FRANCIS SMET Hou,enamn Pierre Callebaut mist kans op overwinning Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 lsolatie Hofstade alleen aan de leiding Sport - te - kort Schitterend Handbal Mannen Vrouwen Aalsterse damesploeg naar Europees interclubkampioenschap Dealer Delmac pvc en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering Voorzetrolluiken voorzetramen VK. Aalst 2 - Vosselare 3 Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 december 1982 17 Volleybal - vrouwen 4e Provinciale Hofstade - Temse 3 - 0 Voor de aanvang van de competitie wa ren de verwachtingen hoog gespannen bij HOVOC. Het seizoen werd minitieus voorbereid, nieuwe meisjes werden aan getrokken en mede door de komst van trainer D. Bosman zou men pogen de poort naar derde prov. in te beuken. Het moet gezegd dat de Hofstadenaars aar dig op weg zijn om in hun opzet te slagen. Vooral de recente overwinning tegen medeleider Temse betekent een belang rijke stap op weg naar de titel. In deze wedstrijd tussen de twee onge slagen leiders ging de thuisploeg het best van start, klom naar 13 - 10, maar vie! toen stil. De bezoekers profiteerden hier van om naar 13 - 14 te gaan, ogenblik waarop ze 2 setballen onbenut lieten. HOVOC, gesteund door een echte spionkop, vocht echter sterk terug en haalde de eerste set binnen met 16 - 14. Ook in de tweede set was de span ning te snijden. Zenuwen langs beide kanten waren wel niet bevorderlijk voor het spelpeil, wat vooral tot uiting kwam in de falende opslag van Temse. Zo kon de technisch sterker en vlugger spelende thuisploeg met 15-13 naar een belang rijke 2 - 0 voorsprong gaan. De statische bezoekers, zoveel tegenstand niet ge woon, waren hierdoor sterk aangeslagen en de jonge Hofstadenaars pakten ge makkelijk de derde set met 15-7. 3e Provinciale Lovendegem - Kangoe roes 1 - 3. Kangoeroes behaalde een prachtige uit- overwinning. In een erg koude zaal kwa men de Aalstenaars moeilijk op gang en moesten de eerste set met 16-14 aan de thuisploeg laten. Intussen was de Kan goeroes-motor echter warm gelopen en Lovendegem moest op zijn beurt met het kleinste verschil een set afstaan 13 -15. Toen bij de bezoekers ook nog de opslag vlot begon te draaien kon Lovendegem alleen maar toekijken hoe hun tegen standers met 2 -15 en 9 -15 de wedstrijd beslisten. (Tejo) Als sportliefhebber in hart en nieren hebben wij van de wedstrijd Aalst- Vosselare met volle teugen genoten. Volleybal van hoogstaand niveau gekruid met spectaculaire momenten. Jammer genoeg voor de Aalste naars verspeelden zij met deze vierde competitienederlaag wellicht de laatste kans op de titel. V. K. Aalst moest na schitterende partij nipt het onderspit delven tegen Vosselare (volleybal). De bezoekers namen een uiterst snelle start langs Minnaert en De Gheest (0-5). In verdedigend opzicht was het bij de thuisploeg niet al te best. Zowel bij de blokvorming als in het volgen bij plaats- ballen liet men de nodige steken vallen. Het eerste puntje voor VK. kwam er langs Mark Philips maar de leiders lieten de opgebouwde voorsprong toch niet uit handen gaan (5-10 en 7-13). Na amper 21' pikte Vosselare dan ook de eerste set met 7-15 in. In de tweede en derde set deelde VK. de lakens uit. Het aanvallende werk van Chris lemans en Paskiewicz wierp de nodige vruchten af, daar men een 15-10 winst kon optekenen. Het derde spelonderdeel was beslissend in deze partij. Vosselare diende een gekwetste De Gheest te vervangen, wat aanvallend een enorme verzwakking be tekende, en van deze gelegenheid maakte Aalst gebruik om tot 7-0 uit te lo pen; Stelselmatig knaagden de bezoe kers echter hun achterstand weg. Via 10-4 en 11 -7 kwam men tenslotte langs zij (11-11Met een tussenspurt nam VK. opnieuw wat meer afstand (14-11). Vooral Lieven De Schrijver en Wilfried Doorns zorgden hiervoor. Toch kon Aalst, deels door zenuwachtigheid deels door persoonlijke fouten, niet uit te maken. Vosselare kon nogmaals op ge lijke hoogte klimmen (14-14) en toen Paskiewicz een beslissende bal buiten plaatste zag men de winst in rook op gaan. (14-16). De vierde set leverde geen problemen voor de thuisploeg. Enkele keiharde smashes van Mark Philips en Paskiewicz leverden snel een 9-5 voorsprong op. Toen zich naast hogervernoemd duo ook nog Guido De Schrijver van zijn beste zijde liet zien stond een 15-6 snel op het bord. De beslissende set was voor VK. een to tale desillusie. In een minimum van tijd zag men zich voor een 1 -11 achterstand geplaatst. Het geloof in eigen kunnen ebde totaal weg (2-14) tot Raf Sterck, als aanvaller een kanjer, en Paskiewicz de heropstanding inluidden. Vosselare sid derde nog even (10-14) maar het was Lippens die deze wedstrijd, en naar alle waarschijnlijkheid ook het kampioen schap besliste. Kuklos heeft de overwinning tegen St.- Amandsberg even in bereik gehad. On danks het feit dat men zich door 7-15 en 11-15 setverlies al snel voor een 0-2 achterstand geplaatst zag. Vokaal ge steund door de spionkop wist de thuis ploeg zich in de derde en vierde set te hervatten. Dit leverde meteen een 15-13 en 15-11 winst op. Dacht men dat de lo kalen op hun élan verder zouden gaan dan was de ontgoocheling wel zeer groot toen men met 3-15 in het verlies gedrukt werd. Indien Kuklos in de volgende wed strijden een dergelijk spelpeil kan hand haven moet een eenste competitiezege weldra binnen de mogelijkheden liggen. In de liefhebbersrangen kon UFO '78 zowel de zoete smaak van de overwin ning proeven (0-3 aan huis tegen Ha voc). Deze laatste partij verliep zeer inci dentrijk daar een onsportieve tegenstan der het normale spelverloop sterk beïn vloedde. (R.G.) 2e Provinciale B Nazareth - Kangoe roes 3 -1 Het gaat Kangoeroes de laatste tijd niet voor de wind. Ook in de moeilijke uit wedstrijd tegen Nazareth zat er meer in dan de 3 - 1 nederlaag Beide ploegen namen afwisselend de eerste twee sets voor hun rekening met 15 - 6 en 8 - 15. Ook in de derde set kon de thuisploeg het laken naar zich toetrekken 15 - 9. In de vierde, en voor Kangoeroes spijtig ge noeg laatste set, hadden de Aalstenaars met 8-14 hun lot in eigen handen. Eens te meer speelden de zenuwen hun echter parten en ze lieten maar liefst ze ven setballen onbenut, waardoor de thuisploeg een niet meer verhoopte 16 - 14 setwinst kon realiseren. (Tejo) Uitslagen V.K. Aalst 2 - Vosselare 3 Kuklos 2 - St -Amandsberg 3 Nazareth 3 - Kangoeroes 1 Diegem 0 - UFO '78 3 UFO '78 2 - Havoc 3 Wedstrijden voor 18-12-82 Assenede - V.K. Aalst Kangoeroes - Denderhoutem (19.30 u.) UFO '78-KWB Echo (16 u.) Michelbeke - Kuklos 19-12 te 17.15 u. Tweede nationale: Duffel - Eendracht Vrij21-16 Eendracht begon erg goed en De Doncker bracht zijn ploeg na 15 min. op 4-6. De thuisploeg liet echter niet begaan en zou nog voor de rust met 10-9 de leiding overnemen. Ook in de tweede helft bleef het lang spannend. Duffel, dat vorig jaar nog in eerste nationale uitkwam, ging via enkele bliksemaanvallen naar een beslis sende 18-14 voorsprong in de 22e min. Eendracht kon 5 min. voor tijd nog milderen tot 18-16, maar zou nadien niet meer tot scoren komen. Eerste Landelijke: Rosis - Westmalle 1 7-25 Rosis nam de aanvangsminuten voor zijn rekening en liep in de 6 min. tot 4- 2 uit. Toen de snel spelende bezoe kers in de 18e min. voor het<eerst op voorsprong kwamen, bleken de Aal stenaars niet in staat om een vuist te maken en met de rust was reeds veel gezegd: 9-14. Ook nadien wist de thuisploeg geen raad met de snelle counters van Westmalle dat zo nog een afgetekende overwinning behaalde. Doelpunten: Bomon 3; W. V. Nieuwen- borgh; V. Herreweghe 1; Corthals 4; De Letter 1De Neef: Meert 2; De Man 5; V. Nieuwenborgh L. Tweede Landelijke B: Sparta Aalst - Denderbelle: 26-18 In een erg gelijkopgaande eerste helft keek Rosis na 10 min. op tegen een 3- 5 achterstand. De thuisploeg rea geerde echter gevat en bij 8-8 in de 20 min. was alles te herdoen. In een veel betere tweede helft liep het fysisch sterkere Rosis uit tot 15-12 na 10 min. De Aalstenaars vingen de bezoekende aanvallen uitstekend op en konden met tegenaanvallen de wedstrijd gemakkelijk ijn hun voordeel beslis sen. Doelpunten: V. Delsen; F. Bomon 12; S. Bomon 3; C. Bomon 2; Mens 4; V.D. Brempt 1Corthals 1V. Temse 1 Rottiers 1V. Snick 1 Stenor 2 - Jochewoa28-15. Wie in het Antwerpse een wedstrijd moet betwisten heeft veel kans om de arbiters als bijkomende tegenstan ders te hebben. Dat heeft Jochewoa in deze wedstrijd nog maar eens onder vonden. In de eerste helft kon het nochtans een 5-0 achterstand opha len en was het met cfe rust nog steeds in koers. Na de herneming mocht de thuisploeg zich alles veroorloven, ter wijl er langs Aalsterse zijde onbegrij pelijke uitsluitingen vielen waardoor Jochewoa soms met 4 man moest ver der boksen. Bij zoveel onrecht zat er voor de Aalstenaars dan ook niet meer Eerste Landelijke Duffel - Eendracht Aalst: 9-13 De bezoekers hebben de wedstrijd altijd in handen gehad en konden via Simal K. een kleine 3-6 rustkloof slaan. Na vier min. in de tweede helft kon Eendracht die boni al tot 3-9 opdrijven. Bij 7-9 flakkerde er bij de sterk aanklampende thuisploeg weer wat hoop op, maar tegen het eindof- fensief van de Aalstenaars waren zij niet opgewassen. Tejo DoelpuntenV. Wesemael en V.D. Borre; Matthijs 1K. Simal 7; Bascour 1Lie- vens 3; Moens 1De Schrijver, Vinck en Cl. Simal. Wedstrijden Mannen Duffel - Eendracht Vrij Rosis - Westmalle Sparta - Denderbelle Stenor 2 - Jochewoa Reserven Duffel - Res. EVA Vrouwen Duffel - Eendracht Vrij 21-16 17-25 26-18 28-15 18- 9 9-13 Volleybalclub V.K. Aalst heeft met Okapi een principiële overeenkomst bereikt om vanaf volgend seizoen zijn thuiswedstrijden in de Jules Heeremanzaal af te haspelen. Het aanvangsuur zou vastgesteld worden op 20 u. Het stadsbestuur zit werkelijk krap bij kas. Liefhebbersvolleybalploeg UFO '78 krijgt geen frank los om de lijnen bij te krijten in de zaal naast het stedelijk zwembad. Alles moet op eigen kosten gebeuren. Minister Coens houdt van sport. Zoveel staat vast als men de bedragen verneemt die betaald moeten worden voor twee uurtjes sport per week. Voorheen beliepen deze kosten 2.814 fr. (voor de huur van een zaal e.d.). Vanaf 1 januari 1983 zou men echter het kokette sommetje van 11.000 fr moeten neertellen. Het volmachtenpakket van de regering bewijst zijn diensten. (R.G.) Veldlopen Het afgelopen weekend waren de Aalsterse atleten aan de start te Hekelgem (heren) en Grembergen (dames). Niet alleen noteerden we 4 Aalsterse overwin ningen, enkele anderen zorgden voor mooie ereplaatsen. Dames Te Grembergen was een beperkte delegatie Aalsterse dames aan de slag. Krista Van Oostende werd bij de jongste pupillen 7de. Sandra De Nijs Te Hekelgem, waar traditiegetrouw gelopen werd in het domein Ver- brugghen, werd het een zware wed strijd. Regen en modder zorgden voor zwaar labeurwerk. De beklimming van de heuvel woog, vooral op het einde van de wedstrijd, zwaar door. Gunther Lanckman kon zijn overwin ningsreeks bij de jongste pupillen ver der zetten. Gunther lijkt ons een zekere zegekandidaat voor het provin ciaal kampioenschap dat in februari gelopen wordt. Hetzelfde geldt voor Pascal Poelman. Deze miniem verloor tot nu toe geen enkele wedstrijd. Ook te Hekelgem was hij de snelste. Bart Meganck was de snelste kadet. Hij finishte met 20 seconden voorsprong. Scholier Johan Van Den Bossche ver baasde iedereen, en nog misschien het meest zichzelf. Johan nam een goede start en kon zich tijdens eerste van de twee af te leggen ronden hand haven bij de eerste 10. Bij het begin van de tweede ronde schoof hij gelei delijk naar de vierde plaats. Bij de ultieme helling zag het er zelfs naar uit dat hij derde zou worden. Al bij al een schitterende prestatie van Johan, die nochtans af te rekenen had met exa mens. Bij de aanwezige Aalstenaars ont stond de hoop dat Pierre Callebaut met de senioresoverwinning zou gaan lopen. Pierre is inderdaad op zijn best op de zware modderige omlopen, en daar was te Hekelgem geen gebrek aan. De start van de wedstrijd verliep vrij moeilijk. Pierre dacht even een bles sure te voelen, aarzelde en raakte vol ledig ingesloten in de staart van de 160-koppige groep. Wat onmogelijk leek gebeurde toch Pierre liep gelei delijk van de 140ste naar de 3de plaats. Uiteindelijk kon hij lan Damiaan (AC Baasrode), die tweede werd, nog bedreigen. Frangois Wil- lems (AC Lebbeke) werd gemakkelijk winnaar. Voor Pierre Callebaut ging een unieke kans op de overwinning verloren. Erik De Saedeleer was met zijn 30ste plaats de tweede Aalstenaar, even verder gevolgd door Roland Baeyens (40ste) en Jean-Paul Fransaert (50ste). Wilfried Chiau was de beste Aalsterse veteraan. Hij werd 11de. Maurice Aerts, Jozef De Roock en Jozef Lau- wereys liepen lange tijd samen. Uiteindelijk werden ze respectievelijk 30ste, 33ste en 28ste. werd nog maar eens derde (minie men). Sandra raakt maar niet op het hoogste trapje van het ereschavot. Christal Vermeir was hij de juniores tiende. Linda Troyekens, de enige aanwezige seniore nam een te snelle start. Na de eerste van de vier af te leggen ronden viel ze ver terug naar de 29ste plaats. Godelieve Roggeman (veteraan) paste deze maal een andere taktiek toe. Ze bleef tot de voorlaatste rond bij haar tegenstanders om daarna toch nog een ruime voorsprong uit te bouwen voor Godelieve de zoveelste overwin ning op een rij. Uitslagen Heren Pupillen: 1. Gunther Lanckman. Miniemen: 5. Johan Van Der Brug gen; 12.Jurgen Buggenhout; 16. Peter Abbeloos. Miniemen 2de reeks: 1. Pascal Poel man. Kadetten1. Bart Meganck, 13. Erik Tackaert; 20. Marie De Pelsmaeker; 33. Wim Van Der Biest. Scholieren: 4. Johan Van den Bos sche. Seniores 3. Pierre Callebaut; 30. Erik De Saedeleer; 40. Roland Baeyens; 50. Jean-Paul Fransaert; 57. Paul Adriaans; 70. Alex Buyle 85. Marnix De Pelsmaecker 91Frangois Buggenhout; 94. Johny Baes; 108. Jos Jacobs; 109. Johan Van Impe; 114. Emiel Van Bies- brouck. Veteranen: 12. Wilfried Chiau; 28. Jozef Lauwereys; 30. Maurice Aerts; 33. Jozef De Roock; 43. Jerome Van der Gucht; 58. Her man Van Boxstael; 63. Willem De Cock; 71. Rene Mievis; 79. Emiel De Schrijver. Dames Pupillen: 7. Krista Van Oostende; 13. Inge Tackaert; 25. Bettina Van der Steen. Miniemen 3. Sandra De Nijs; 15. Anja Lanckman; 13. Veronique De Pierre. Scholieren 28. An De Luyck. Juniores: 10. Christel Vermeir. Seniores: 29. Linda Troyekens Veteranen: 1Godelieve Roggeman. (PVB) Tijdens het veldloopseizoen 1981-82 slaagde de Aalsterse damesploeg erin het nationaal interclubkampioenschap veldlopen te winnen. Deze overwinning maakte de weg vrij voor deelname aan het Europees kampioenschap. Aanvankelijk dacht men dat van deel name weinig sprake zou kunnen zijn daar de wedstrijd dit jaar in Italië plaats heeft. Recent ontving A.C. Eendracht Aalst een schrijven van de Italiaanse organi satoren waarin de deelnemingsvoor- waarden uit de doeken worden gedaan. Principieel werd dan toch besloten deel te nemen aan dit kampioenschap dat te Viterbo (ongeveer 80 km. van Rome) plaats heeft. Men wil deze unieke kans niet zomaar laten voorbij gaan. Nochtans zal de verplaatsing financieel een zware dobber worden. De Aalsterse dames hopen dan ook dat sponsors zullen gevonden worden die de financiële aderlating zullen ver lichten. De Nieuwe Gazet van Aalst houdt U zeker verder op de hoogte. (PVB)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 17