P.S. Ondanks alles meent William en zijn Eliane het goed zij durven toch een plaatje uitgeven a 100 fr. Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 82/22/24 wat volgens het raadslid opnieuw, een fikse verhoging betekende tegenover dit jaar. ledereen moet inleveren, waarom dan niet de kerkfabrieken, aldus Louis Saerens, die er nog op wees dat de diensten van financiën slechts een brief stuurden naar de kerkfabrieken nadat de begrotingen ingediend waren. Schepen van Financiën Gaston Van den Eede (PVV) bekende dat er opnieuw een speciale brief verstuurd was naar de ker kelijke verantwoordelijken van alle paro chies. maar wees erop dat dit ook ver leden jaar gebeurde voor de begrotingen 1983. die nu ingediend waren. In deze brief werd gevraagd voorzichtig om te springen met nieuwe investeringen als ook in de gewone uitgaven. De schepen meende dat aan deze wensen van de stad gedeeltelijk voldaan was. «Mijn diensten onderzochten elke begroting in détail» aldus nog schepen Van den Eede. die de verhogingen van de kredie ten vooral te wijten zijn aan de verhogin gen van de personeelskosten en aan de verhoging van de kostprijs van de brand stof. Naar zijn mening was de verhoging van de begrotingen van de kerkfabrieken slechts miniem vergeleken bij dit jaar. SP-fraktielid Gracienne Van Nieuwen- borgh vroeg op haar beurt aandacht voor een andere filosofische strekking. Op 27 juni 1982 had het Humanistisch Ver bond van Aalst aldus een brief gestuurd naar het stadsbestuur waarbij een cen traal gelegen lokaal gevraagd werd, waar vergaderingen zouden kunnen gehou den worden. Hierbij was gedacht aan het vroegere Daensmuzeum en archief in de Kapellestraat. «Maar tot op heden is er op deze brief nog geen antwoord geko men» aldus raadslid Van Nieuwenborgh. «Wij willen onze opvolgers niet binden» aldus de snelle reakties van de Burge meester. Schepen De Maght (PW) die bevoegd is voor de stadsgebouwen, ver duidelijkte echter dat de betrokken brief reeds lang geleden in het schepenkolle ge onderzocht was. Anderzijds wees zij erop dat het eigenlijke Daensmuzeum pas onlangs van plaats veranderd was. In feite had het schepenkollege echter reeds in juli principieel de vraag van het Humanistisch Verbond gunstig beant woord. Uit de uitleg van de schepen kon men echter opmaken dat deze beslissing nog steeds niet medegedeeld was aan de humanistische vereniging. CVP-raadslid Etienne Bogaert zei op zijn beurt dat hij de opmerking van raadslid Louis Saerens kon begrijpen. Naar zijn mening hadden de stadsdiensten en in zonderheid schepen Van den Eede reeds heel wat inspanningen gedaan om de uitgaven van de kerkfabrieken te doen drukken. Ook het toekomstig bestuur zal in dezelfde zin voortgaan, aldus Bogaert. Aan de hand van konkrete cijfers was Louis Saerens echter van oordeel dat er toch geen sprake kon zijn van een mi nieme verhoging der uitgaven zoals de schepen van financiën beweerd had. Hij bleef erbij dat een brief naar de voorzit ters van de kerkfabrieken verstuurd was nadat de begrotingen reeds ingediend waren. Om al deze redenen stelde het SP-raadslid voor om deze ongunstig te adviseren Bij de uiteindelijke stemming bleek de ganse SP-fraktie zich trouwens te onthouden. FrakÏÏelid Jan Van der Ve- ken preciseerde dat de socialisten deze houding aangenomen hadden omdat de gemeenteraad enkel advies kon uitbren gen over de begrotingen van de kerkfa brieken. die uiteindelijk toch moesten goedgekeurd worden. (MP) Zoals te verwachten was lokten de begrotingen van de kerkfabrieken voor 1983, in de jongste gemeenteraad heel wat kritiek uit op de socialis tische banken. Het Moorseis SP-raadslid Louis Saerens, die nog nooit voorheen zo aktief was opende het debat door te stellen dat enkele zaken in de ingediende begrotingen niet door de beugel konden. «Ik ben ook een kristen mens, maar enkele cijfers spreken boekdelen» aldus de heer Saerens. Volgens hem had men in de Aalsterse raad horen spreken over het feit dat ook de kerkfabrieken dienden te bezuinigen. Het gevolg was wel dat de bevolking van volgend jaar ongerveer 43,5 miljoen zal Aalst en dus iedere belastingsbetaler moeten betalen aan de kerkfabrieken, In minder dan twee en één half uur brandde de firma P.V B.A. De Smet en Zonen, André Govaertstraat, Aalst, uitDank zij de snelle tussenkomst van onze Aalsterse spuitgasten bleef de schade beperkt. De opslagplaats en werkhuizen werden gedeeltelijk vernield. Vermoedelijk is de oorzaak kortsluiting. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4