aalskers Starten OPTIEK DELENS Krijgt Kravaalbos zoveelste weekendhuisje bij Belastingen op vertoningen aangepast Van Den Brulle-Hagens Sint-Jorisstraaf 11, 9300 Aalst Tel. 053/78 65 06 VOLKS zonder UNIE Wachtdienst dokters, apothekers, tandartsen en dierenartsen NIEUWSTRAAT 60 AALST Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 5 Lambert Van de Sijpe wil meer inspraak bij bouwaanvragen Nog voor de eigenlijke raadszitting begon stelde CVP-raadslid Lambert Van de Sijpe bij hoogdringendheid een vraag aan schepen van openbare werken Jan De Neve ever de bouwaanvraag die nabij een recent verkocht perceel van het Kravaalbos uithing. Hierbij wees hij op de geruchten omtrent het kaalkappen van een groot deel van dit geklasseerd bos. In zijn- antwoord zat Schepen De Neve debouw als monumenten en landschap- duidelijk op een verkeerde golflengte. De schepen gaf uitgebreid informatie over een bouwaanvraag tot verbouwing van de «Kiekenvilla» gelegen nabij het bos zelf. De stad Aalst gaf negatief ad vies over deze aanvraag gezien het ge klasseerde landschap, maar zowel ste- pen waren akkoord met een uitbreiding van maximum 20 Sinds acht maan den was er volgens de schepen echter geen verandering in het dossier geko men, zodat er volgens zijn weten dan ook geen nieuw onderzoek commodo et in- commodo was. De gemeenteraad van begin november diende zich uit te spreken over de verder toepassen van drie stedelijke belastingen, vooreerst de opcentie men op de provinciale belastingen op de rijwielen zonder motor en deze met hulpmotor, vervolgens de direkte belasting op de gebouwen aange sloten aan het rioolnet en of openbare waterlopen, en tenslotte de indirekte belasting op vertoningen en vermakelijkheden. Bij het eerste punt stipte raadslid Lam bert van de Sijpe (CVP) aan dat hij princi pieel niet akkoord ging met het feit dat de zogenaamde zwakke weggebruiker, die de fietser toch is, jaarlijks belast werd. De fiets vroeg hij taksvriendelijker te maken, gezien de fietsers reeds genoeg plagerij en dienden te ondergaan van de andere gemotoriseerde weggebruikers. Zijn fraktieleider Ghis Willems vroeg anderzijds de belasting op het rioolnet en openbare waterlopen te herschikken. Op dit ogenblik betaalt men in Aalst voor een gewoon huis 600 fr. per jaar terwijl men voor een handelshuis 1.600 fr. diende te betalen, wat hij onrechtvaardig vond. Niet elk handelshuis is echter een café of restaurant. Schepen Van den Eede (PVV) van finan ciën ging hier niet direkt op in maar ver duidelijkte dat de indirekte belasting op vertoningen en vermakelijkheden aange past werd, op vraag van bepaalde mid denstanders. Deze belasting was sinds 1977 niet aangepast en bedroeg vroeger 1.395 fr. per organisatie waar de kon- sumptieprijs minder dan 30 fr. bedroeg. 1.790 fr. zo de prijs van het verbruik tus sen 30 en 50 fr. beliep en 5.580 fr. zo de prijs hoger was dan 60 f r. per glas. Gezien men echter vaststelde dat ingevolge deze belasting meer en meer organisators naar de randgemeenten van Groot-Aaist trok ken om feesten of bals te organiseren, stelde hij voor de prijs voor de eerste kategorie te verhogen tot 40 fr. voor de tweede kategorie te stellen op maksimum 60 fr. en voor de-derde kategorie om meer dan 60 fr. per konsommatie. De gemeenteraad was het natuurlijk eens met deze aanpassing alsook met de andere belastingen. (M P.) Klein- en grootmeubel op maat Restauratie oude meubelen Brocante Atelier en magazijn Neerveldstraat 5, Erpe-Mere tel. 053/21 98 68 Het gaat niet best met de Aalsterse demokratie wanneer politieke partijen onder de maat blijven. Wij allen hebben baat bij florerende partijen, zowel in de oppositie als in de besturende meerderheid. Partijen die vechten voor hun programma, met gekozenen die het kunnen en die het doen. Neem nou de Volksunie. Ik ga het niet hebben over het raadslid dat terecht ijverde voor een Victor Bocqué- straat, maar onlangs vergat het 65e punt van de dagorde van de raadszitting te lezen Nadat dat raadslid voortijdig de vergadering verliet bleek bij de stemming dat er slechts één stem ontbrak, zodat de beslissing omtrent zijn eigen onderwerp verschoven werd naar sint-juttemis. Maar zes jaar lang schépen tekort schieten is schandaliger. Vooral voor een partij zoals de Volksunie, die zich van oudsher altruïstisch en idealistisch heeft opge steld, en proportioneel het meest intellektuelen onder haar kiezers telt. Nee, waarde lezer, ik ga het ook niet hebben over de schepen van personeel die op een ingangsexamen de kapitale vraag stelde «Hoe is mijn naam Bravo, gij zijt geslaagd». Ik heb het over Herman Roels. Die zogezegde schepen van kuituur en onderwijs die binnen vijf weken het stadhuis gaat verlaten op zijn sokken en op zijn tenen. Als 't donker is. Het ware zonde dat hij zomaar in de anonimiteit van het vergeet boek zou verdwijnen zonder één keer in zijn onderbroek gezet te zijn. Want deze bijdrage impliceert een waarschuwing aan alle toekomstige schepenen. Wat heeft meneer Roels gepresteerd in het onderwijs en het bibliotheekwezen Nog wel dat hij daar over goed personeel beschikte om de schijn van een beleid op te houden. Hoe zat het met de muziek- en toneelwereld En zijn kontakten met de vele tientallen verenigingen die zich onbaatzuchtig afsloven voor de goede zaak Ja, hij hééft een paar tentoonstellingen van beeldhouwwerk ingericht. Zijn naam stond inderdaad op de affiche, en het resultaat was goed. Niettemin zal Herman Roels de aalsterse geschiedenis ingaan als de man die nergens te zien was, als de man zonder initiatief. Die op 1 januari 1983 eindelijk naar zijn vijzelpotten terug keerde. In de veronderstelling dat hij een plaats krijgt in de geschiedenis van Aalst. De Panoramist Van de Sijpe preciseerde dat hij doelde op een ander perceel dicht bij de vroeger reeds aangeklaagde nepboerderij. Het betrof trouwens een andere eigenaar dan deze van de Kiekenviila. Jan De Neve diende ook te bekennen dat hij niet op de hoogte was van een nieuw dossier, dat misschien wel door de ad ministratie behandeld werd. Het sche penkollege had volgens hem alleszins nog geen uitspraak gedaan. Hierop pleitte Van de Sijpe dat in natuur gebieden niet alleen het openbaar on derzoek zou geafficheerd worden op het terrein zelf. waar slechts toevallige wan delaars het kunnen ontdekken, maar ook erbuiten. Hierop werd door de schepen van open bare werken verduidelijkt dat de aanplak king niet alleen op het terrein zelf ge beurt, maar ook aan het stadhuis en aan het gemeentehuis van de betrokken ge meente. Tevens worden alle eigenaars binnen een straal van 150 meter bij aan getekend schrijven verwittigd van de bouwaanvraag. Leefmilieuverenigingen Ondertussen vernamen wij dat de aan vraag ingediend werd door één van de grote bazen van Amylum. die in Aalst woont. Deze persoon, die onlangs het betrokken perceel aankocht vroeg op zijn grond in het Kravaalbos een «berg plaats-jachthut» te mogen bouwen met een oppervlakte van drie op drie meters. Tegen deze aanvraag hebben zowel Raldes als de Werkgroep Leefmilieu Aalst, via een gezamenlijk schrijven, een gedetailleerd bezwaarschrift ingediend. Daarbij wordt gewezen op de terzake vi gerende wetgeving, die zeer precies is. Voor het bouwen van een jachthut in na tuur- en bosgebieden moet de aanvrager o.a. kunnen bewijzen dat hij minimum een jacht bezit van 200 Ha. groot. Hierbij komt nog dat het hier een geklasseerd landschap betreft, waarvoor ook het ad vies van het bestuur van Monumenten en Landschappen moet aangevraagd wor den. Mede om deze reden beslist bij der gelijke aanvragen niet het plaatselijk stads- of gemeentebestuur maar wel het hoofdbestuur van stedebouw zelf. Ondanks deze argumentatie wil het stadsbestuur van Aalst blijkbaar zelf een beslissing nemen. Naar de leefmilieuverenigingen van Schepen De Neve vernamen zou het schepenkollege reeds een negatieve be slissing getroffen hebben, maar ander zijds meldde de administratie van openbare werken dat het dossier nog steeds niet behandeld werd door het hui dig stadsbestuur.^ Wie gelijk heeft kon men tot op heden niet achterhalen. (MP) WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. L. Schockaert, Houtmarkt 2, Aalst, tel. 21 42 88: vrijdag 26 november vanaf 20 uur; zaterdag 27 november vanaf 8 uur 's morgens; zondag 28 november de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 29 en dinsdag 30 november vanaf 20 uur; woensdag 1 december vanaf 12 uur; donderdag 2 december vanaf 20 uur tot en met vrij dag 4 december om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Vereecken, Molenstraat 63, Denderhoutem. Tel. 054/33 92 82: zaterdag 27 en zon dag 28 november 1982. Hofstade, Gijzegem Dr. P. Amelinckx, Hoogstraat 8, Hofstade. Tel. 70 55 28: zaterdag 27 en zondag 28 november 1982. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Podevyn, Houten Kruis 8A, Moorsel. Tel. 21 80 53: zaterdag 27 en zondag 28 november 1982. Nieuwerkerken Dr. Cooman, Bosstraat 95, Mere. Tel. 77 83 93: zaterdag 27 en zondag 28 november 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 27 november om 9 uur tot zaterdag 4 december om 9 uur Scheirlinck, Naarstigheidstraat 71, Aalst. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST W. Bernagie, Gentsestraat 24A, Burst. Tel. 62 42 98: zaterdag 27 november van 14 Jot 18 uur en zondag 28 november van 9 tot 12 uur. De voorbije gemeenteraad gaf wel te denken, sommige leden ervan toonden ons een ander gezicht. Zo zag je de CVP nu al in een andere richting zwenken ze deden bij de begrotingswijzigingstemming, beide oogjes dicht. Van De Sijpe, DE verdediger van bossen, dieren en mensen, was nu plotseling zeer weinig sociaal. Een zitpenning afstaan aan 11.11.11, dat kan men toch niet wensen Zijn hulp in nood bjijft liever louter verbaal We kregen ook wereldschokkendevoorstellen te horen, Voor een paar straten zocht men een nieuwe naam. De voorgestelde mogelijkheden konden niet iedereen bekoren, en men zag sommigen van de toekomstige coalitie, nu al samen gaan In de SP dacht een man zich nu al in de oppositie, Hij trok opeens en onverwacht van leer. Da 's voor de komende gemeenteraden toch al een animo-garantie, en een verbetering, vroeger hoorden we hem maar één keer. 't Schijnt dat Willems in besloten zitting aan de SP vertellen ging wat hij van Galle wou. Naar het schijnt onderhoudt hij met deze zelfs een briefwisseling Hij schrijft dus wel naar rood, maar koos toch voor blauw. perversje «Is er zondagavond in Aalst wat te doen vraagt ze door de telefoon. Ik - zweeg en typte voort. Vrijdag 26 november 16 u. (aan station), vertrek treinreis naar Brussel voor geleid bezoek aan de Europalia-Hellas-tentoonstelling in het Paleis voor Schone Kunsten. Terug om 20 u. Prijs trein en toegang: 260 fr. (org. V.T.B.) 20 u., in Netwerkcentrum, De Ridderstraat 28, Vuile Mong en Vieze Gasten brengen «Zo is 't». Tussen jungle en zoo, over vrede en vrijheid. Over Luns en Walesa, Tarzan en Jane, Oppenheimer, KGB en CIA, olifanten en hulken... WK 120 fr., kassa 150 fr. Org.Cult. Centrale. 20 (achter St.-Annakring, Roklijf): Milac richt voorlichtingsavond in voor toekomstige dienstplichtigen. Met Sooi Willems Zaterdag 27 november 14 u. bij Dirk Sonck (Walstr. 10)nestkastjes timmeren. Org. De Wielewaal Denderland. 14 u.J.A. Klakson richt knutselnamiddag in (Driesleutelstr. 53). 14 u.J.A. 't Vlammeken houdt filmnamiddag (Nieuwbeektr. 35) 20 u.smulpartij (mosselen met friet) in feestzaal HRITO (Welvaartstr.). Org.Volleybalklub Kuklos. Nadien fuif en tombola. Zondag 28 november 14 u. (aan kérk Vlassenbroek): wandeling met vogelkenners Schoeters en Roggeman. Org. De Wielewaal Denderland. 14 u. (zaal De Kat, Vredeplein): bowlingkampioenschap door WTC De Blok. 20 u. in NetwerkBGJG vertoont klank- en diamontage ««Tussen Viroin en Alysse». Toegang 30 fr. 14 u. aan kerk Meldert: 12 km. wandeling .langs mooie Meldertse hoekjes. Leiding en kommentaar door A. Van den Bossche. Terug rond 17 u. Org. VTB-VAB. Maandag 29 november 19-20.30 u. in sportzaal St.-Maarteninstituut (Dendermondsesteenweg 12), preski-turnen met gespecialiseerde en gediplomeerde lesgevers. Org. VTB-VAB Aalst. Dinsdag 30 november 20 u. in Netwerkcentrum: info-avond omtrent boekhoudkundig beheer voor (toekomstige) en jonge zelfstandigen. Org. NCMW-Jongeren. Woensdag 1 december Koud zoniet ijskoud weer voor de tijd van het jaar 20 u. in 't Apostelken (achter kerk Mijlbeek): toespraak «Het geslacht Braet door de eeuwen heen (1295-1980)» door André Braet, WF-lid uit Erembodegem. Org.Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst. Vrijdag 3 december 19 u.viering 20 jaar Priester Daensvrienden in St.-Jozefskerk. Om 20 u. in café De IJzer (Vlaanderenstraat 13) opening tentoonstelling «Aalst in de tijd van priester Daens» met receptie. Nieuwglasraam met beelte nis van Pr. Daens. Tentoonstelling loopt tot 5 december. 13/17 oo

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5