BOSCH Velen stuurden hun kat naar Middenstandsraad Middenstandsraad had oog voor alles Middenstandsraad blikt terug op zes jaar werking Electro Centrale L. De Ridder De Neve ZEKER IS ZEKER KX LATA NMBS ntl2.tlM Aalst GOEDE RAAD VEILIGHEID ERVARING VERTROUWEN 3CoHiebrandery *5De ^Paepe Molenstraat 77 KOFFIE LIKEUREN WIJN Kerst- en Nieuwjaarsgeschenken. 9300 AALST Voor een origineel geschenk de moeite waard het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT DECORATIE 4 Nieuwe Gazet van Aalst 10 december 1982 Op de allerlaatste vergadering van de huidige Stedelijke Middenstandsraad somde voorzitter Sedeyn het aantal afwezigheden op van de leden van de Raad, die samengesteld is uit negen personen aangeduid door de politieke par tijen en door anderen, die de middenstandsorganisaties en dekenijen vertegen woordigen. Volgens de voorzitter heeft het geen zin bij de samenstelling van de nieuwe raad, begin 1983, opnieuw diegenen aan te duiden, die in het verleden blijk gaven van een verregaande desinteresse. Als men de lijst van de aanwe zigheden overloopt blijkt deze interessanter te zijn dan men kon vermoeden. Tussen 1977 en 1982 vergaderde de Theo Van Limbergen was evenveel middenstandsraad 20 maal, en enkel voorzitter Dolf Sedeyn en voorzitter van het Dekenijverbond Pol De Paepe speelden het klaar om nooit afwezig te zijn. Pierre De Poorter, die algemeen beschouwd wordt als de volgende voorzitter was 18 maal aanwezig en 2 maal verontschuldigd. Een hoge aan wezigheidsscore behalen eveneens Paul Vinck (15 op 20), Etienne Bogaert en Stefaan Van Lierde (elk 13 aanwezigheden). Jo Cleymans en Luc Van Dorpe kwa men op meer dan de helft van de ver gaderingen (12 op 20) evenals Jan Van Den Broeck (11 op 20). afwezig als aanwezig, maar dit was niet meer het geval voor Herman Ver doodt en Frans Jansegers (9 op 20). Acht aanwezigheden op een totaal van twintig bereiken nog de heren Roland De Brouwer en Jackie D'Herde. Al de andere effektieve leden halen volgens ons nul op hun rekwest zoals Paul Roelandt (7 op 20), Johnny De Paepe (6 op 20), Jos Blommaert (4 op 20), Fritz Ghysels (3 op 20) en Karei Boeykens (2 op 20). Bij de andere leden is een vergelijking moeilijker omdat zij in de afgelopen zes jaar ontslag namen, of pas achter af deel uitmaakten van de midden standsraad. Maar ook hier vindt men meer en minder plichtsbewuste leden, ten primus vinden wij nog Hendrik De Sutter die 6 op 6 haalt. Ook anderen behaalden hier meer dan het gemid delde; met name; Antoine Vander Heyden (8 op 17), Paul Kiekens (10 op 15), M. Spaenhoven (8 op 12) en mevr. Van de Velde-De Wolf (5 op 8). Luc Van Mulders kwam 9 op 16 maal naar de vergaderingen terwijl zijn opvolger Dirk De Buck 2 op 4 maal kwam. Verder in de lijst treffen we nog de naam van Luc Latoir met 8 aanwe zigheden op 15, en Germain Moens met 5 op 9. Frans Schollaert kwam 7 op 14 keer, terwijl zijn naamgenoot Albert Schollaert een score van 3 op 11 behaalde. Cesar Lissens kwam 1 op 5 maal en Eddy De Neve 1 op 3 maal. Totaal ongehoord vinden wij de cijfers van Jos Van Ouche (1 op 11) en Clement Roggeman (0 op 5). Zulke personen laten zich inderdaad beter door iemand anders vertegenwoordi gen die meer aan de besprekingen van de Middenstandsraad kan deelne men. (MP) Ter gelegenheid van de laatste vergadering voor de ontbinding van de huidige Middenstandsraad, kregen alle leden een interessant overzicht toegespeeld van de belangrijkste vergaderingen, die de afgelopen zes jaar besproken werden. Twintig vergaderingen zijn geen peulschil, en als men dan bemerkt welke pro blemen er allemaal door deze zeer aktieve raad besproken en geadviseerd wer den, kan men slechts bewondering opbrengen voor de inzet en de werklust van voorzitter Dolf Sedeyn en sekretaris Jacgues Spitaels. Om de werking van de 26-koppige raad efficiënter te maken, werd van bij de aanvang gestart met het oprichten van een zogenaamd «Klein Komitee»; eerst samengesteld uit 6 leden, nadien verruimd tot 10 man. Dit komitee hield zich vooral bezig met de organisatie van de vier topdagen, zowat de reali satie bij uitstek van de Middenstands raad. De Topdag kwam dan ook in bijna elke vergadering ter sprake. Het spreekt voor zichzelf dat ook de par keerproblemen regelmatig aan bod kwamen in de diskussies. Hierbij werd o.a. gesproken over het invoeren van de blauwe zone in bepaalde centrum straten, over de parking in het stads centrum zoals aan de Keizershallen, de Houtmarkt, Hopmarkt enz.., terwijl natuurlijk eveneens de tarieven aan bod kwamen. In 1980 was men aldus niet akkoord met de verhoging van deze tarieven zoals zij in de gemeente raad goedgekeurd werden. Ook tegen de verhoogde belastingen voor drijfkracht en personeel werd door de middenstandvertegenwoordi gers geprotesteerd in 1981 Volgens het overzicht van zes jaar werking werden er ook twee belang rijke vergaderingen gehouden over de wijzigingen die aangebracht zouden worden aan het algemeen politieregle- ment en de gemeentelijke bouwveror deningen, waarbij vooral kritiek gele verd werd op de voorstellen en wijzi gingen inzake reklameborden. Ten slotte werd beslist om de gemeente raad te adviseren het gedeelte dat betrekking had op de lichtreklames te laten wegvallen, wat uiteindelijk ook aanvaard werd. Leefmilieu Dat de middenstanders heel wat oor en oog hebben voor een gezond leef milieu blijkt overduidelijk uit de ontel bare punten die in dit verband bespro ken werden. Aldus werd herhaalde malen over de ophaling van het huisvuil en het bedrijfsvuil gepraat o.a. in aanwezig heid van schepen voor Leefmilieu Mevr. De Maght zelf. De middenstandsraad pleitte even eens voor een verfraaiing van de dorpskern van Erembodegem en behandelde in verschillende vergade ringen het probleem van de afbraak van de oude schoolgebouwen De Vis op de Moorselbaan. Dit leidde uitein delijk trouwens tot een positief resul taat. In aanwezigheid van schepen van openbare werken Jan De Neve werd o.a. het struktuurplan besproken naast de problematiek van de ver keersvrije Grote Markt, die vooral bij de middenstanders van de Nieuw- straat heel wat negatieve reakties uit lokte. Deze verkeersvrije markt bleef trouwens lange tijd een twistpunt bin nen de Middenstandsraad, en leidde op een bepaald ogenblik zelfs tot een ophefmakende en spektakulaire beto ging van de winkeliers zelf. Dat ook deze middenstandsraad gevoelig bleef voor wat er over haar werking in de pers verscheen blijkt uit de reaktie van de raad op beschuldi gingen geuit door dhr. Van Nijverseel, en op artikels die verschenen in het tijdschrift Impuls. (MP) Zes jaar middenstandsraadpositieve realisatie en veel adviezen in de wind De stad Aalst telt een ganse reeks adviesraden, waarvan sommigen in zes jaar nauwelijks vergaderden, terwijl anderen dan weer de afgelopen zes jaar hun volle nut bewezen. Een van deze laatsten is ongetwijfeld de stedelijke midden standsraad, die naar aanleiding van haar laatste vergadering van deze be- stuursmeerderheid een overzicht opgemaakt had van zes jaar werking. Daar waar de laatste middenstandsraad van klein-Aalst amper 2 maal samen kwam, heeft men nu 10 maal meer vergaderd, terwijl het dagelijks bestuur, ook «klein komitee» genaamd, dertig maal bijeenkwam. en in de Burchtstraat, Schoolstraat Voorzitter Dolf Sedeyn was dan ook niet weinig fier een dergelijke posi tieve balans te kunnen voorleggen, wat hem terzelfdertijd niet belette kri tiek te leveren op die leden die meer hun kat stuurden dan veroorloofd was Aan de hand van de aanwezig heidslijst die voorgelezen werd, kon iedereen zich trouwens een duidelijk beeld vormen van zijn eigen aanwezig heidspolitiek. In de toekomst zou men dan volgens hem ook moeten vermij den dat gedesinteresseerden nog lid zijn van de adviesraad. Adviezen Dé realisatie van de afgelopen zes jaar is ongetwijfeld de Topdag geweest waar dan ook de meeste tijd en ener gie aan gespendeerd werden. Maar ook op tal van andere terreinen, die de middenstand aanbelangen werden adviezen uitgebracht. In haar kritiek op de wijziging van het stedelijk poli- tiereglement inzake lichtreklames werd de adviesraad door het schepen kollege gevolgd, alsook in haar aktie tot afbraak van de oude schoolgebou wen aan de Moorselbaan. Ook de par king achter de Keizershallen werd op vraag van de middenstand hernieuwd Koolstraat, Graanmarkt en Esplanade werd de blauwe zone ingevoerd. Het binnenplein van de Pupillenschool werd niet als verkeersruimte openge steld omdat de middenstand zelf voor de bewakingskosten zou moeten zor gen hebben na de kantooruren en op de zaterdagen. Heel wat andere wensen gingen ech ter niet in vervulling. Dé grote neder laag voor de middenstanders was vol gens voorzitter Sedeyn ongetwijfeld de inplanting van het warenhuis Del- haize op de Parklaan. Aan de roof bouw, het lawaai en de stank van de nijverheid in het stadscentrum werd niets verbeterd, evenmin als het zwaar verkeer uit het stadscentrum geband werd. De pendelparKing kreeg geen voet gangersuitweg naar de Werf toe, ter wijl weinig doelstellingen van het struktuurplan 1976 gerealiseerd wer den, zoals o.a. het verkeersvrij or -arm maken van de Nieuwstraat, Katte- straat en Zoutstraten Het «schandaal» van de COO- gebouwen in de Kattestraat werd door de afbraak van de gebouwen maar gedeeltelijk opgelost In de plaats kwam er een ruime parking die echter maar tijdelijk is. Dat het Kultureel Cen trum nog steeds niet, zelfs gedeelte lijk, in gebruik werd genomen, is een andere vaststelling. Er kwam evenmin een bijkomende Denderbrug in het stadscentrum zoals de middenstand wenste, en de mogelijkheden van de vroegere Filature du Canal werden nog steeds niet maksimaal benut. BALANS Alles bij elkaar toonde de midden standsvoorzitter zich toch opgetogen over zes jaar werking, over de goede samenwerking binnen de raad In zijn dankwoorden betrok hij ook burge meester D'Haeseleer, die steeds met belangstelling alle adviezen aan hoorde, alsook sekretaris Jacques Spitaels, die onbezoldigd elke verga dering bijwoonde. Zowat alle leden drukten de wens uit dat ook de volgende middenstand niet zou voorgezeten worden door de schepen van de middenstand zelf in casu Robert De Pauw, maar wel door iemand zonder pontiek mandaat, terwijl de middenstandsraad ook steeds gevraagd of ongevraagd advies zou moeten kunnen geven over problemen die ae middenstand en oe dekenijen aanbelangen. In dit verband werd trouwens ook gepleit voor een grotere openbaarheid van de adviezen. Deze zouden aan het grote publiek moeten kunnen bekend gemaakt worden na voorlegging aan het stadsbestuur. Dat er nog heel wat werk voor de boeg is, bleek uit de vergadering zelf, waar men verwees naar de beslissing van het schepenkollege om, op vraag van de middenstand, de markten van Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 Verg. A1223 Ninove - 054/33 23 43 Telex 11541 053/77 40 84 OPVOLGER WAUTERS I. Tel.053/21 40 66 kerstmis en nieuwjaar op de vrijdag té organiseren in plaats van op de zater dag Anderzijds werd het probleem aangeraakt van de zogenaamde lief dadige geschenkenbeurzen door v.z.w.'s, die konkurrentie betekenen voor de middenstand. Op vraag van de vertegenwoordiger van de Kool straat werd ook gevraagd dat alle publiciteitsborden voor firma's langs de openbare weg zouden verwijderd worden. (MP) Decoratie STROOCA Molenstraat 45 - Aalst Muur en vloerbekleding Gordijnen en Draperien Zitmeubelen Herstofferen zetels stoelen

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4