VülERBEKLfDING Herman De Cock gehuldigd door gemeenteraad DE PRIJZENKLOPPER Eigen plaatsingsdienst Hofstoadso agendo Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen Open van maandag tot en met donderdag van 9 tot 19 uur Vrijdag van 9 tot 20 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. Zonnestraat 7, 9300 AALST S 77.12.94 pFPRÏJZENKL OPPER Erembodegemse Hotelletjes Nieuwe Gazet van Aalst 26 november 1982 7 Geen enkele politieker van Groot-Aalst heeft zoveel gemeenteraden bijgewoond als Herman De Cock, een doodgewone Aalsterse burger, die 35 jaar elke gemeenteraadszitting met zijn aanwezigheid op de publieke banken vereert, zonder ooit verkozen geweest te zijn. Voor dit ongewoon rekord, dat zeker in de Guiness Book of Records zou mogen thuishoren, werd de heer De Cock vrij onverwacht vóór de eigenlijke gemeenteraadszitting door burgemeester D'Haeseleer gehuldigd. In zijn toespraak wees de burgemees- aandachtig en stil was hij aanwezig op de publieke banken. Herman De Cock maakte op die manier alle belangrijke beslissingen in het na-oorlogse Aalst mee, aldus de heer D'Haeseleer, die eraan toe voegde dat Raymond Uyttersprot de ter erop dat deze aanwezigheid totaal .vrij gebeurde zonder ooit zitpenningen ontvangen te hebben. In feite verte genwoordigde de heer De Cock aldus de zwijgende meerderheid, want soms heel alleen maar steeds zeer zevende burgemeester zal zijn, wiens mandaat door de gevierde zal gevolgd worden. Lang voor inspraak en open baarheid van het bestuur gemeen goed waren, vertegenwoordigde Her man De Cock de wakkere burger bij uitstek. Niet alleen de gemeenteraad. maar ook alle andere belangrijke akti- viteiten in de stad werden door hem op de voet gevolgd, waardoor hij als geen ander zich een idee kan vormen van het wel en wee van het politieke Aalst. Louis D'Haeseleer merkte tenslotte nog op dat de gevierde ondertussen gezelschap kreeg van andere belang stellenden, wat De Cock volgens hem zeker goed vond. Om de dankbaar heid en de waardering van het bestuur en de gemeenteraad in het algemeen te benadrukken, werd de heer De Cock tenslotte bedacht met een rnooie pentekening, die het oude station van Aalst voorstelde. Toekomstig burgemeester Raymond Uyttersprot (CVP) sloot zich op zijn beurt aan bij deze woorden van hulde en noemde de heer De Cock, ondanks zijn politieke overtuiging een objektief waarnemer, waarnaar steeds geluis terd wordt. Hij hoopte dat de gevierde nog 35 jaar en evenveel burgemees ters als hij in het verleden reeds mee maakte, zou verslijten. De waardering voor deze unieke Aals- tenaar werd nog het best benadrukt door het spontane applaus, dat zelfs op de persbanken, hierop aan de gehuldigde te beurt viel. (MP) J.P. MEIJER J.P. MEUER J.P MEUER Vijfenzeventig jaar is niet niks, en dus maakte de ACV-afdeling van Erembode- gem er verleden zondag een feestdag v: nmig opgeluisterd door het koor A Capella Termuren, viel toevallig samen met de viering van de dynastie, zodat de ACV-ers ook de Brabanc shten beluisteren. De vlag van de ou ijders Tijdens de receptie in de Volkski >iig zitster Denise D'Haese de namen 1 niers Sooi Cardon en Petrus Verbesti Walgraef. Het eetmaal in de Paroch ACV-eretekens van Elizabeth Van D' Reuse, André Hutjens, Adolf Sc Meerssche (zilver) en aan Fr. en Prosper Van Der Spiegel (brons), Lo Alfons Se ht voor de pio- n Kamiel king van ayens, August De GusIf Van Der ineboog Robert Van De Poele, nationaal ACV-sekretaris, sprak de jarige afdeling toe en pikte ook in op de syndikale aktualiteit. Tenslotte maakte TV-presentator Herman Van Molle zijn opwachting voor een zeer gevarieerde kwis theoretische en prak tische proeven, in snel tempo, zowel voor leden van ACV-Erembodegem, ACV- Immerzeel, KBG, CVC, de familie Verhegge en «Cococo» als voorde kinderen en volwassenen in de zaal. Herman Van Molle is 26 jaar, Ottawa is de hoofdstad van Canada, de Zwitsers dragen geen gemzeveertjes op hun hoed,... dat en nog véél meer kon men opsteken tijdens de amusante en vlot gepresenteerde kwis. Op de foto ziet men nog de voorzitter van de Erembodegemse CVC (Centrale voor Communicatie), Kamiel Van Der Burght, aan het werk tijdens een behendig- heidsproef-met-bezemsteel. De blik naar de toekomst gericht, en misschien ook naar de volgende jubilée... (kn) Zaterdag 27 november Om 19 u. speelt «Tijl en Nele» het stuk «Over twaalf dagen... tegen midder nacht», in het parochiehuis. Toegang 80 fr. Om 20 u. in zaal Omego (Kapelleveld) eerste grote dansavond van tafelten nisclub Omego, met DJ Ed Van Den Heuvel. Toegang 40/50 fr. Zondag 28 november Om 9u.30 postzegelkring Dendria in de crypte. Om 19 u. toneel in het parochiehuis, (zie zaterdag) Volksconcert op zaterdag 27 november 1982 wordt in de zaal van de meisjes school te Hofstade het 11 e Volksconcert gegeven met huldebetoon aan Dirigent Bert Veldeman. Verlenen hun medewerking kinderkoor De Edelweisjes. o.l.v. Fr. Baeyens vrouwenkoor Singhet Vro, o.l.v. H. Timmerman gemengd koor St.-Jan Berchmans, o.l.v J. Van Der Vurst Deuren om 19.30 uur Toegang 60 fr.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7