m Terjoden boeman voor Nieuwerkerken Gijzegem verliest topduel en Sk. Erembodegem zwaar getroffen Eerste punt voor Pano en Rode Roos klopt Sunset Patro Herdersem haalt punt bij koploper Hansbeke Nipte nederlaag van jeuadvoetba Twentiers tegen leider Tijl tf Uitslagen Wedstrijden 19/12/1982 Léo Wouters, 82'2™6 16 Nieuwe Gazet van Aalst 17 december 1982 Derde Provinciale De leiders uit Nieuwerkerken hebben het voor de tweede opeenvolgende keer niet kunnen waarmaken tegen Terjoden. Alhoewel men voorzichtig van start ging, Eendracht was de thuisnederlaag nog niet vergeten, creërden zij toch het eerste doelgevaar. De thuisploeg liet echter niet lang op het antwoord wachten. Voor de rust bleken de beide verdedigingen nochtans niet te verschalken. Een doelpunt van Raes vlak na de koffie deed de partij voorgoed openspatten. Nieuwerkerken nam onmiddellijk het ini tiatief in handen. Er kwamen verscheide ne kansen langs De Petter en Steen- houdt. De lokalen konden slechts reke nen op een tegenaanval die voor het no dige succes zou zorgen. Deze opvatting bleek de juiste. Tien minuten voor afflui ten was het opnieuw Raes die de bezoe kende doelman een tweede maal het na kijken gaf: Amper twee minuten later luk te De Petter een tegentreffer, doch de beide punten bleven bij de gastheren. Door deze nederlaag moet Nieuwerker ken de leiderspositie delen met Kerk- sken. Deze konfrontatie tussen beide «giganten» kan aanstaande zondag reeds een vingerwijzing inhouden in ver band met de aspiraties voor de titel. Een kraker van jewelste dus Het leek vorige week-end de dag der hekkesluiters wel. Ook TK. Meldert wist zijn wedstrijd, tegen Bazel, winnend af te sluiten. Het waren nochtans de bezoe kers die, langs Van Den Berghe, het eerst op voorsprong klommenNa de rust deed TK verwoede pogingen om de bordjes in evenwicht te brengen. Slechts een kwartier voor tijd slaagde men daarin. De Vis nette de aansluitings treffer en het was dezelfde speler die in de 85' de overwinning vastlegde. TK mag na deze verdiende zege de toe komst dan ook minder somber inzien. Vierde Provinciale Twee opmerkelijke feiten tijdens de laatste speeldag van de eerste ronde waren wel het verlies van Gijzegem op Opstal en de uitschakeling van Dupont en Daghuyt (Sk. Erembodegem) door kwetsuur. Ook Doggen blijft het uitstekend doen Na doelpunten van Geert Van Hoorde (2 maal) en Jos Callebaut (2 maal) boekte men een ruime 1 - 4 zege op het veld van Iddergem. Onze zegsman, Guido Goedtvinck, vond dat de resulta ten van de laatste weken vertrouwens- wekkend zijn. «In het begin van de competitie hebben we gesukkeld wat betrefd de ideale op stelling van het elftal. Daaraan is nu ver holpen. Aan vrije verdediger Veldeman hebben we iemand die spelinzicht en routine aan elkaar koppelt. Hij is werkelijk de rustbrengende figuur in defensief op zicht. In het middenveld torent De Greve er boven uit. Steeds aanspeelbaar en zorgend voor de nodige ideeën legl Frans de lijn in ons spelAls ik zie dat er drie stijgers uit vierde provinciale zijn dan durf ik gerust zeggen daar moet Dog gen bijhoren». Edixvelde haalde een verdiende overwinning op Erondegem. Hakim en Baeten zorgden voor de pro- duktie terwijl de doelman het lokale aan vallende gevaar keerde. Hij diende zich slecht éénmaal gewonnen te geven. Met een mooie parade hield hij Erondegem. via strafschop, van de gelijkmaker. S. Moorsel kon zijn stunt van vorige week, een uitzege, niet hernieuwen. Het duel der laatstgeklasseerden verliep in het voordeel van Opdorp dat met 2-0 afstand nam. (R.G.) Gijzegem keek bij de rust reeds tegen een 1 - 0 achterstand aan; dit door een doelpunt van Jan Van Nieuwenhove. In de tweede periode staken de bezoekers er onmiddellijk de brand in. Dit resulteer de op de 48' in een prachtige kopbalgoal van Patrick Verleyen. Beide elftallen lie pen vanaf dat ogenblik storm om de ba lans in hun voordeel te doen overhellen. Toen elkeen een logische puntendeling verwachtte scoorde De Ridder in de voorlaatste minuut, op vrijschop van Van Nieuwenhove. de winnende treffer voor de leiders. Baardegem en Sk. Erembodegem hiel den elkaar in evenwicht via doelpunten van Louis Van Pulver en Dusong. Erem- bodegems trainer Bellon was tevreden over de geleverde spelkwaliteit van zijn team». «Het was in ieder geval veel beter dan tegen Gijzegem. Enkele plaatswijzigin gen kwamen het geheel duidelijk ten goede. Zo speelde Casier op laatste man en verdwenen de beide Van Der Weeëns uit de basis. Afgelopen zondag heb ik ook zwaar gegokt. Slechts drie man achteraan maar het resultaat is meegevallen. Jammer dat we nu Daghuyt en Dupont, elk met een ge scheurde meniscus, voor vele weken moeten missen. Indien het geloof in eigen kunnen blijft bestaan voorspel ik ons een succesvolle tweede ronde». Tweede Nationale E. Aalst - Overpelt 2-0 Tweede prov. B Winnik - E. Meldert 1-3 Derde Prov. C Terjoden - Nieuwerkerken 2-1 Derde Prov. D Heikant - Sk. Aalst 1-2 TK. Meldert - Bazel 2-1 Sombeke - Herdersem 1-1 W. Moorsel - Baasrode 1-4 Vierde Prov. G Erondegem - Edixvelde 1 -2 Vierde Prov. H Baardegem - Sk. Erembodegem 1-1 Opstal - Gijzegem 2-1 Opdorp - S. Moorsel 2-0 Iddergem - Doggen 1 -4 Aftrap te 14u.30. Tweede Nationale Stade Leuven - E. Aalst Tweede prov. B E. Meldert - St. Denderleeuw Derde Prov. C Nieuwerkerken - Kerksken Deftinge - Terjoden Derde Prov. D Schellebelle - W Moorsel Herdersem - T.K. Meldert Sk. Aalst - Kallo Vierde Prov. G Edixvelde - Erpe Vierde Prov. H Doggen - R. Lebbeke S. Moorsel - Opstal Gijzegem - Baardegem Sk Erembodegem - Hofstade Het VLAAMS BLOK dankt U voor het voorbeeld van nw leven Het VLAAMS BLOK dankt U voor Uw onbaatzuchtige rechtschapenheid en rechtlijnigheid tot in Uw 80e jaar Het VLAAMS BLOK dankt U omdat HET VLAANDEREN HEERST voor U geen ijdel woord was of is Het VLAAMS BLOK dankt U vooral omdat U over alle moeilijkheden en ontgoochelingen heen, volhoudt op de rechte weg en nog vandaag die rechte weg de jeugd toont UE WEU VAN HET GEWETEN Getekend, DE WEG VOOR VLAANDEREN VLAAMS BLOK Pieter Pots Sk. Aalst pikte op zijn beurt de twee punt jes in bij Heikant. Na 45' waren beide netten nog ongeschonden. Vlak na rust kon De Kinder de bezoekers op voor sprong brengen en het was voornoemde speler die ook de tweede treffer lukte. Tien minuten voor het einde kon Van Driessche milderen doch Heikant liep nog tevergeefs storm. Sombeke en Herdersem hielden elkaar in evenwicht. Na 27' waren de bezoekers op voorsprong gekomen toen de lokale doelman De Boom. blunderde en Han- selaer kon afwerken. De Waaslanders namen hierop de wedstrijd in handen. De plaatselijke aanvallers beten aanvan kelijk hun kiezen stuk op een hecht slui tende Herdersemdefensie. Slechts in de 80' kon Sillis Sombeke langszij brengen. W. Moorsel is na de zware thuisneder laag tegen Baasrode in de gevaarlijke zone terechtkomen. Het was een vinnige partij die beslist werd door enkele dubi euze scheidsrechterlijke beslissingen. Baasrode was in de 17' langs Dhaene aan de leiding gekomen maar zes minu ten later was alles te herbeginnen. Ver- leysen had zichzelf schitterend vrijge- speeld en rondde op gepaste wijze af. Kort daarop onthield spelleider De Clip- peleer Moorsel een strafschop. In een tijdspanne van vijf minuten was de wed strijd dan beslist. Baasrode mocht wel een penalty trappen, benut via Van Den Bosch, en in de 40' trapte Van Moerzeke in eigen netten. Na de rust deed de thuisploeg nog lof felijke pogingen om het wedstrijdbeeld te veranderen maar toen Meert er 1 - 4 van maakte was de kous af. (R.G.) E. Nieuwerkerken moet het aanstaande zondag waar maken in het titanenduel tegen Kerksken (voetbal. Het moedige Terjoden deed de trotse leiders uit Nieuwerkerken in het zand bij ten. (voetbal) MTSA-kompetitie Leider Tinneboys zet in de hoogste afdeling zijn zegereeks ver der, terwijl Rode Duivels, na een overwinning tegen Melckenbeeckvrienden op de tweede plaats volgt. Lada Boys won de moeilijke uitmatch bij Camu. De bezoekers kwamen op voorsprong langs Emiel Gallee die een prachtvoorzet van Rudy De Corte in doel kopte. Na de koffie bracht Andre Bruyland de stand in evenwicht, maar tien minuten voor tijd kon Jean-Pierre Van Den Eede Lada Boys de overwinning schenken. Hoe meer de thuisploeg ook nog aandrong de bezoekende doelman gaf geen krimp. Onder den Toren won de topper bij Leeuwerik. Leeuwerik dat uitblonk qua organisatie en sportiviteit mocht aanspraak maken op een gelijkspel, maar kreeg in de laatste minuut het deksel op de neus. Onder den Toren was vrij vlot tot 0-2 uitgelopen. Aan het kwartier kon de volledig vrij staande Steeman een voorzet van Meuleman in doel verlengen en in de beginfase van de tweede helft kon Van Stichel uit een geharrewar scoren. Osselaer kon één minuut later terug scoren en De Gendt maakte gelijk met een onhoudbaar afstandschot. Onder Den Toren behaalde in de slotfase nog een gevleide zege langs Van Nuffel. Bartan won bij Excelsior met doelpun ten van Rudy Steghers, Adriaan Steg- hers knalde nog tegen de paal maar de uitslag bleef onveranderd. In de zondagsreeks behaalde rode lantaarndrager Pano zijn eerste puntje. Inno kwam een paar keer dichtbij de zege maar het moedige Pano kon de blanke stand op het bord houden, misschien zit er voor de vol gende week wel een zége in voor de Panojongens, men moet in de clinch met Corner, waartegen men alvast een kans maakt. Nieuwe Wijk won vrij vlot van Koszen en loopt verder uit op Sunset dat op eigen veld de duimen moest leggen tegen Rode Roos. Aan de rust prijkte er nog een bril- score op het bord, maar kort na de herneming kon Van De Maele de gas ten op voorsprong brengen. Na een prachtige pass van Emiel Gallee kon dezelfde Van De Maele de stand opdrijven. Sunset kon de eer redden via een terecht toegekende straf schop. Jezu Navaro zette deze om. (JVL) Uitslagen zaterdagkompetitie ,r; 1e afdeling Kruis - Rayo Espanol 1-1 Simca Boys - Endoka 3-0 Heizijde - Tinne Boys 1 -3 Camu - Lada Boys 1 -2 Cobila's - Blauwe Vlam 1-0 Rode Duivels - Melckenbeeckvr. 3-1 Heipiasvrij 2C afdeling Royal Sportief - Breughels 2-4 Giwo - G.M.I.C. 2-2 Parking - Musica 0-5 Excelsior - Bartan 1-2 Apostelken - t Kloksken 1-2 Leeuwerik - Onder den Toren 2-3 Jong Timarcha - Boterhoek 3-5 Zondagsreeks Pano - IJsboerke 0-0 Sportkring - IJsboerke 2-2 't Duifken - Amapola 0-5 Adelaars - Star Boys 3-1 Sunset - Rode Roos 1 -2 Sportief 81 - Real Familial 0-5 Koszen - Nieuwe Wijk 0-5 Timarcha - Corner 2-1 Programma voor 18/12 en 19/12 Zaterdagkompetitie 1e afdeling Rayo Espanol - Simca Boys Roels Endoka - Heizijde Garcia Tinneboys - Lada Boys Van Belle Camu - Cobila's V.D. Veken Heipias - Rode Duivels V. Schuylenb. Melckenbeeckvr. - Kruis D'Herde 2e afdeling Jong Timarcha - Apostelken De Meyst Bartan - G.M.I.C. De Sutter Zondagsreeks Inno - Sportkring V. Schuylenb. IJsboerke -'t Duifken De Sutter Amapola - Adelaars Floris Star Boys - Sunset Garcia Rode Roos - Sportief 81 Van Impe Real Familial - Koszen D'Herde Nieuwe Wijk - Timarcha De Meyst Corner - Pano Uvin Katholieke sportfederatie Patro Herdersem kon een puntje uit de brand slepen bij Hansbeke. In een gelij- kopgaande eerste helft bleef de stand ongewijzigd, beide ploegen kregen kan sen maar konden ze niet benutten. De Herdersemse verdediging speelde een erg goede wedstrijd en straalde rust uit. Hoefs. Velzeke redde nog de eer, maar Jan De Greve legde de eindcij fers vast met een tweede doelpunt. Vermelden we nog de goede leiding van scheidsrechter De Meyer. Het B-elftal van Patro Herdersem kreeg een pil te slikken bij leider Den- derhoutem. Patro diende wel met een vertimmerde ploeg aan te treden en kon niet op zijn doelman rekenen. Bij de rust prijkte er reeds een 5-0 stand op het bord. Na de herneming dreef de leidersploeg de stand nog op, maar Luc Van Hosbeeck kon in de slotfase toch nog de eer redden. (JVL) Na de koffie was Patro zelfs beter dan zijn gereputeerde tegenstander. Het kwam echter niet tot scoren en de stand bleef 0-0. Hoké maakt er een propagandamatch van tegen Velzeke. Op slag van rust kwam het op voorsprong langs De Smet. Hoké zat meteen op rozen toen Jan De Greve kort na de herneming de stand opdreef. Velzeke gaf zich echter nog niet gewonnen en plakte de Erem- bodegemnaars gedurende een kwar tier op hun doel. De bezoekers kwa men echter niet tot scoren en het was Hoké dat gevat counterde langs Van Twentiers dat vorige week reeds won tegen het hoog gekwoteerde Bosveld leed een nipte nederlaag tegen Tijl. Tijl lijkt met een inzinking te moeten afreke nen. Vorige speeldag verloor het nog tegen Pallieter en nu raakte het amper met de bakken over de sloot tegen een ploeg uit de onderste regionen. Tuf Tuf kende geen problemen met Neidrop Neidrop acteerde zwak en moest de duimen leggen met forfaitcij- fers Schollaert driemaal en Geeroms tweemaal scoorden de doelpunten. Bosveld won de subtopper bij Terlin den Weliswaar met het kleinste ver schil maar toch verdiend. Er waren liefst drie ploegen die uit met het klein ste verschil gingen winnen. (JVL) Uitslagen Tuf Tuf - Neidrop 5-0 Terlinden - Bosveld 0-1 Twentiers - Tijl 0-1 Spokuon - Pallieter 0-1 Igrek - St. Joris 5-0 Eureka - Zenith 2-5 Efsee - Ypsilon 1-0

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 16