O Lr <l St.-JORIS EDELSLAGER JOSEPH Eendracht Aalst zege had veel ruimer kunnen zijn Jumet S.C. - Kamillekes 1 - 7 Countervoetbal lonend Moorselbaan 78 Aalst SERGANT SPORT Even nakaarten over Eendracht- Overpelt Apostelken houdt schietoefening Haat het stadsbestuur sport Nieuw in Groot-Aalst dagelijks SCHAPENVLEES uit eigen kweek Redaktiewijziging Vrouwenvoetbal 2e Nationale Wapens Munitie Ze kénnen ni kapot Molenstraat 78 9300 AALST Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 december 1982 15 a Vanaf heden worden alle berichten verstuurd naar: Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Eendracht is erin geslaagd de beide puntjes aan huis te houden tegen Overpelt. In een wedstrijd die nooit hoge toppen scheerde combineerde Eendracht nog niet vlot maar dwong toch enkele doelrijpe kansen af. De Aalsterse spitsen lieten de kansen liggen en de spanning bleef in de match. De Kamillekes zijn erin geslaagd bij rode lantaarndrager Jumet afgete kend te winnen. Men mag zich echter niet blind staren op deze mon sterscore en Jumet speelde immers erg goed mee, maar onze Aalsterse meisjes speelden uitstekend op de counter en werkten af tegen honderd procent. 7 E. Aalst - Overpelt (2-0) Is het een toeval dat bij de afwezigheid van Johan Dierickx de overwinningen achterwege bleven. Als men zijn inzet bewondert blijft de vraag gesteld. Fietsen-Brommers Moeirselboon 107-111-113 Oilsjt Overpelt kon Horvat echter weinig be dreigen. De sterke Aalsterse afweergor- del waarin Steyaert en Van Kemseke goed werk verrichten gaf geen krimp zodat de zege niet in gevaar kwam. Een lichtpunt was zeker Manu Ferrera die enkele staaltjes van zijn kunnen liet bewonderen. Hij lag aan de basis van het geruststellende doelpunt, werd op on sportieve wijze van een zeker doelpunt gehouden door doelman Liwerski en dwong een strafschop af, die door Geert Van Roy gemist werd. Trainer Heylens vatte de match als volgt samen «We speelden zeker geen formi dabele partij, maar wanneer onze spitsen de kansen benutten in het eerste kwartier dan kan onze ploeg rustig spelen en keert het vertrouwen misschien terug met een mooie match als gevolg. Met deze krappe voorsprong konden we geen risico's nemen en bleef iedereen onder een zekere druk spelen. Na het tweede doelpunt kregen onze supporters toch nog een mooi slotkwartier te zien Het begon nochtans slechtna negen minuten kwamen de Waalse meisjes op voorsprong langs Capazzo die al dan niet in buitenspelpositie scoorde. Aan het kwartier werd Rosette Van Der Stuyft foutief gestopt en Greta Van Hauwermei- ren trapte de vrijschop keihard binnen. Drie minuten later kreeg Aalst een straf schop toegewezen na handspel in de fa tale zone en Van Hauwermeiren knapte de taak feilloos op. Veerle De Windt dreef de score op na een snelle counter opge zet door Ann Van Der Eecken en Marie- Anne Van Den Steen scoorde zelfs nog een vierde doelpunt, ze kopte een door Greta Van Hauwermeiren getrapte hoek schop binnen. Na de herneming nam Jumet risico's en deed enkele gedurfde wissels. Dit alles had echter een afstraf fing als gevolg. Marie-Anne Van Den Steen kon een soloren vanaf de midden lijn met succes afronden en Veerle De Windt counterde terug gepast. In de slot fase legde Greta Van Hauwermeiren de eindcijfers vast, dit was meteen haar der de doelpunt. De Kamillekes lijken nu te rug in forme te zijn en moeten zaterdag a.s. in de arena tegen het gereputeerde R. Union. Tegen Union hebben de Kamil lekes nog nooit gewonnen, men rekent erop zaterdag Union voor de eerste maal te kunnen kloppen. Het B-elftal moest de duimen leggen bij Evergem Center. Aan de rust stonden de bordjes nog steeds gelijk, maar na de koffie kwam Evergem op voorsprong na twee blunders van keeper Brigitte De Cock. Het tweede elf tal dat zonder versterking van de A-ploeg aantrad speelde nochtans een verdien stelijke partij. (JVL) wat bewijst dat onze slechte periode ach ter de rug ligt. De terugkeer van Steyaert was ongetwij feld een enorme versterking voor onze verdediging. Luc Limpens speelde ver dienstelijk, maar kon Sergeant toch moeilijk doen vergeten. Hedwig blijft voor ons toch een onmisbare schakel. Al hoewel we een achterstand opgelopen hebben op ons puntenschema zit alles er nog in als we puntenwinst halen op Leu ven». (J.V.L.) J. DIERICKX«Overpelt maakte het ons gemakkelijk door niet langs de flanken op te komen, daardoor kon ik meer dere malen oprukken. Toen ik tijdens de eerste helft een gemaakt doelpunt voorbereidde liep geen enkele speler in op die bal, dat is moeilijk te begrij pen. Eigenlijk spijtig dat we onze trouwe aanhang geen doelpuntenfes- tival konden aanbieden». A. VAN KEMSEKE: «Vandaag zat er ongetwijfeld een riantere zege in. Overpelt kon ons weinig verontrusten. Smolders zat goed in mijn greep en met Mare erbij konden wij goed uitver dedigen». De gemiste strafschop van Geert Van Roy: Doelman Horvat wekte de indruk de strafschop te willen nemen. Franjo wou het publiek amuseren door de strafschop te nemen zoals Cruyff het vorige week deed, maar er werd niet op ingegaan. Geert trapte hem in de rechterhoek, maar Liwerski stopte hem. Hij verzekerde ons dat het niet zijn laatste strafschop was die hij genomen had. «Lozano en Van Den Bergh missen toch ook wel eens. Het is beter voor ons dat het nu gebeurde, stel u voor dat ik tegen Oudenaarde faalde». Glazer: ziek. Glazer was ongesteld aan de match begonnen. Hij had al enkele dagen buikloop, maar verzweeg dit. Trainer Heylens vernam dit pas na de match. Georges was uiteraard niet te spreken over de houding van zijn Hon gaar. Zondag a.s. St. Leuven - Eendracht Voor de match op Leuven hoopt trai ner Heylens Sergeant te recupereren om de geschorste De Bolle te vervan gen. Yangara is deze week terug beginnen trainen en zal heel waar schijnlijk bij de kern van veertien gevoegd worden. Na de nederlaaa tegen Harelbeke zal Eendracht zeker Setokvoetbalverbond Het rammelt bij rode lantaarndrager Wembley. Want nadat men enkele speel dagen geleden elf doelpunten diende te inkasseren kreeg men nu een 2-14 pan doering mee van Apostelken. Het hoeft niet gezegd dat Apostelken in alle lijnen beter was. We beperken ons tot het citeren van de doelpuntenmakers. Van Goethem, Cleemput (3), De Bac ker (5), Bellemans, Eloot (2) enLanc- kaert (2) bewerkten de monsterscore. Voor Wembley kon Van Der Meers- sche de twijfelachtige eer redden. Lei der AZ'77 lijkt goed op weg om het kampioenschap binnen te rijven. Groen Wit werd zwaar afgestraft. Doo- remont driemaal, de gebroeders Ver- leyen en Van Den Borre zetten de net ten bol. Dressel-Snas werd een even wichtige partij. Rond het halfuur kon Helin het enige doelpunt aantekenen voor de Snasformatie, het betekende meteen voldoende om de twee punten binnen te halen. Hoe zeer de Moorse- laars nog aandrongen de Snasdefen- sie gaf geen krimp. O.C. Aalst dat in het verleden steeds moeilijkheden had met De Pluim won deze maal wel vrij vlot. De Ligne en Cornelis scoorden voor de rust en Van Kelekom en Van Lysebeth tweemaal voltrokken het vonnis na de koffie. De Backer kon tegenscoren in de slot fase. Blauw Wit hield de beide punten thuis tegen Leeuwerik. Wauters, Simal, De Jonge en Moyersoen lukten de doelpunten voor de thuisploeg. De Vlieger, Pensaert en Korte scoorden tegen. Opwijk-Moorselbaan werd stopgezet toen de sttand 2-2 was. Moorselbaan begon goed aan de match en kwam 0-2 voor met treffers van Van De Plas en Ceupens. Sur- ment en Verheirstraeten konden gelijkstellen. Bij dit gelijkstellend doel punt kwam het tot incidenten en werd Thienpont uitgesloten. Deze speler weigerde van het terrein te stappen en scheidsrechter Van De Velde zag zich verplicht de wedstrijd te schorsen. Uitspraak Leeuwerik - Snasuitslag 0-3 wordt 2-OFF De klacht van Leeuwerik aangaan het onregelmatig invullen van het scheids- rechtersblad werd aanvaard. Tijdens de rust heeft de afgevaardigde van Snas nog iets aan het blad veranderd wat uiteraard niet toegelaten is. De afgevaardigde van Snas geeft dit toe maar beweert dat scheidsrechter Eve- raert hem de toelating gaf, wat deze ontkent. Snas gaat tegen deze uit spraak in beroep. (JVL) Uitslagen Blauw Wit - Leeuwerik 4-3 AZ'77 - Groen Wit 7-0 O.C. Aalst - De Pluim 5-1 Opwijk - Moorselbaan 2-2 stopgezet Dressel - Snas 0-1 Wembley - Apostelken 2-14 De stand 1 AZ'77, 13/21 p., 2. O.C. Aalst, 13/19 p.; 3. Blauw Wit, 13/17 p.; 4. Apostelken 13/17 p.; 5. Snas 13/16 p.; 6. Leeuwerik 13/16 p.; 7. Groen Wit 13/12 p.; 8. Dressel 13/10 p.: 9 Moorselbaan 12/9 p.; 10. Opwijk 12/6 p.; 11. De Pluim 13/6 p 12. Wembley 13/5 p. op een gemotiveerde tegenstander botsen. Wat men voor de beker reali seerde kan men ook voor de kompeti tie, daarom rekent men op de twee punten, die men met countervoetbal kan halen. (JVL) V.K. Aalst heeft afgelopen zaterdag de topper in vierde nationale afdeling reeks B verloren. Een enerverend gevecht dat de toeschouwers tot de laatste minuut in de ban hield. Jam mer dat een dergelijk slecht decor als achtergrond moest dienen voor een schitterende opvoering. De sporthal in de Rozendreef bood een slecht verwarmde zaal, een vloer waarin men tal van putten en scheu ren kon aanschouwen en waarop sportbeoefening van enerlei aard le vensgevaarlijk is en een magere pu blieke belangstelling. Het kwalitatieve peil van de sportma nifestaties die er geleverd worden is nochtans bevredigend te noemen. De reden waarom de toeschouwers wegblijven dient dus elders gezocht. Zelfs in een crisistijd willen de men sen nog altijd verwend worden. Niemand vindt het fijn om ergens in een koud, benepen hoekje een sport wedstrijd te moeten aanschouwen. Niet alleen déze sporthal is aan een dringende renovatie toe. maar ook het Pierre Cornelisstadion, de Jules Heeremanzaal, het Osbroekcomplex en het totaal verwaarloosde zaaltje naast het stedelijk zwembad vragen om een meer dan urgente oplap- beurt. Heeft het nog «zittende» stadsbe stuur de afgelopen zes jaar al het geld opgesoupeerd Letterlijk en fi guurlijk dan. Of heeft men nog wat opzij gelegd om een luisterrijk afscheid te vieren Zodanig dat zelfs de fondsen voor broodnodige herstellingen en een degelijk verwarmde accomodatie uit geput zijn. Indien men op dergelijke wijze de sportcentra verder laat verloederen zal algauw een situatie ontstaan, ge lijkaardig aan ht groots opgevatte, maar in ruïneus verkerende toestand, cultureel gebouw. Vorig week-end werd elke sportlief hebber een kaakslag toegediend. Door hem op stiefmoederlijke wijze te behandelen jaagt men hem weg van rond de velden en vanop de tribunes. Vanuit dergelijk gegeven kan één vraag gedistileerd worden haat het stadsbestuur dan sport (Renaat Gits)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15